(pracovní název)

• Belgie

(pracovní název)

Akční / Krimi / Thriller

USA / Hong Kong, 2017, 122 min

Bylo to dobrý, ale jednička byla lepší, měla mnohem lepšího záporáka i ostatní vedlejší postavy. Docela hodně se mi líbily akční scény s Commonem a to zákulisí světa nájemnejch vrahů, i když ke konci už mi to přišlo trochu přes čáru, jak to byl vlastně každej. A nějak v polovině filmu sem si říkal, že bejt Wickem a je na mojí hlavu všude vypsaná odměna, tak radši do konce života zůstanu v Continentalu a na baru bych se smál ostatnim, že mě nemůžou sejmout. 70%(27.5.2017)

Hmm to je, ale povyku kolem jedný lehce nadprůměrný místy i rádoby oldschol akční záležitosti navazující na první díl. Mno po pravdě má to pár podařených momentů a akčních sekvencí který jsou celkem přehledně zpracovaný a taky to tak trochu definitivně kašle na něco jako je logickej děj. Už jednička byla přitažená za vlasy a dvojka je ještě víc, ale víceméně se jedná o hodně podobné filmy. Úplně mě to neuchvacuje, ale když není nic lepšího k dispozici, tak se to dá vidět, ale zase to tu z těmi oslavami nepřežeňte.60%(25.2.2017)

„Zniete veľmi pozitívne.“ Ceruzka! Potešilo ma, že tvorcovia vedia pracovať aj s takými klišé hercami, ako sú Ian McShane, Laurence Fishburne, Franco Nero, John Leguizamo, či Peter Stormare. Každý z nich behom rokov uviazol v bahne stereotypu, no v tomto filme pôsobia živo a fajn (hlavne McShane, Leguizamo má len cameo, detto Stormare a hoci je veľmi milé vidieť 14. rokov po Matrixe pokope Nea a Morphea, rozmýšľam, aký zmysel Laurenceova postava mala). No a pravdaže Keanu Reeves je takmer ikonický. Len skutočne nechápem, čo láka jedného z najmilších, najpokornejších a najpríjemnejších hercov Hollywoodu hrať v takejto krvavej sérii. Ale nech v tom pokračuje, je v tom fakt dobrý. Vidno, že množstvo šialených scén nakrútil bez kaskadérov a že podstúpil drastický výcvik a mimoriadne dobre ovláda zbrane ako strelné, tak chladné, ale i vlastné ruky a nohy. Toto proste neoklamete dvojníkmi, toto si Keanu poctivo odmakal. Film má dve hodiny a je plný dlhých akčných scén, z ktorých vidieť a cítiť, ako do toho všetci, v čele s hlavnou hviezdou, šli naplno, aby divákovi sprostredkovali čo najintenzívnejší žánrový zážitok (oceňujem praktické priestrely hláv, alebo to, že niektoré akčné sekvencie sú ozvláštňované rôznymi nápadmi, napr. v jednej musí John získavať nové strelné zbrane od protivníkov a v inej ide po meste a znenazdania naňho spoza každého rohu vyskakujú noví zabijaci). Zápletku a „nečakané“ zvraty by som neriešil, predsa len je to „len“ akčný film. Je tam plno nelogických blbostí (prečo sa na dva roky neutiahol do bezpečia hotela?), nedomyslených somarín (predsa musel vedieť, že si podpisuje rozsudok smrti už keď zlikvidoval Santinovu sestru, nie?) a nezmyslov (Wick nebol v tej dobe „vykázaný“, takže pokojne mohol využívať možnosť dovyzbrojenia a nemusel sa spoliehať na trápnych 7 nábojov). Ale rozhodne treba scenár aj pochváliť, nakoľko rozširuje univerzum zabijakov a po hoteli sme sa dočkali hardcore bezdomoveckej línie. Vrcholom je potom absurdná scéna, v ktorej si dvaja vrahovia musia vypiť v bare tesne po tom, čo sa navzájom takmer zabili. Vôbec, v scenári nájdeme viacero osviežujúcich drobností (nemá zabijačka, zamilovaný bodyguard mstiaci mŕtvu klientku, John robiaci mu službu v metre). "Viete vy vôbec, čo to je, užívať si mier?" - "Prečo by som nevedel?"(27.5.2017)

