Od doby, kdy Sarah Connorová (Linda Hamilton) zabránila dnu zúčtování, změnila budoucnost a přepsala osud lidské rasy, uplynuly už více než dvě dekády. Zbrusu nový smrtící Terminátor, Rev-9 (Gabriel Luna) se vrací v čase, aby dohonil a zabil Dani Ramosovou (Natalia Reyes), která žije obyčejný život v Mexico City se svým bratrem (Diego Boneta) a otcem. Daniino přežití závisí na jejím spojenectví s dvěma bojovníky – Grace (Mackenzie Davis), vylepšenou super bojovnicí z budoucnosti a bojem posilněnou Sarah Connorovou. Zatímco Rev-9 nelítostně ničí všechno a všechny, kdo mu stojí v cestě při honbě za Dani, nachází tyto tři cestu k T-800 (Arnold Schwarzenegger) ze Sářiny minulosti, který se zdá být jejich poslední nadějí. (CinemArt)

godal

Tak jsem to zkusil-podle Camerona nejlepčí Termouč.No nevím.Lesbická Linda hodně po záruce a děj celkem o ničem.Parádní jsou však akční zápletky,kdy sice nevíte,kde a kam,ale nakonec vyhraje Linda.Netuším,co vedlo Arnieho k další sračce,ale tři hvězdy to má... ()

Figuto

Výborně! Nezajímají mě tržby ani hodnocení jiných. Plynulé navázání na druhý díl a nemám přitom problém ani s ostatními filmy série. Nejslabší je s Balem. Dark Fate. Co byste ještě tak mohli chtít? Co čekáte, že po tolika filmech ještě z této provařené látky bude? Toto je masterpiece s ohledem na vyčerpanost tématu a přitom nepůsobí vůbec trapně, nepatřičně. Říkal jsem si, co to bude za s?ačku a ono je to velmi povedené! Zcela jistě zakončení Arnieho Termi-cesty, stejně Sáry Connorové. Jsem spokojen. Takto to mám rád. Apokalyptickou budoucnost to sice neřeší, tak holt musí se počítat, že prostě proběhne a nakonec přecejen roboty porazíme. To stačí. Víc ani není potřeba. ()

OndrejKW

Tak tohle byl další krok vedle. Nevidím na tomhle díle vůbec žádnou návaznost na druhý díl. Všechno zamotaný, Arnold tu moc prostoru nemá a místo něj převzala štafetu nezajímavá neatraktivní Mackenzie Davis. Navíc se v tomhle neobjevila žádná památná scénka, ani žádná ikonická hláška typu: Pojď se mnou, jestli chceš žít / Já se vrátím!. Ani žádnej unikátní souboj, kterej by se mi zaryl do paměti, a chtěl bych si ho zpětně pustit aspoň pětkrát. Zápornej terminátor ve flanelový košilce, ze kterýho nešel žádný strach. To takovej T-1000 (Robert Patrick) byl na tu roli vynikající, musel trénovat běh se zavřenou pusou, a dbali na každej detail. Musim říct, že triky a efekty v druhém díle, a efekty tekutýho kovu vypadají DALEKO líp, než efekty v temným osudu... a to si vemte, že je ten díl oproti tomuto  už 30 let starý. ()

