Smrtihlav

• Francie HHhH (více)

Snímek Smrtihlav se od většiny předešlých filmových zpracování s tímto tématem liší. Z výrazné části se totiž zaměřuje také na opačnou stranu barikády na samotného Heydricha. Ten zde není pouhým předmětem atentátu, ale důležitou aktivní postavou. Vedle příběhu Československých parašutistů sleduje film Smrtihlav i jeho život, vzestup a kariéru, kterou ukončil jako jeden z největších prominentů Třetí říše. Nejnovější verze atentátu na Heydricha tak ukazuje nejen hrdinství, ale i nelítostné zlo, proti kterému je namířené. Právě k tomuto pojetí odkazuje český název stejně jako na fakt, že Heydrich byl jedním z inženýrů takzvaného Konečného řešení židovské otázky. (Bontonfilm)

lodni_sroub

Další film se silnou látkou, na které by se snad nedalo nic zkazit. Teoreticky. Ani jeden se nepovedl na 100% a tenhle je z nich nejslabší. Hvězdička navíc za Rosamund Pike, která ztvárnila jedinou postavu celého filmu s jakýmkoli výrazem. ()

megacik

Celkom ma to bavilo. Asi budem opakovať, čo tu už bolo určite povedané, ale z tej historickej stránky tam bola kopa vecí diametrálne inak, takže je také zvláštne, prečo sa rozhodli ísť takouto cestou-necestou....každopádne, keď sa vžijete do duše bežného neznalého americko-európskeho diváka, tak to asi pochopíte.  Znalci histórie tomu dajú určite slabé hodnotenie, ale niet sa čomu čudovať. Lenže kto sú tí znalci histórie?  Málokto mimo SR a ČR pozná fakty Heydrichiády a atentátu.  Aj preto celosvetové hodnotenie sa blíži k dvojke, ale tu na csfd je to takmer nedostatočná. ()

mcac88

Oproti Anthropoidu je to vážně jen čajíček bez českých herců (točeno hlavně v Praze a přesto je spousta herců i komparzu z Maďarska) a plný velkých nepřesností, pro Amíky asi dobrý, ale pro nás, co známe historii této události kravina, hlavně když existují 2 filmy, které to udělali mnohem líp...kde sakra vzali ten kulomet a samopaly s takovou hromadou munice? ()

jerry007

Kdyby se soudruzi z USA raději drželi faktu, byl by to možná skvělý film. Heydrich nebyl vůbec podobný Heydrichovi, zatímco Himmler ano, K. H. Frank opět výstřel vedle. Parasutiste by se těžko sešli v jednom bytě a řešili atentát, hlavní udavač Čurda, byl jen letmo zmíněn. Přitom on stál za zatýkáním odborářů. Št. Kpt. Morávek se ne zastřelil na balkoně. Akce v kostele už byla ve filmu jako kovbojka.. Takhle by těžko Němci dokázali obsadit téměř celou Evropu, když jich div ne stovky padnou v kostele... ()

freebob

Výrazně horší než Antropoid.Myslim že zrovna herci nejsou moc dobře zvolení a ani se tipově nehodí ke svým postavám.Jinak docela fajn.Má to takovou temnější atmosféru než konkurenční film.Tak trochu připomíná režisérův předchozí film Dítě 44. ()

Tomgunses

První polovina zajímavá a poutavá, druhá polovina slabá a odfláknutá. Postavy si mne vůbec neziskaly a bylo mi vlastně jedno, jak dopadnou. A nehodnotím historické nepřesnosti. 50 % Anthropoid pro mne daleko lepší, o Atentátu ani nemluvím. ()

peproch

Zklamání. Po dobrém úvodu a příslibum že film fakt bude o železném srdci Heydricha, o jeho motivacích a manželčině ambici, film vlastně skončí rekonstrukcí atentátu a vlastně je o lidech a vztazích odboje. To už došel scénář? Nevím, jestli jde o paralelelní ukazování odlišných srdcí, absenci náplně, nevím, oč vlastně jde...dramatický příběh není ještě drmatem ale thrilerem, historickým dokumentem, freskou, dobovým portrétem situace... Nevím, Zkjlamaná jsem skoro vším, jen Miou W nikoli. A POstava RH byla super, jen škoda, že film nebyl o něm. ()

macherano

Náhodou celkom fajn dohromady sú tieto filmy asi 2 atentát 1964 a antropoid 2017 len by som bol najradšej keby sa všetky spojili v jeden a natočili to vierohodne na 100 pro. Hlavná postava sa mi tam vôbec nechodila ostatné fajn len je škoda nejakých veci čoby sa dali dotiahnuť ()

AwesomeAdam

Tuto část československé historie zná každý ze svého pohledu dokonale a má tedy vytvořenu vlastní vizuální představu událostí. Mě ale u filmů z tohoto období zajímá to éterické navození atmosféry tehdejších příběhů dněšními tvůrci a jako základní pozivitum vidím už jen pouze snahu! A proto nehodnotím nepřesnosti, na film se nedívám jako na dokument a necítím se jako učitelka která má oznámkovat slohovou úlohu.. Za výpravu, kostýmy i za chybné zbraně ale hlavně za krásně oprýskanou Budapešť a Prahu dávám 5*. Všem pop-historikům navzdory :-) ()

Rosamund Pike a válečná dramata

Rosamund Pike a válečná dramata