V pokračování úspěšného akčního thrilleru z roku 2014 přinutí legendárního Johna Wicka (Keanu Reeves) k návratu ze zabijáckého důchodu jeho bývalý spolupracovník, který se pomocí intrik snaží převzít kontrolu nad tajemným mezinárodním sdružením nájemných zabijáků. Krevní přísaha Johna zavazuje, aby mu pomohl, a tak se vypraví do Říma, kde se utká s několika nejnebezpečnějšími zabijáky na světě. (Freeman Ent.)

bonovox

John sa vrátil a je to ešte o niečo lepšie ako po prvý krát. Nekompromisná akcia a samozrejme K. Reeves ktorému táto úloha sadla ako uliata. Zdá sa, že v trojke sa rysuje veľké vyvrcholenie. ()

Red.Dwarf

No přišlo mi to jako film o ničem velmi příběhově podobnej prvnímu dílu a to se mi jednička moc líbila. Tohle ovšem pro mě byla škoda času na to koukat. Vlastně mi to přijde jako by to byl první díl, jen trochu jinak natočenej. ()

collapse

Keana Reevese mám rád, ale John Wick - nevim proč, přijde mi to dějově strašně primitivní a dialogy až debilní. Akční scény a Keanuho umění IPSC střelby je obdivuhodný a některé akční scény jsou opravdu vymakaný. Film jsem vydržel jen tím, že jsem vše kromě akce přetáčel. ()

Sentinel

John Matrix 21. století. Jenže zatímco Arnie v Komandu hláškuje a každý kill je kultovní záležitostí, Keanu Reeves sází headshoty po desítkách a mezi záplavou naprosto neschopných nepřátel se najde jen málo zapamatováníhodných okamžiků. Ve videohře by tohle fungovalo na výbornou, ve filmu však velmi brzy nastává zívačka, když už od začátku je jasné, jak to celé dopadne. Lepší průměr. ()

Retep472

Jednotka mala len jeden problém a to, že scenár bol možno až príliš jednoduchý. Narozdiel od dvojky, kde je hlavný príbeh naozaj solídny. A vďaka tomu, sa tento film stáva tak nejak dokonalý akčný film, ktorý má výborne natočenú a zostrihanú akciu s úžasnou choreografiou a hudbou. Reeves je samozrejme perfektný no a dokonca nám tu zavítal aj Morpheus ( čož ma naozaj úprimne potešilo :D ). No a ešte ten spomenutý scenár, vďaka ktorému sa nám rozvila väčšina postáv. Fakt neviem čo viac by som mohol chcieť. ()

Dawydov

O něco lepší než minule. Baví mě objevování světa a jeho pravidel. Baví mě kulisy. Občas mě baví vizuální styl a záchvěvy napětí. Bavila mě gradace na konci. Zvědavost na další díl to vzbudilo. Většinu času je to ale pořád jen unylý kafemlejnek, který hraje pořád dokola tu samou písničku jen s drobnými variacemi. Scénář opět výplachový a místy nelogický (proč z římského podzemí neodešel v utajení, tak, jako se do něj dostal? Jak je možné, že hned na začátku nechápe, co znamená úpis a musí mu to někdo vysvětlit ve vysvětlovače jak od Cimrmana? Proč mají ty zlaté mince tak nekonzistentní hodnotu?). Akce ne dost zajímavá na to, aby tam nemuselo být cokoliv jiného. Spíše nudná už je také ta nerealistická převaha hlavní postavy. Trochu fantasy element by vůbec nevadil, pokud by se odvíjel od toho, že postava Johna Wicka má prostě opravdu úžasné schopnosti, že je to zkrátka vyjimečný bad-ass-motherfucker. Nerealističnost ale pramení naopak z toho, že protivníci jsou zcela nemožní. Kromě asi tří boss fightů jsou všichni jen panáci z počítačové hry s nulovou inteligencí, jejichž funkce je dělat snadný terč pro zabíjení. Což je úchylné. Představuju si tu bojovou poradu před střetem: - „Hej, tak na něj pudeme? Jak ho nejlépe zneškodnit?“, - „Vezmi si pistoli a rozeběhni se pomalu k němu.“, – „Ehmmm, a neměli bychom ho spíš zastřelit?“, - „Ne, nestřílej, jen se k němu rozběhni a počkej, až tě zastřelí on. Klíč je v tom, držet pistoli a pomalu běžet.“, - „Aha, OK. A když nebudeme mít zbraň?“, - „Tak na něj půjdeme hezky po jednom, pomalu, dáme jednu ránu, pak ustrneme a počkáme, až nás zabije.“, - „Aha, OK. Tak jdem na to.“ Navíc nechápu, jaktože se kdejaký druhořadý zabijáček vůbec bez váhání pustí do střetu s Wickem. Je-li to taková legenda, o které kolují skoro až mýtické příběhy, to se nenajde ani jeden jediný(!) zabiják, který po obdržení zprávy dostane strach a raději do střetu nejde? Všichni se do toho pustí úplně bezhlavě, aby za pět sekund na to umřeli? Je to prostě blboučké. Ale tři hvězdy za styl, vizuál, potenciál světa, občasnou zajímavou choreografii s bossem a občasné napětí. ()

