Od doby, kdy Sarah Connorová (Linda Hamilton) zabránila dnu zúčtování, změnila budoucnost a přepsala osud lidské rasy, uplynuly už více než dvě dekády. Zbrusu nový smrtící Terminátor, Rev-9 (Gabriel Luna) se vrací v čase, aby dohonil a zabil Dani Ramosovou (Natalia Reyes), která žije obyčejný život v Mexico City se svým bratrem (Diego Boneta) a otcem. Daniino přežití závisí na jejím spojenectví s dvěma bojovníky – Grace (Mackenzie Davis), vylepšenou super bojovnicí z budoucnosti a bojem posilněnou Sarah Connorovou. Zatímco Rev-9 nelítostně ničí všechno a všechny, kdo mu stojí v cestě při honbě za Dani, nachází tyto tři cestu k T-800 (Arnold Schwarzenegger) ze Sářiny minulosti, který se zdá být jejich poslední nadějí. (CinemArt)

HBJ

Na novýho Terminátora jsem se těšil a až do půlky si to užíval.Od akce s letadlem už to ale šlo hodně dolů.. Arnold s Lindou se sice snažili, seč mohli, ale pitomej scénář z nich bohužel udělal jen vtipný statisty.To ostatní už bylo docela špatný a to mám k Terminátorovi až posvátnou úctu.. Cameron sice ženský postavy umí, ale tyto 2 hlavní fakt netrefil.Asi za to ale až tak úplně nemůže.Spiš za tím bude ten otravně nablblej trend "silných" ženských hrdinek za každou cenu..3 hvězdy za Kárla Von Bahnhof, lovkyni Sarah a fajnovou akci. ()

Lillyilly

Kdyz to vemu jako akcni film, tak bych dala i ctyri hvezdy. Ale jako pokracovani Terminatora po dvojce dve. Ja jsem cekala proste od toho neco jinyho, kdyz uz vzali zpet Lindu a povolali znova Arnieho tak jsem cekala ze tam bude taky Furlong. A ne ze ho hned z kraje sejmou v digitalni podobe. Cekala jsem ze pribeh bude provazet puvodni postavy - nevim treba i kdyby cestovaly v case a zabijeli terminatory, ale tohle byla normalni vykradacka. Proste ten samej pribeh o vedoucim odboje, akorat ze tam nastrcili cizi osobu. Odehrava se to na 150 mistech a pokazde akcni scena - bohužel nezakryje to fakt, že je to vykradacka. Tenhle film teda fakt znova vidět nepotřebuju, to už si radši pustím Genisis. ()

bigmatko

všetko čo sme videli po T2 je od teraz zabudnuté, aj keď to neboli úplne tragédie a aspoň tie filmy vyplnili dieru čakania na Temný osud. Sarah zničila Skynet to si pamätá každý. Budúcnosť a ľudia si však opäť našli cestu ako zničiť samých seba a niet sa čomu diviť že opäť tu máme súboj o záchranu spasiteľa ľudskej rasy. Spojenie LIndy Arnolda a Camerona prinieslo očakávané divadlo a neverím, že niektorý skalný fanúšik tejto série bude sklamaný. od začiatku do konca nám prúdi do žíl akcia a pokročilá technológia sa podpísala aj na schopnostiach nového Tčka( rev9) ako aj na schopnostiach ochrancu. a Grace je veru nie len bojovná ale aj sexi. Aj nový Terminátor však skočil do prúdu matriarchátu a feminizuje postavy viac ako sme boli v terminátorovi zvyknutý. Aj samotný arnold dostal estrogénovu prípojku cez ktorú sa jeho terminátor zrejme priebežne dobíjal pretože jeho prerod je pomerne pritiahnutý za vlasy. s trochou premýšľania a vlastných teórií som však dospel k záveru, že asi chápem ako je možné že sa chová tak ako sa chová. Aj jeho prítomnosť vo filme je celkom dobre zo začiatku vysvetlená a niet čo vytknúť. Veď nejako ho tam dať museli a podarilo sa. Arnold červeným okom a humorom terminátora posúva film o kúsok ďalej od momentu kedy sa v ňom objaví. akcia zrazu dostane nádych emócií a nostalgie. Rev 9 je naozaj drsný hajzlík a skoliť ho sa zdá nemožné. vízie budúcnosti sa vzhľadom na jednotlivé postavy zdali byť časovo príliš blízko tomu čo sa dialo vo filme a pokračovanie zrejme už bude mať nádych apokalypsy. Ak teda nejaké pokračovanie bude. osobne verím a dúfam že áno. ()

