Na první pohled výborně natočený seriál s bravurními hereckými výkony a zajímavě propracovanými psychologickými profily postav plný dramatických zvratů a velmi vtipných momentů. Návyková záležitost u které však až mrazí, pokud si uvědomíte, jak obrovská agitka a sociálně politická masáž to je. Pokud jste zažili totalitu, pak se vám z toho nebude dělat dobře. Zvláště pak, pokud domyslíte, k jakému myšlení seriál primitivnějšího diváka navádí.(18.5.2018)

Poctivě jsem nakoukal všech 10 dílů, a kdybych mohl, dám každému dílu přesně 2,5 hvězdičky... měl jsem to jako takovej melodramatickej večerníček, v tom nejhorším i nejlepším slova smyslu: večerníček ukazuje jen bílou a černou, dobro a zlo, spravedlnost i příkoří, racionalitu a nadpřirozené síly v jejich esenciální podobě, tenhle narozdíl od české pohádkové tradice navíc neobsahuje humor, takže ta chybějící resp. otevřená pointa příběhu byla jen logickým vyústěním existenciální úzkosti z neexistence středu: otevřený konec je prostorem mezi všemi těmi protiklady, ktere se jako nůžky rozevírají v každém dile, aniž by tu nit života, to klubko osudů a předivo vztahů nějak přetnuly ...jako se přetíná cílová páska(28.11.2018)

• erased

Vždycky jsem se považoval za hipsterskou sněhovou vločku z pražské kavárny, ale tento maglajz mě tuto nálepku donutil přehodnotit. Na druhou stranu, poprvé se díky němu dokážu vžít do smýšlení konzerv - jestli takhle svět vnímají každej den, taky by mi začalo hrabat. Doteď jsem totiž neviděl nic tak povýšeného a blahosklonného (a to ani v zrcadle, hardy har har). Alespoň teda jedinou sympatickou a vcelku chytrou postavu ztvárnil Tim Robbins, takže jedna za jeho životem zhrzeného filosofa.(19.4.2018)

První tři, čtyři díly byly hodně fajn, netradiční drama, malinko mysteriózní, trochu jsem nevěděl co si o tom myslet a kam to zařadit. Další dění ale zajímavý koncept nedokázalo podchytit a zajímavě využít, místo toho se tu stále omílá jak Ramonovi čím dál víc straší na majáku, a mezitím se tu řeší "obyčejné" problémy multikulturní, multipohlavní, emacipované společnosti. Čím víc se blíží ke konci, tím větší je to nuda, a závěr raději komentovat nebudu. Je to ale škoda, nejen kvůli nevyužitému potenciálu, ale taky kvůli výbornému a schopnému obsazení.(8.8.2018)

S přehledem nejlepší seriál současnosti, který řeší všechny zásadní problémy aktuálního rozvinutého světa. Bohužel ale často ukazuje lidstvo z té stránky, kterou by většina lidí raději zametla pod koberec, a tak ho muselo HBO raději zrušit. Protože multikulti už se nenosí. Velká škoda. Alan Ball je mistrný režisér a vypravěč. Od Six Feet Under na obrazovkách nic tak dobrého nebylo.(23.8.2018)