Dallas 63

Mysteriózní / Thriller
USA, 2016, 7 h 6 min (Minutáž: 42–81 min)

Předloha:

Stephen King (kniha)

James Franco, Sarah Gadon, George MacKay, Chris Cooper, Cherry Jones, Daniel Webber, Kevin J. O'Connor, Lucy Fry, Nick Searcy, T.R. Knight, Brooklyn Sudano (více)

Epizody(8)

Kdybyste měli možnost změnit minulost, udělali byste to? Středoškolský učitel angličtiny z Maine Jake Epping se po rozvodu sejde se svou bývalou ženou ještě naposledy v kavárně, aby podepsal potřebné listiny. Když jej při tom pozoruje majitel kavárny a jeho přítel Al Templeton, rozhodne se Jakeovi prozradit své tajemství, které nikdo jiný nezná. V kavárně jej pošle do temné komory a rázem se propadne do roku 1960. O tom, že se nejedná o výplod fantazie Jakea rychle přesvědčí tím, že mu předvede, že vše, co udělá v minulosti, se po jeho návratu projeví v současnosti. Al měl díky této komoře jediný celoživotní sen, zabránit atentátu na prezidenta Kennedyho 22. listopadu 1963. Když viděl Jakea se svou bývalou ženou, uvěřil, že on je tím správným, kdo by to mohl dokázat. Jemu již síly nestačily, proto se v ten okamžik vydal na svou poslední cestu komorou, aby pro svého nástupce vše připravil, a než byl Jake v kavárně hotov, byl Al zpět. Jake se nejprve zdráhá, po dlouhém váhání však nakonec svolí a vydá se do roku 1960. Zde však zjišťuje, že minulost se nenechá jen tak lehce změnit a hodlá se bránit... Seriál z roku 2016 kombinující špionážní tématiku s cestováním v čase byl natočený podle bestselleru Stephena Kinga z roku 2011. Ústřední roli nenápadného učitele, který se rozhodl rozklíčovat okolnosti, a nakonec i zabránit atentátu na J. F. Kennedyho, ztvárnil James Franco, který byl zároveň i producentem seriálu. V dalších rolích se představili i Chris Cooper, Sarah Gadonová, Lucy Fryová, George MacKay nebo Daniel Webber. Stephen King nesl v hlavě nápad na napsání knihy již od roku 1971, ještě před vydáním svého prvního díla. Pro účely knihy procházel spolu se svým dlouholetým přítelem a poradcem Russem Dorrem mnoho archivních materiálů ohledně samotného atentátu i tehdejší doby, aby naplnil svou vizi o věrohodném vylíčení událostí, které jsou stále předmětem nevysvětlitelných narativů i nejrůznějších konspirací. (Česká televize)

Luckyboy

Zajímavý a slibný námět bohužel zkažen nedotaženým a plochým scénářem... tolik účelově načatých a nedotažených cest je ve scénáři tolik, že to nelze ignorovat. Celkové vyznění je nijaké, a tvůrce usvědčuje z toho, že nešlo o thriller, krimi, nebo něco mysteriózního, ale o šestákovou romantickou komedii se zmatenou a chvílemi i prostoduchou zápletkou. Koukat se na to dá, protože herci hrají obstojně, ale častokrát jsem měl problém udržet pozornost a neutíkat k jiné paralelní činnosti, což nikdy o dobré kvalitě seriálu nevypovídá. Pokud by si Jake nepřilepšoval svoji identitu vykrádáním filmů, bylo by to jen za dvě hvězdy. ()

Phical

Perfektní seriálový kousek! Má všechno, co jsem od něj čekal a dokonce i víc: poutavý příběh, napínavý děj, příjemnou retroatmosféru, lovestory šedesátých let a konec který mi vyrazil dech! Nemám slov, ještě teď jsem z toho konce na měkko. Zasloužených plných 5* letí! ()

Rezet

Zajímavej koncept, dobří herci, ale dobře půlka toho byla hrozná nuda. Skvělej rozjezd, nudnej střed a uspěchanej konec, co měl navíc. Nicméně pokud jste fandové do hrátek s časem, hvězdičku si přidejte. Nebo klidně i dvě. ()

hwnd

Seriály tohoto druhu mám sice rád, ale 11.22.63 se prostě nepovedlo. Celkem svižný rozjezd je nahrazen postupnou nudou, natahováním, kterého se uměle dasahuje tak, že se hrdinové chovají jako chovanci nějakého ústavu. Možná je to i tím, že našinci je kult JFK dost ukradenej. Jakmile je někde cestování v čase, tak je potřeba vypnout část elementární logiky a přijmout pravidla, která nám ten film na začátku většinou dá nějak vědět a pak už se může člověk dobře bavit. Pár pravidel tu sice je, ale na logiku se musí cestou ke konci seriálu rezignovat prakticky v plné šíři a místo fáze zábavy přichází jedna dlouhá fáze nudy. Zachraňuje to výprava a vcelku i herecké výkony, ale blbý scénář to prostě nespasí. Jo a předlohu jsem nečetl, až tak srdečný vztah k užvaněnému Kingovi nemám. ()

