Otupělý policejní veterán Ridgeman (Mel Gibson) a jeho náladový mladší kolega Anthony (Vince Vaughn) jsou suspendováni ze služby poté, co do médií unikne videozáznam jejich svérázných metod. Bez prostředků a velkých šancí se oba zatrpklí vojáci vydají do kriminálního podsvětí, aby učinili spravedlnosti zadost. Mezitím je v jiné části města propuštěn z vězení mladý zločinec Henry Jones a zjišťuje, že jeho matce a postiženému bratrovi hrozí vystěhování. Ve snaze najít způsob, jak jim pomoci, se obrátí na kamaráda z dětství jménem Biscuit, který ho představí nelítostnému kriminálnímu bossovi, jehož ambiciózní plány jej postaví do přímého konfliktu s oběma policejními odpadlíky. (HBO Europe)

BMW12

Asi budu jeden z mála, ale mě se ten film nelíbil. Přišlo mi to hrozně zdlouhavé, nudné. Příběh absolutně nezajímavý, špatná celková atmosféra ve filmu. Nemělo mě to čím zaujmout. ()

TheEvilTwin

Policajti, co jsou suspendováni kvůli politickým nesmyslům a “rasismu”. Jak trefné do dnešní doby. Oba nemají nejlepší život, a tak se rozhodnou okrást nějaké zdejší bossy. Film, který je hodně netradiční, a to hlavně tím, že 80% filmu jsou víceméně dialogy, které ale překvapivě dokázaly utáhnout film a diváka zaujmout. Zbylých 20% je směs akce, která je tak reálně a syrově zachycena, že mi bušilo srdce asi 200 za minutu. Hodinu trvající finále, které směřovalo k závěrečnému vyústění filmu se povedlo a bylo vizuálně i atmosfericky atraktivní. Neříkám, že bych se nějak nudil, ale ubrat půlhodinku ze stopáže by vůbec neuškodilo. Obrovský potlesk hlavní dvojce, tyhle role jim fakt sedly. ()

Roman.Ticka

První 2 hodiny jako by nebyly. Pomalu táhnoucí se "Cargo" crazeyovka mě minula jak Vincova střela. Možná je velký Talouš, ale starý dobrý Mel má jednoznačně větší koule. 😜👍😃 ()

Othello

"Likewise." Jeden z hlavních důvodů, který doposud v Zahlerových filmech dopomáhal k vytvoření si blízkého vztahu k protagonistům, byl jejich boj s absolutním, bezpodmínečným zlem. Jinak tomu není ani zde a proto bylo třeba být od počátku obezřetnější, protože zde se poprvé rozhodl vyjadřovat se za hranice filmového média a komentovat současný stav společnosti. V kontextu fiktivního boje proti zlu se totiž pak vlastní pravda pochopitelně dokazuje lépe žejo. A úvodní dialogy skutečně zaváněly průšvihem v tom jak papírově vyjadřovaly nějakou pozici. Mimochodem starší herci za zenitem by měli mít zakázáno v současných filmech používat věty, obsahující slovo "nowadays". Děkuji. I tentokrát však předlouhá expozice, minimalizace formálních zkratek a důrazu na detaily pomohla Zahlerovi k dechberoucí druhé polovině filmu, kde téměř každý výstřel je nečekaný, každý úder neskutečně bolí a všichni zde plní své záruky. Zejména záporáci. Náraz střely v tichém a pomalém prostoru, v němž se topí každá scéna, pak vyloženě proniká i do bezpečné divácké zóny a představuje tak jedinečný fyzický zážitek, který je dneska už tak vzácný. A za to je třeba mít Zahlera rád. Jakkoli bych nechtěl být v jeho filmu ženskou postavou. To co on, si vůči nim dovolí skutečně málokdo. ()

Janek

Nevím, zda se to vůbec dá vidět dvakrát, ale takhle napnutej jsem dlouho nebyl, vlezlo to pod kůži a bimbalo srdcem. Kdo tohle dneska umí? Proto jdou tyto filmy automaticky do pěti hvězd. Pomalé tempo nevadilo, bavila mě každá minuta. A mámě se to ani trochu nelíbilo. ()

eraserhead666

Patrně nejneakčnější akční film, co jsem zatím viděl. Dialogová kadence je rychlejší než střelecká. Občas div, že postavy mezi jednotlivými větami dialogů neusnuly. Je to dlouhé jako kráva, při sledování stopáže člověk dumá, co se tam ještě tak může přihodit, když už je mu skoro vše jasné a do konce filmu pořád zbývá takřka hodina. Ale, kupodivu a nějakou záhadou, to není úplně špatné. ()

hanakonochi

Netypický bank robbery movie, ktorý má niečo naviac. Coenovské tempo a neskutočnú chémiu postáv. Mel Gibson sa tu vskutku vyšvihol. U mňa, s touto doslova vražednou kombináciou, zaslúžené štyri hviezdičky. ()

