Reklama

Reklama

Dallas 63

(seriál)
Trailer 3
Mysteriózní / Thriller
USA, 2016, 7 h 6 min (Minutáž: 42–81 min)

Předloha:

Stephen King (kniha)

Hudba:

Alex Heffes

Hrají:

James Franco, Sarah Gadon, George MacKay, Chris Cooper, Cherry Jones, Daniel Webber, Kevin J. O'Connor, Lucy Fry, Nick Searcy, T.R. Knight, Brooklyn Sudano (více)
(další profese)

Epizody(8)

Kdybyste měli možnost změnit minulost, udělali byste to? Středoškolský učitel angličtiny z Maine Jake Epping se po rozvodu sejde se svou bývalou ženou ještě naposledy v kavárně, aby podepsal potřebné listiny. Když jej při tom pozoruje majitel kavárny a jeho přítel Al Templeton, rozhodne se Jakeovi prozradit své tajemství, které nikdo jiný nezná. V kavárně jej pošle do temné komory a rázem se propadne do roku 1960. O tom, že se nejedná o výplod fantazie Jakea rychle přesvědčí tím, že mu předvede, že vše, co udělá v minulosti, se po jeho návratu projeví v současnosti. Al měl díky této komoře jediný celoživotní sen, zabránit atentátu na prezidenta Kennedyho 22. listopadu 1963. Když viděl Jakea se svou bývalou ženou, uvěřil, že on je tím správným, kdo by to mohl dokázat. Jemu již síly nestačily, proto se v ten okamžik vydal na svou poslední cestu komorou, aby pro svého nástupce vše připravil, a než byl Jake v kavárně hotov, byl Al zpět. Jake se nejprve zdráhá, po dlouhém váhání však nakonec svolí a vydá se do roku 1960. Zde však zjišťuje, že minulost se nenechá jen tak lehce změnit a hodlá se bránit... Seriál z roku 2016 kombinující špionážní tématiku s cestováním v čase byl natočený podle bestselleru Stephena Kinga z roku 2011. Ústřední roli nenápadného učitele, který se rozhodl rozklíčovat okolnosti, a nakonec i zabránit atentátu na J. F. Kennedyho, ztvárnil James Franco, který byl zároveň i producentem seriálu. V dalších rolích se představili i Chris Cooper, Sarah Gadonová, Lucy Fryová, George MacKay nebo Daniel Webber. Stephen King nesl v hlavě nápad na napsání knihy již od roku 1971, ještě před vydáním svého prvního díla. Pro účely knihy procházel spolu se svým dlouholetým přítelem a poradcem Russem Dorrem mnoho archivních materiálů ohledně samotného atentátu i tehdejší doby, aby naplnil svou vizi o věrohodném vylíčení událostí, které jsou stále předmětem nevysvětlitelných narativů i nejrůznějších konspirací. (Česká televize)

(více)

Videa (3)

Trailer 3

Recenze (313)

JohnCZ 

všechny recenze uživatele

Velice zajímavá minisérie, která i přes trochu fádní námět (pro neamerického diváka) přináší velice povedenou adaptaci prý výborné knihy od matadora hororového a sci-fi žánru - Stephena Kinga. Těch 8 epizod je dějově dost bohatých, možná místy až zbytečně překombinovaných, avšak pro diváka velice přívětivých. Kdo čeká typický kingovský drsný thriller, nejspíše bude zklamán. Ač se to nezdá, 11.22.63 je dost limonáda a mimo několika drsnějších sekvencí nejde v thrillerové rovině nijak zvlášť do hloubky. Konspirační thriller to opravdu není. Hlavním tahounem je především parádní atmosféra 60. let. Po technické stránce nemám prakticky co vytknout, herecky rovněž ne. Jamese Franca mám osobně velice rád a jeho upřímně působící herectví a charisma celkově zklame jen málokdy. Postava Jakea Ambersona mu tedy sedí jako málokterá role. Sarah Gadon jako Sadie je také super a v momentě, kdy se hlavní dvojice seznámí, už je tak nějak jasné, jak to všechno dopadne. Závěr totiž moc nepřekvapí a i když si člověk samozřejmě nedomyslí všechno, taková ta odhadnutelná šablona zůstává. To je kromě trochu nevyrovnaného tempa (např.: zápletka ohledně ztráty paměti je úplně zbytečná a křečovitá, ostatně jako pár dalších věcí napříč celou sérií) rovněž má jediná výtka. ()

