Tenkrát v Hollywoodu

• USA Once Upon a Time in Hollywood (více)
USA / Velká Británie / Čína, 2019, 161 min

Scénář:

Quentin Tarantino

frenkie

Největší devízou tohoto Tarantinova snímku jsou bezesporu herecké výkony. DiCapria i Pitta je radost sledovat. Ostatní role jsou hodně upozaděné, což ale není na škodu. Závěrečné vyvrcholení je něčím úplně jiným, než by divák, znalý dějin, čekal. Ovšem divák, znalý Tarantina, nemůže být překvapen. Také jsem očekával trochu více vtipu a ironie. Obého se mi zase tak moc nedostávalo. Devátá tarantinovka je stejně utahaná a lehce nudná jako jeho předchozí počin a také přepálená, co se stopáže týká. Pro mě opět čistý průměr, 3*. Kde jsou ty časy Hanebných bastardů nebo Djanga... ()

Mejkby

Ve filmu se vlastně jen stotřicet minut čeká na krvavý finále. Ale Brad s Leem vás tim provedou, že si to ani neuvědomíte. Dobová stylizace z toho přímo čiší, náznaky na všechny možný dobový i Tarantinovy filmy nejde přehlídnout. A finále? Pohádka. ()

Pavelkedar

Trochu hystericky , zřejmě hlavně ultimativními fandy Tarantina přeceněný film. Jinak působivé,širokospektrální hollywoodské retro hlavně pro amíky a pro generaci filmových fandů,kterým NĚCO říká plejáda skutečných postav tehdejšího filmového průmyslu, včetně některých jejich osudů(Tate). Nutno dodat ,že třeba Steve McQueen a třeba Charles Manson se tu dost povedli. Pro mě po Osmi hrozných druhý Tarantinův slabší film. Ale mělo to pár světlých-dobrých momentů. 7.1 DD příjemný a přesný. ()

kaller

Má to opravdu mimořádné retro kouzlo, ale také lehce přepálenou stopáž, v níž se pohybujete po zvláštní sinusoidě. Nezáživná, hodně nudná místa střídají scény, které si docela užijete. Počítaje v to další drsné finále. Nicméně přes skvělé obsazení zde Tarantino nevykřesal tu pomyslnou jiskru, co by z jeho díla udělala další majstrštyk, jako byla svého času Jackie Brownová či Pulp Fiction. ()

Oldass_ odpad!

ODPAD!! Film nemá žádný děj. 99% scén je pro film naprosto zbytečných. A vydržet tu víc jak dvouhodinovou nudu pro závěrečné násilí může jen blázen. Totální ODPAD. ()

Kodousek

Jako když pejsek s kočičkou vařili..... ještě, že jsou zde obsazeni dva největší cynikové Hollywoodu 😎 Tarantino by měl toho LSD brát možná míň a bude to okay. Prochu promarněná šance, ansámbl tohoto kusu je totiž více než skvělý a zaplněný jmény až po vrch. ()

RoyBatty444

Herecky fakt dobré. Príbeh síce napchatý referenciami na filmy a televízne seriály ako vždy u Tarantina pomalý a ku koncu fakt brutálny. Hudobný doprovod výborný aj s pár prerábkami. 70.roky vyzerajú realisticky a postavy sa až na hipíkov tý mi pripomenuli skôr dnešnú mládež. Pán Schwarz so Z mi pripomenul Wolfa aj keď bez tak silnej charizmy. Čo sa týka 70-tok tak tie sú zastúpené aj pekným vozovým parkom. 1966 Cadillac Coupe DeVille. 1959 Ford Fairlane 500 Galaxie a vo viacerých modifikáciach 1968 Ford Mustang ()

fruitixx

Pořád jsem tomu nemohl přijít na chuť a nevěděl co si mám o tom myslet ale nakonci přišlo nečekané rozuzlení a všechno do sebe překvapivě zapadlo..dýka v kyčli..to jsem tedy nečekal...jak ilustrativní ()

Sheemass

Tenkrát v Hollywoodu je krásně natočená ,,pohádka“, ve které se prakticky nic neděje, a přesto u ní dokážete sedět 2 a půl hodiny. Brad Pitt, přestože nemá takový prostor jako Leonardo, táhne celý film a je opravdu perfektní. Film má pomalejší tempo, různě se zde prolíná přítomnost s okamžiky s minulostí, a atmosféra celé té doby je skvělá, samozřejmě konec je epický. Tarantino hodně odkazuje na seriály a pořady té doby, pro evropana úplně neznámé (ale není nutné si je nějak extra dohledávat), jen by bylo dobré před zhlédnutím filmu znát Charlese Mansona, jeho ,,rodinu“ a to co provedli (film se tím hodně zabývá a není špatné vědět, o co jde). ()

