John Wick 3

• Slovensko John Wick 3 (více)

Ve třetí části této adrenalinové akční série má super zabiják John Wick (Keanu Reeves) v patách celou armádu lovců odměn usilujících o získání 14 miliónů dolarů vypsaných na jeho hlavu. Poté, co porušil pravidla a zabil člena tajného mezinárodního spolku nájemných vrahů High Table se z Johna Wicka stává excommunicado - psanec, který je terčem zabijáků po celém světě. Připravte se na válku! (Vertical Entertainment)

no2

9/10 - Do třetice všeho dobrého! Od tohoto dílu jsem očekával vše, ale to je snad poprvé, kdy mě třetí pokračování zaujalo více než předchozí díly. Zatímco u jedničky jsem měl dojem, že nesleduji nic až tak světoborného a tento pocit ve mně přetrvával až do poloviny ještě zdařilejší ´dvojky´, u třetího dílu jsem byl již nadšením bez sebe a úplně souhlasím se všemi pětihvězdičkovými komentáři. Atmosféra, která překonala oba předchozí díly, dějové zvraty a množství nových nápadů (Casablanca, nože, psi, koně, Kontík apod.), pestrost všech možných gaunerů (už nejen neustále rusky mluvící, ale i z jiných kultur), vynikající Reeves i Halle Berry... Konečně dostaly příležitost se ukázat i zajímavé dosud epizodní postavy typu pana recepčního či Boweryho Kinga. Tomu říkám temný komix na plátně! Jen se trochu obávám, zda tohle lze ještě překonat. Uvidíme za rok! ()

Blue.Shark

Je to zatraceně stylové a neuvěřitelně propracované. Ale při takhle dlouhé stopáži už je dost těžké dávat při těch vymazlených akčních scénách pozor. A bohužel už potom začínají trochu nudit, i když jsou nápadité a člověka to nutí zamyslet se, jak vlastně vznikaly. Trochu mě mrzí, že při tom všem důrazu na reálnost je tu několik blbostí, které vévodí fakt za pačesy vykrákaný konec. Ale bezvadná kamera a choreografie vystřeluje film vysoko. Btw. hezké matrixovské pomrknutí. ()

husokachna

Já nevím, prostě je to furt to samý, akorát mě tohle sralo míň než dvojka. Takže asi tři nebo whatever, u tohohle filmu mi to přijde už skoro jedno. ()

Nolanofil

Vyborná práca v rámci žánru, jedine čo by som tomu vytkol je, že je to až moc akčné. Linku s Halle Berry by som kludne vystrihol, aby bol film svižnejší a výrazne skrátil finálový súboj dvaja na jedneho. Zaujímavé našliapnutie k štvrtému dielu. ()

poet

Kone, psy, nože, meče, pušky a samozrejme pištole. To by asi aj stačilo na recenziu ale ako čistokrvný akčný film by som čakal aj trochu konzistetný príbeh. John sa proste potrebuje prestrielať od začiatku do konca len žial postupom času to začína byť trochu aj nuda. Postaviť príbeh vyslovene na akcii (aj ked dobre natočenej) je predsa len odvážny krok. Pre mňa osobne najväčšie prekvapenie filmu je Mark Dacascos (hviezda starších akčných filmov) ktorý je stále vo forme a na ten záverečný súboj som sa tešil najviac.... John Wick ma očividne viac životov ako Marv zo Sin City a pustiť ho na Ukrajinu tak do týždna je po vojne :). Neviem ako sa táto seria vyvinie ale som celkom zvedavý kolko napadov ešte zostalo do ďalšieho pokračovania :) ()

