Pilotní série historického seriálu, který se točí okolo Uhtreda, šlechtice, který byl zajat. Zajatce, který se stal synem vikinga a vikinga, který se stal královým vojevůdcem. Obrovský plus vidím v realističnosti. Doba 9. století našeho letopočtu je zde vykreslena skutečně skvěle. Věřím, že ten svět takto mohl fungovat. Není tedy tak drahý jako kupříkladu Game of Thrones, ale to mu neubírá na kvalitách. Většina epizod si ty čtyři nebo pět hvězd právem zasloužila. A nyní hurá na druhou sérii. 81%(19.10.2017)

Fajn seriál, není to úplně dokonalé, ale zabaví. Určitě je poznat nízký rozpočet, ale obsazení je v celku dobré a tak není potřeba mít dokonalé kostýmy či efekty. Samotný děj je občas pomalejší a některé díly by mohly být osekány. Ovšem ve výsledku opravdu oddechový a kvalitní seriál. Prostě jako oddechovka ideální.(23.1.2019)

Tak pomalý rozjezd, a tak epické finále.....takhle se postupně omotává divák kolem prstu.....zprvu průměrná historická záležitost z 9 st. se mění v oslavu dobrodružného života za dob, kdy život byl úplně jiný než dnes. Jaký? To je právě na tom seriálu zajímavé, že nás zavede úplně do jiných časů a vy pochopíte tu zajímavou věc, že dějiny šly pomalu a pomalu, pořád skoro stejně, až došly do 18. st. a pak frnk a jsme tady a teď.(22.3.2019)

no a pak že nerostou ! Tenhle seriál jsem měl v merku už pěkně dlouhou dobu hlavně kvůli tomu, že mi vzhledem k dobovému zasazení a vůbec tématikou hodně připomínal milovné Hry o trůny. Zpočátku to bylo všechno takové nemastné neslané, měl jsem guláš v hereckém obsazení a především mi nikdo nepřipadal moc sympatický..po 2.dílu jsem málem vzdával..ale pak se vše nějak k dobrému otočilo a prakticky poslední 4 díly první série jsem shlédl jedním dechem. Nakonec výborně propojené osudy křesťanského sirotka, jehož se ujmuli dánští vikingští nájezdníci a poté, co hlavní hrdina vyrostl, mapuje seriál jeho působení mezi oběma znepřátelenými stranami a je velice napínavé sledovat, jak jednou spolupracuje s tou a podruhé s onou stranou. Vše doplněné dobovou surovostí, výbornými kostýmy a všudypřítomnou akcí. Nakonec jsem našel k postavám velice kladný vztah a dokázal ocenit, jak dobře byli jednotlivé charaktery vybrány - jednotliví vůdčí Vikingové jsou brutální fousatá hovada s vyvinutým smyslem pro boj a plenění, na druhou stranu angličané zase vynikají svojí diplomacií a až fatálním uctíváním Boha. Zároveň pro mě bylo hodně důležitým hlediskem i to, že jsem jednu chvíli více přál Vikingům a po dalším dílu jsem měl sympatie nakloněny spíše k uhlazené Anglii, paráda. Málokdy se mi stane, že byť od začátku nedávám seriálu moc nadějí, nakonec se přetaví ve výbornou a uvěřitelnou záležitost, takže vzhůru do další série !!....................moje hodnocení = 9 z 10.(9.8.2017)

Po shlédnutí první sezóny "Posledního království" musím přiznat, že se mi hodně líbila. Výjimkou byla jen třetí epizoda, po které jsem získal pocit, že jestli ještě někdy vkročím do lesa, zemřu nudou. Dalším negativem první řady byl slabý rozpočet, ten by sám o sobě nevadil, jenže některé scény z tohoto důvodu vyznívaly až amatérsky. Tím ale má kritika končí, tvůrci vytvořili nádherně pochmurnou atmosféru, kromě slušné akce zapracovali do děje i typické církevní tmářství, množství intrik a netypického hlavního hrdinu. Se seriálem jsem zatím spokojen a druhou sezónu si jistě nenechám ujít.(1.4.2018)