Tenkrát v Hollywoodu

• USA Once Upon a Time in Hollywood (více)
USA / Velká Británie / Čína, 2019, 161 min

Scénář:

Quentin Tarantino

furrec

...to bola panečku nuda. Ak náhdou počas filmu zaspíte (prvé 2 hodiny sa vlastne nič nedeje) a zobudíte sa na 10 minútové finále, o nič neprídete, kuknete si zaujímavú záverečnú Gore scénu a môžete ísť spokojne (dobre vyspatý) domov. Pre mňa jedno velké sklamanie, dlhé, nudné, o ničom. ()

chup44

Tarantinovka. Vďaka za ňu. Scenár, herci, výprava, kamera, réžia. Nesklamal. 4,5*, pozriem ešte minimálne 3krát a potom bude definitívny verdikt. ()

kaesko

Asi by bylo lepší načíst si dopředu čeho se to vlastně týká. Takto to pro mě byl zcela nudný film a těžce mi utíkala pointa a záměr mnoha scén. Taky mě neskutečně srala hipísačka neustále si kousající ret. Bla bla bla. Jsem zklamaná. =D ()

mouzi

Zpocatku dost dobre, potom prijemne, ale ten konec stal za hovno. Kazdopadne to neni film pro normalniho konzumniho divaka. Je tam tolik odkazu, ze to pobere jen malokdo. Ja za sebe muzu rict, ze jsem pobral opravdu malo. Kazdopadne je zabavne sledovat, kolik je tady expertu na Tarantina :D (vsichni 5hvezdickovi). ()

topvideo

Skutočné sklamanie roka, 3 slovom tri scény, ktoré stoja za to, inak nuda, nuda, nuda. Na záver motanica s domom di Capria a Pitta...nepochopiteľné. Toto robil Lynch kedysi, teraz už aj Tarantino? ()

Cvachetka

Skoro nemůžu věřit, ale pro mě přijatelný Tarantino. Čekal jsem krvelačnou filmovou hovadinu, ale nebylo to špatné. Jedná se spíše o poctu filmovému Hollywoodu 60. let. Spousta odkazů na filmy a hvězdy tehdejší doby. Kupodivu se mi líbil i fiktivní závěr. A samozřejmě celý film výborný Brad i Leonardo. Tedy, jsem překvapen. ()

RealHonza

Takové trochu nemastné neslané, děj tak nějak plyne, moc velká zábava to není, ale příjemné nahlédnutí do 60's v Californii. Konec to trošku pozvednul, tak se přikláním k 4*. ()

Sunwheel

Po dlhej dobe film, kde som od začiatku do konca sledoval o čom vlastne bude. Od mihnutia "Polanského" som tušil, že vzhľadom na rok príde aj ku krvavému finále. Tarantino umne vymyslel vlastný príbeh popretkávaný svojou fantáziou, poetikou, úctou k filmovým klasikám, 60. rokom a zároveň vložil do kontextu známeho masakru. Pre mňa jeden z jeho top filmov! ()

Willynka

Klasické Quentinovo hraní si s epizodkami, které ale bohužel tentokrát stojí jen na famózním castingu (respektive je to spíš taková filmová párty pro kámoše), ale jinak je to nemastné, neslané a dlouhé, tak šeredně dlouhé. Poslepované bez ladu a skladu. Pointa spláchnutá do hajzlu, byť na nudu Osmi hrozných to nemá. ()

