Otupělý policejní veterán Ridgeman (Mel Gibson) a jeho náladový mladší kolega Anthony (Vince Vaughn) jsou suspendováni ze služby poté, co do médií unikne videozáznam jejich svérázných metod. Bez prostředků a velkých šancí se oba zatrpklí vojáci vydají do kriminálního podsvětí, aby učinili spravedlnosti zadost. Mezitím je v jiné části města propuštěn z vězení mladý zločinec Henry Jones a zjišťuje, že jeho matce a postiženému bratrovi hrozí vystěhování. Ve snaze najít způsob, jak jim pomoci, se obrátí na kamaráda z dětství jménem Biscuit, který ho představí nelítostnému kriminálnímu bossovi, jehož ambiciózní plány jej postaví do přímého konfliktu s oběma policejními odpadlíky. (HBO Europe)

Snorlax

Sociální drama v hávu gangsterky působí zpočátku mírně ospale. Ale zdání klame. Na pozadí ne příliš zajímavých událostí je nám představen svět zoufalců. Nejsou to jen lidé z okraje společnosti, jak nám je dosud filmový průmysl servíroval. Jsou to obyčejní pracující lidé, policisté i bankovní úřednice, kteří se dostávají do svízelné situace. Není důležité, kdo koho okrade, kdo koho zabije, je důležité vidět, že okrádáni a zabíjeni jsme pomalu my všichni. Filmu by prospěla kratší stopáž, úvodní seznamování s postavami je na moderní film zbytečně zdlouhavé. ()

InJo

Na základě zcela tuctové a milionkrát ohrané výchozí zápletky dokázal Zahler stvořit výjimečnou kriminálku s obdivuhodným příběhovým i myšlenkovým rozmachem a unikátní cynickou atmosférou odvrácené strany života v současném americkém velkoměstě. Gibson je vynikající (asi jeho nejlepší role od milované Odplaty) a charismatické drsňáky zvládá stále s přehledem, a klíčová scéna, která by v podání "běžného" režiséra trvala pravděpodobně jen pár minut, zabere v tomto velmi dlouhém a pomalém snímku snad čtvrtinu stopáže... Nutno vidět, něco takového tu nejspíš zase nějakou dobu nebude. 85 % ()

Sonnery

Je to jiný. Ne, jako sex transgender člověka s hermafroditem. Spíš jako Pollockovy obrazy, na kterých vlastně nic není, ale člověk má chuť se na ně dívat. ()

Anderton

Trochu zvláštny film, ktorý je chvíľami drsnou policajnou gangsterkou, chvíľami buddy komédiou a chvíľami sociálnou drámou. A častokrát všetkým dokopy v ten istý okamžik. Čo je ale najdôležitejšie, odsýpa to tak, že si ani nestihnete uvedomiť, že sú za vami vyše dve hodiny a už sa blížite do finále. To je tiež zvláštne ako skoro všetko v tomto filme, ale rozhodne netradičné. A asi si všimnete, že Mel Gibson s fúzami občas pripomína Seana Conneryho a Vince Vaughn s blond prelivom a okuliarmi Russella Crowea, keď má blond preliv a okuliare. Don Johnson a Udo Kier tu majú iba zaujímavé cameá. Tí vyzerajú stále rovnako. No a skoro by som zabudol, na politickú korektnosť sa tu nehrá... ()

Kudly4

Krimi thriller s notnou dávkou násilí ? Smích. 160 minut absolutní nudy, příběh stokrát omletý, dialogy o ničem. Minutové přepadení banky .. jinak se ve filmu nic nedělo ! Závěr byl tragický. Shit, nedoporučuji, ztráta času. To hodnocení (80%) je opravdu vtipné. ()

Kothy

Musím uznat, že S. Craig Zahler je opravdu zvláštní režisér. Má dost pomalé tempo vyprávění. Zaujal mě už Kostmi a skalpem. Zde sledujeme příběh dvou detektivů, kteří jsou za své hrubé chování dočasně suspendováni. Z důvodu finanční tísně se uchýlí ke kriminální činnosti. Podle očekávání ale věci nejdou podle plánu a vše se zkomplikuje. Lidé umírají a vidina snadných peněz se vzdaluje. Podaří se jim nakonec onen lup? Docela mě zaujala reálnost akčních scén. Dvojice Gibson a Vaughn funguje docela dobře. Škoda, že Jennifer Carpenter nedostal větší roli. "Pozor ať neprořízneš játra." ()

Filmmaniak

Po vyloženě fantastickém Bloku 99 je snímek Dragged Across Concrete dramaticky umírněnější a polevil i v brutalitě a hutnosti, zas to ale dohání ze široka pojatým stylem vyprávění. Celý děj se dá v podstatě shrnout jako jednorázová sledovací akce dvou suspendovaných policejních parťáků, kteří se s vidinou velkého zisku namočí do zločineckého podniku, jenž jim postupně přeroste přes hlavu. Hodinovou historku (skvělou) nicméně S. Craig Zahler pojal jako procedurální krimi-drama s téměř trojnásobnou délkou, v němž každá zásadní postava musí mít dlouhou expozici s jasně definovanou historií, motivacemi a rodinným zázemím (v Bloku 99 měl takovou postavu jednu, zatímco tady jsou nejméně tři, což trochu ředí narativní dynamiku), a to i u těch hrdinů, u nichž by to nebylo nutně třeba (celé desetiminutové intermezzo s Jennifer Carpenter, vrcholící bankovním přepadením, je samo o sobě vynikajícím a silně působivým krátkých filmem, který má ale ve vztahu k okolnímu dění minimální důležitost). Chytře režírovanému, důmyslně vystavěnému, průraznému a důsledně poctivému komplexnímu filmu tak občas schází tempo (zejména v dialogových pasážích) a ve smyslu spoře dávkovaného násilí i moment překvapení, kdy scény směřující k něčemu krvavému lze mnohdy odhadnout dopředu. Děj se přesto vyvíjí nepředvídatelně a všechny aspekty filmu jsou těžce profesionální. Vince Vaughn má tentokrát mnohem uhlazenější roli, Mel Gibson je mu skvělým spoluhráčem a těší i kritika přehnané politické korektnosti ve spojitosti se zmedializovanou policejní brutalitou. Jen to oproti Bloku 99 není úplně omračující a emocionálně zničující, ačkoli to je laťka, kterou pravděpodobně ani překonat nešlo. ()

DwayneJohnson

Zahler umí, to se musí nechat. A jde mu to líp, než v Bloku 99. Podobný koncept, skoro stejní herci a příběh, který ač je košatější, než stoletý dub, do sebe na konci pěkně zapadne. Asi si člověk na jeho styl musí zvyknout, ale pokud tohle přijmete, dostane se Vám hodně netradiční podívané, ve které krev teče proudem a na nějaká pravidla, nebo oblíbené postavy se vůbec nehraje. Skoro všichni aktéři jsou vlastně na té špatné straně, takže není vůbec jisté, jak a kdo a kdy se z tohohle bludného kruhu dostane. Rozhodně nejdelší, letošní film a konečně role Mela Gibsona, ve které se mně po hodně dlouhé době aspoň maličko líbil. Bez ohledu na to, jak to (nejen) s ním nakonec dopadlo. ()

RUSSELL

Takovéhle filmy točí jenom Zahler. Nečekejte ale stejná jatka jako v Brawl in Cell Block 99 – násilí tam je stále požehnaně, ale tentokrát je důraz kladen především na krimi zápletku se silným sociálním přesahem. Zahler si navíc dává záležet s pozadím a motivacemi většiny postav, které nějakým způsobem promluví do děje – to je zároveň i hlavní důvod, proč má film 159 minut. Zahlerův fanklub bude chrochtat blahem. ()

nascendi

Film, ktorý začal ako konflikt práv zločincov a povinností policajtov sa neskôr prehupol do lúpeže a pokusu o redistribúciu výnosu z nej. Boli tam samozrejme aj rôzne bočné motívy, ale nemyslím si že ich počet a dĺžka nejako prospeli. Mel Gibson a Vince Vaughn si film ukradli sami pre seba, čoho dôsledkom bolo kolísanie príťažlivosti jednotlivých scén. Film bol nakrútený s potrebnou profesionalitou a tak jediné, čo by mu mohlo ešte prospieť by boli nožničky. ()

silentname

S. Craig Zahler je späť v plnej paráde so svojim tretím filmom "Dragged Across Concrete". Pravdou je, že som vôbec nevedel čo môžem od tohto filmu očakávať, no nakoniec sa to ukázalo ako skutočne ďalšie skvelé filmového dielo od talentovaného režiséra a už sa teším, s čím príde nabudúce. Osobne by som asi povedal, že jeho dva predošlé filmy sa mi páčili viac, no nič to nemení na tom, že ide o ďalšie skvelé dielo. Osobne by som možno chcel, aby niektoré bočné dejové línie dostali viac času, a možno by som si prial, keby to nebolo v prvej hodine a pol trošku pomalé, no na druhú stranu to zase má veľmi zaujímavú hlavnú dejovú líniu a film sa pomaly pripravuje na to udrieť. A chudák Jennifer Carpenter. Myslím si, že mala dobrého tušáka, že nemala ísť do práce. Film je drsný, rozhodne sa s divákmi nemazná a zloduchovia filmu sú tvrdí a nekompromisní. Občas je divné, že na to, aby mali prachy na dodávku robia prepadnutie chalanov v aute, ktorí vyzerali, že nemajú dokopy absolútne nič. Ale nie som tu od toho, aby som rozoberal ich logiku. Každopádne je to ten druh padouchov, s ktorými netreba jednať v rukavičkách. Vince Vaughn je tu podľa mňa vynikajúci. Z hlavnej dvojice je podľa mňa on vynikajúci a fandil som mu. Rovnako skvelý bol aj Tory Kittles. A jeho slovu som úprimne veril. Pôsobil ako (a aj keď to vyznie divne) ako čestný zlodej. Mel Gibson je podľa mňa skutočne miestami už za hranou toho čo vlastne chce dosiahnuť. Rozumiem jeho pohnútkam, no uvedomujem si, že reálne to všetko miestami len príliš pre seba komplikuje. Dôvody dobré, no metódy boli podľa mňa miestami s veľkým množstvom otáznikov. Film ma však držal v pozornosti. A to aj v tých pomalších častiach. Neviem či je to film, ktorý môžem odporúčať komukoľvek, no ak máte radi S. Craiga Zahlera a jeho predošlé filmy, myslím si, že rovnako oceníte aj tento. Hodnotenie: A- ()

Visáč

Ultra pravičácka neo-noir fantasy od "Tarantina pro chudé", ktorej by neuškodilo skrátenie pod dve hodiny a živočíšnejšie dialógy, pripomínajúce aspoň trochu konverzáciu ľudských bytostí. ()

SeBig

Leč to mělo sakra dlouhou stopáž, tak Zahler s ní prostě uměl vynaložit na 100%. Každá postava backstory, napětí nedovolí opustit oči od obrazovky, scénář zvládnutej na jedničku, herecké výkony to samé (Vaughn a jeho druhá nejlepší role hned po Blok99), nepředvídatelná budoucnost filmu a temná atmosféra. Skvělá podívaná. ()

classic

Je to pomalé, je to metodické, je to zvláštne, má to 159 filmových minút, keď v tom hrajú Mel Gibson a Vince Vaughn, aj mnohí ďalší, že samotný preklad pôvodného anglického názvu snímku - ‘Dragged Across Concrete’ , sa dá voľne preložiť do slovenského jazyka, ako: „Ťahané cez betón” , kde by som interpretoval do hlavného epicentra diania - istú, bankovú lúpež, s ktorou sú prepojené jednotlivé postavy, a to každý zvlášť. Už v úvodnej sekvencii spoznávam čerstvo prepusteného väzňa Henryho, ktorý je akurát v sexuálnom vyvrcholení, keď následne prichádza domov k matke a mladšiemu bratovi, alebo bezmenný, chladnokrvný strelec, vrah, v čiernom kostýme, musí najprv zaistiť finančnú hotovosť, aby sa dostal k špeciálne upravenej dodávke, ktorá ešte zohrá kľúčovú úlohu. Spomínaní herci, vyššie, si zahrali policajtov, ktorých pre drsnejšie praktiky suspendujú, čiže Brett Ridgeman (vynikajúci Mel Gibson) navrhne svojmu kolegovi Anthonymu Lurasettimu (taktiež výborný Vince Vaughn), že jestvuje spôsob, ako si privyrobiť, a to sledovať chlapíka Lorentza Vogelmanna, ktorý má prenájom vo vysokom činžiaku. To je hlavný spúšťač udalostí, ktorý čoraz intenzívnejšie a dynamickejšie prepája scenáristické dejstvo, pričom postupne dáva jasný význam i s nepredvídateľnými zvratmi, ktoré ma ozaj prekvapili. Režisér Zahler má režisérsky UM. ()

