Tady a teď (TV seriál)

Here and Now

Komedie / Drama

USA, 2018, 9 h 35 min (Minutáž: 52–60 min)

Perfektne spravený seriál zo súčastného prostredia Portlandu, ktorý zachytáva asi všetky problémy doby. ALE..veľké ale. Je to tak deprimujúce, že ma z toho bolel žalúdok prvé dve časti. Tie postavy sú strašne "fu*ked up", až je z toho človeku šoufl. Kvalitatívne žiadna výtka, len na to nemám v sebe dosť dobrej energie, aby to zo mňa nevysalo všetok život a šťastie. Seriálový dementor. 4*(8.2.2019)

Víte, jaký to je, když koukáte na seriál, který se snaží být mysteriozní, ale zároveň promítá problémy úplně všech lidských ras do jedné rodiny? Tak já Vám to teda povím. Pěkně na hovno. Nejdříve tu onu mysteriozní linku vůbec nedokončí, ale ještě k tomu je tak nad věcí, že má takové kule otevřít stigmata všech lidských kultur v rámci jediné rodiny, které vládnou za jiných okolností naprosto bílí Holly Hunter a Tim Robbins. V tomto případě otevřou bolístky muslimům, černochům a deportovaným asiatům. Do všech si kopnou, ale co tím bylo řečeno, to ví snad jenom čert. Nechci být rozčilenej, ale mám po posledním dílu pocit, že tohle byl hodně zbytečnej čas. A nejsem si úplně jistej, že by to nová série zachránila. Jen by se topila v tom, co načala první.(18.4.2018)

První tři, čtyři díly byly hodně fajn, netradiční drama, malinko mysteriózní, trochu jsem nevěděl co si o tom myslet a kam to zařadit. Další dění ale zajímavý koncept nedokázalo podchytit a zajímavě využít, místo toho se tu stále omílá jak Ramonovi čím dál víc straší na majáku, a mezitím se tu řeší "obyčejné" problémy multikulturní, multipohlavní, emacipované společnosti. Čím víc se blíží ke konci, tím větší je to nuda, a závěr raději komentovat nebudu. Je to ale škoda, nejen kvůli nevyužitému potenciálu, ale taky kvůli výbornému a schopnému obsazení.(8.8.2018)

Alan Ball se vrátil k žánru, který je mu nejbližší. Rodinné drama, ve kterém zkoumá mezilidské vzahy a řeší všechna možná tabu a problémy současné společnosti. Je až neuvěřitelné, kolik toho zvládne divákům naservírovat na prostoru desetidílné série. Here and Now sice není tak úderné jako jeho Six Feet Under či scénář k American Beauty, přesto si vás i tento seriál dokáže podmanit. Není to samozřejmě pro každého, ale kdo má chuť při sledování i trochu přemýšlet, rozhodně nebude zklamaný. 1. série - 100%(24.4.2018)

Poctivě jsem nakoukal všech 10 dílů, a kdybych mohl, dám každému dílu přesně 2,5 hvězdičky... měl jsem to jako takovej melodramatickej večerníček, v tom nejhorším i nejlepším slova smyslu: večerníček ukazuje jen bílou a černou, dobro a zlo, spravedlnost i příkoří, racionalitu a nadpřirozené síly v jejich esenciální podobě, tenhle narozdíl od české pohádkové tradice navíc neobsahuje humor, takže ta chybějící resp. otevřená pointa příběhu byla jen logickým vyústěním existenciální úzkosti z neexistence středu: otevřený konec je prostorem mezi všemi těmi protiklady, ktere se jako nůžky rozevírají v každém dile, aniž by tu nit života, to klubko osudů a předivo vztahů nějak přetnuly ...jako se přetíná cílová páska(28.11.2018)