Složka 64

• Dánsko Journal 64 (více)

Podivné lékařské experimenty, zneužívání a převýchova „necudných" dívek. Do rukou detektiva Carla Mørcka a jeho asistenta Assada z kriminálního Oddělení Q se dostává další nevyřešený případ. Jak souvisí děsivé, půl století staré tajemství opuštěného ostrova Sprogø se třemi mumifikovanými těly nalezenými za falešnou stěnou jednoho kodaňského bytu? A komu patřila čtvrtá, prázdná židle u prostřeného stolu? Mrazivý detektivní příběh založený na skutečné kapitole dánských dějin je čtvrtým severským thrillerem natočeným podle bestsellerů Jussiho Adler-Olsena. (Aerofilms)

kokofek

Kdo nezná své dějiny je nucen je znovu opakovat. Modlím se, aby se neustále objevovali policisté kterým jde o spravedlnost pro všechny. Je to spíš mé tajné přání. Pocit bezmoci,který se totiž objevuje u obětí ve filmu je tak silný,že musí přivolat aspoň trochu zadostiučinění. ()

Ace.A.T.L.

Tohle byla paráda. Skoro stejný grády, jako dvojka. Rozhodně to zaujme a nepustí. Člověk si až na konci řekne, že chce další díl s Nikolajem a Faresem. Temný, ponurý, akční, zamotaný a tak to má bejt, pokud to má na starosti Ooddělení Q. Za mě stejně silný 4*, jako u dvojky a DOPORUČUJU ()

PTuranyi

Zložka 64 je ďalším z vydarenej série dvojice detektívov Carl + Assad. Štandardne kvalitná produkcia, dobré herecké výkony, zaujímavý príbeh. Čím ďalej tým viac sa u Carla prejavujú jeho aspergerovské črty čo zvyšuje náročnosť výkonu Nikolaja Lie Kaasa. Napriek celkom dobrej atmosfére cítiť, že za olupujúcou sa omietkou vykukuje priemerná seriálová tvorba. 75% ()

Easykill

Knihy oddělení Q jsem zatím sice nečetl, ale určitě se k nim dostanu. Tohle je prostě skvělý. Celkově ten koncept "detektivů ze sklepa" , spojení dvou naprosto odlišných povah, při čemž každá z nich řeší věci jinak a po svém nebo vůbec. Otázky víry, které stále visí ve vzduchu, vývoj postav, atmosféry v jednotlivých filmech, styl jakým se případy řeší nebo humor, kterým se nešetří jsou hlavní body k vyzdvihnutí. Baví mě, že si to drží "tvar" a nemění podle potřeby. Věřím, že knihy jsou nejspíš víc detailní. Filmy mě bavily všechny, ale nejlepší je za mě asi právě složka 64, která si navíc k tomu všemu vzala reálné a silné téma na paškál. Kdybych je měl seřadit tak hned po složce by byli určitě "zabijáci", ti byli naprosto skvělý, po nich vzkaz v lahvi a žena v kleci. Nevím jestli se mám pouštět do dalších s novým obsazením, už to určitě nebude ono. Pánové ze studia udělali velkou chybu. Za většinou úspěchu stojí určitě ústřední dvojice! ()

bigmatko

ťažko mi povedať, ktorý zo série príbehov oddelenia Q je lepší alebo horší, lebo podľa mňa má každý film veľmi podobnú drsnú atmosféru a temné prostredie, podivných páchateľov a postavy a každý film ponúka napätie a záhadu severského typu. Tento možno nie je až tak založený na úchylnom páchateľovi ale sústreďuje sa na aktuálnu tému, ktorá severské štáty trápi vo výraznej miere. vyriešeniu pomáha príliš veľa náhod a rozuzlenie sa ponúkne v podstate samé vzhľadom na nepremyslené konanie určitých osôb. Ale nič to nepokazí zo zážitku a ak máte radi kriminále filmy alebo seriál Most tak aj zložka 64 sa Vám bude páčiť. ()

xxxdvorixxx

Bez znalosti předchozích dílů. Prvních 45 minut je relativně zajímavá detektivka, potom přijde hromada klišé z Kobry 11, všech padouších, co jezdí na motorce… Na konci jsme se ve skupince jen smáli scenáristické neobratnosti a patosu. ()

hanca.uh

Jako krimi dobré, ale z filmu mám pocit, že do výborného dánského thilleru tomu tady něco málo chybělo....jakože děj nešlapal úplně na plné koule a marně jsem čekala, kdy mě dostihne to dramatické "wow". Takže za mě 80%. **** P.S:: oblíbený komentátor Verbal se nám tady zase slovně pěkně vyřádil:-)) ()

tata22

Film se nějak nemůže rozhodnout jestli má být thriller, detektivka, dokument či politické drama. Není ani jedním z toho a pořád se to v něm míchá. Místy jsem až nevěřícně kroutil hlavou co všechno se dá splácat dohromady. V půlce jsem měl velké nutkání odejít z kina. Příliš čitelné a očekávané a závěrečný happyend tomu dal korunu. V tomto podání těžko uvěřit, že se něco podobného stalo, i když se zjevně stalo. Příště prosím lépe... ()

amalia

Vahala jsem jit do kina nebo nejit, nakonec jsem udelala dobre. Videla jsem druhy film z teto ctyrdilne serie se skvelym N. L. Kaasem v hlavni roli Carla a jemu sekundujicim Asadem, kterereho ztvarnil Fares Fares...napeti od prvni chvile, socialni presah, jak kritiky pisou, zvlastni praktiky v Dansku v minulosti, ktere mnohym znicily zivot. Vzhledem k tomu, ze knihu jsem necetla, cekala jsem do posledni chvile, co se stane...skvely...severske filmy jsou proste skvele. ()

nudlis

Skvělý. Nejlepší ze všech (zatím) čtyř filmů s trojkou ze sklepa. A jednoznačně nejlepší ztvárnění modelu: jeden policajt magor (vždycky trochu jným způsobem) + druhej normální (občas možná trochu víc "cíťa" a ten, co chce magora zachránit před sebou samým a bejt jeho "kamarád") + ženská (jednou hezká, jindy ne, jednou sekretářka, jindy přítelkyně nebo psycholožka). Tím myslím třeba Sherlocka s Cumberbatchem, Freemanem a Amandou Abbington, nebo klidně i českej počin Polda (s Matáskem a spol.). ()

jizvoun

Nebylo to špatné, ale něco tomu chybělo. Ze začátku mě tam sralo to multikulturní obsazení, ale vzhledem k dalšímu vývoji děje bylo pochopitelné. Ta pointa a vůbec motiv byly dle mého mínění odhalené trochu moc snadno a brzy, proto mě film nějak extra nenapínal. ()

Accuphose

Tuhle sérii nemusím a v zásadě jsem viděl kromě tohoto myslím jeden maximálně dva kousky. Nicméně tenhle případ dával smysl, zápletka byla sice přestřelená, což by ani tak nevadilo, ale bylo to plný klišé, stereotypů o charakterech postav, jako detektivka to moc nefungovalo, protože to co tam objevili, věděl divák už dávno předtím. Takže to budu hodnotit jako slušný televizní film pro nenáročné diváky detektivek. 40% ()

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů