Joee

Nerad to říkám, ale tohle je "jen" dobrej film :) První část uřvanýho drsnýho velitele výcvikové skupiny už ke konci nemá moc co nabídnout, je to pořád dokola... opuštění výcvikového tábora je však opak (+) a druhá část ve vietnamu dokazuje, že Kubrick není jen režisér, ale že dovede i bravůrně pracovat s kamerou... bohužel závěrečná sniper scéna zatluče všechno do země - vojáci snad ztratili veškerou inteligenci a řídí se jen heslem "run alone - fire 'n' die" ()

Kiedis

Nic proti,ale Kubrick není zrovna moje krevní skupina a i tímhle snímkem si mě "nekoupil",Stone je v tomto žánru lepší ()

Belerofonu

Naprosto vynikající první půle filmu...druhá část je ovšem rutiní zážitek..ale nikdy bych nedovolil dát Kubrickovi jen 3 hvězdičky... ()

PavHer

První část filmu ukazuje surovou stránku vojenského prostředí, která se myslím moc nelišila od reality (na vojně jsem byl, ale to se s touhle pakárnou vůbec nedá srovnávat), ten gumák si to možná i trochu zasloužil :) Bohužel druhá část filmu byla o poznání slabší a napětí bylo ta tam. ()

Wild_cz

Rozhodněn jeden z kousků Kubricka na který určitě nezapomenu. Období valky ve Vietnamu je urcitě zjímavé a bohužel lehce opomíjené téma. Myslím že tento film není o příběhu ale o psychice lidí konajících v krajní situaci na hranici života a smrti. Je to podle mne jakási analýza vojenského myšlení, která se Kubrickovi povedla naprosto skvěle. Tento film + apokalypsa jsou v mých očích i uších nejlepší snímky z Vietnamu a to že si Kubrick vybírá pro každý svůj film naprosto odlišný námět není zas až tak zajímavé, ale to že každý film dotáhne prakticky k dokonalosti, je podle mého názoru naprosto neuvěřitelné a opravdu to vyniká před jinými. 90 procent ()

Rozmarýna

První část filmu (výcvikové středisko) měla spád a líbila se mi. Ukázala vojenskou buzeraci tlustého nemotorného vojáka sadistickým velitelem, který uměl vymýšlet "skvělé" tresty, kdy např. tlustý "viník" mohl jíst koblihu, zatímco ostatní za jeho přestupek trpěli a dělali kliky. Scéna na záchodě, kdy tlusťoch zabije velitele, klterý ho šikanoval a dalšího vojáka je asi z filmu nejsilnější. Když se však film přehoupl do druhé poloviny - války ve Vietnamu, začala jsem se mírně nudit a dodívala jsem se jen proto, že to byl film od Kubricka. Závěr se mu ale povedl, překvapivě odstřelovačem byla žena ... ()

207

"Najpopovejší" a u mňa najobľúbenejší Kubrick. Podľa mňa si Stanley chcel splniť svoj sen - urobiť vojnový film bez zbytočných patosovych výlevov vojakov a čisto sa zamerať na psychiku obyčajného človeka vhodeného do mlynčeka na mäso vtedajšej vyhrotenej situácie vo Vietname (no i neľudské zaobchádzanie s rekrutmy vo výcvikovom stredisku). Túto myšlienku obohatil o perfektné bojové scény v druhej polovici (v tejto časti sa taktiež nebál použiť svojský absurdný humor) a o taktiež svojský vývin psychiky šikanovaného rekruta v časti prvej. Z vlny "filmov o Vietname" ako Čata alebo Apokalypsa mám preto najradšej Vestu (tým nechcem znehosnotiť tie dva vynikajúce filmy lebo pojednávajú skoro o tom istom, no len mám rád Kubrickov štýl režírovania). Pre mňa nesporných pať *. ()

kometaks

Full metal jacket ukazuje trochu jiný pohled na válku. Narozdíl od vážné Čety na mě Kubrickův počin působí satiricky. První polovina na výcvikovém ostrově mě totálně pohltila a R. Lee Ermey snad ani nehrál :). Druhá polovina ve Vietnamu trochu pokulhává, ale vše naštěstí vynahrazuje poslední dvacetiminutovka s naháněním odstřelovače. ()