Tom10000

Tento film jsem sice viděl už mnohem dříve, zřejmě už i v kině, ale rozhodl jsem se na něj znovu podívat až s dnešním dnem. Jelikož jsem veliký fanoušek Terminátorovských filmů, především Arnolda Schwarzeneggra a Lindy Hamilton, rozhodl jsem se započít nejprve tou největší novinkou, jíž je 6.díl - Temný osud. Prolog nám ukazuje Sarah Connerovou, jež dokázala s Johnem, svým synem, zničit Skynet. Ten však vyšle před svým zánikem mnoho terminátorů s cílem zabít Johna. Ač bez svého stvořitele, jejich pronásledování skončí jednoho dne na pláži. Terminátor v podobě Arnolda Schwarzeneggra zabije Johna a svoji misi skončí. Příběh: Do současnosti, v Mexiku, kde si Dani žije poklidný život se svým bratrem a otcem, přichází z budoucnosti Grace. Je napůl kyborg, neboli vylepšený voják. Jejím úkolem je ochránit Dani, jež v budoucnosti roku 2042 sjednotí zdecimované lidstvo proti Lize. Jakožto vzbouřená umělá inteligence má Liga s pomocí svých strojů vyhladit lidstvo. Do nynější současnosti vysílá nejnovějšího terminátora Rev-9, jenž má za úkol zabít Dani, a on sám se objeví krátce poté. Grace nejprve musí Dani vyhledat, a to dříve, než Rev-9. Na nic netušící Dani zaútočí terminátor poté, co se svými schopnostmi dokáže dokonale napodobit a přitom zabít jejího otce a jít za ní do práce pod záminkou donesení oběda. Brzy je však vyzrazen. Než však stihne zabít, ocitne se mu v cestě Grace. Ta dokáže Rev-9 zdržet natolik dlouho, aby dostala ji a jejího bratra pryč. Nelítostné pronásledování však skončí nárazem a smrtí Daniného bratra. Nyní se do akce dostává i Sarah Connor, jež se zde znenadání objeví a dokáže rev-9 opět zdržet. Dani a Grace jí ukradnou auto. Jelikož je Grace jakožto vylepšená stavěná na rychlé intenzivní mise, brzy kolabuje. Jen všasná záchrana od Dani a Sarah ji dokáže zachránit život. Sarah následně Grace vyslýchá. Chce vědět všechno. Přitom se sama pochlubí svým příběhem. Nyní je úkolem najít mocnou armádní zbraň. Dani zná někoho, kdo je dokáže dostat přes Mexickou hranici, do cesty se jim ale opět staví Rev-9. I nyní si s ním opět poradí. Dalším úkolem, jenž nám prozradí Grace, je najít toho, kdo posílá Sarah souřadnice nových terminátorů se vzkazem: "Pro Johna". Tím mužem je Carl, ale když ho uvidíme, je nám jasné, že se jedná o terminátora, jenž kdysi zabil Johna. Sarah se skoro neovládne, ale Grace si s ním promluví. T-101 alias Carl žil po splnění svého úkolu 20 let mírumilovného života. Má rodinu a práci, a jak sám říká, umí být "milý a zábavný". Hodlá jim pomoci. Má zbraně a je rozhodnut bojovat, aby vyrovnal účty se Sarah. Rev-9 je však stále hledá. Poté, co se zbraní a novým spojencem vyrazí s cílem najít místo, kde odpálí zbraň a zabijí Rev-9, je opět najde. Přestřelky a následný let letadlem nemusím zmiňovat. Letadlo padá u přehrady, s Carlem a Rev-9 na palubě a Sarah, Dani a Grace padají s autem do nádrže. Všichni přežijí, jen Grace je opět vyčerpaná a Carlovi chybí kus ruky a obličej. Dostane se včas ven a zachrání Grace. Závěrečný boj se odehraje uvnitř strojovny. Grace musí obětovat svůj zdroj a tedy i život, aby ho Dani mohla strčit do oslabeného Rev-9 a Carl obětuje svůj "život", aby ho mohl na dně prohlubně zničit. Dani a Sarah odchází pryč. Sama Dani, u níž zjistíme, že je sama tou, jež zachrání lidstvo, vidí v současnosti druhou Grace. Sarah pronese, "pokud ji nechceš nechat znovu zemřít, musíš bojovat. " (konec filmu). Velmi dobrý film, ale na jedničku, kterou budu brzy hodnotit, stejně zcela nemá, ačkoliv je jí blízko. 95 procent, 5 hvězd. Doporučuji! () (méně) (více)

durdin

Měl jsem možnost vidět tento film až s hodně velkým odstupem po uvedení do kin a v kontextu doby mi připadá, že šlo o takovou dvouhodinovou metaforu na téma: bílý heterosexuální muž a tradiční rodina je již minulost, noví vůdci přicházejí ze stran (zde latinskoamerických) uprchlíků, genderově neutrálních žen a když budete hodní, tak přiberou i nějakou babičku z domova důchodců. Budoucnost bude stejně bídná, ale proč si nedat změnu? Co se týče samotného příběhu, blížilo se to trochu původním dvěma filmům, ale příběh byl tak nějak divně sestříhaný a se spoustou zbytečných/nevěrohodných trikových scén. Taky mi chvílemi Rev-9 připomínal Venoma (že by stejné trikové studio?). Obsazení starých herců potěšilo, bylo vidět, že si to užívají, a Swarzenegrův terminátor jako klaďas mi prostě nějak víc sedí. Celkově to nebylo zlé, rozhodně to převyšuje 2,3,4 a 5, které tak nějak mimochodem dějově úplně přeskakuje. ()

eoj

Určitě by se to dalo trochu zkrátit a určitě nemá osudovost dvojky, ale odsejpá to a při "I'm reliable, very good listener and I'm extremely funny." - to jsem šel do kolen. ()

