The Kominsky Method (TV seriál)

Komedie

USA, 2018, 3 h 31 min (Minutáž: 23–34 min)

Teenageři se moc nepobavěj, ale ti, co to "maj za pár", myslim ohromně!:)) Hodně nadsázky a vytříbeného černého humoru, a spousta "džouků", co "Kameňáci" nepochopěj:) Tak tohle beru! Navíc skvostní Arkin a Douglas, který za roli získal Zlatý globus jako "nejlepší herec v muzikálu či komedii". Stejně tak Zlatý globus 2018: The Kominsky Method - nejlepší seriál (muzikál nebo komedie)!(20.1.2019)

Chuck Lorre pre zmenu zase boduje s kvalitnym serialom o dvoch starych paprdoch, ktory riesia svoj zdravotny stav, problemy so zenami a nechybaju ani ironicke poznamky na Hollywood. Paradne tu exceluje ustredna dvojka. Klasicky nezodpovedny frajer Douglas a trochu neuroticky Arkin. Vo vedlajsich ulohach sa tu mihne viacero dalsich hviezd, väcsinou tiez v pokrocilom veku. Samozrejme nesmie chybat Douglasov kamarat De Vito v skvelej ulohe urologa, ktory si vychutnava vysetrovanie prostaty. Cele to pôsobi ako jeden film rozdeleny na 8 casti, takze ked si to pustite naraz, tak to ubehne ani sa nenazdate. Vahal som aj nad piatou hviezdickou, ale prilis ma nebavili sceny v ktorych Douglasova postava vyucuje herectvo mladych hercov z krorych boli niektori prilis divni. Celkovo som nadseny kedze som sa tak dokonale stotoznil s dvojicou postav, ktore curaju morzeovku (ja zatial curam plnym prudom) na rozdiel od vsetkych tych supermanov, ktory v slipoch zachranuju po x-ty raz svet. Tesim sa na druhu seriu. 9/10.(5.1.2019)

"I’m not a pedophile, I’m an actor." Douglas s Arkinom v seriáli z produkcie Chucka Lorreho (bez laugh tracku, thank gawd) potvrdzujú status hereckej extra-triedy. Vtipné, citlivé, miestami pichľavé a dojemné, no nie tým slizkým podbízivým spôsobom, akým TV produkcie kŕmia segment 50+ jak na bežiacom páse. Rozhodne to nie je zaprdené a šikovne to reaguje na trendy v spoločnosti, napr. cez občasné racial/gender konflikty postáv. Obsadenie na úrovni, v menších úlohách sa tu mihnú aj ikony ako Elliot Gould alebo Danny DeVito. Fakt luxusný binge-watch pre vyzreté publikum so slabosťou pre kvalitne napísané dialógy a charizmatických hercov.(13.12.2018)

Prvú sériu som si šetril až do premiéry podledného dielu a zlhol ju na jedno večerné posedenie. Veľmi príjemný humor dobre zladený s ťažkou realitou každodenného života a stratami, ktoré prináša. Kombinácia Arkin-Douglas spolu ladí ako Jing a Jang. Je to svieže, čerstvé a hlavne príjemne krátke epizódy bez zbytočnej komplikovanosi. 85%(21.1.2019)

Naozaj veľmi príjemná prechádzka obdobím, ktorého sa každý bojí, no nie každý sa ho aj dočká. Ale nie, Michael Douglas a Alan Arkin to tu dávajú na parádu. Je to veľmi príjemné, prirodzené a hlavne nenútene vtipné. Občas sa tu objavia herci, ktorí vám naozaj vyčarujú úsmev na tvári a to je ďalší plus. Veľmi podarené.(9.12.2018)

• - Jedna ze dvou hlavních postav, kterou ztvárňuje Alan Arkin, má v seriálu jméno Newlander a Newlander agency se zde jmenuje i jeho společnost. V civilním životě je to dívčí jméno Arkinovy poslední manželky – Suzanne Newlander. (djfun)