Pokémon: Detektiv Pikachu

• USA Pokémon: Detective Pikachu (více)

Historicky první hraný film o Pokémonech s názvem Pokémon: Detektiv Pikachu vychází z fenoménu Pokémon – jedné z nejpopulárnějších multigeneračních zábavních značek všech dob. Fanoušci z celého světa si nyní mohou na stříbrném plátně užít dobrodružství s Pokémonem Pikachu tak, jako ještě nikdy dřív. Pikachu se představí v roli detektiva Pikachu, Pokémona, kterému není rovno. Ve filmu se kromě něj objeví celá plejáda oblíbených postaviček Pokémonů, každá se svými unikátními schopnostmi a povahou. Příběh začíná záhadným zmizením špičkového detektiva Harryho Goodmana, které přiměje jeho jedenadvacetiletého syna Tima, aby začal pátral po tom, co se jeho otci stalo. V pátrání mu přitom asistuje parťák jeho otce, detektiv Pikachu – okouzlující a vtipnými poznámkami sršící superslídil. Když Tim a Pikachu zjistí, že jsou výjimečným způsobem předurčeni k vzájemné spolupráci, spojí síly a vrhnou se vstříc vzrušujícímu dobrodružství, aby celé té spletité záhadě přišli na kloub. V neony ozářených ulicích pulzujícího moderního velkoměsta Ryme City, kde lidé a Pokémoni žijí bok po boku v hyper-realistickém světě, společně hledají stopy a setkávají se s pestrou směsicí Pokémonů. Postupně ovšem začnou odkrývat šokující plán, který by mohl zničit stávající mírové soužití a ohrozit celý vesmír Pokémonů. (Vertical Entertainment)

BarryLyndon

Možná největší překvapení oproti loňskému roku oproti očekávání? Protože mne to opravdu bavilo, bylo to vtipný, výpravný a správně trhlý. Jenom mne tam sral hlas Reynoldse, který jel Deadpoola i v dabingu, tak jsem to přepnul do češtiny. Fajn rodinná zábava a to jsem Pokemony až na pár náhodně odkoukaných epizod nikdy moc nemusel. Až teďa na legendární hru Pokemon Red, kterou jsem hrál někdy před 20 lety na Gameboyi Color a dodnes mám pocit, že jsem do kapsy lepší zážitek z RPG žánru nikdy nezažil. Možná to občas nezvládalo přepínat mezi žánry. Borcovi tam někdo umře a on si příští záběr jde radostně s batůžkem jak do Náprstkova muzea na vstupné zdarma. 8/10 ()

Kwaichi

Upútavka na film bola geniálna, bohužiaľ obsahovala všetky najlepšie scény. Medzi nimi sa prakticky nebolo takmer na čo pozerať. Mnohé dialógy mali iskru, ale neboli dotiahnuté do zmysluplného záveru. Stratili sa len tak v plynutí deja. Ďalej mi chýbalo trochu viac akcie a napätia. Na to je v podstate každý fanúšik série zvyknutý, súboje v aréne. Navyše Reynoldsov hlas mi v tele Pikachua vôbec nesadol. Radšej by som celý čas počúval klasické pika-pika. Na konci filmu to bolo tak roztomilé a dojemné. Aj vďaka tomu si film u mňa odniesol aspoň 3*. Tak rád by som videl R-kový pokémon film v temnom noir štýle plný akcie, špeciálnych efektov a všade lietajúcich bleskov a ohňov... Možno sa niekedy dočkám. ()

C0r0ner

Nic jsem nečekal a přesně to jsem dostal. Klišovitá holomajzna, která má jedinou věc - Pokémony, což je věc jinde nevídaná. Z hlediska herců, kvality scénáře, zpracování a dalších parametrů se to blíží odpadu, ale roztomilost potvor je natolik velká, že si to ten průměr zaslouží. 50% ()

necisty

No jo, byla to kravinka pro děti. Škoda, myslel jsem, že to bude další Ted. Chyběla tomu vulgárnost. Kdybych byl stále to dítě, které čumělo na seriál, tak bych z toho asi byl unesený, ale dnes tolik ne. Podle mě špatně zacílený film. ... CC Nový Smíchov ()

carly

Ja o Pokemonoch neviem nic, ale tento film som si uzila. Hlavne asi vdaka Ryanovi. A tomu neskutocnemu vizualu. ()

Pajky3

Svěží a vcelku zábavná detektivka, na kterou jsem se těšil od prvního traileru. Bavil jsem se tak, jak jsem čekal a spojení Pokémonů a lidského světa fungovalo překvapivě dobře. Věřím, že pobavit se u toho dá i bez větších znalostí Pokémonů. Navíc potěšilo, že se to natáčelo ve Skotsku na místech jako Devil's Pulpit, kde jsem sám nedávno bloumal. ()