ARI50

Další zajímavý film s dobrým obsazením ale já jsem si k příběhu nemohl najít cestu, tak aspoň to uteklo, taková oddychovka. ()

Necrotongue

Film byl dlouhý a bylo to hodně znát, což je velká chyba. Probíhající děj se dal rozdělit do dvou kategorií: 1) Perfektní atmosférická akčňárna pro silnější žaludky a 2) Líně se vlekoucí, ničím zajímavé cosi. Když jsem si tedy srovnal pro a proti, vyšla mi z toho slušná trojka, největším kladem snímku bylo ale to, že se jeho tvůrci vykašlali na všudypřítomnou politickou korektnost, takže jsem byl z toho, co slyším, chvílemi štěstím bez sebe. No, a proto jsem tou čtvrtou hvězdičku přihodit musel. ()

luka4615

Režisér S. Craig Zahler nám zde opět předvádí všechny své typické "trademarky" na stříbrném podnose. Dragged Across Concrete je znovu pomalu houstnoucí žánrovou trefou, která vyjma olbřímí stopáže nemá snad jedinou chybičku. Snímek je totiž nádherně odtažitý, chladnokrevný, temný a jaksepatří "špinavý". Toto všechno v kombinaci s mrazivými hereckými výkony, z nichž dominantně vyčnívá výborný Mel Gibson, dělá z Dragged Across Concrete skvělý film, který ve Vás svou bezprostřední brutalitou bude rezonovat ještě hodně dlouho. Skvělá práce! „For a lot of years I believed that the quality of my work, what we do together, what I did with my previous partners... would get me what I deserved.“ ()

JASON_X

Kdyby to bývalo bylo zůstalo ve stylu alternativního a bizarního krimifilmu, u kterého jsem si přes dvě třetiny spokojeně pomlaskával, šel bych jistě na plný počet. Zahlerův Bone Tomahawk mi evokoval Jarmusche, Block 99 Tarantina, no a tohle byla hodně dlouho podařená syntéza obou. Temná, pomalá, introvertní záležitost s houstnoucí atmosférou, pečlivě vystavěným scénářem, trochu ulítlým dějem a slibnými náznaky nekorektnosti všeho druhu, která působila hodně osvěžujícím dojmem. Ale postupně (a po bankovní loupeži už definitivně) mě svérázná rejžova poetika nějak přestala oslovovat. Čím švihlejší dialogy se vedly a čím absurdnější obrátky děj nabíral, tím míň mi záleželo na postavách a tím víc jsem si uvědomoval, že té stylizace a pozérství je ve filmu na můj vkus už příliš. Přesto dám čtvrtou, třeba za skvělého Vaughna a Gibsona, za nezapomenutelnou vedlejší roli pro Dexterovu ségru a za několik jiných nezapomenutelných okamžiků, jako třeba bylo přepadení večerky nebo kuchání žaludku. A naproti tomu pominu znechucující epilog. Ale příště prosím o trochu méně té "tarantinovské" devótní negrofilie, pane Zahlere. ()

matestlust

Kousek, který má opravdu pomalý, ale přesto fungující rozjezd, syrovou atmosféru ( prakticky žádná hudba dodává filmu větší zážitek ,,naprostý reality" , ač může chvíli působit i nudně ) a nekompromisní záběry násilí ( Zahler znovu ukazuje, že se nebojí zajít až na samý kraj únosnosti a že se opravdu výživa v detailech ). Dvojice Gibson a Vaughn funguje skvěle, zapojení černého humoru ( dialogy místy připomínají Tarantina ) není na škodu a pobaví. Netradičně natočený krimi-thriller, věřím se ne každému přijde k chuti, ale za mě příjemné překvapení a opětovný palec nahoru pro pana Zahlera, který si skvěle buduje svůj rukopis ( zdlouhavé dialogy, minimální hudební stránka, silné charaktery postav a to vše podložené 200% násilnou stránkou ). 4* zaslouženě. ()

