Kominského metoda (TV seriál)

The Kominsky Method

• Austrálie

The Kominsky Method

Komedie

USA, 2018–2019, 6 h 56 min (Minutáž: 22–34 min)

První série nebyla moc zajímavá. Přišlo mi, že je to jenom o chcaní. Druhá řada se už mnohem víc věnovala lekcím v herectví, neřešila rakovinu prostaty a byla daleko mnohem zajímavější. Pokud se seriálu povede jako druhé řadě, tak nemám námitky, proč by to nemohlo pokračovat. Jen, aby to nedopadlo jako u Dva a půl chlapa. Chuck Lorre má tendence své seriály mrvit, tak držím palce ať to samé neprovede s tímhle seriálem. 4 hvězdy.(10.3.2020)

Opravdu skvělá oddychová komedie, která se svým humorem nesnaží za každou cenu (i za pomoci zbytečně hloupého humoru) diváka rozesmát a přece jsem se u ní skvěle bavil. Jak Alan Arkin, tak hlavně Michael Douglas si zde střihli dva staré šviháky, kteří jim perfektně sedli a v každém díle jsem si jejich výkony užíval. Navíc ani kratší stopáž dílů seriálu neuškodila, ba naopak, kratší 25 minutové díly jsem s chutí smlsnul. Takže za mě velké doporučení a určitě se nebojím říct, že se jedná o jednu z nejlepších věcí, co jsem na Netflixu doposud viděl (alespoň v rámci komedií). 90%(11.1.2019)

Nádhera, samozřejmě první co se musí pochválit jsou dva hlavní dědci, kteří "na pokraji svých životů" spolu prožívají jak smutné(rakovina,prostata) tak i velice vtipné chvíle, život je dost naučil a proto taky mají pořád hlavu vzhůru ke všemu mají vtipné komentáře, ale taky dokážou cítit bolest a smutek. A právě s těmito přechody si dokázal seriál nádherně pohrát a dotáhnout všechno do konce, když se na scéně objeví něco vtipného nebo někdo něco vtipného řekne tak se tomu bude zaručeně smát, naopak když se jedná o chvíli smutnou a depresivní tak budete mít slzy na krajíčku a to je pro mě ten zásadní důvod, proč nejde hodnotit jinak než plným počtem. PS Douglas je pořád velkej štramák(21.7.2020)

Teenageři se moc nepobavěj, ale ti, co to "maj za pár", myslim ohromně!:)) Hodně nadsázky a vytříbeného černého humoru, a spousta "džouků", co "Kameňáci" nepochopěj:) Tak tohle beru! Navíc skvostní Arkin a Douglas, který za roli získal Zlatý globus jako "nejlepší herec v muzikálu či komedii". Stejně tak Zlatý globus 2018: The Kominsky Method - nejlepší seriál (muzikál nebo komedie)!(20.1.2019)

1. seria: Chuck Lorre pre zmenu zase boduje s kvalitnym serialom o dvoch starych paprdoch, ktory riesia svoj zdravotny stav, problemy so zenami a nechybaju ani ironicke poznamky na Hollywood. Paradne tu exceluje ustredna dvojka. Klasicky nezodpovedny frajer Douglas a trochu neuroticky Arkin. Vo vedlajsich ulohach sa tu mihne viacero dalsich hviezd, väcsinou tiez v pokrocilom veku. Samozrejme nesmie chybat Douglasov kamarat De Vito v skvelej ulohe urologa, ktory si vychutnava vysetrovanie prostaty. Cele to pôsobi ako jeden film rozdeleny na 8 casti, takze ked si to pustite naraz, tak to ubehne ani sa nenazdate. Vahal som aj nad piatou hviezdickou, ale prilis ma nebavili sceny v ktorych Douglasova postava vyucuje herectvo mladych hercov z krorych boli niektori prilis divni. Celkovo som nadseny kedze som sa tak dokonale stotoznil s dvojicou postav, ktore curaju morzeovku (ja zatial curam plnym prudom) na rozdiel od vsetkych tych supermanov, ktory v slipoch zachranuju po x-ty raz svet. Tesim sa na druhu seriu. 9/10. 2. séria: dejovo plynule nadväzuje na prvú a aj kvalitatívne je na tom rovnako. Čiže veľká spokojnosť. Ústredná dvojka neustále boduje vtipnými hláškami. Hlavne Arkin si ma úplne získal. Z nových postáv zaujme stále nádherná Jane Seymour s ktorou začne chodiť Arkin a riadne ostarený Paul Reiser, ktorý začne chodiť s Douglasovou dcérou, čo je zdrojom mnohých vtipných scén. De Vitova postava sa tentoraz nedostaví, ale aspoň spomenuli herca De Vita. Seriál dokáže byť aj vážnejší a dojímavé scény fungujú rovnako dobre ako humorné. Znova sa nezabudne zabŕdnuť aj do Hollywoodu alebo súčasnej politickej korektnosti. Snáď asi už len starí ľudia si môžu dovoliť byť normálne nekorektní. Potešilo aj niekoľko cameo výstupov. Asi jedinou chybou tohto seriálu je, že každá séria je tak strašne krátka. Kľudne by som prijal aj dvojnásobný počet dielov. Teším sa na tretiu sériu. 9/10.(5.1.2019)

• - Jedna ze dvou hlavních postav, kterou ztvárňuje Alan Arkin, má v seriálu jméno Newlander a Newlander agency se zde jmenuje i jeho společnost. V civilním životě je to dívčí jméno Arkinovy poslední manželky – Suzanne Newlander. (djfun)

• - Budovu, ktorá poslúžila ako kulisa vonkajšieho priečelia hereckého štúdia Sandyho Kominskeho, nájdete v Los Angeles na adrese 6361 Selma Ave. (mijec)

• - Dva studenti v Sandyho herecké škole hrají scénku ze seriálu Dva a půl chlapa (od r. 2003), který napsal, stejně jako Kominského metodu, tvůrce a scenárista Chuck Lorre. (Miro_CZ)