(pracovní název)

• Nový Zéland

• Austrálie

Akční / Krimi / Thriller

USA / Hong Kong, 2017, 122 min

Poetry in motion. Slastně přímočarý, přesto neustále něčím překvapující a každým záběrem neuvěřitelně stylový akční film pohybu, který by měl teoreticky uspokojit fanoušky Bustera Keatona, Akiry Kurosawy, Sergia Leoneho, Johna Woo i videoher. Komiksově nadsazený svět s málomluvným westernovým hrdinou (který se ale moc pěkně umí vyjadřovat tužkou) dává díky rozvedení mytologie více smyslu než v jedničce, ovšem daní za delší stopáž je pokulhávající rytmus. Filmu na chvíli padá řetěz poté, co se na scéně (příliš pozdě) objeví král newyorských vagabundů Laurence Fishburne (věřím, že lépe bude využit v pokračování) a ke konci jen zbytečně nahání minuty (návrat „domů“). Jednička nebyla tak dlouhá na to, aby se začala opakovat, a znovu se na ni podívám s větší chutí, ale jako vzorový příklad toho, že akce nemusí být vytvářena jenom střihem, ale i pohybem v promyšleně komponovaných záběrech, budu od nynějška kromě Friga jako Sherlocka Holmese rád používat i druhou kapitolu Johna Wicka. Kdo by to před pár lety byl býval řekl, že nejvíce respektu vzbuzujícím akčním hrdinou 21. století, kterému věříte lásku k bezejmennému psovi, vyhraněný vkus v oblékání, porozumění oduševnělému modernímu umění (nikdy nevíte, kdy vám správně nastavené zrcadlo může zachránit život) i to, že by byl bez mrknutí oka schopen vystřílet celou Camorru, bude padesátník Keanu Reeves. 80%(23.2.2017)

Hmm to je, ale povyku kolem jedný lehce nadprůměrný místy i rádoby oldschol akční záležitosti navazující na první díl. Mno po pravdě má to pár podařených momentů a akčních sekvencí který jsou celkem přehledně zpracovaný a taky to tak trochu definitivně kašle na něco jako je logickej děj. Už jednička byla přitažená za vlasy a dvojka je ještě víc, ale víceméně se jedná o hodně podobné filmy. Úplně mě to neuchvacuje, ale když není nic lepšího k dispozici, tak se to dá vidět, ale zase to tu z těmi oslavami nepřežeňte.60%(25.2.2017)

Komu bola svojou jednoduchosťou a eleganciou blízká jednička, ten si dvojku užije podobným spôsobom. Je to vlastne ešte prehnanejšie, ale zároveň si to pripravuje pôdu pre tretí, ešte šialenejší diel. Teším sa. Nikto neni momentálne v Hollywoode v bojových umeniach tak presvedčiví, ako Reeves. Je to jednoducho pracant ako sa patrý. Tie bitky bez strihu sú bezkonkurenčné!!!(28.5.2017)

„VRAZIL JSI ĎÁBLOVI KUDLU DO ZAD!…“ /// Jonathan je zpátky a podstatný je, že za sebou nechává hromady mrtvol. Nejde jen vo akci, baví mě i ty povídavý pasáže. Zřejmě jsem Johna přijal za svýho geroje, takže zlo spáchaný na něm… A vo to jim jde! Donutit mě furt mu fandit! A já kretén fandím… Příběh má dobře položenej základ, takže dál rozvíjí pravidla z „jedničky“. Film se stejně bude hodnotit podle akce. Je jí dost. Vobčas baví parádně, místy „jen“ vyplňuje děj, protože do něj patří. Nesralo mě žádný vykecávání. Reeves to kosí na počkání a mě mrzí, že to nemá vyšší rating (PG+15). Auta, pistole, nože. Tohle by klíďo mohla bejt kniha! Asi budu mít trochu strach z pokračování. Z prostýho důvodu – aby to nedokurvili! Já tady našel akci, zábavu i emoce. A to je v poslední (filmový akční) době nedostatkový zboží. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Chystám se porušit assassinský pravidla. 2.) Jedu jen filmy o pomstě. 3.) Je na mě vypsaná odměna. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE **** NAPĚTÍ *(22.2.2017)

Jednička byla fajn, ale Stahelski v ní kaskadéra nezapřel a některé elementární prvky tam chyběly. Dvojka je lepší. Mužná, hmatatelně surová a tvrdá, zároveň natočená relativně za pakatel a přitom stylová, jako televizní reklama na nový model Mercedesu. Scény v Itálii, nebo ve skleněném bludišti hovoří za vše. Funguje to i jako plnohodnotný akční film, jehož mytologie je oproti prvnímu dílu level up, děj je vrstevnatější a přestřelky ještě šťavnatější. Vůbec akce jako taková je prvek, který je dotažen k dokonalosti. Málokde uvidíte taková komba, tolik střelby a hlavně tak neskutečně přehledně, a chlapsky silově natočené bojové scény. Mnohdy bez střihu a úhybu kamery. Je tedy jasné, že Reeves se nadřel, ale hlavně že tím žije a zbožňuje to. Herecky téměř bez výhrad rovnoměrně rozvržené. Super štěky Franca Nera, Stormera, Fishburna. Božský Common v roli tvrdého bodyguarda. Vůbec bitky mezi Reevesem a Commonem byly jedny z nejlepších co kdy kdo natočil. Konkurovat tomu může snad jen Raid. Jestli to takhle bude bobtnat dál, máme se ve trojce na co těšit.(26.2.2017)

• - Scéna v muzeu byla natočena v římském Metropolitním muzeu moderního umění. (griph)

• - Odznak, který nosí Sommeliér (Peter Serafinowicz), je ve skutečnosti německý odznak, které byl udělen německým vojákům během druhé světové války. Pouze odstranili svastiku a tu nahradili lebkou. (griph)

• - Spoiler: Vo filme zomrie 128 ľudí. (Real Tom Hardy)