zemanec86

Za mě obrovská spokojenost, po to co jsem přetrpěl čtyřku v kině a litoval, že jsem si stahoval pětku, jsem si tohle obrovsky užil. Nebudeme si lhát do kapsy, první a druhý díl už nikdo a nic nepřekoná, ale tohle mělo alespoň trochu nádech onoho původního, co dělá Terminátora Terminátorem. Pár scén bylo až moc digi, ale bez toho už to dnes asi ani nejde, zbytek byla ale jízda a mělo to ten drive! Arnold mě mile překvapil a trio hlavních hrdinek mělo taky něco do sebe, Grace se dalo uvěřit, že umí rozdat rány a Sarah, ač stará babka, nebyla snad nikdy, tak cool jako teď!! Škoda jen, že to finančně propadlo, a jako start nové trilogie to nedopadne...... ()

gezko

Arnie v jednom rozhovore povedal, že v 80-tych rokoch súperil so Silvom Stallonem o to, kto bude väčšou hviezdou, väčším superhrdinom....kto zabije viacej nepriateľov, kto zabije nepriateľov viac kreatívnejším spôsobom, kto bude mať väčšiu zbraň a pod. Teraz 30 rokov po zasa súperia o to, kto urobí väčší binec v Mexiku. Je to až vtipné, že posledný Rambo (kultová postava Stalloneho). má hlavnú zápletku odohrávajúcu sa v Mexiku a prvá polovica filmu Terminátor (kultová postava Arnieho) sa odohráva taktiež v Mexiku. Mexičania asi zaplatili, aby sa dej dvoch najkultovejších akčných filmov hral u nich. Nabalení s pesos Terminátor zamieri do známych vôd T2. Utekáme pred roztekajúcim sa, tvár meniacim výkonnejším strojom a skončíme vo veľkej fabrike, teda vlastne v elektrárni. A Arnie to zasa schytá na konci. Podobnosť ako sviňa, ešte aj naháňačka s náklaďákom bola v T2. Ja viem, že to znie ako kritika, ale je to fakt kópia T2 v modernejšej verzii s +1 ochrancom (testosterónovou mužatkou). Mne to ale nevadí, ja mám Terminátora rád, takže vďaka za dobrý pokus o návrat Terminátora do budúcnosti. Palec hore a berte môj komentár ako vypichnutie zaujímavostí a podobností. ()

Sefko

Priznám sa, že úvod ma dostal. Aj keď ide o facku do tváre pravoverného fanúšika. Čakal som čo bude ďalej. A ono nič. Len neustále kopírovanie z predchádzajúcich častí. Škoda. Potenciál to určite malo. ()

kosacOne

+ pár hlášek tam bylo naštěstí né moc + prvních cca 70minut + docela dobré tempo+zpomalovačky :) + fight ve *spoiler?? st@vu bEzt1že* - diskuze slečen nic moc.. asi daň za zasvědcení nového diváka - nástup T-800 a co se s ním stalo a že zase z Arnieho udělali na půl dementa jak v T3 - padák a vynoření - moc nostalgie.. proč každý druhý záběr z finále musel připomínat T2 - už Genisys byl remix.. tady jsou opět prvky snad ze všech dílů Moje pořadí: T2 T1 Salvation Dark Fate Genisys T3 PS: jen si ten Salvation hejtujte.. mě se líbil moc..až na ten konec Celkem lepší průměr.. dal bych 3,5, jenže to tu nejde.. :) ()

injoy

Akce neskutečná, dějově to dává smysl, genderově sračka, Arnold je srdař, Linda Hamilton je správnej badass a Gabriel Luna velmi dobře zvolený záporák. Každopádně jsem z kina neodcházel opařen jako když jsem byl před 25 lety na dvojce. Je hrozně vidět jak se kinematografie, za těch 25 let změnila, asi ne k lepšímu. Jak by řekl Babica "nemáte-li pořádný scénář, přidejte tam efekty". ()

Sidenius

On i ona jsou schopni ten film herecky utáhnout i kdyby to bylo o ničem. Možná jsem čekal maličko víc od lidí jako je James Cameron. Děj jel dopředu, žádné odbočky, efekty jako vždy na jedničku. Me2 a podobný věci můžou za to že vše se točí kolem 3 žen které jsou vlastně strašně drsný. Potěšilo, pro mě jeden z top filmů letošního roku. ()

