John Wick: Chapter Two

(neoficiální název)

John Wick: Chapter Two

Akční / Krimi / Thriller

USA / Hong Kong / Itálie / Kanada, 2017, 122 min

Jestli budu za 30 let vykládat někomu jaký akční film frčel v roce 2017, tak bezkonkurenčně z mých úst vypadne John Wick 2! John Wick je absolutně revoluční pro akční žánr a obsahuje vše, co by správný akční film měl mít. Film je svým vizuálem vysoce elegantní, přepychový, luxusní, moderní a stylový. Já jsem si užíval pohled dokonce i na Sochy a fontány, či památky Říma ( Interiéry/Exteriéry) s tím si opravdu někdo vyhrál, potěší samozřejmě i rychlá auta, solidní obleky a slušný výběr zbraní. K samotné akci nemám vůbec výhrady, splňuje nejpřísnější kritéria s nadhledem. Střídají se zajímavé lokace, hraje solidní muzika, kryje se, přebíjí se, kamera je přehledná, Rko je perfektní a krom vynikajících headshotů, které byli i v jedničce je dvojka okořeněná střelbou s brokovnicí či velmi dobrými fighty, která jednička postrádala. Keanu Reeves se samozřejmě v soubojích nedá srovnávat s elitami z Asie, místy mi přišel příliš robotický, ale martial arts schopní záporáci to zachraňují. Velká chvála patří Commonovi, kterého jsem si všiml už v Run All Night a zde opět potvrzuje, že je nejen vynikající záporná postava, ale také skvělý fighter. A druhá chvála patří objevu roku herečce Ruby Rose, která je nejen atraktivní, ale dokonce se umí i hýbat ( I s nožem!), že byla hluchá a vše vyjadřovala velmi elegantní znakovou řečí její výkon pouze umocňovalo. Příběhově je film možná jednodušší, ale osobně si nevybavuji lepší námět pro akční žánr než když skupina nebezpečných assassinů jde po hlavním hrdinovi. Jsem velmi spokojen ba možná i uspokojen. Třetí díl na dohled. Kdo dá méně než 3 hvězdy je u mě staromódní a bez koulí. Intenzivnější akční porno tu od Raidu nebylo. 90%(22.2.2017)

Hmm to je, ale povyku kolem jedný lehce nadprůměrný místy i rádoby oldschol akční záležitosti navazující na první díl. Mno po pravdě má to pár podařených momentů a akčních sekvencí který jsou celkem přehledně zpracovaný a taky to tak trochu definitivně kašle na něco jako je logickej děj. Už jednička byla přitažená za vlasy a dvojka je ještě víc, ale víceméně se jedná o hodně podobné filmy. Úplně mě to neuchvacuje, ale když není nic lepšího k dispozici, tak se to dá vidět, ale zase to tu z těmi oslavami nepřežeňte.60%(25.2.2017)

Zklamání. Ne velké, ale zklamání. John Wick je pořád o dost kroků napřed oproti ostatním akčním filmům, ale v bitkách a přestřelkách mu občas malinko dochází dech a začíná se opakovat. Ten náskok je naštěstí tak velký, že to tolik nevadí. Větší problém je s příběhem, jenž se tentokrát bere smrtelně vážně, chybí mu lehkost a nadhled jedničky a především jde směrem, který osobně nepovažuji za úplně šťastný. Zatímco minule byl John Wick mýtus, legenda a přízrak, jehož jméno děsilo každého mafiána, teď je jen jedním z mnoha vrahů, jenž o svou výjimečnost někde mezi prvním a druhým dílem přišel. Mýtus je pryč. Tvůrci navíc dost nesmyslně vykecávají všechna tajemství světa zabijáků, který byl minule tak atraktivní i proto, že si ta tajemství zachovával. Docela škoda. Druhý John Wick je nadprůměrný akčňák. Bohužel však s nudným příběhem, který se trochu ztrácí sám v sobě. Jo a taky s dost slabou sestavou záporáků. Sorry, ale příště chci víc. I když možná budu radši čekat míň.(15.5.2017)

Druhý John Wick je lepší než jednička, protože je mnohem absurdnější. Některé scény zcela navážno zabíhají do surreálna, když svět nájemných vrahů koliduje s apatickou "každodenností". Což není myšleno jako výtka. Vlastně by to mohlo zajít ještě dál a byl bych rád. Navíc to krásně vypadá, byť trhavá kamera občas naplno nezužitkuje Reevesovo fyzické herectví (Tom Cruise by rozhodně trval na tom, aby mu během akce bylo aspoň vidět do obličeje). Jediný opravdový problém je stejný jako u jedničky - graduje opačně. Od nejlepších scén po ty slabší, což je samozřejmě poněkud nepříjemné. Ale bavilo mě to a překvapivě to uteklo. Zatímco po jedničce mi ta série byla tak jako jedno, teď chci kapitolu tři, která to všechno posune ještě o kus dál. Rozhodně se neobejdu bez souboje se světelnými meči mezi Johnem Wickem a Wernerem Herzogem na popředí explodujícího panorámatu Manhattanu... nebo tak.(18.2.2017)

Orgasmus? Nejlepší akčňák v kinech od dob posledního Mad Maxe? Adrenalinová jízda horskou dráhou? Dokonalá souhra akce, pohybu, hudby, barev a černého humoru? Ano, to všechno je pokračování Johna Wicka. Navíc, při závěrečné scéně se nelze netěšit na trojku, která - doufejme - dorazí co nejdřív. Chci další nášup.(6.3.2017)