Trinculo

Pokračujeme. Ukazování světa bylo možná až příliš, kdyby více věci zůstalo skryto, tak by to snad bylo i lepší. ()

Sunwheel

John Wick tak trochu dospel. Už ultragýčových Rusov vystriedal a rozhodol sa vycestovať za ženskou do Talianska aby sa sama odrovnala, pričom ho prenasleduje charakterný černoch. A mimo to nám film ponúka trošku rozšírenie wickovskej mytológie a celkom zaujímavý záver, ktorý volá po pokračovaní. A to som si myslel, že dvojka môže len nudiť! Inak zapojenie Morpheusa hodnotím ako zbytočnú vatu na filme. ()

Skylwalker42

Několikrát ho srazí auto...několikrát spadne ze schodů...dostane bodnou ránu do břicha a na konci běží jakoby nic. Ale beru to. Nechápu ho jen, že všichni vědí, že je to John Wick a přesto ho opět naštvou, a pak se všichni diví.. ()

Astonko

Ono to tak niekedy býva, že akcia na úkor príbehu, no v tomto prípade je to prevedené do extrému. A tak, aj keď je to množstvo adrenalínu zfilmované vždy bezchybne, nič ma pri tomto filme nenútilo sedieť na kraji sedadla či s otvorenými ústami. Na žiadnej postave mi nezáležalo, čo je pri takomto hereckom ansámble ďalšia škoda 4.7/10 ()

Saxos

A proč tu BabuJagu pořád s něčím otravují, vždyť jím musí být jasné, že stejně se vše obrátí proti nim. Kam jsme se posunuli od prvního dílu. Vlastně nikam. Stejně slušná mlátička s jednoduchým příběhem a dobrou muzikou pro změnu z italského podzemí. ()

Heywood

Jednička byla zajímavá a originální, tohle je nuda a další díl snad ještě horší. Nějak mi to nadšení ostatních uniká. Ale každý podle svého gusta. ()

Kozlowski8

Přestože chtěl John všeho nechat a odejít do "důchodu", krevní přísaha ho zavazuje, aby se vrátil do zabijácké branže a odletěl do Říma splnit další (poslední?) úkol... Vše ve stejném duchu jako jednička. Sice lépe choreograficky a technicky vytříbené akční scény, ale taky ještě více a nesmyslněji (až trapně) přepálené a scénáristicky slabé. 35%. ()

PanPyzamo

John Wick 2 víceméně jede na jistotu. Pokud se vám líbila jednička, tak nevidím důvod, proč by se vám nelíbila dvojka. Opět luxusní akce, ačkoliv tentokrát s ne tak dobrým příběhem a hlavně záporák tentokrát nebyl tak skvělý dle mého názor. Když už jsme u té akce, tak ačkoliv spoilerovat nechci, tak musím zmínit jednu scénu, která se odehrává v katakombách a je naprosto lahodná! Zkrátka dobrý film, který můžu doporučit. 7,5/10 ()

ReactLotus

Akčnejšie, lepšie, zaujímavejšie pokračovanie...  Všetko, čo bolo v 1 dobré, je aj tu dobré a všetko, čo bolo slabšie/zlé je tu lepšie/dobré. To sa týka hlavne teda príbehu, od ktorého som nevedel, čo čakať a zo začiatku to vyzeralo ako 1, len s miernymi zmenami, no nakoniec to je JW2, nie 1... 8/10  A hlavne sme sa dočkali zabitím ceruzky... ()

John Wick je miliardář

John Wick je miliardář

22.05.2023

Třetí John Wick si našel padoucha

Třetí John Wick si našel padoucha

19.01.2018

John Wick 2 loni vydělal dvakrát tolik co jednička (88 milionů vs. 171 milionů), takže se logicky dočkáme třetího dílu. Studio Lionsgate už ho stihlo oznámit na 17. května 2019 a stoprocentně ho… (více)

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

31.12.2017

John Wick se vrátí

John Wick se vrátí

30.05.2017

Dvojka Johna Wicka vydělala dvakrát víc než jednička (88 milionů vs. 166 milionů), takže není divu, že se plánuje trojka. Režisér Chad Stahelski stále neví, jestli znovu usedne za kameru, protože… (více)