Morholt

Jednoduchý příběh, který se ale může opřít hned o několik aspektů. Tím prvním jsou vymazlené dialogy glosující současnou hyperkorektní situaci ve společnosti. V tomto případě je film zdravě drzý a asi není náhodou, že si Zahler vybral dvojici Vaughn-Gibson, kteří se svými názory vymykají hollywoodskémi mainstreamu a kteří jsou zároveň druhým opěrným bodem. Tím třetím je nepředvídatelnost. Fakt jsem neměl potuchy, kam se film bude ubírat a jaké bude vyvrcholení, což je v dnešním filmovém světě málo vídaná věc a to i přes snahu spousty filmařů přicházet s šokujícími obraty. A nakonec je tu chladná brutalita, kterou sice režie používá poskrovnu, ale o to je její dopad větší. U scény z banky mi spadla čelist. Na další Zahlerův film se hodně těším, ale zároveň mám trochu strach, protože po tomhle už se nemá kam posunout. 100% ()

seale

Šlo znát, že je to filmařsky účelové - naservírovat pořádnou porci cynismu a surovosti pěkně v pomalém tempu, ať si to může divák vychutnat. Jenže právě taková účelovost zabíjí příběhovou přirozenost. Hlavní filmové segmenty vychází ve výsledku tak nějak prázdně a málo uvěřitelně. ()

Lacike

Konecne mi nejaky Zahlerov film napriek jeho tradicnemu roztahanemu stylu sadol do takej miery, ze som ho nemal nutkanie pretacat a rozhodne si ho pozriem znova. Paci sa mi prirovnanie, ze je to akokeby Coeni za svojich temnejsich cias natocili Smrtonosnu zbran. Mne to koncepciou trochu pripomenulo klasiku Heat tym, ze film dava priestor nahliadnut do zivota skoro vsetkych postav, ktore sa stanu sucastou jedneho bankoveho prepadu. Takze sledujeme jak lupicov, tak policajtov, ktory ale maju svoje vlastne motivacie a v jednej velmi krutej a ironickej epizodke spozname aj jednu obet prepadu. Na prve zhliadnutie pôsobia niektore linie az prilis zbytocne, kedze strasne dlho trva kym sa osudy vsetkych postav pretnu a divak konecne pochopi naco nam dlhe minuty ukazuju niektore postavy. Nejake kratke navnadenie na zaciatku z priebehu lupeze by nakoplo divakovu zvedavost a ocakavania. Stale mi prilis nesedi ani to, ked postavy behom rozhovoru nahle zacnu preberat nejake nesuvisiace veci, ktorymi chce Zahler zdelit divakovi nejaku myslienku. Mozno to je len môj problem rovnako ako inym zase vadia Tarantinovske dialogy o nicom. Ale pre mna tieto nahle odbocky pripadaju neprirodzene, co je v kontraste s tym o aku velku autenticnost sa pri vykresleni postav Zahler snazi. A poslednym uz tradicnym Zahlerovym nedostatkom su gore sceny, ktore pôsobia nedorobene jak z nejakeho stareho trashoveho filmu v ktorom pouzivali lacne figuriny. Vdaka tomu na mna snaha o sokovanie brutalitou vyznieva neraz smiesne. Ale konecne podme ku kladom. Najväcsim su postavy, ktore ma zaujali natolko, ze aj ked este pribehy vsetkych nedavali zmysel, tak ma bavilo sledovat. Nemyslim si, ze by tu Mel Gibson predvadzal vrcholný vykon svojej kariery. To zase nie. Ale rozhodne hra skvele a pre mna bol tahunom celeho filmu. Az mi je luto, ze hlavnym hrdinom je ina postava. Ak by bol cely film podany z pohladu Gibsonovej postavy, tak by som mozno isiel aj o hviezdicku vyssie. Skvelym partakom je Gibsonovi Vaughn a chemia medzi nimi funguje na jednotku. Zaujal ma motiv o policajtoch zo starej skoly, ktorym sucasna politicky korektna doba nesedi. Z toho by sa dala natocit skvela akcna buddy komedia. Snad sa toho niekto chyti. Vyustenie pribehu je uz take tradicne Zahlerovske. Drsni chlapi sa obetuju kvôli dobru svojej rodiny, takze napriek vysokej umrtnosti hlavnych postav ma divak dobry pocit z toho, ze vlastne kazdy dostal presne to, co si vzhladom na svoje ciny zasluzil. Po prvom zhliadnuti dávam necakane celkom nadsenych 7/10 a tesim sa na druhe zhliadnutie, co som nikdy neveril, ze u nejakeho Zahlerovho filmu napisem. ()