Arsenal83

Ono to malo fakt dobrý začiatok. Vince Vaughn hrá v podstate to, čo v 99 blokoch a film má dosť podobnú atmosféru minimálne v dialógoch. Gibson hádže suché vtipy a tie bavia. Ale 159 minút to nevydržalo ani zďaleka. Je tam strašne veľa kecov o ničom, reči, ktoré nikam dej neposunú a nie sú ani smiešne. Chýbalo viac akcie namiesto násilia, pretože tá by určite urýchlila koniec. Pretože 2 a pol hodiny sa pozerať na film, kde sa zvyčajne len filozofuje a diskutuje, to je veľa aj na Sokrata. ()

Marze

Film byl u nás promítán na Febiofestu. Zahler ví, jak přitáhnout pozornost, dokonce i způsobem provokace. Ve filmu cítím něco osvěžujícího.Značný prostor je věnován postavám. Film je chytře režírovaný, důmyslně vystavěný, ale občas schází tempo (zejména v dialogových pasážích) a násilí je spoře dávkované s malým momentem překvapení. ()

Chrustyn

S. Craig Zahler je jeden z nejosobitějších režisérů současnosti, který banální a na první pohled ohrané příběhy, točí způsobem, který buď sedne, nebo naopak. Ve svých filmech se na úkor tempa do hloubky zaměřuje na postavy, aby se s divák do nich dokázal vcítit a chápal jejich činy. Hrdinům jde vždy o záchranu svých nejbližších a udělají pro to cokoliv. Stejně jako v tomto případě, kdy se dva suspendovaní policisté rozhodnou na vlastní pěst bojovat s podsvětím a hlavně ukrást pořádný balík peněz. Jako vždy nechybí dlouhé scény, ve kterých se vlastně nic neděje, ale umocňují atmosféru a hlavně nezbytné násilí, které nikdy není samoúčelné, ale vždy je fyzické a nepříjemné. Film rozhodně nesedne každému a jeho tempo je tentokrát opravdu na hranici únosnosti. Režisér ale ví co dělá a divák cítí, že výsledná podoba je přesně taková, jakou jí tvůrce chtěl, aniž by mu do toho někdo zasahoval. Na pomoc má k tomu jako vždy výborné herce, ze kterých tahá maximum a Mel Gibson si zde možná střihl svou životní roli. ()

Flego

Kariérou pokrivení policajti si chcú uchmatnúť aj niečo pre seba a spustia surovú lavínu násilia s čiernym humorom. Príbeh má však v sebe viac ako ponúka zvolený žáner, je aj o prehnanej politickej a spoločenskej korektnosti, neschopnosti pomenovať veci pravými menami. Hviezdni hlavní predstavitelia sú skvelí a ich postavy sú ušité priamo pre nich. ()

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

07.10.2018

Mel Gibson natočí remake Divoké bandy

Mel Gibson natočí remake Divoké bandy

25.09.2018

Mel Gibson (Statečné srdce, Ve jménu krve) si svůj návrat mezi Hollywood užívá a jeho poslední projekty musí dělat radost nejednomu fanouškovi. Kromě natáčení nového filmu z druhé světové války… (více)

Mel Gibson a Colin Farrell se budou mstít

Mel Gibson a Colin Farrell se budou mstít

01.08.2018

Mel Gibson (Odplata, Ve jménu krve) a Colin Farrell (Fantastická zvířata a kde je najít, Miami Vice) si společně v thrilleru režiséra Tommyho Wirkoly (Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic, 7 životů)… (více)