Od doby, kdy Sarah Connorová (Linda Hamilton) zabránila dnu zúčtování, změnila budoucnost a přepsala osud lidské rasy, uplynuly už více než dvě dekády. Zbrusu nový smrtící Terminátor, Rev-9 (Gabriel Luna) se vrací v čase, aby dohonil a zabil Dani Ramosovou (Natalia Reyes), která žije obyčejný život v Mexico City se svým bratrem (Diego Boneta) a otcem. Daniino přežití závisí na jejím spojenectví s dvěma bojovníky – Grace (Mackenzie Davis), vylepšenou super bojovnicí z budoucnosti a bojem posilněnou Sarah Connorovou. Zatímco Rev-9 nelítostně ničí všechno a všechny, kdo mu stojí v cestě při honbě za Dani, nachází tyto tři cestu k T-800 (Arnold Schwarzenegger) ze Sářiny minulosti, který se zdá být jejich poslední nadějí. (CinemArt)

BStone

Nový Terminátor přináši zběsilou akci a film je v podstatě jedna velká honička. Scénář nepřináší nic nového, což ale nevadí, protože o to tu až tak nejde. Zmíněná akce je nářezová, a až na pár přepálených scén má skutečný tah na branku. To, co se stalo Terminátorovi/Arnoldovi po tom, co zůstal v našem čase raději nekomentuji. Scénaristé si vybrali hodně slabou chvilku. Taktéž aby Sarah s Dani přežily jen polovinu z toho, co se jim stalo, musely by být minimálně nějaký ten starší typ terminátorů. Linda Hamilton jinak výborná a Mackenzie Davis jako vylepšený člověk-stroj z budoucnosti taky fajn. Celkově povedený a osvěžující zářez do série, každopádně napíšu nějaký ten vzkaz do budoucnosti, ať už další díly netočí. 70% ()

CaptainPixel

Kdyz bych si odmyslel to priserne laciny cinsky CGI , scenar by se trochu ucesal a znacne by se to prostrihalo, tak by z toho zas takovej nemastnej prasopes nebyl. Takhle max 2 z 5, aneb po vykradacce Genysis rozhodne krok kupredu. Velka skoda, ze tomu chybi ten tvuci fokus dvou prvnich dilu i kdyz je znat, ze se autori v ramci universa (chapes Johnsone?!) nebali vlastni invence. PS: Priste vic syntentizatoru a mene buleni, dekuji. ()

McGuffin

Terminátor: Temný osud, Terminator: Dark Fate nemá být navzdory svému názvu příběhem o osudu, ale o vzepření se mu. Čtyři scénáristé Josh Friedman, David S. Goyer, Justin Rhodes a Billy Ray stvořili příběh o ohrožení člověka přítomnosti strojem z budoucnosti, nezničitelným a bezlimitně silným, nicméně nelétajícím ani nejezdícím, jen chodícím a občas běžícím, takže mu upláchnete snad i na kole. Který má být smrtelným osudem jednomu mexickému děvčeti. A protože jsou scénáristé čtyři, poslali děvčeti k pomoci s přežitím a sobě k líčení překážek a tím i příběhu tři postavy různou měrou z masa, kostí a ze součástek. Co do počtu skromné bojové konfrontace ukazují, že stroj má navrch a může to čtveřici nandat, kdy si o to řekne, naštěstí ale mají tvůrci po ruce štěstí, které hrdinům a prodlužování děje vždy prospěje. Technologicko lidský kolektiv prchá tradičně vlakem, autem pozemním a podvodním, vrtulníkem i letadlem, a agresor, který je vzhledem ke svým nízkým transportním schopnostem honí bůhvíjak, asi hromadnou dopravou, dopřává hrdinům i scénáristům dostatek času ke konsolidaci před nezbytným závěrečným definitivním soubojem. Nakonec ho ze hry paradoxně vyřadí k jeho čelu přiložená baterka, bezpochyby stejná, která ho pohání. Mexické děvče přežilo, ovšem. Co za idioty poslalo tenhle naddimenzovaný, ale nepříhodný stroj ke splnění tak jednoduchého úkolu, jako je zabití drobné bezbranné Mexičanky, se nedozvíme. Že to nebyla americká armáda, která na totéž léta využívá drony, ale můžeme vzít jed. Kvůli často zmiňovanému i užívanému mobilnímu telefonu a klíčové úloze jedné esemesky nicméně můžeme spekulovat, že scénáristy do naší přítomnosti promluvit o hrozbě budoucnosti poslal někdo z minulosti. https://www.macguffin.cz/2020/01/terminator-temny-osud.html ()

Mac._

Ne úplně špatný, i když ze tří Cameronových Terminátorů nejslabší. Co mě ale překvapilo, jak mizerně byla provedená fyzika pohybu renderovaných postav. ()

Cumacbegyc

Běhačka honička... hromada úžasných efektů, až šel příběh a jeho logika do prdele. Tak strávíte 2hodiny čuměním na honičku, kecy, honičku, kecy, honičku, kecy a celé je to zakončené trapně jednoduchou likvidací doposud nezničitelného stroje. Lidi který mají rádi VFX si přijdou na své , ti to mají rádi nějaký příběh mají smůlu neboť to nemá příběh žádný. ()

Solitude

feminazi komando, silne a nezavisle zeny, ktore dokazu vsetko na svete v trojici teda okrem jedineho ciela, ktory si zadali. nato uz potrebuju pomoc nenavideneho chlapa. tolko snahy pre nic. napriek deravemu pribehu ci logike, ktorej sa spravanie postav vyhyba su Linda a Arnie stale badass a jedinym prinosom filmu. ()

P3rcy

Pozor na spoiler!!!!! :) Feministkám se asi nelíbila představa, že by hlavní hrdina lidstva měl být velký, silný, inteligentní a tvrdý chlapák - zkrátka vzor mužnosti se stejně mužským jménem a tak ho prostě vyměnily za nevýraznou, protivnou, rádoby nezávislou imigrantku, achjo ... Na druhou stranu musím říct, že to je asi jediná věc na tom filmu, která mi vysloveně vadí. Linda Hamilton je zpět a je lepší než kdy dřív, Schwarzenegger je také zpět, a oba to jsou velice důstojné comebacky a zároveň rozlučky v jednom filmu. Vzhledem k tomu, že oba zmínění herci, dle jejich slov, ukončili Terminátoří kariéru, tak nás opravdu čeká "Temný osud", protože bez nich bude případná série opět v loji. Dark Fate je určitě lepší než Genisys, kvalitou je celkem srovnatelný se vzpourou strojů. Takže jediné co mi vadí je násilné odstranění Johna a jeho VELICE NEADEKVÁTNÍ náhrada plus to, že jsem tento zvrat vytušil už z prvního traileru. ()

lahvi

Kapučínový Barack Obama v roli nového terminátora a mladá Clair Underwood z Domu z karet v roli nové zachránkyně. Véžně nevim, proč mají u těch pokračování pocit, že by to staré osvědčené tváře v letech neutáhly samy? Vždyť kvůli nim na to přece koukáme. A v posledních akčňácích je na mě moc přebabíno. Každym dnem čekam povinnou vojenskou službu pro ženský a chlapum začnou růst vaječníky. Holt už to jako dřív nebude. O to víc si zas vážim prvních dílů. ()

Honza2211

Asi už je jedno co tu napíšu, stejně se v moři komentářů ztratím. Tak spíš pro sebe. Viděl jsem myslím všechny předcházející díly Terminátora a Arnolda mám rád. Celkově 80%? Ani náhodou. Tohle nebyl nejlepší Termínátor. Upřímně: začátek mě dost odradil, jsem si říkal to si snad dělají srandu, film sice s kvalitním provedením (kde bylo vidět, že na rozpočtu se nešetřilo), ale s Mexickým Terminátorem a s dost divnou androgynní blonďatou krátce střiženou ochránkyní (která nebyla Linda Hamilton).. ochránkyni další cikánské Mexikánky, která tam měla snad hlavní roli?? Proboha!! Na Arnolda si počkáte celkem 1 hodinu a 7 minut, kde se Vám ukáže v chatce. Doteď tak max. na 40%. Celý film zachraňuje spíš už jen poslední skvělá třetina, ale dost nabušená a s parádní akcí (určitě stojí za to vidět tento film v kině!). Ještě to chtělo dotáhnout víc propracovaností - myslím dějovou linku a lepší příběh. Jinak skvělý akční nostalgický závěr! 80% určitě ne, ale zasloužených 60%, celkové hodnocení sedí. ()

xxxznojmoxxx odpad!

