Cobra Kai

• USA Cobra Kai
Akční / Komedie / Drama / Rodinný / Sportovní
USA, (2018–2024), 34 h 9 min (Minutáž: 22–49 min)

Ralph Macchio, William Zabka, Xolo Maridueña, Mary Mouser, Courtney Henggeler, Tanner Buchanan, Peyton List, Vanessa Rubio, Jacob Bertrand, Gianni DeCenzo (více)

Série(6) / Epizody(60)

Pár desítek let po turnaji, který jim změnil život, na sebe znova narazí soupeři Johnny a Daniel. (Netflix)

Recenze uživatele muti k tomuto seriálu (10)

Série 1 (2018) (S01)

Seriálu nechýba nič - spája staré s novým, ukazuje vzostup a pád, protichodné filozofie, povrchné víťazstvá a hlboké krízy, skvelé ako pre mladých tak aj pre starších. ", You take that back, clown! I'm nothing like Ralph Macchio!" (Barney S.) ()

Série 2 (2019) (S02)

Druhá séria ide na plné obrátky, bez milosti a zároveň perfektne vybalansovana. Dva tímy rozseknú priateľstvá aj páriky, dalo by sa povedať že až celé mestečko. Pohľad na svet zo strany rodičov ako aj detí, ktoré chcú ukázať, že na to majú. Avšak násilie plodí násilie a špirála hnevu dokáže roztočiť nejeden svet naruby. ()

Žádné slitování (2019) (S02E10)

Prvý deň v školskom roku, what could possibly go wrong? Riadny all in nářez kde kamera blúdi chodbou na jeden strih, kde padajú rany, šupy, bomby, každý si nájde svojho nemesis a príde na final showdown. Kto bude stáť na konci keď chýba rozhodca, ktorý by odpískal zápas alebo faul? Nádherný koniec série super seriálu ☝️👍 ()

Série 3 (2021) (S03)

seriál je už snáď na najvyššej úrovni, netuším kam sa ešte môže posunúť. Present & past, tie vzťahy, rivalita, zápasy, nevyrovnané účty, akože čistá topka. Teším sa na štvrtú 🙂 ()

19. prosince (2021) (S03E10)

Ako v druhej sérii, posledná časť prináša strašné zúčtovanie kde sa ide all in. Kým mladí bojujú o svoju budúcnosť, dospelí sa musia vyrovnať so svojou minulosťou. Flashbacky, návrat starých postáv, videnie sveta v inom uhle pohľadu, rôzne štýly a radikalizácia, miestami mi to pripomína film Die Welle - vlna. ()

Série 4 (2021) (S04)

štvrta sezóna Cobra Kai si udržuje stále top formu, kde sa dostávame nielen na staré krivdy a rivality, čas sa kráti a veľký turnaj kde víťaz berie všetko je za rohom. Dojo Miyagi-do a Eagle Fang nemajú so sebou snáď nič spoločné, avšak musia nájsť spoločnú cestu aby splnili mission impossible a porazili evil klan Cobra Kai. Cobra nezaháľa a na scénu prichádza väčší záporák neznie Sensei Kreese. Peklo z Vietnamu sa opäť otvára a nastáva vojenský režim, pretože víťazstvo na turnaji je prvoradé. Jedna strana ide cez mŕtvoly, druhá si snaží zachovať si ľudskosť. Ide sa all in. ()

Série 5 (2022) (S05)

Silver prináša nielen peniaze ale aj kórejské korene vetvy kobra kai, ktoré siahajú ešte pred vietnamskú vojnu. Chosen je síce silnou posilou Miyagi-do, ale aj jej humorným odľahčenim. Na to aby bolo možné poradiť Silvera, bude treba urovnať všetky spory a krivdy a tých je fakt že hodne. 5/5 pre piatu sezónu, koľko seriálov by si prialo mať takú silnú päťku. Ovšem, toto je najlepší čas aby už šestka nebola, mám pocit že tu už išli all in a šestka už taká dôstojná nebude. Niekedy treba skončiť v najlepšom, lebo po top jedle môže prísť už len zlý aftertaste. Každopádne, piata séria určite stojí za pozretie, o tom žádná. Hai! Is that a yes? ()

Zkažená vejce (2022) (S05E07)

Veľmi pekná časť o dvoch rôznych doktrínach - spoločná obrana vs top leader. Každá z nich má svoju cestu k úspechu. Avšak sa sa byť tvrdým sensejom aj bez toho aby žiaci vyslovene trpeli a zatvrdili svoje srdcia. Páčila sa mi úloha o výbere lídra, zenska aj mužská skupina mali rôzne cesty k dosiahnutiu a obe excelovali. ()

Taikai (2022) (S05E08)

Táto časť mi prišla ako predčasné finále. To sú ešte fakt ďalšie 2 časti? Zomlelo sa tu toho fakt dosť, ako na záverečnú dvojčasť. Prezentácia oboch dojo komisii bola skvelá, prestrihy jednotlivých showcases, kde je každý úplne iný bola top. Referencia na Rickyho bola samozrejme super. Jediná smietka v oku boli očakávania Sam voči chalanovi, ktorému povedala že si dávajú vo vzťahu pauzu a budú iba kamoši (we were on a break! Sounds familiar? #himym). takže dievčatá, keď prídete s takým super nápadom, tak sa potom netvárte prekvapene ()

Hadí hlava (2022) (S05E10)

Dôstojné zakončenie piatej série. 5/5 pre piatu sezónu, koľko seriálov by si prialo mať takú silnú päťku. Ovšem, toto je najlepší čas aby už šestka nebola, mám pocit že tu už išli all in a šestka už taká dôstojná nebude. Niekedy treba skončiť v najlepšom, lebo po top jedle môže prísť už len zlý aftertaste. Každopádne, piata séria určite stojí za pozretie, o tom žádná. Hai! Is that a yes? ()

Nový Karate Kid přivítá staré známé

Nový Karate Kid přivítá staré známé

25.11.2023

Kdy se vrátí Zaklínač a Stranger Things?

Kdy se vrátí Zaklínač a Stranger Things?

22.04.2021