13 hodin: Tajní vojáci z Benghází

• USA 13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi (více)

Jedenácté výročí útoku na newyorská Dvojčata se teroristická bojůvka operující na severu Afriky rozhodla „oslavit" útokem na americkou ambasádu v libyjském Benghází. Její zaměstnanci sice již předem tušili, že se něco chystá, tajné služby však jejich pocit ohrožení relativizovaly. I proto se pracovníci ambasády ocitli tváří v tvář obrovské přesile prakticky bez větší ochrany, kterou by si pobyt v „třaskavém" regionu jinak určitě zasluhoval. Neměli by sebemenší šanci, kdyby v oblasti nepůsobila skupinka „bezpečnostních analytiků", bývalých elitních mariňáků. Ti hodí za hlavu všechny psané i nepsané postupy, především nařízení, aby se do ničeho nevměšovali, a rozhodnou se bránit ambasádu do poslední kapky krve. Časový údaj ve filmu odkazuje k době, po kterou se nerovný boj o ambasádu sváděl. (Cinemart)

dafne68

Taký neprehľadný dej som tuším ešte nikdy nevidela. Ved ja som si niektoré časti pretočila aj trikrát a aj tak mi nebolo jasné kto, kde, prečo, ako, s kým, o čo šlo. Nechce sa mi veriť, že sa nájde divák, ktorý s prehľadom stíhal registrovať všetky udalosti, a ak predsa len áno, tak klame. Mimo toho sa však na film pozerá celkom fajn, bolo tam veľa parádnych scén. Avšak nemôžem dať viac ako tri hviezdičky kvôli tej neprehľadnosti, pretože nič neznášam viac ako keď niečomu vo filme nerozumiem, a pravda je, že počas tohto filmu som hodinu a pol len tápala, tápala a tápala. Poslednú hodinu som už na všetko kašľala a zameriavala sa iba na vizuál :-) ()

Majxi

Za mě bezkonkurenční film... celý 2 a půl hodiny akce a pořád se něco dělo. Herci ztvárnili osoby velmi přesvědčivě. Film se velice povedl.. za mě 5* ()

Maulincio

Po dlouhé době film od Michaela Baye, kterej se mě líbil. I když jeho styl natáčení se mi nelíbí, tak i přes všechno vlastenectví a americký vlajky všude kolem se na film kouknu klidně znovu. Bylo na čase po všech těch Trans robotech... ()

smartynaf

Dost dobra Bayovska akce, těšil jen se a splnila očekávání. Pochopitelně i zde jsou US citizens středobod vsehomira, no ale kdyby ti lybijci napadli třeba slovenskou ambasádu, asi by u toho nebyla taková rež a pochybují ze bychom viděli rakety dopadat tak pomalu... Jen mi kapanek vadilo, ze jakmile se kluci umazali, tak jak byli všichni udělaní, vysocí a vousati, tapal jsem chvílemi, kdo je v te Kometě vlastně kdo... ()

nMarek

Tak tohle je pro me zklamani roku. Podle traileru jsem od toho cekal mnohem vic. Ale k Black Hawk Down to ma hodne daleko, a pro me to urcite neni nejlepsi film od Michaela Baye (tam bych dal kultovni Skalu). Prapodivna kamera, postavy hrozne splivaji, asi to bude fousama :) Uz i Green Zone byl mnohem lepsi. Ne diky. ()

Mark1983

Nevím, jak to říct, ale bohužel je tento film pro mě na jedno kouknutí. I když děj nebyl špatný, celkové zpracování mi nějak bohužel nesedlo. A navíc, tedy až na několik výjimek, ty válečné filmy o arabskoamerické válce či o Africké válce apod. mi připadají pořád na stejné brdo. A ještě navíc, co se filmové hudby u tohoto filmu týče, tak k tomuto filmu mi ta hudba, jenž tam je slyšet, mi připadá téměř jako špatně zařazená. Spíše se hodila k Texaskému masakru. Jednou mi to opravdu stačilo a s takovým názorem jsem doma nebyl sám. ()

