Cobra Kai (TV seriál)

Akční / Komedie / Drama / Rodinný

USA, 2018 - 2019, 9 h 50 min (Minutáž: 23–36 min)

Schematické a předvídatelné jak prase, sluníčkové ještě víc. Kupodivu ale to moc nevadí, ten pohled "z druhé strany" je i tak zajímavý a zábavný - návrat ke klasice tak postmoderní, jak jen to jde, ale přitom pořád zábavně cheesy. Otázkou ale je, jestli to vůbec může bavit někoho, kdo na Karate Kidovi nevyrostl. 8/10(10.1.2019)

Nostalgický nářez! Sám jsem ve věku, kdy pro mě Karate Kid byl v dětství jakýs-takýs kult. Že se něco podobného po 30 letech vůbec chystá jsem neměl ani páru. O to větší spokojenost nyní panuje. Mrazení v zádech i vzpomínky na dětství, to vše probíhalo (flashbacky, kostlivec, speedwagon, bombastickej OST). Billy Zabka potěšil maximálně a udělal mi fakt radost jak z mého (už tehdy) oblíbence Johnyho vyždímal fakt skvělou postavu. Daniel je (už tehdy byl) trochu otravný, ale líbí se mi jak tvůrci obě postavy vykreslili. Jediné co mi trochu vadilo byl Johnyho syn, protože to pro me byla od začátku absolutně nesympatická postava a nefandil jsem mu ani vteřinu. Dále pak chování členů Cobra Kai na turnaji, nepřišlo mi, že zrovna k tomu byli vedeni. Každopádně překvapení roku, a chci co nejrychleji 2. sérii!(10.9.2018)

Původní Karate Kid byl pro mě jeden z mnoha filmů shlédnutých v pubertě, žádnej extra nostalgickej vztah k tomu nemám. Teď jsem trochu nelogicky shlédnul napřed navazující nový seriál (10 dílů po půl hodině, takže to máte na jedno odpoledne), a až poté původní film. Seriál mě dostal. Bezchybný rozpracování původního tématu (samozřejmě se spoustu odkazů a narážek na původní děj, většinou vtipných. Třeba tím, že hodně věcí je v té nové verzi naopak), kdy ale zároveň z šablonovité jednorozměrné teen zábavy uděláte barevnou chytrou věc. Hlavní hrdinové jsou v seriálu oproti filmu starší, moudřejší a ambivalentnější (postavy prochází proměnou, ze začátku hodní a sympatičtí začínají nasakovat temnou stranou a naopak). Seriál dobře spojuje vysoké s nízkým, takže na pozadí mixu "coming of age" teen romancí, krizí středního věku a karate zápasů se dostanete k vhledům a moudrům, která byste od tohoto žánru možná nečekali. Plus dobře vyváženej poměr dramatu a komedie, kdy obě polohy jsou přirozený, uvěřitelný a lidský. Opět se mi potvrdilo, že často můžou mít "lehké" věci pod povrchem skrytou větší psychologickou hloubku než "těžká" díla, která se o to explicitně snaží. Jsem nadšenej a těším se na další sérii...(29.1.2019)

Tento seriál není pro mladé. Pokud je vám méně než třicet (no, možná i méně než 35) a neviděli jste Karate Kida (toho původního, ne s černochem a Jackie Chanem), tak asi nepochopíte, co je na tomto seriálu to nejzábavnější. Naprostá, nečekaná bomba, jízda na vlně nostalgie, která bude aspirovat na nejlepší seriál roku. Nebo prostě měknu...(18.5.2018)

Skvěle vykreslený obrácený pohled na hlavní protagonisty nostalgické trilogie z 90let, který i vás donutí změnit strany. A ačkoliv Daniel se snaží navázat na chování toho správného klaďase. Nakopali by jste ho nejraději do koulí a šli trénovat do Cobra Kai! Protože William Zabka hraje skvěle a vy mu prostě fandíte. A ne, jestřába vidět nechcete!(19.12.2018)

• - Seriál se natáčel z větší částí v Los Angeles a na identických místech jako původní film Karate Kid (1984). (UncleMorty)

• - Věnováno památce herci Pat Morita, který se stal ikonou celé filmové trilogie. (UncleMorty)

• - Jedná se o přímé pokračování původního filmu Karate Kid z roku 1984. (UncleMorty)