maty39

Trojka Johna Wicka mě, narozdíl od prvních dvou dílů, uchvátila hned napoprvé. Ano, příběh a veškerá mytologie jsou jen nit na kterou jsou navlečeny akční scény. Ale panečku, jaké akční scény!! Takové se v hollywoodských akčních filmech běžně nevyskytují. Už první, kde si John musí poradit s protivníky bez pistolí je lahůdka. Druhá s Halle Berry je také briliantní, řemeslně briliantní a rozhodně originální. No a pak už po troše expozice jedeme do finále, kde si John musí poradit s pomocí Lance Reddicka s "obrněnými" protivníky. Poté na něj čeká Mark Dacascos, ke kteréme se musí dostat přes pány z Raidu. Vynikající. Trojka je doslova akční exhibice plná unikátních způsobů likvidace protivníků. Plusem je, že tvůrci (už od dvojky) pochopili, že čím více toho zničíte kolem sebe během akce, tím lépe akční scénu prodáte.  90% ()

abetu

Že už není kam dál? Že třetí díl nemůže být minimálně stejně dobrý, jako předchozí dva? Blbost zasypaná spoustou nábojnic a prošpikovaná noži. I třetí John Wick je neskutečný nářez se suchým svérázným humorem a několika koukavými akčními nápady. Klobouk dolů před kaskadéry. Jděte do kina, stojí to za to. ()

warrenur

Velmi skoro po zacati filmu som si zacal uvedomovat, ze som prachy za kino mohol pouzit inak. Po vydarenej jednotke a zabavnej "jednoduchsej" dvojke som dufal v dostojne ukoncenie prostoduchej akcnej serie. Zial, prave prostoduchost kraluje napriec celym filmom. Kanonada vystrelov neuticha a coskoro ma zacala unavovat az vysilovat. Na scene sa mihne par novych charakterov, len aby na chvilocku prerusili hlucnu strelbu, ci suboj. To, co lakalo v predoslych dieloch, totiz "tajomna hierarchia" a "code" najomnych vrahov sa tu velmi rychlo zmeni na hlupy patos a parodiu. Zabavne mi to uz vobec neprislo. A to som naozaj siel do kina proste len vypnut. Bieda. Ako celok mi pride trojka ako pridlha recyklacia videneho, bez toho, aby sa pracovalo s atmosferou, ci prekladal sa dej inymi ako akcnymi pasazami. Som zvedavy, kde sa ustali momentalne vysoke hodnotenie 86%, kedze myslim, ze nejeden divak bude sklamany ako ja. Bojova choreografia dvoch indonezskych fighterov z nozmi bola naopak paradna, tusim hrali i v Raide. Inak tak 48% ()

barteca

Klasika podpořená klasickým Vivaldim. Škoda , že to nemělo žádné překvapení. Při sté mrtvole jsem už byla apatická... ()

Pidzey

Zaslouží si John Wick svou chválu? Já myslím že jo a bezezbytku. Je to našlapaná akční podívaná, která divákovy nedá vydechnout. Skvěle, přehledně a vtipně natočené akční scény v kterých Keanu dominuje a přitom rány umí rozdat, stejně jako přijmout. Skvělou pasáž tu má i Halle Berry a její konzert se psy. V tomhle díle už se tvůrci ničeho nebojej a šlapou na plyn na plné obrátky. Nejvíce se mi líbilo jak se měnili lokace pro jednotlivé souboje. Ať už to byla bitka v muzeum zbraní, které mě osobně připadla velmi vtipná a drsná zároveň. Nebo následná ve stájích. Vždycky John přicházel ze zajímavými způsoby, jak někomu ublížit. Nejlepší díl série a nejlepší akční série za posledních několik let. Pokud má být čtyřka, tak sem s ní co nejdřív. ()

TheSpearCZ

Proč něco měnit, když to funguje. Třetí Wick je oficiálně nejlepším akčním blockbusterem desetiletí a jede ve šlépějích svých dvou předchůdců, ale tenhle díl dostává upgrade v podobě posil herců z Raidu (což je za mě doteď nejlepší akční série vůbec). Atmosféricky je to také něco neskutečného! Temný New York a krásné Maroko se nám tu vykresluje opravdu dokonale a není tak problém se do filmu doslova vžít a i hlášky badass Wicka tu fungují na výbornou (zdvižený prst na konci vede). John Fucking Wick 3 je dost nejspíše film roku 2019. 5* ()

