Zkáza Dejvického divadla

• angličtina The End of Dejvice Theatre

Epizody(6)

V režii Miroslava Krobota se v šestidílném televizním seriálu představí celé Dejvické divadlo. Tedy nejen všichni členové hereckého souboru, ale i ostatní zaměstnanci, příbuzní a přátelé. A všichni v něm budou hrát sami sebe... Vedení kdysi slavného a snad i kultovního Dejvického divadla je vystaveno nečekané a v podstatě existenční zkoušce. Tato kulturní instituce nezíská grant na svou činnost a je postavena do situace, kdy se musí v daleko větší míře starat sama o sebe, tedy sehnat peníze na svůj provoz a přitom neslevit ze svých uměleckých ambicí. Tak začíná šestidílný komediální seriál, jehož hlavním a jediným hrdinou je kolektiv Dejvického divadla, jehož existence neodvratně míří ke zkáze. Půjde o mystifikaci s prvky absurdního a černého humoru, který vychází z poetiky Dejvického divadla. (Česká televize)

joora1

Výborný seriál, kde si sami herci Dejvického divadla dělají ze sebe srandu. Spousta originálního humoru a někdy až ulítlých scén viz třeba díl Smrad. Chápu, že kdo není naladěný na podobnou notu, tak seriál nepochopí nebo se mu nebude líbit. Já naštěstí vždycky byl a proto se mi to moc líbilo. ()

Wally

Hodnotím nadprůměrně. Dejvické divadlo a jeho herecké obsazení mám rád. Humor je inteligentní....něco jako práce pana Svěráka a cimrmanovského divadla...holt, milovníkům 'jednoduchého' sitcom humoru alá Přátelé se to líbit nebude, ale ostatní, co umí ocenit kvalitu, to ocení a pobaví je to... ()

Roman Albach

Poprvé jsem si v kině dal jeden celý seriál a hned to byla taková pecka! Geniální, tak autentické, vtipné a inteligentní! Některé díly byly naprostý top (např. Vládci loutek). Seriál Most!, který tento týden skončil, bude mít v pondělí následovníka, který je snad ještě lepší ;) ()

Hanys_

Je fakt, že toho Dejvického divadla začíná být všude docela dost. Ale pokud to bude držet takovou kvalitu, tak proč ne. Tentokrát je ten absurdismus (oproti Dabbing street a Hvězdě) dohnán až na hranu, alle zase to prostě funguje. ()

Gogo333

Tohle je perfektně ujeté. Bavilo stejně jako Most, ale jinak. Jiný styl humoru. Herecky naprosto výborné. Občas trošku víc ujeté, ale vůbec to nevadilo. Za mě spokojenost. 75% ()

valasek.m

Musím říct, že až na poslední díl se mi to opravdu moc líbilo, ale tím posledním dílem to trochu celé poslali do kytek, jako vážně až takové nadpřirozeno? Ano jsou to herci = trochu magoři, ale až tak moc? No nevím teda, jinak předchozí díly byly opravdu fajn, jelikož mám Trojana moc rád tak toho jsem si opravdu užíval, takže bez posledního dílu to mohla být opravdu pecka. ()

Prochy38

Mě asi nejvíc mrzí to, že když se už tahle vynikající skupina herců, jeden jak druhej, do něčeho pustí, má to pár dílů. Tento konkrétní počin se ani pořádně nerozjel a bylo po všem. A všechny díly opravdu nebyly až tak top. Mrzí, protože to v nich je. Ve všech. Nejen hercích. Ale prostě je to vždycky jen taková svačinka. Hrozná škoda. ()

laepus

Aneb Dejvické = stejně a stále stejně. A když to bude vypadat zase stejně, tak uděláme... stejně. U prvního dílu jsem se zasmál jen dvakrát ve druhé polovině a to už spíš jen z důvodu, že mi by bylo blbé se nezasmát vůbec. Ale hlavně že kráva Spáčilová tomu zas jako jediná rozumí, píše, jak je to úžasné a neodpustí si v recenzi Zkázy třikrát kopnout do Mostu, který prý byl trapný. Ale aspoň měl nějakou myšlenku a byl pekelně vtipný. No nic, zpět ke Zkáze - tohle už druhou šanci nedostane. Krobot hraje pořád Krobota, Trojan neustále Trojana, Čermák Ćermáka atp. Už si každý z nich zvykl na jedinou polohu, kterou jejich skalní obdivují, až se jim asi nechce hrát nic jiného... smutný příběh kdysi inovátorského divadla. ()

jarmik

Podle mě zatím nejlepší seriál této party. Divadlo je to nejlepší místo, kde mohli něco nového vymyslet. ()

bohemia_regent

Naštěstí jsem se nenechal odradit prvním dílem, který byl nejslabší. Přes tuhle dramaturgickou chybu se vyplatilo dát seriálu další šanci. ()

mira007

Dejvické divadlo, které hraje samo sebe s herci i zaměstnanci pod svými skutečnými jmény ( palec nahoru za odvahu ze sebe udělat "něco" ) ve mystifikačním příběhu záchrany divadla. Humor je dobrá trefa do černého, herecké výkony na jednotku s hvězdičkou, některé scény navodí křeče ze smíchu, ale celkový dojem je, že mi k dokonalosti něco chybělo a pár scén se nepovedlo. ()