Tak toto melo byt co 🙄 nejlepsi by bylo kdyby studio spalilo ten film a tvarili by se ze to nenatocili .efekty tak mozna pred 10rokama scenar deravej akce nic moc .ten kdo toto napsal a natocil by si mel.jit vykopat diru a nikdy z ni nevylest 🙄🙄🙄🤮 velke zklamani ()

Kpitbull

No, trošku mi vadil polidštěný Arny, ale vykompenzovaly to staré známé scény. Tenhle Terminátor se vůbec nemusí stydět, naopak. ()

Chenile

Hledat nejakou logiku ci pribeh v novem Terminatorovi je nesmysl.. Ono totiz i legendarni dvojka, byl cistej akcnak.. Vsak T1 a T2 vznikly v dobe, kdy se u filmu na scenar moc nehledelo.. Takze nadavat tady na zdarile pokracovani s tim ze to nema hlavu a patu je nesmysl.. T1 ani T2 hlavu a patu nemely taky.. Podle me, je tento film na druhem miste po T2... ()

Raichu.Cz

Heleme se kdo se nám tady vyklubal Starý dobrý terminator:). Grafika nevypadá špatně, hudba docela sedí, herecký výkon poveden. Trošku film obsahuje překlep příběhu ale co :D mě to nevadí. Za mě 79% ()

digiMonster

takže sme sa po štyroch rokoch dočkali ďalšieho pokračovania Terminárota respektíve ani tak nie pokračovania ako skôr znovu pustenej tej istej obohratej platne so starými aj novými postavami ale stým istým príbehom a dokolečka sa odohrávajúcimi dejovými linkami. Neviem si pomôcť ale silne to pripomína filmy T2 a T3 nového sa dozvieme len strašne máľo do súčasnosti príde z budúcnosti zlý kyborg ktory ma zabiť svoj cieľ a odboj pošle vylepšeného človeka na jeho ochranu to ako važne? po tom všetkom čo sme už videli pridu tvorcovia s takouto zápletkou?!..hm ako koľvek bol zlý Terminátor Salvation aspoň zasadil dej do buducnosti a snažil sa odraziť od predchodcov a ukazať aj niečo ine T5 bola totálna sračka úplne zbytočný film ktorý ma pred rokmi vytočil. Teraz tu máme Terminátor: Dark Fate ...neprišiel s ničím novým, film je po technickej stránke síce dobre natočený súboje sú efektne najviac ma potešil asi ten úvodní s automobilovej fabriky...čo sa mi moc nepáčilo že stále tam nasilu robotom dávajú city T101 sa po vykonaní eliminácie J.Connora usadí a založí si rodinu a pokúša sa byt človekom? prečo preboha?! v T2 to ešte ako tak dávalo zmysel naprogramoval ho odboj aby mal bližšie k ľudom.. a nakoniec finálna scéna vo vodnej elektrárni, ktorá zase strašne pripomína finálnu scénu z T2 a oceliarne nič originálne sa nekonalo ani na záver. T2 je najlepší diel série ktorý netromfne už asi nikto ani sám J.Cameron už by to mali pochopiť aj v Hollywoode a nechať to tak a sústrediť sa na nové projekty. za mňa 60% ()

jarkametelka

Serie Terminatora se od ctvrteho,spis od pateho dilu potyka jak se zmatenym scenarem(jakoby by tvurci uz nevedeli,jak to jeste vic zkomplikovat ),tak s nekreativnimi rezisery.A to je pripad i posledniho Terminatora.Nebudu tu licit napad a jak to bylo se Skynetem a s Connorem,to si vychutnejte sami,ale ja jsem z toho byl baf.Chapu,ze tvurci chteji serii posunout jinam a predchozi dily tim uplne "vymazali".A dalsi problem je reziser.Ten nedokazal strhnout svymi akcemi a ani vypravenim tak,jako Cameron nebo Jonathan Mostow.Na druhou stranu je prijemne opet videt Lindu Hamilton,ktera je prijemnym zpestrenim.Tento dil nenadchne a ani neurazi.Dalsi film soucasnosti,ktery se nezapise do filmove historie,tak jako Cameronovy snimky.Chybi reziser,ktery serii spasi.Tim Miller to nedokazal,teda zatim. P.S.Do teto chvile jsem nemohl prijit na to,proc Skynet neexistuje...Nechci se zde o tom rozepisovat,protoze nechci nic prozrazovat,ale toto tema je na delsi diskuzi. ()

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

22.12.2023

Režisér Deadpoola chystá fantasy o pomstě