PetanBub

Nebýt té podivné akční scény v letadle a pak ve vodě, tak bych dal 4 hvězdy. Většinu času jsem se cítil být vtažen do děje, jen ta už zmíněná asi 10 minutová pasáž se mi rubě nelíbila. Jo a taky konec by mohl být trochu méně předvídatelný. 60% ()

Woodman

Zhlédl jsem celou sérii filmů - Terminátor. Tento snímek je z nich nejhorší. Proč? Příběh postrádá hlavu a patu, kopíruje příběhem v podstatě předešlé filmy = není originální, nenavazuje ničím na předchozí filmy atd., jediná věc jak jsem rozpoznal, že se jedná o film Terminátor je Arnold a Hilda. Jsem velice zklamán a čekal jsem opravdu více. ()

Nellaron

Terminátor bol vždy srdcovka, ako u mnohých, ktorí na filme vyrastali. Preto ku každému pokračovaniu vzhliadam s napätím. Čo mi najviac vadí na celej frančíze je fakt, že každý režisér si upraví fakty a históriu podľa seba. Dark Fate nám vrátil Lindu Hamilton. Je super ju opäť vidieť, ale keď raz v minulosti zomrela, tak je mŕtva. Tieto dejové ignorácie mi vadia a robia z celej značky bordel. Z Arnolda je tu namiesto nekompromisného vražedného stroja stroj komediálny. No a zábery z budúcnosti, kde sa stroje doslova vlnili vo vzduchu, boli až trápne. Kde sú tie sekané sekvenčné strojové pohyby? Už by mali režiséri kašlať na prítomnosť a konečne natočiť Terminátora z obdobia jadrovej vojny, ako sa to pokúsil McG. ()

Hansolo35 odpad!

Terminátor nad Feminátorem nikdy, nikdy nevyhraje! Ať píše Verbal sebevětší zvratky, tak tohle je fakt totální multikulti dno. Člověk neví, jestli se smát, nebo brečet. Zatím nejhorší díl Téčka. ()

Sofius odpad!

Praktická ukázka jak kvalitně a efektivně znásilnit a zlikvidovat desítky let zavedenou značku ve jménu podprahové propagandy. Nikdy více. ()

pupidup

Cekala jsem obvyklou stupiditu....no, nedockala jsem se. Nastesti! Fakt dobry narez. Vy dva senioři jste fakt top!!! ()

TomasBoy

Jedním slovem "tragédie". Příběh nedává absolutně žádný smysl od začátku dokonce, je to pouze předělaná verze terminátora, kde je hlavní hrdinkou Mexičanka, protože jsme inkluzivní a je rok 2019 a být bílej je nuda. Ostrej terminátor Arnold si vybudoval vědomí a s tím i rodinu, John Connor umře jako mladík, takže Sarah Connorová žije jenom pro pomstu a pak najednou přistane upgrade žena z budoucnosti a musí za každou cenu chránit nějakou random Mexičanku. Je to všechno uplácané, jak kdyby to sepisoval režisér cestou domu z baru. Prostě nic v tom filmu nedává smysl a to co dává je jenom zkopírovaný terminátor předchozí... ()

CampaHD

Tak ako som sa tešil na Sarah, tak.ma tam.najviac srala. Tuposť scenára netreba predstavovať a jediný čo si to zo cťou odohral, bol Arnie. ACH TAKÁ ŠKODA. 50% ()

str0001 odpad!

Absolutní sračka. Výsměch všem předchozím dílům. Totální snaha o multikulti-femenistickou propagandu. USA se asi opravdu hroutí, když si dovolí, aby takto poničili dobré jméno titulu Terminator. Linda s Arnoldem udělali obrovskou chybu, že šli do takového strašného projektu. ()

Bantarian

Snaha oživit značku smazáním všeho (od druhého dílu včetně), byl obrovský risk, který jednoznačně nevyšel. Ryze feministické pojetí nebyl úplně šťastný nápad, a navíc 3 různé hrdinky, kde jedna je naprosto nevýrazná, druhá v důchodu a třetí je... já vlastně ani nevím. Z filmu je to dost matoucí. Arnie je borec, ale přišlo mi, že tam byl jen jako tahák na diváky. Hudba není špatná, ale v hlavě mi nezůstala. Stopáž je až příliš dlouhá a záporák není nijak charizmatický, takže dokoukat to do konce je náročný úkol. Atmosféra minimální a těch digitálních efektů už je tam prostě moc. ()

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

22.12.2023

Režisér Deadpoola chystá fantasy o pomstě