Šimpy

Co proti tomu všichni maj? Dyk to celkem fungovalo...jednoduchej přímočarej příběh bez větších chyb a logických děr (a to je dneska trochu zázrak), pár fajn vtípků, sympatický postavy, potěšil Ken Watanabe a jako vždy skvělý Bill Nighy. A pro fanouška Pokemonů musí bejt navíc super pocit, vidět skutečný svět plný Pokemonů, reálné herce s animovanými v jednom bijáku. "Všechny chytit máš, Pokémon!" Slušnejch 60 procent, to cítím v žežlích. ()

campix

Tohle mohlo skončit asi všelijak, ale nakonec je z toho poměrně dobře fungující a svižná rodinná zábava, která je sice ve všech ohledech veskrze průměrná, ale momentální starpower a voice-over Ryana Reynoldse ve spojení s postavou Pikachu by asi utáhla kdejakou kravinu. I tohle je vlastně dost pitomé a hlavní postavy jsou hodně prkenné a nepřesvědčivé, ale ne natolik, aby to člověka, která na Pokémonech vyrůstal, nějak výrazně štvalo. Tohle je film, za který bych v dětství dal zlaté prase. Bohužel teď optikou dospělého člověka se jedná spíše o guilty pleasure, ale nezlobil bych se, kdyby Pokémon filmový vesmír ještě nabobtnal. ()

Kolikokoli

Dvě hvězdičky čistě z Pokémonovské nostalgie a díky Reynoldsovi. To je tak předvídatelný film a ty neustálé "vysvětlivky" pro asi hloupější diváky, to se fakt nedalo. Jo a ještě půl hvězdičky za Billa. ()

CinemaRanger

Nic jsem od toho nečekal a tak jsem nebyl zklamán. Je to pohodová rodinná zábava s huňatým roztomilým Pikachuem, která je spíše cílený na děti ve věku: 10 let (?), anebo pro ty, co sledovali ten starý seriál, s sbírali Pokémon kartičky; obecně pro ty, co se do Pokémon světa zabořili již dříve. ()

NiWi

Detective Pikachu je dokonalý a především nezbytný film pro fanoušky pokémonů, méně dokonalý pak pro ty, kteří s látkou nemají moc co dočinění. Neříkám, že se nefanouškům film nutně nebude líbit, nicméně si ho užijete třikrát tolik, pokud pokémony znáte a máte k nim citový vztah. Děj občas až moc uhání kupředu, a kvůli tomu některé scény nedosahují takového efektu, jakého by měly. Vizuálně je film opravdu povedený, pokémoni jsou uvěřitelní a jejich kooperace s lidmi je chytrá, roztomilá a trefná. Na diváky čekají i nějaká ta dějová překvapení, a pokud bychom souhlasili s tím, že jde o film podle videohry, pak tu máme opravdu ten zatím nejlepší. ()

griph odpad!

ᴰⁱˢ ˢʰⁱᵗ ᵐᵉʲ ᵏᵒⁿᵗᵉʲⁿ ˢᵃᵐ ᵒᶠ ᵈⁱ ⁱⁿᶠᵒʳᵐᵃᵗⁱᵒⁿ ʲᵘ ʷᵒⁿ'ᵗ ᵗᵘ ⁿᵒᵘ ᴶᵘ ʰᵉᵛ ᵇⁱⁿ ʷᵒʳⁿᵈ  Pokémoni? Jako jo, taky jsem jako malej, nějaký ty pokémony sbíral.. po tom divným trendu Pokemon Gou, příchází dokonce i tenhle zpikačenej film do kin. (wau) No.. rozhodně to není nic dobrýho a ani dítě bych k tomu nepouštěl.. jak už tajtl napovídá, no aspoň ten název trefili, bo to fakt stojí za pikaču! Ať už jste fens těhle mrdek z pokebolu nebo ne.. tak tahle pikačovina si nezaslouží nic jinýho než pořadně nakopat do pokeulí! Tohle není ani pro děti, nemá to stori, zkrátka absolutně nafin. A Dedpůl zklamal, lézt do takový p*ka pika.. Film byl tak bed, že jsem při něm musel přemejšlet nad samotným komentářem, ale tady není nad čím. :) ()