DjLibnei

Ano, je to příjemný požitek při sledování s báječným finále, ale přesto nenacházím důvod si tenhle utahaný film brzy opět zapnout. 50% ()

cobislav

Je těžké k tomu něco napsat. Film v celku o ničem se strhujícím závěrem a zajímavým odkazem. Smrt je nejlepší marketing. 70 % ()

fafejt001

Nějak mne to téměř nezaujalo .To jsem asi jeden z mála , ale mi to nevadí . V takových filmech není žádná nosná myšlenka jen prostoduché bláboly , divné scény , tedy často , a ten konec , včetně bazénu - fakt humus . Tarantino už nikdy vííc . ()

vancho

Tarantino nepatrí medzi mojich obľúbených režisérov, ale tento film sa mi páčil zatiaľ najviac z jeho filmov. Dodržuje typickú tarantinovskú schému: V paralelnom časopriestore obete (Židia, černosi, Sharon Tate a spol.) zavraždia svojich vrahov (nacistov, otrokárov a Mansonovu bandu), a tak svet nevyzerá taký zlý, ako je v skutočnosti. Odhliadnuc od tejto schémy jeho filmov, však je veľmi zábavná nostalgická spomienka na Hollywood rokov šesťdesiatych aj s ich atmosférou dokreslenou rozhlasovými reklamami, cez ktoré sprevádzajú diváka Di Caprio a Pitt skvelými výkonmi. Cítiť z nej popri obdive aj veľa sebairónie zacielenej na holyvúdsky narcisizmus. Vo filme je mnoho narážok na rozličné filmové žánre často vtipne vypointovaných. Obzvlášť zábavná bola scéna, keď sa Cliff (Pitt) musí prebíjať k dementnému majiteľovi ranča, ktorá končí banálnym odhalením. Vcelku sa mi javil Brad Pitt ako presvedčivý herec v tomto filme. Di Caprio najviac zažiaril v scéne z westernu, za ktorú dostal aj nečekanú pochvalu od svojej detskej co-star. Výkon Margot Robbie je nomináciou na Golden Globe precenený. ()

john986

Zklamani. Nebyt par scen a hlavne brada pitta, ani bych to nedokoukal. Dej se dal vmestnat do hodiny a pul. Natocit to jinej reziser, ma to max 60% ()

belinko

Hodnotiť film plným hodnotením len kvôli tomu, že je to Tarantino, je hlúposť. Hodnotiť film dobrým hodnotením len za prítomnosti pár zvučných mien je snáď ešte väčšia hlúposť. Tak kvôli čomu by som mal tomuto filmu dať dobré hodnotenie? Pár minút po dopozeraní a ja na túto otázku neviem odpovedať. Áno, Leo a Brad robia čo sa dá a ide im to skvele, no ako raz povedal jeden polský herec, ktorého meno ma nenapadne - Niet dobrého herca v špatnom filme. Film buduje niečo, čo sa okrajovo drží skutočnosti, avšak v mnohom si vymýšľa a to je to, čo ho u mňa zráža na kolená. Tešil som sa na kus Mansonovej histórie a nakoniec som dostal len jeho postavu úplne odlišnú od skutočnosti. Pán Tarantino si vypožičal postavu, no už nie jej minulosť a to je niečo, čo neodpustím žiadnemu režisérovi. A ani bravúrne a klasicky Tarantínovské finále tento snímok nezachraňuje. Možno, ak si to pozriem ešte niekoľko krát, tak zmením názor, no zatiaľ si to znovu pozrieť neplánujem. A tá zbytočná scéna na ranči, ktorá trvala asi rok...??... Nie, toto je krok vedľa, drahý Quentin. Prepáč, no mňa si týmto nedostal. ()

JaraSit

Za mě takové americké Pelíšky. Tedy hluboce popisný na první pohled nikam se neposouvající film. Spoustu odkazů a narážek na staré filmy, které jsou bohužel starší než já sám. Dokážu si představit, že se někomu tenhle film líbí, pro mě byl ale španělskou vesnicí a tudíž mi v něm chybělo málo akce a výraznější zápletka. V čistě popisném stylu jsem se díky své neznalosti ztrácel. ()

RomanT

Byl jednou jeden režisér, který měl rád brakové filmy 60tých let a tak z nich navaří šizený (fake) guláš pro příznivce retro a všechny, kteří sežerou cokoli, co jim tento "kultovní" režisér připraví, bez ohledu na ingredience. ()

Quentin Tarantino odhalil svůj poslední film

Quentin Tarantino odhalil svůj poslední film