Čím je druhý díl Zátahu ve vztahu k tomu prvnímu, tím je druhá kapitola Johna Wicka k té první aneb kterak se tvůrci poučili z vlastních chyb. Pěkných pár uherských let se nedalo na tuzemských plátnech kochat tak přehlednou, rozmanitou (ty tam je jednotvárnost akce z jedničky) a především nápaditou kompozicí, estetikou i choreografií poctivých kontaktních akčních scén. A když k tomu navíc i "povinný dějový rámec do počtu" vlastně není zase až tak do počtu, tak co víc ještě po nekompromisním přímočarém akčňáku ze staré školy žádat? Snad jen pomyslnou třešinku na dortu v podobě vygradování památné finální přestřelky v galerii také neméně památným soubojem jeden na jednoho; třetí kolo "Wick vs. Cassian" si o to přímo říkalo.(23.2.2017)

Jestli budu za 30 let vykládat někomu jaký akční film frčel v roce 2017, tak bezkonkurenčně z mých úst vypadne John Wick 2! John Wick je absolutně revoluční pro akční žánr a obsahuje vše, co by správný akční film měl mít. Film je svým vizuálem vysoce elegantní, přepychový, luxusní, moderní a stylový. Já jsem si užíval pohled dokonce i na Sochy a fontány, či památky Říma ( Interiéry/Exteriéry) s tím si opravdu někdo vyhrál, potěší samozřejmě i rychlá auta, solidní obleky a slušný výběr zbraní. K samotné akci nemám vůbec výhrady, splňuje nejpřísnější kritéria s nadhledem. Střídají se zajímavé lokace, hraje solidní muzika, kryje se, přebíjí se, kamera je přehledná, Rko je perfektní a krom vynikajících headshotů, které byli i v jedničce je dvojka okořeněná střelbou s brokovnicí či velmi dobrými fighty, která jednička postrádala. Keanu Reeves se samozřejmě v soubojích nedá srovnávat s elitami z Asie, místy mi přišel příliš robotický, ale martial arts schopní záporáci to zachraňují. Velká chvála patří Commonovi, kterého jsem si všiml už v Run All Night a zde opět potvrzuje, že je nejen vynikající záporná postava, ale také skvělý fighter. A druhá chvála patří objevu roku herečce Ruby Rose, která je nejen atraktivní, ale dokonce se umí i hýbat ( I s nožem!), že byla hluchá a vše vyjadřovala velmi elegantní znakovou řečí její výkon pouze umocňovalo. Příběhově je film možná jednodušší, ale osobně si nevybavuji lepší námět pro akční žánr než když skupina nebezpečných assassinů jde po hlavním hrdinovi. Jsem velmi spokojen ba možná i uspokojen. Třetí díl na dohled. Kdo dá méně než 3 hvězdy je u mě staromódní a bez koulí. Intenzivnější akční porno tu od Raidu nebylo. 90%(22.2.2017)

• - New York City nepovolilo, aby sa natáčalo na 5. Ave, takže film sa natáčal prevažne v Montreale. Záverečná naháňačka sa však vrátila do New Yorku. Okrem toho sa natáčalo aj v Ríme. (MikaelSVK)

• - John Wick (Keanu Reeves) v Římě navštíví znalce vín tzv. Sommeliéra (Peter Serafinowicz). Tento Sommeliér se také kromě vína vyzná zejména ve zbraních, ovšem na jeho krku si můžete všimnout zvláštní medaili na řetězu. Jedná se o tzv. „tastevin“ historickou stříbrnou misku určenou pro ochutnávání vína a zkoumání odstínů bílých a červených odrůd používaného do dnes. Přesněji jde o Burgundský typ s kroužkem, který se dá zavěsit okolo krku. Nejstarší vyobrazení tastevinu je na freskách v Pompejích. (Bertramm)

• - Scéna v muzeu byla natočena v římském Metropolitním muzeu moderního umění. (griph)