hasacisko

Od prvej casti az po poslednu ma to chytilo a nepustilo. Mal som to zhltnute za 2 dni a planujem si to dat v dohladnej dobe este raz. Az na konci sa ukazalo, ze to co vyzeralo spociatku ako hlavna zapletka, bol len vedlajsi pribeh. Uz dlho ma ziadny film a uz vobec nie serial takto nezasiahol ako tato miniseria... Vizualne spracovane majstrovsky, James Franco sa pre tuto ulohu narodil a o Sarah Gadon sa nema zmysel rozpisovat. Chemia medzi nimi fungovala dokonale. A to, ze tam boli niektore chybicky a nelogickosti ma vobec nezaujima, dolezitte su pre mna atmosfera a celkovy dojem, ktory vo mne tento serial zanechal. Kniha uz je objednana. Dokonale. ()

Knightey

Ne, musim dat 5* ikdyz jsem ze zacatku mel v planu dat pouze 4*. Ale konec je fakt pekne udelany a libilo se mi, jak to skoncilo. Ikdyz to neni uplny happy end a je to docela otevrene co a jak dale :) Franco to paradne zahral ve spojeni s velmi sympatickou Gadon, ktera ho paradne doplnovala a tak nejak si sedeji a funguje to. Vetsinou tyhle time travel filmy ci serialy jsou nic moc ale tenhle mezi ne rozhodne nepatri. Takze za me prezit takovy malinko pomalejsi a zamotany zacatek a kdo vydrzi, nebude litovat :) ()

pollstro

Velice originální a skvělá předloha od Stephena Kinga dala možnost ke stvoření této krátké sérii, která vás zanese do 60. let minulého století a zasvětí vás do události, jenž ovlivnila Spojené státy Americké. James Franco, co by hlavní představitel seriálu předvádí úžasné herecké schopnosti napříč celého seriálu a jasně všem dává najevo, že momentálně patří mezi nejvíc talentované herce současnosti. Úvodní epizoda plní přesně to, co je po ní vyžadováno a diváka jednoduše vtáhne do děje a navnadí ho na další epizody. Cestování v čase se objevilo už v několika filmech či seriálech, ale i přes to je tento příběh něčím výjimečným, přece jenom mít možnost ovlivnit historii takhle razantním způsobem se jen tak nevidí. Nejsilnější pasáže jsou logicky ty, kde Stephen King tlačí na pilu a z obyčejného cestování časem dělá děsivý thriller s prvky hororu, bohužel takových míst je v celém seriálu poměrně málo a ke konci se spíše z toho stává romantika, což jsem na jednu stranu uvítal, protože kombinace James Franco a Sarah Gadon je vskutku krása sledovat. Místy příběh odbočoval od hlavního tématu a upřímně jsem byl za to strašně rád, poněvadž celý ten retro styl 60. let působí opravdu skvěle a tak jsem byl za každou možnost rozšíření celého příběhu rád. Uvítal jsem to, že tvůrci v seriálu zaznamenali utlačování černošského obyvatelstva a mnohdy to vytvářelo vynikající scény. Závěr seriálu se mi zdál tak krapet uspěchaný, mohlo se to v klidu rozdělit na dvě epizody a tím by tak mohlo vzniknout víc místa pro příběh, ale i tak je závěr naprosto úchvatný a jedná se o emotivní záležitost, kterou jsem těžce zvládal. 11.22.63 je bez diskuze skvělým seriálem, jenž se pokusil zrealizovat Kingovo předlohu na televizní obrazovku a to se náramně povedlo. ()

Lex Luthor

Dle mého je Dallas 63 nejlepší Kingova kniha a co si pamatuju, přečíst ji mi trvalo ani ne týden. Už během toho jsem si ale říkal, že z toho bude skvělý seriál. Jen by mě nenapadlo, že přijde na světlo světa tak rychle. Dostal jsem ho sotva pár měsíců po přečtení. Nebudu spoilerovat, ale velmi mě potěšilo, že závěr předlohy i celého seriálu se liší a myslím si, že je ta změna k lepšímu. Koneckonců, King má někdy se závěry problém a udělá je nezáživné a takové, že snadno zapadnou a nezanechají stejný dojem jako zbytek knihy. Také jsem se bál, aby se nestalo něco podobného jako s Under the dome. Také velmi dobrý úvod, který se změnil v naprostou šílenost, která nedávala od zhruba půlky druhé série absolutně žádný smysl.Také jsem se bál umělého natahování, ale to se naštěstí nestalo. Osm epizod je naprosto dostatečných. Co mě taky potěšilo je casting. James Franco patří k mým oblíbencům a když jsem nad tím přemýšlel zpětně, těžko bych přišel na někoho, kdo by se na roli lépe hodil. Ačkoliv bych tomu před shlédnutím jenom těžko věřil. ()

Spielbergo

Bohužel, pokud bych první nečetl knihu, která je zřejmě tou nejlepší, jakou kdy King vůbec napsal, pak bych asi hodnotil výš. Žena knihu nečetla a dala za pět. Já bohužel výš nemohu. Zejména když vezmu v úvahu kolik materiálu bylo vypuštěno a kolik naopak dovymyšleno a pozměněno úplně zbytečně, ačkoli to má ve výsledku naprosto devastující účinky na logičnost celého děje. ()

Soupalka

Nádherné retro všude kde má být. Sarah Gadon je tak krásná, jak když je z alabastru. James Franco mne poprvé zaujal a překvapil v dobrém slova smyslu. Děj mne co do žánru moc neoslovil, ale ve finále to vyvážily jiné kvality seriálu a tak jako zcela subjektivní hodnocení dávám 5* ()

Tomko87

Za mňa spokojnosť. Síce som nečakal také zmeny oproti predlohe, no na druhú stranu je to dobre. Aspoň viem, že sa to celé môže odohrávať, či skončiť inak ako v knihe. Perfektne vykreslili dobu na prelome 50/60 rokov. Dobre tomu pomáha soundtrack, Spočiatku mi Franco do hlavnej úlohy nesedel, no rýchlo som si naň zvykol. Dosť ma prekvapilo pojatie času ako istéj formy sily ... Niečo ako smrť v nezvratnom osude, len to nieje smrť čo hádže Jakeovy polená pod nohy ale čas ako taký ... Teším sa na ďalšie časti ()

Rhod

Uvidíme, čo prinesú ďalšie časti. pilotnú časť hodnotím na 80 %, bolo to super, ale od úplnej dokonalosti to má ešte trochu ďalej. Ak si to udrží aspoň takú hladinu, bude to dobrý seriál. Som zvedavý, ako sa ten seriál bude vyvíjať, lebo predsa do smrti JFK chýbajú ešte viac ako 3 roky, tak že či to nebude zbytočne naťahované potom. Nechám sa prekvapiť. ()

Dacsus

Cooper najprv vysvetlí Francovi, že vždy keď prejde cez portál, všetko sa zresetuje, no chvíľu na to sme svedkami toho ako mu vraví, že tam strávil dva roky, a počas nich pár krát Franca sledoval po tom ako tam vošiel. WTF? To by hádam musel byť súčasťou minulosti (ak neskôr vysvitne že ňou je, aj tak by to nedávalo zmysel). Ďalšia vec - prečo sa dakto evidentne študovaný, tým pádom nie blb, chová až tak idiotsky nápadne? ()

Eddemi

A vzdy ide v konecnom dosledku o lasku... Nech uz je zapletka akakolvek:-) O hviezdicku navyse vdaka poslednej casti. Zaujimavy/plnsi/iny serial ako ostatne. Velmi prijemne obsadenie. ()

Hanz_knife

Stejně jako je skvělá knižní předloha Kinga, stejně skvělý je i tento seriál. James Franco je prostě cool, celkově casting postav se ohromně povedl. Tolik akce, jak by někdo možná mohl čekat, v téhle mini sérii zase není, ale to vůbec není důležité, dialogy a atmosféra USA 60. let spolu s bezchybným obsazením prostě zabaví dostatečně. Navíc to má zhruba správný počet dílů, není to pohled z rychlovlaku, ale zase to není ani tak roztahané jako Ulice aby se nic nedělo. Příjemné překvapení! ()

Wolftalon

Opět jsem si připoměl, proč mám tak rád Franca. Takovéhle role mu prostě sednou a dokáže v nich neuvěřitělně zapůsobit. Stejně tak se mi líbila i Sarah Gadon - je sexy a nikoho by snad ani nenapadlo ptát se, co na ní hlavní hrdina vidí. Tak okouzlující úsměv je opravdu nevídaný! Celkově je obsazení na jedničku s hvězdičkou. Samotný seriál v každém díle nabídne všechno, co může divák chtít. Ať už se bavíme o autentickém pohledu do dějin USA, romantice (ano, je to plus - vztahy nepůsobí kýčovitě, jak je u dnešních seriálů zvykem), nebo detektivních prvcích. Vše je okořeněno hutnou, občas hororovou atmosférou a propracovaným scénářem. No a závěrečný nostalgický feel train, u kterého musela snad každému ukápnout slza, jen podtrhuje celkový dojem. Tohle musíte prostě vidět! ()

S.U.P

Jednoducho brutálne. Franco zahral podla mojho názoru jedno z najlepších jeho rolí. Tento film mal všetko čo takýto film má obsahovať. Najviac ma ňom zaujala jeho mysteriózna stránka. Určite odporúčam každému filmovému nadšencovy. ()

J. J. Abrams chystá nový sci-fi seriál

J. J. Abrams chystá nový sci-fi seriál

12.12.2016

Režisér Star Treku a sedmých Star Wars zatím neoznámil svůj další celovečerák, na televizní scéně ale zůstává plně činný. Ačkoliv se o Westworld staral hlavně Jonathan Nolan, jednalo se o Abramsovu… (více)