Čako

Na tenhle film jsem se těšil jako malý Jarda. Už jen z důvodu - Tarantino + DiCaprio + Pitt. Zklamání bylo o to větší, když se ani po dvou hodinách nezačalo nic dít. Nudné dialogy, žádný ucelený děj, žádné scény, u kterých by mohl člověk říci "wow". Ani konečná scéna s hippies to nezachrání. Podle mě se Tarantino vsadil o dolar, že dokáže natočit velkorozpočťák, který bude totální sračka a přesto vydělá a bude mít super rating. Ostatně by mě zajímalo, do čeho zahučelo 90 mega. Každopádně je to větší zklamání než Muž, který zabil Dona Quijota, což měla být také jistá tutovka, na kterou se mělo dát koukat. ()

Nessak

Tarantino to tentokrát přehnal: 2 hodiny barevné ale vlastně nudné čekání na Godota resp. Brada a jeho famózních 5 minut. Leo tentokrát nic moc, spíš mi ho uplakánka bylo líto. Miluju Tarantinovi filmy a po hrozných Osmi hrozných jsem čekal pecku. Nevěřil jsem a mlel si něco o tupounech intelektuálních - těch, co psali o 2 hodinách nudy a 18 minutách koukatelného konce. No a teď vlezu sem a koukám - 81% - ne sorry, nejsem intelektuál, ale tenhle film jsem viděl jednou a znovu ho vidět nechci. A nevěřim, že by na něm něco dozrálo. ()

RavenSpector

Tak vyspělé filmařiny jsme se dočkali, jak tady někteří píšou? No, tedy nevím. Možná vyspělé, ale rozhodně nezábavné. Tarantino už zřejmě vyplýtval svůj potenciál a bude štěstí když přijde s něčím, pro své fanoušky, slušným. Už Osm chcípáků nestálo za nic a na Once....Hollywood jsem se dost těšil. Nakonec jsem rád, že jsem nešel do kina. Lístek se docela špatně reklamuje a v tomto případě by mě tento fakt docela sral. ()

SONYAGENT

Žádný jiný film mi neudělal letos takovou radost a nepřinesl tolik momentů štěstí jako OUTIH.. mymymygoddd.. herecká sestava je bez debat famozni, excelentni scenar promenili ve veledilo a jen tezko nekdo prekona hlasici duo looseru z Texasu ()

Ja.Malachi

..ako jedným slovom opísať tento film?...zbytočnosť...obyčajný dokument o meste "filmovom"...v podstate nič zaujímavé sa nedeje..tie 2* sú za 5-10minutové finále-to bolo dokonale tarantinovské...viac takých momentov a bolo by sa na čo pozerat...takto stačí pretočit na finále a naozaj o nič neprídete -navyše ušetríte kopu času na niečo lepšie.:) ()

Hombre8

Přimlouvám se za to, aby splnil svou výhružku. I za cenu, že v nejlepším už prostě nepřestane. Tři hvězdy, ale jen kvůli jménu. Přiznejme si. Natočit tohle neznámý autor, tak 1-2. Další film, díky kterému ve mně sílí myšlenka, že ten nejnejnej PF snad ani nemohl natočit. :-) Další důkaz, že žádný strom neroste do nebe a že člověk by neměl tvořit moc dlouho. Žádný gejzír nemůže tryskat plnou silou donekonečna. Z hlediska režie dejme tomu, ale ten scénář? Vždyť je to tak plytké, únavné, bez nápadu... (Finále zas až tak dobrý nápad nebyl.) Spousta zápletek jde do ztracena a na střihu je vidět, jak je to odfláknuté. Sám ostatně tuším říká, že to hodlá přestříhat. Zachraňují herci a částečně hudba. Díky za Mr. Robinson od S+G a Deep Purple. Díky za štěk pro Perryho. Quentine! Kde je Tvá genialita, se kterou jsi dokázal z brakového tématu vykouzlit nesmrtelné dílo?! Vždyť tohle je jen úlitba. Podbízení se lidem v holywoodském ghetu, kteří ještě nezapomněli na ten masakr (a kteří se možná díky svému životnímu stylu v tomhle rozesraném světě bojí dalšího) a kteří by ho chtěli vidět s jiným koncem. Touha po sošce? ()

Jum

Tak doufám, že se tímhle filmem pan režisér opravdu nerozloučil!!! Celkem ztracené 2 hodiny koukání. Nuda a zklamání... Aspoň 1 hvězda za kulisy a kostýmy. ()

zurivymlok

Některé scény jsou úžasné (scéna s holčičkou, Bruce Lee, scéna v kině), mezi Leem a Bradem je fakt dobrá chemie, ale trochu mě překvapilo jak málo vlastně jsou v průběhu filmu spolu. Zamrzí zbytečně přepálený konec. Zatím dávám 4 hvězdy, ale tak u mě začínají všechny tarantinovky - ty u mě zrají jako víno a s každým podíváním mi přijdou lepší a lepší. ()

Dechman

Pre mnohých asi nuda, pre mňa majsterštik. Pomalé a detailne naplanované dejstvo, toto je naozaj film pre náročné publikum, herecké výkony vynikajúce, najviac pobavila scéna z Bruce Leem, o hudbe, kamere a réžii nehovoriac! scény z dievčatkom boli execelentné z jej strany. ()

Quentin Tarantino odhalil svůj poslední film

Quentin Tarantino odhalil svůj poslední film