Sabrewulf

Pro mě naprosto nevstřebatelný film díky jedné věci. Paradoxně ta, na které film stojí (a padá). Pikachu. Do setkání s ním film vypadal nadějně. A pak to přišlo. Pikachu není to roztomilé, miloučké zvířátko, které dělá pika pika. No dobře, je jasné, že pokud má být detektiv, tak by si ve filmu s tímhle skromným výrazivem nevystačil, jenže i když má plnohodnotně mluvit, čekal jsem, že si tu japonskou "anime roztomilost" ponechá, čímž by si udržel mé sympatie. Není tomu tak. Zde z něj udělali namistrovaného frajírka, který chce být ZA KAŽDOU CENU velmi vtipný, což se naprosto míjí účinkem. Nejsem exprt na Pokémon frančízu, ale nedá se přehlédnout, že ta postava má daleko od japonského feelingu, je pojatá tak nějak moc americky. Inu, nechoďme kolem horké kaše. Pikachu je zde maximálně otravný pičus. Každou volovinu musí obkecávat jak dement a při vší té zoufalé snaze být vtipný, je maximálně tak na přesdržku, že bych ho zavřel do toho pokémonského lapače a rozdupal to. Nevydržel jsem ani do poloviny. ()

sugythesugar

Slabota. Dostal som presne to čo som si myslel že dostanem -takže sklamanie to nie je. Nedelňajšiu predpremieru zabilo detské publiku, na ktoré by som si najradšej zobral stavbárske kladivo (to dievčatko za mnou muselo počas filmu zjesť asi 8 balíčkov čipsov inak si neviem vysvetliť tolko šuchotania). No a späť k filmu - je to jednoduchý príbeh, ktorého plottwisty "odhalíte" tak pol hodinu/ hodinu pred tým než by ste podla tvorcov mali ale zase je vidieť že ten film je cieleny pre vekovú kategóriu 3-10 rokov. Triky boli slabšie ale ustáť sa dali. Na celý film by mal platiť jeden ultimátny argument - "Je to film s pokémonmi, čo by ste čakali?" Ale aby som len nehejtil, tak film je vcelku príjemná rodinná blbina, kde sa niekde pod povrchom (asi troch metrov betónu) nachádza aj nejaké to hlbšie posolstvo. 5/10 ()

Motinski

Efekt nostalgie nebol tak silný ako by som čakal, ajtak ale slušná zábava kde to najviac ťahá Reynoldsov pikachu. Ostatné postavy moc nazaujali, záverečný twist som odhadol o dosť skôr, no potešil ma humor a efekty. Jednoduchá zábava ktorá neurazí. ()

andiek05

Na film jsem se těšila, byl to pro mě návrat do dětství. Hned na začátku scéna s cubonem byla úžasná, ale ... Pokémoni byli super, ti mě bavili. Příběh byl zajímavý a závěr překvapující, ale dá se říci, že první polovinu jsem se více méně nudila, druhá byla o mnoho lepší, ale vzhledem k tomu, že jsem si nejvíce užila právě samotné pokémony, tak na 4 hvězdičky to nevidím. Dala bych 3,5. ()

David.Darco

Nebyť nánosu nostalgie, tak by som dal Pokémonom zrejme iba 1* zvraty nie sú nijak zvlášť prekvapivé, message asi fajn, ale obalený hrubou izoláciou infantilnosti. Záporák vôbec nefunguje, takže zaniká stránka "zla" v Poké-svete. Čo je smutné.. očakával som že bude Raynolds omnoho vtipnejší. Áno, má svoje momenty, ale mohol to byť väčší nárez.....Aj tak by som si však rád pozrel pokémonov z "temnejšieho" pohľadu, keďže v správnych rukách majú potenciál rozobrať hneď niekoľko zaujímavých motívov (či už priateľstva, spoločenskej, komunikačnej krízy, znečisťovaniu prírody, týraniu zvierat a ničenia ich prirodzeného prostredia). Asi som len domýšľavý snílek, ale verím tomu že nejaký Rkoví.. možno Gore Pokémoni venujúci sa niečomu z toho, čo som popísal vyššie, ...by naplnili moje anti-utopistické očakávania. ()

Nový Sonic drtí všechny rekordy

Nový Sonic drtí všechny rekordy

11.04.2022

Další slavná hra míří na velké plátno

Další slavná hra míří na velké plátno

03.08.2020

Režisér filmů Příběh žraloka a Pokémon: Detektiv Pikachu Rob Letterman se upsal filmové adaptaci známé herní značky Beyond Good & Evil od společnosti Ubisoft. Snímek, na nějž zakoupil práva… (více)

Automatová hra Dragon’s Lair dostane film

Automatová hra Dragon’s Lair dostane film

30.03.2020

Kultovní automatová hra Dragon’s Lair dostane svoji vlastní filmovou adaptaci. Práva získal po asi roce jednání streamovací gigant Netflix, a do hlavní role obsadil herce Ryana Reynoldse. Tomu přitom… (více)

Neviditelný vystrašil i Sonica

Neviditelný vystrašil i Sonica

02.03.2020

Nový horor Leigha Whannella (Upgrade) Neviditelný s Elisabeth Moss (Mad Men) má za první víkend v kinech krásných 49,2 milionů dolarů celosvětově a sesadil tak ve Státech dosavadního krále box office… (více)