ScarPoul

S.Craig Zahler je iný režisér. Má inú formu, iné tempo rozprávania a odlišnú prácu z postavami. Jeho predchádzajúce dva filmy boli skvelé a Dragged across Concrete im nerobí hanbu, hoci sa jedná o úplne odlišný film. Jeho dôraz nie je na krvavosť a násilie ale na hru, ktorá sa pred nami rozohráva na rôzne smery. Ťažko v tom vidieť fušerstvo, keď na konci všetko krásne do seba zapadne. Povaha postáv vytvára logické motivácie. Tím, že ich ale majú všetky postavy, koniec celého snaženia je nepredvídateľný. Pre mňa to funguje na rôznych rovinách. Niektoré postavy sú mi sympatickejšie, iné - ako ústredné duo - je len kulisou pre tretiu stranu, ktorá pomieša všetky karty. Civilné, temné a premyslené. ()

Tommassi3

"Seš fakt pěkná svině !!" - "Nápodobně.." Famózní Zahler touhle žánrovou hříčkou jasně dokazuje, kdo v současnosti vládne nezávislému filmu.. Pomrkává na Michaela Manna natolik jasně, totiž tmavě, že jen slintám blahem.. ()

BoPo

Film, ktorý navodzuje pocit, že takéto filmy sa už dávno prestali točiť. Film, ktorý nechce byť cool, vizuálne pútavý a predať milión pokračovaní a merchandise. Film, ktorý skvelo zvláda predstaviť divákovi postavy, ale pritom nezdržovať dej. Film, kde všetko má hlavu a pätu, a to predovšetkým postavy. Film, kde síce viete, kam smeruje, ale neviete, aká bude trasa a finálne rozuzlenie. Film, ktorý napriek 159 minút nemá žiadne vyložene zbytočné miesta. Film, ktorý síce nie je strhujúci a nabušený udalosťami, ale akciu má realistickú, necenzúrovanú, a je plný dialógov bez prehnaných emócií. Nemôžem zaradiť do nadpriemeru. Určite však odporúčam pozrieť, pretože dostanete od roku 1999 (Odplata) najlepšie pôsobiacu postavu v podaní Mela Gibsona. ()

cinefob

Tak trochu intelektuální krimithriller; předpokládám, že američtí poldové a gangstři takhle vyšperkovaný jazyk běžně neužívají, ale mně to samozřejmě jenom potěšilo. Snad jediná věc, která mi na tom trochu vadila, je ten naprosto otravný a blbý závěr, vyskytující se v 99 % amerických filmů, u tohoto žánru snad v plných 100% případů, že štěstí ti zajistí jen velmi velký balík peněz. Je však možné, že se na to jen dívám příliš evropsky. ()

Dale

Niekto tu asi zabudol zamestnať strihača... Film sa ťahá ako sopel po rukáve. Na prvý šup by som to okresal na 80 minút a ešte stále by tam zostalo dosť zbytočnej vaty. Počúvať nudné dialógy, sledovať pol hodinovú jazdu autami alebo pár minút Vaughna ako prežúva, bez toho by som sa celkom obišiel. Aj tá scéna s matkou, ktorá nechce opustiť svoje dieťa bola úplne zbytočná. Neviem, či mala vyvolať nejaké emócie, na to by sme tú postavu museli poznať trošku dlhšie... Inak celkom drsné krimi, ktoré ak by malo dobré tempo a lepšie dialógy, mohlo sa zaradiť ku klasikám žánru, takto je z toho len veľká a hodne tmavá nuda s pár nezabudnuteľnými scénami. ()

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

07.10.2018

Mel Gibson natočí remake Divoké bandy

Mel Gibson natočí remake Divoké bandy

25.09.2018

Mel Gibson (Statečné srdce, Ve jménu krve) si svůj návrat mezi Hollywood užívá a jeho poslední projekty musí dělat radost nejednomu fanouškovi. Kromě natáčení nového filmu z druhé světové války… (více)

Mel Gibson a Colin Farrell se budou mstít

Mel Gibson a Colin Farrell se budou mstít

01.08.2018

Mel Gibson (Odplata, Ve jménu krve) a Colin Farrell (Fantastická zvířata a kde je najít, Miami Vice) si společně v thrilleru režiséra Tommyho Wirkoly (Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic, 7 životů)… (více)