Reklama

Reklama

Epizody(8)

Obsahy(1)

V první řadě se mladý saský šlechtic Uhtred promění ve válečníka, který se snaží získat zpět své území usurpované mazaným strýcem. (Netflix)

Recenze (35)

Necrotongue 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Po shlédnutí první sezóny "Posledního království" musím přiznat, že se mi hodně líbila. Výjimkou byla jen třetí epizoda, po které jsem získal pocit, že jestli ještě někdy vkročím do lesa, zemřu nudou. Dalším negativem první řady byl slabý rozpočet, ten by sám o sobě nevadil, jenže některé scény z tohoto důvodu vyznívaly až amatérsky. Tím ale má kritika končí, tvůrci vytvořili nádherně pochmurnou atmosféru, kromě slušné akce zapracovali do děje i typické církevní tmářství, množství intrik a netypického hlavního hrdinu. Se seriálem jsem zatím spokojen a druhou sezónu si jistě nenechám ujít. ()

Eliott 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Kdyby to běželo v televizi, tak prosím. To by pravděpodobně patřilo mezi to nejlepší a rád bych si to nezávazně pouštěl, ale sledovat to zodpovědně s plným soustředěním odmítám. Přijde mi to celé nedokonalé a nudné. První sérií se mi vůbec nepodařilo prokousat a ukončil jsem své snažení u 3 dílů. ,,No hard feelings" končím a radeji nebudu ani hodnotit celek. Třeba se ještě se seriálem v budoucnu setkám. ()

Reklama

*CARNIFEX* 

všechny recenze uživatele

Príliš veľké očakávania občas “zabolia”. The Last Kingdom je solídnou, dobovou záležitosťou, ktorá si 100% zaslúži svoju základňu fanúšikov, no Ja osobne z tohto projektu ani z ďaleka necítim to, čo z takých “Vikingov”. Je neskutočné, aký rozdiel vo výsledku môžu urobiť herecké sympatie. Dreymon nebude rovnako nikdy Fimmel-om, ako Brad Pitt mojou maličkosťou, pričom v tomto prípade nejde len o hlavnú postavu, ale o takmer všetky zúčastnené osoby, ktoré proste nemajú taký šmrnc, ako by sa žiadalo. Je mi ľúto, no ani samotné “intrigy” nemajú také grády, nie sú tak hĺbkovo premyslené, ani podané, pričom absencia tejto zložky, ma mrzí ďaleko viac, ako nedostatok bojových scén (posledná výborná). Nuž tak teda milý “Uhtred”, kým u iných “áno”, u mňa až tak “nie”. Prvú sériu som “prežil” bez ujmy, no do druhej sa už (zatiaľ) púšťať nebudem .. ()

Helo

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Po zklamání jménem Bastard Executioner přišlo tohle překvapení. A nutno říct, že to bylo překvapení opravdu velký. Parádní atmosféra vyvolaná jak lokacema, výpravou a kulisama, tak skvělou hudbou a příběhovýma "detailama", kdy například svět křesťanství a pohanství je tady znázorněnej snad ještě ve větším kontrastu než ve Vikings. K tomu příčíst slušný bitky a gore, příběh kterej baví, skvělý postavy, který ale umíraj snad rychlejc než v GoT, a třešničkou na dortu je pak závěrečná epická bitva. Všechny hvězdy pro druhou řadu! ()

liquido26 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Uhtred Ragnarson, Uhtred Bezbožný, Uhtred z Bebbanburgu ... tak trochu Sas, tak trochu Viking, zkrátka ultimátní středověký hrdina. Zpracování prvních dvou románů Cornwellovy ságy dopadlo na výbornou. Skvělá syrová atmosféra, skvělí herci, rychlý spád. Myslel jsem si, že to Vikingy nepřekoná a bude to je jakási chudší variace na stejné téma, ale překonalo. ()

Galerie (179)

Reklama

Reklama