Renfield

U seriálů ČT se mi docela často stává, že po polovině série ztrácím zájem sledovat dál. Bývá tomu tak i přesto, že právě ta polovina série je dá se říci kvalitní. Jenže to co je dál, je kolikrát jak z jiného seriálu a Zkáza na tom není z mého pohledu jinak. Přesto jsem ji tentokrát, snad i díky slušným hereckým výkonům a zvědavosti, přeci jen dosledoval. Výjimkami potvrzujícími výše zmíněné "pravidlo" budiž MOST! a zde příbuzná Čtvrtá hvězda (a samozřejmě ještě něco málo dalších, starších). Každopádně ani Dabing Street, ani Zkáza si dle mého názoru čtvrtou hvězdu nezaslouží a rozhodně nepřekoná a to to vypadalo tak nadějně. První tři epizody jsou až na pár hloupých vtípků (zase dle výše zmíněného "pravidla") bezesporu výborné, vše je potom korunováno geniálním přestavením Spejbla a Hurvínka - klobouk dolů před herci! A dál? No... byly vtípky ve Šmejdech přes čáru? Nejen z mého pohledu rozhodně a mluvit snad o nějaké nekorektnosti? Ale no tak! Smrad se potom poněkud táhne, přesto vtip nepostrádá, tedy mírná naděje před skutečnou Zkázou. Jenže, ta opravdu přichází, ne není vtipná, jen svou šíleností snad srovnatelná s postavou Marthy Issové. Takže, díky za "nahlédnutí do života a za oponu" Dejvického divadla, více Zkázy netřeba. 60% ()

Garch

Že až takhle do absurdna dokáží dotáhnout a vypointovat hry na pravdu a práci s trapností, to jsem po první epizodě nečekal. Ale postupné přidávání pod kotel mne s každým dílem dostávalo víc a víc (krom finále ;). Ricky Gervais hadra. PS plus potitulkové rozhovory. ...PPS Shlédnuto znovu, po pár letech, a nejde jinak, hvězdy jdou do plna. ()

kumite odpad!

Tahle manipulace vám neklapne. Takto brutálně nadhodnotit ještě před premiérou v TV, to je jen čistý brainwashing. Lidi nejsou blbý a budou hodnotit dle svého. ()

IvcaSammet

Na Zkázu Dejvického divadla jsem se těšila jako dítě na Vánoce, ale měla jsem z ní i trochu obavy. Já "Krobotoviny" moc nedávám, většinou mě jeho pointa úplně vyletí oknem. Nakonec jsem ale byla absolutně spokojená, celé kino se smálo od začátku až do konce a i přes to, že bylo celé obsazení na druhé straně republiky, po skončení všichni hlasitě zatleskali (Kino Hvězda, Uherské Hradiště). Samozřejmě se ale Zkáza Dejvického divadla nemůže brát absolutně vážně, aby se divák dokonale pobavil. Závěr byl sice hodně podivný i na mě, ale protože jsem v takovém stylu čekala celý seriál, nakonec bych asi byla zklamaná, kdyby to skončilo jinak. Z dokonalého hereckého koncertu si ale neodpustím vypíchnout Jardu Plesla, kterého považuju za našeho nejtalentovanějšího herce a právě Zkáza Dejvického Divadla mě v tom zase utvrzuje. Bála jsem se, že budu těch tří set litovat, nakonec jsem ale tak nadšená, že kdyby to za týden nevysílali v televizi, zašla bych na to do kina znova. ()

WinstonS

"Škrtl jsem toho, kdo napsal, že se vyspal se všemi, a toho, kdo napsal, že nespal s nikým. Ve skocích na lyžích se taky nejlepší a nejhorší známky škrtají." Naprostá smršť komických dialogů, situací a gagů, navíc v exkluzivní herecké sestavě. Tohle se opravdu povedlo. ()

32. ročník festivalu Finále Plzeň se blíží

32. ročník festivalu Finále Plzeň se blíží

11.04.2019

Finále Plzeň zveřejňuje program svého 32. ročníku, který proběhne od 11. do 16. dubna v západočeské metropoli. I v letošním roce je filmová přehlídka především oslavou českého filmu a jeho tvůrců –… (více)