Lenka.Vilka 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Naprosto chápu změny od předlohy, protože jsem si říkala, že je nemožný to natočit beze změn, hlavně kvůli střední části, která je v ději tak důležitá, protože potom ten konec dále prostě větší smysl, ale současně nesfilmovatelná beze změn. Ale teď čistě k adaptaci. Povedlo se to. Od příběhu, po atmosféru, jak to bylo zahraný. Jedinou výtku mám k počtu dílů. Možná o jeden víc by neškodil. Ale nemyslím na konci. Myslím na začátku, kde je úplně vynechalo, že to Jake všechno nezvládnul na jeden zátah. Proto jsem necítila tu tíhu, kterou jsem měla, na úplném konci, v až tak velkém měřítku, kdy se ukážou následky. Ale to je způsobený tím, že jsem četla předlohu, a ta byla krásná. Taky jsem jí nazvala nejromantičtější knihou, kterou jsem kdy četla. Seriál je povedl trochu jiným způsobem a jsem ráda, že jsem u toho mohla být  :) ()

Reklama

spaceboyCZ 

všechny recenze uživatele

Výborná minisérie, kde každá zahraná role je koncertem sama o sobě. Skvělý James Franco, Geroge MacKay, Daniel Webber, stejně jako herci ve vedlejších rolích v čele s charismatickou Tonyou Pinkins alias Miss Mimi. Co bych ale vytknul, je až příliš časté sklouznutí k romantickému patosu, které není pro samotný děj až tak důležité, vyměnil bych ho raději za předložení historických faktů. Nicméně, tím by se asi zmenšila divácká základna. Rukopis Abramse je velmi dobře čitelný, některé scény mi připomněly jeho Fringe <3 ()

D.Moore 

všechny recenze uživatele

Tři a půl hvězdičky. James Franco, Sarah Gadon, retro atmosféra a první a poslední díl jsou super, jenže mezitím jsem se tu a tam docela nudil. Největší neduh Kingovy předlohy, tedy tu roztahanost během Jakeova učitelování, se sice odstranit podařilo, ovšem nahradil ho jiný - zcela zbytečná postava Billa a velký prostor, který jí scénář věnoval. Jinak mi ale změny oproti knize víceméně nevadily. ()

higuain 

všechny recenze uživatele

SPOILER ALERT! Je to super seriál a když má člověk volný nedělní odpoledne, tak se to dá sjet celý najednou. Konec je však zklamáním. Jakeovo rozhodnutí ponechat Sadie svému osudu a životu bez něj nedává smysl. Beztak se na konci dozvíme, že v roce 2016 je pořád slečnou, takže se buď rozvedla vícekrát a nebo zůstala single po zbytek života, každopádně by tím Jake minulost nijak zásadně neporušil a žádnou smyčku by vytvářet nemusel, protože by po jejím boku zaujal pozici, která beztak nikomu nenáležela. Dalším rozčarováním, které závěr seriálu nabídl, je alternativní budoucnost, ve které JFK přežil. Respektive zklamáním je fakt, že se o ní alibisticky téměř nic nedozvíme, krom toho, že zjevně byla třetí světová, protože si Harry pamatoval bomby a Maine vypadalo jako klasicky post-apokalyptický mrtvý město. Tři roky se Jake snaží zachránit prezidenta pro lepší budoucnost a když do té budoucnosti dorazí, tak si ani pořádně nezjistí, co a hlavně jak se to všechno vlastně podělalo. Je to škoda tím spíš, že to kazí dojem nad celým zbytkem seriálu, jehož většina epizod je svou kvalitou nadstandardních. Funguje to ve špionážní i osobní rovině, tím pádem vůbec nevadí odbočky od atentátu. Naopak, vedlejší zápletky mají kolikrát větší náboj, než celá kauza JFK. ()

Galerie (76)

Zajímavosti (21)

  • Jake Amberson (James Franco) v tomto díle zmiňuje, že mu FBI přidělila novou identitu potom, co zradil organizaci Mafia. Přitom zmíní mafiány Michaela a Freda, čímž odkazuje na velkofilm Kmotr. (ELBobes)
  • Ve scéně, kdy Jake (Dave Franco) odchází o Halloweenské noci z domu Dunningových, je vidět, že je pozorován postavou s dřevěnou maskou, která je nápadně podobná postavě Frank the Rabbit z filmu Donnie Darko (2001), který se také soustředí na cestování časem. (Senorgrinch)
  • Kongresové centrum má automatické posuvné dveře se senzorem pohybu. Tato technologie v roce 1960 ještě neexistovala. (R.K.)

Související novinky

J. J. Abrams chystá nový sci-fi seriál

J. J. Abrams chystá nový sci-fi seriál

12.12.2016

Režisér Star Treku a sedmých Star Wars zatím neoznámil svůj další celovečerák, na televizní scéně ale zůstává plně činný. Ačkoliv se o Westworld staral hlavně Jonathan Nolan, jednalo se o Abramsovu… (více)

Reklama

Reklama