Eric.Kosar

"And.... I won't be back". Nový Terminator neurazí, ale hlavně nepotěší. Z hlavních postav mi byli sympatický jen Sarah a T-800, humor zde byl, nějaký to napětí taky, ale prostě jsem z toho nebyl vyjukanej jak ostatní v sále. Ale bezpochyby bych to furt zařadil do Terminator série, páč příběh furt dával smysl, a taky bych si troufal říct, že to je furt lepší než 3, Salvation či Genisys. ()

filzip

Díky Hamilton a Arnoldovi jsem na film šel do kina.Jinak herecké výkony všech i těch starých inventářů, nebyly vůbec dobré. Arnold už není schopen zahrát kvalitní stroj. Poslední vydařená série byla T3 vzpoura strojů a pak už to šlo jen z kopce. 58% ... ()

kaller

Na jednu stranu návrat ke kořenům, kterému svědčí staré známé tváře a určitá sázka na jistotu v podobě osvědčené dějové linie. Má to místy až neuvěřitelně akční drajv, kde mi sice trochu vadí umělé natahování některých scén, ale nápad s hlavní hrdinkou (Mackenzie Davis) je docela fajn. Nejde o nic již tak převratného, nicméně v nabité žánrové konkurenci zanechává poslední díl série výrazně lepší otisk, než předchozí pokus! ()

MartinSTFC

Ač jsem šel na film do kina jen proto, že nic lepšího nedávali a osobně jsem se ani netěšil, byl jsem velice překvapen a upřímně, nelituji své volby. Vážně povedený snímek, Arnold bezkonkurenční, kupodivu i ve svém věku nepůsobí v této roli komicky a kýčovitě, naopak, věk mu přidal ještě větší charisma a uvěřitelnost... Postava hlavního záporného hrdiny se také vydařila. Obecně se ve filmu na toto téma nemůže objevit nic nového, ale celkové vizuální i příběhové provedení se mi moc líbilo. ()

Najnou

Trochu jsem se bál a trochu těšil. Teda spíš jsem se strašně bál a raději se netěšil vůbec. Protože Arnošt, Linduš, Kameron a návdavkem jmenovec otce Krtečka, co mi onehdá naservíroval pana Poola? To zní jako nejmokřejší z vlhkých snů a ty, jak známo, můžou velice, velice rychle jít do sraček. Ale zázraky se občas stávají. Dnes už se sice v kaluži probouzím jen zřídkakdy, ale ten blažený pocit z toho, že Árný s Lindou nestřihli jen dvouvteřinový kamea, ale babka tam lítala skoro celej film a dědouš půlku, že nářezová akce mě nutila drtit opěradla, že jsem přežil tu übercoolózní méchičanku a především že vím, že nejsem jediný na světě, kdo je extremely funny, ten se mě stále drží a nikdo mi ho nevezme. A i když třeba z nějakého důvodu z Arnolda neuchcáváte (vím, nepravděpodobné) a nad Termošem jste dávno zlomili hůl, je na čase mu dát znovu šanci. Až jednou vyrostu, chci bejt jako Arnold. Nebo aspoň Karl. ()

Raziel811

Pořád to tam je. Asi jsem z té malé skupiny, kdo je z tohoto dílu vyloženě nadšen i za cenu, že pamatuje a zažil původní díly v době své největší slávy. Myslím, že se jedná o důstojné přenesení této ságy do nové, respektive současné doby. Co se mi ale zdaleka líbí nejvíc, je relativně slušně logická návaznost na druhý díl i věci kolem T-800. Po celkem pečlivém zvažování nemohu jinak, ale 5 hvězd je jediná volba. Nemusim zde svůj názor hájit, protože vše je individuální, ale za ty tisíce filmů, které jsem za těch 25 let +/- viděl to tak prostě je. ()

RavenSpector

Zlatý John Connor. Tenhle nový, s frndou je trapný. Celý nový Terminátor je bez špetky invence a atmosféře prvních dvou filmů nesahá ani po kotníky. Sarah C. je směšná, T-100 je stejně trapný jako nová Johnyně C. Je to jen klasický remake dnešních dnů s pár vtípky. Slabé, slabé, slabé. ()

Thug_Leo

Dávám 4*, ale je tam několik věcí nad kterými nesouhlasně kývám hlavou. Pokud je ochránce vylepšený, proč posílat konstitučně slabší ženskou než chlapa? Proč Sarah nebyla zatčená kdykoliv během posledních x let když je natolík "známá"?+Kdo byl armádní plukovník? Snad ne, jen černošská vložka. Proč nemohli tvůrci obsadit lepšího záporáka než G.Luna ? Z Roberta Patricka i Arnieho šla hrůza, J.Clarke byl temně psycho a o Salvation radši nemluvě. Scéna v letadle nebyla působivá, ale zmatená, konec předvídatelný. I tak je to díl, co jsi rád pustím znovu. Díky ()

Oldass_

Vše dobrý až do okamžiku kdy na scénu vstoupí Arnold, který popře sám sebe. Salvation nebo Genisys byly lepší. Hlavně v Genisys byl Arnold perfektní. ()

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

22.12.2023

Režisér Deadpoola chystá fantasy o pomstě