Chaospunx

Začátek vypadal slibně a i výběr herců nebyl vůbec špatný, ale zbytek za moc nestál. Za pár minut už nevíte kdo je kdo a co a proč se pokouší dělat. V Lybijcích se nevyznáte vůbec a proto zcela nechápete, jak je možné, že emerickým bouchačům stačí úplně slova "jsem přítel", aby si nechali krýt záda od kohokoliv, kdo se jim za nimi vynoří. S Black Hawk Down se to opravdu nedá srovnávat. ()

RoyBatty444

Bay vie urobiť atmosféru a má dobré pozície kamier a celkom prehľadné akčné scény. Je to skutočný príbeh s trochu slabšími hercami čo sa odzrkadlilo na celkovom dojme. Napriek tomu je film dobrý na pozeranie lebo má spád a málo hluchých scén a nezrovnalostí. Okrem toho, že sa amíci vedia skoro zo všetkého vystrieľať sa ale viac nedozvieme. ()

kyblik2

Ťažko nachádzam slová, ale Bay konečne vo svojej koži. Soundtrack mrazivý, zábery ťažké a herci perfektní. V podstate dávam 6* len tu takú kolonku nikde nevidím. ()

kubixix

Mám pocit, že již dlouho jsem neviděl nic, co by natočil Michael Bay. Proto jsem se taky velmi těšil a z hlediska provařeného Bayova vkusu jsem rozhodně nebyl zklamán. Tuny a tuny výbušnin se jen hrnuly po obrazovce. Zbytek mě ale moc neoslovil. Jistě, skutečná událost, těžké téma, chápu to. Oukej. Nemá to špatný příběh ani pointu. Ale žádné terno to zase není. Možná by tomu ještě prospěla kvalitnější hudba. Celkový dojem je tedy dobrý, i když trochu rozporuplný. Myslím, že na Michaela Baye to není špatný výkon. ()

zekon

Taková Skála 2. Ukázka toho jak když jde do tuhého americké velení sere na vojáky v poli i na své velvyslance. Jaká verbež je celá arabská/muslimská komunita a jak ta pakáž drží při sobě a slovo dané "bezvěrcům". Moc mi tam neseděl pohyb jednotek ve světlech, přece jen by se určitě pohybovali pomalu, ne v otevřeném prostoru a co nejvíc ve tmě, ale budiž. Bay je frajer, pokud nevyblije něco jak Pearl Harbor a pokud to mělo ukázat svině muslimy a zasrané velení US army až po prezidenta určitě se to povedlo. Letadla mají na přehlídky a pár civilistů a vojáků co dělají pro CIA s tím přece musí počítat že jsou na odpis ne? ()

Naby

Zajimavej film, celkem reaistickej, i kdyz spousta veci byla urcite trochu upravena. Taky ukazuje to ze ne kazde svrzeni diktatora nema jeste horsi dusledky. Opravdu zajimave. Celkem 4,1* ()

chosan

Není to taková akce jako Mizerové či Skála nebo Transformers, je to zkrátka film podle pravdy a ty jsou vždy trochu jiné, ale tento musím uznat koukatelný je takže za mě dávám 65%. ()

Lasa

Jako fanda válečných filmů jsem se těšil. Po shlédnutí jsem byl na pochybách a nevěděl co si myslet. Film se mi líbil, ale nemohl jsem si být jistý jestli jsem byl spokojený. Příběh dobrý, kamera zvláštní...ale co ty prvky amerikanismu? Typický kecy a silný zaměření na takový ten typický americký styl jako , že oni jsou nej, bůh je střeží, fotky rodin atd. Určitě film doporučuji, ale myslím, že to mohlo být natočené lépe, takové to něco sakra to už je moc. ()

Affleckové a Rudá četa

Affleckové a Rudá četa

31.08.2017

Ben Affleck se po necelé dekády režírování u Warner Bros. vydává ke konkurenci. Jeho nový projekt se jmenuje Red Platoon a natočí ho pro studio Sony, které s ním určitě prahne po oscarových… (více)

Mizerové 3 s novým režisérem?

Mizerové 3 s novým režisérem?

10.06.2015