Tet.Ew

Tak já půjdu proti proudu. První dva filmy nadprůměrně dobré. Akce i příběh až na detaily dokonalé. Tak jak druhý díl končí třetí začíná a ze začátku vám tvůrci naservírují to co očekáváte. Ale v průběhu je té akce tolik že jí spíš už nechcete a o nesmrtelnosti Johna není pochyb ale tohle už bylo vážně moc. Sorry ale tímhle dílem ste pro mě sérii zničily. Děkujeme a na čtyřku už jen fanoušci rychle a zběsile. Já už ne. ()

Chundys

První film, kde akční scény dávali logiku a kamera nebyla zmatená třikrát hip hip :-)... Jako fakt jsem si třetí díl maximálně užil od začátku do konce a už se těšim na čtvrtý :-) ()

Cermbo

Akční fenomén současnosti v čele s aktuálně největším frajerem internetu Keanu Reevesem pokračuje. Na třetí díl jsem se po epicky otevřeném konci dvojky velice těšil a návaznost v podstatě z minuty na minutu se opravdu vydařila. Ale jinak třetí epizoda akčního prazvláštně originálního univerza Johna Wicka přináší rozporuplné dojmy. Pokračuje se určitě ve velkém a napínavém stylu, byť trochu překombinovaně. V tomto díle jde bohužel příběh dost na pozadí a od začátku do konce vidíte jen akci. Ta je sice provedená opravdu špičkově, přináší opravdu pár nezapomenutelných nebo dokonce humorně zdařilých momentů, ale všeho moc škodí. Celkově nevím jak tvůrci příběh zamýšleli, ale opravdu zde působí jen jako vynucená kulisa, jen aby mohla rubačka Wick vs celý svět pokračovat. Vedlejší postavy až na pár výjimek taky za moc nestojí a celá linka v poušti, co to jako bylo? Řemeslně jinak tvůrci zmákli bravurně, režisér očividně má slabost pro umění a neonová světla, což ničemu nevadí, ba naopak tenhle vizuální styl filmu opravdu sluší. Finále se také povedlo, humorná složka mě bavila ale trochu zklamal samotný konec. Jednak tvůrci začínají trochu přebírat negativní vlastnosti z frašky Rychle a Zběsile a za druhé jestli bude tato série pokračovat v podobném stylu, může to dopadnout stejně špatně, jako právě zmíněné Fast and Furious. Na čtyřku se sice těším, nicméně ne nedarmo se říká, že v nejlepším by se mělo skončit. Takže dát scénáři příště trošku hlavu a patu a zakončit to čtvrtým, nebo opravdu maximálně pátým dílem se mi zdá jako správná volba. P.S. Reeves je opravdu sympaťák a jde vidět, že si rolí užívá, přeju mu to! ()

pirko7

Asi jsem vylozene alergickej na nelogicke akce a smysleni. Ale tady je to fakt uz pres caru. V nekterych momentech si i pozorny divak vsimne jak se nepratele zasekavaj jak loutky v animacich neschopnosti, aby hrdina mel cas provest sve komba. Jednicka skvost,zbytek uz se nemel tocit. :D ()

Sentido

Tohle údajně měla bejt dějově a humorem lehkonohá, brutálně akční sebe–satira v kondici vrcholný ligy akčního žánru. Namísto toho se přede mnou odehrála upocená stereotypní podívaná, kde starouška šetří o moc šikovnější kaskadéři, kde z humoru jen trapnost a z celku oči k nebi. Pro boží akční scény (a nulový děje) si chodím k asijský produkci která akci umí urvat ze řetězu. ()

John Wick je miliardář

John Wick je miliardář

22.05.2023

Ženský spin-off Johna Wicka má režiséra

Ženský spin-off Johna Wicka má režiséra

09.10.2019

Líbila se vám Halle Berry ve trojce Johna Wicka a těšili jste se, že s ní dostanete v budoucnu další film? Tak to vás zklamu. Akční série John Wick se sice dočká spin-offu, dokonce opravdu ženského,… (více)

8. Filmový víkend ČSFD.cz (9. - 11. srpna)

8. Filmový víkend ČSFD.cz (9. - 11. srpna)

15.07.2019