John Wick: Chapter Two

殺神John Wick 2

John Wick: Chapter Two

Akční / Krimi / Thriller

USA / Hong Kong / Itálie / Kanada, 2017, 122 min

Komu bola svojou jednoduchosťou a eleganciou blízká jednička, ten si dvojku užije podobným spôsobom. Je to vlastne ešte prehnanejšie, ale zároveň si to pripravuje pôdu pre tretí, ešte šialenejší diel. Teším sa. Nikto neni momentálne v Hollywoode v bojových umeniach tak presvedčiví, ako Reeves. Je to jednoducho pracant ako sa patrý. Tie bitky bez strihu sú bezkonkurenčné!!!(28.5.2017)

Rozpočet $40miliónovTržby USA $92,029,184Tržby Celosvetovo $166,835,326Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ masaker, Keanu Reeves opäť valí a likviduje všetko čo mu stojí v ceste, samozrejme je to prehnané a dejovo to je troška hrrr ale tu ide o tú výbušnú akciu, ktorá sa tu dá užiť plnými dúškami, fakt "krvavá" maškrta pri ktorej šmakujú aj hefty /videl v kine: 80%/(23.2.2017)

• novoten

Bobtnající kopie nefungující jedničky, ve které ze sebe většina zúčastněných dělá blbce a místní hodnocení ho pak dělají ze mě. Hromada ladných zásahů do oblasti hlavy pro mě nezapomenutelnou akci nedělá a nebýt úvodní neobvyklé destrukce auta, tedy jediné scény, kdy si Wick drží pozici poctivého dříče, střílím hodnocení ještě níž. Hloupých rozhodnutí totiž Derek Kolstad udělal tentokrát neúnosně moc, do mytologie cpe střípky kopírované z Kingsman a nechává hlavní postavy předříkávat směšně polopatická životní motta. Vrchol všeho zmatku přichází s Laurencem Fishburnem, jehož výkon a vůbec smysl celé vedlejší linky směle dosahuje odpadových vod. Záchrana přichází v samém závěru, který dlouhodobou nekompromisnost konečně opodstatní, ale otevřený konec je risk, koledující si v případě nedotaženého pokračování o slušnou ránu do vazu.(7.6.2017)

Je to dobré, je to hodne dobré, ale nie tak ako prvý diel. Chapter Two ma iný príbeh, nie horší, ale iný a tak trochu je to aj cítiť, pretože už to nieje taká strhujúca jazda ako v prvom Wickovi. Dvojka je o dobrých dvadsať minút dlhšia a je jasné, že tu bude aj viac dialógov, ktoré celému filmu nehrajú úplne do tempa. Na druhú stranu aj keď to nieje tak strhujúca jazda ako minule, rozbieha sa tu zas príbeh a to je rozdiel medzi prvým a druhým Wickom. To čo bolo v jednotke spomenuté a čo nás tak bavilo, bolo zahalené tajomstvom. Tu sa to tajomstvo zabijakov odhaľuje, rozširuje do hlbky a šírky, nieje to zlé, ale už to funguje inak. No našťastie je tu stále vynikajúca akcia a Keanu Reeves, ktorý Johna Wicka nehraje, po tomto filme mi je jasne, že on John Wick je! To čo bolo brilantné v prvom diely je brilantné aj tu a znova vás to zarazí do sedačky. Akcia spolu s vynikajúcim Keanu Reevesom zostáva rovnaká, len sa mení ton filmu. 85% - 4*(23.2.2017)

Druhý John Wick je lepší než jednička, protože je mnohem absurdnější. Některé scény zcela navážno zabíhají do surreálna, když svět nájemných vrahů koliduje s apatickou "každodenností". Což není myšleno jako výtka. Vlastně by to mohlo zajít ještě dál a byl bych rád. Navíc to krásně vypadá, byť trhavá kamera občas naplno nezužitkuje Reevesovo fyzické herectví (Tom Cruise by rozhodně trval na tom, aby mu během akce bylo aspoň vidět do obličeje). Jediný opravdový problém je stejný jako u jedničky - graduje opačně. Od nejlepších scén po ty slabší, což je samozřejmě poněkud nepříjemné. Ale bavilo mě to a překvapivě to uteklo. Zatímco po jedničce mi ta série byla tak jako jedno, teď chci kapitolu tři, která to všechno posune ještě o kus dál. Rozhodně se neobejdu bez souboje se světelnými meči mezi Johnem Wickem a Wernerem Herzogem na popředí explodujícího panorámatu Manhattanu... nebo tak.(18.2.2017)