FireBlader

Snad první Kubrickovo dílo, které mě zaujalo. Myslím, že rozhodně stojí za zhlédnutí. Zároveň jde o film, u kterého nevím co kritizovat, chválit by se dal přesvědčivý obraz války a (rádoby) přípravy na ní, ale komu by takový tlachy k něčemu byly? Mrkněte na to a nebudete litovat, ale stejně doporučuju spíš Četu. ()

2men

Z Velké Čtyřky vietnamských válečných filmů (tento, Četa, Apokalypsa a Lovec jelenů) mě dostala nejvíc právě Olověná vesta a Četa. Narozdíl od Čety je ale originálnější a nápaditější (Četa má zase navrch v brutálních bitvách). Obdivuju výkon Vincenta D'Onofrio - šel z něj vážně strach. Výborné bylo rozdělení filmu na dvě půlky (té první vévodí určitě terorizující zelená guma). Na svou dobu perfektní kamera a vymazlené záběry, sqělá je také hudba a Soundtrack. ()

garten

Kubrickove jediňečné dielo.Scény ako vystrihnuté z učebnice...Film, ktorý bol točený ako vojnový film,ale nesie väčšie posolstvo. Vojna je politická hra.My sme hračky. Posledná scéna ako vojaci spievajú prevzatú melódiu z mickey mouse club, veľa symboliky, film sa mi nakoniec javí ako protivojnový. Pri záverečných titlkoch som si uvedomil (nie len to,ze dam 5*), ze takýto film môže natočiť jedine Kubrick. ()

max cady

Nemuzu jinak nez za pet,strelba na zachodech je nejdramatictejsi scena kterou jsem kdy videl(lepsi uz je snad jenom Tenkrat na Zapade) ()

Lukkyn

První půlhodinka filmu přinesla přesně to co jsem od Kubricka očekával. Pak najednou ticho po pěšině vytratila se drsnost a tlak na diváka. Ovšem nakonec se dostavila závěrečná půlhodinka, která to vrátila do těch správných kolejí. Konec byl napínavý , drsný a vnucuje divákovi myšlenku - Kam až je schopen člověk zajít?Nebýt toho dle mého názoru vzduchoprázdna mezitím bylo by to na jasných pět , protože vše ostatní je výborné a nemám k tomu co dodat. Herci to zvládají, vizuálně perfektní , ale stejnak si myslím, že to není úplně ta pravá látka , která by Kubrickovi sedla jak pěst na oko!!! ()

egones

Stanley trafil perfektný headshot. Ťažko náisť konkurenta z vojnového žánru, čo sa týka realizmu. Film je tak reálny, že ak by ste narukovali k mariňákom, tak scénar by nebol veľmi ďaleko od scenáru z tohto filmu. Vynikajúci dualizmus vo filme. ()

Motherlovebone

Skvělý atmosférický film, lehce mi tam vadí 1.ten předěl dvou částí 2. Vietnam, který vypadá jako předměstí Detroitu. Ale jinak čupr. ()

zekon

Film o řadových vojácích, o debilitě celé armády a smyslu válčení. Už nesmyslný výcvik ukazuje o čem to je. Je to sice trošku táhlé ale .... ukazuje to válku ve Vietnamu bez patosu, hrdinů a byť jen kousek tak aspoň tak jak to fungovalo. ()

FAxPR

ať si kdo chce říká, že tohle je nejslabší kubrick vůbec. podle mě je (pokud ne nejlepší) určitě nejzajímavější! ()

schpeck

Skvěle zrežírované i zahrané drama. První půlka byla místy zběsile rychlá jindy se moc táhla, ale pomohlo to k vytvoření atmosféry. Druhá část nemá chybu. ()