John Wick: Chapter Two

殺神John Wick 2

John Wick: Chapter Two

Akční / Krimi / Thriller

USA / Hong Kong, 2017, 122 min

Čím je druhý díl Zátahu ve vztahu k tomu prvnímu, tím je druhá kapitola Johna Wicka k té první aneb kterak se tvůrci poučili z vlastních chyb. Pěkných pár uherských let se nedalo na tuzemských plátnech kochat tak přehlednou, rozmanitou (ty tam je jednotvárnost akce z jedničky) a především nápaditou kompozicí, estetikou i choreografií poctivých kontaktních akčních scén. A když k tomu navíc i "povinný dějový rámec do počtu" vlastně není zase až tak do počtu, tak co víc ještě po nekompromisním přímočarém akčňáku ze staré školy žádat? Snad jen pomyslnou třešinku na dortu v podobě vygradování památné finální přestřelky v galerii také neméně památným soubojem jeden na jednoho; třetí kolo "Wick vs. Cassian" si o to přímo říkalo.(23.2.2017)

Jednička byla perfektním akčním guilty pleasure, tohle se ještě jakš takš dalo, ale víc nechci, protože to už by byla, obávám se, strašná onanie. Jelikož jsme se dostali do situace, kdy je více či méně schopným killerem každý bezďák, Kocourkov je dovršen. Pozlátko to má, zbytečný dvě hodiny tak...nevím, kina nelituju, ale když se s Wickem teď rozloučíme, bude to nejlepší řešení. Což se samozřejmě nestane dle konce. 75%(16.3.2017)

O třídu lepší než (už tak skvělej) první díl, ale to se dalo tak trochu čekat. Všechno od akce až po vizuál vyboostovaný do takovejch výšin, že z toho jednomu padá brada a z huby popkorn. Osobně jsem se přistihl, že se při akčních scénách spokojeně usmívám, a to se mi dlouho nestalo. Jeden z nejlepších akčňáků posledních let, nebo jde snad už o umění? John Wick - the man, the myth, the legend.(3.3.2017)

Zpočátku je druhý John Wick vlastně stejný jako ten první, nicméně není to nijak na škodu a postupem času (zejména během strhující části odehrávající se v Itálii) začne být přece jenom jasné, že tenhle film je opravdu větší a v jistém ohledu ještě nápaditější než jeho starší bratr. Moc se mi líbil propracovanější svět všech těch vrahounů, velký lov na Johna Wicka a zrcadlové finále, které mi připomnělo Muže se zlatou zbraní. Keanu Reevesovi jsem věřil všechno a jeho kolegové a kolegyně (kouzelně drsná Ruby Rose) se rozhodně nedali zahanbit. Docela by se mi líbilo, kdyby Chad Stahelski v budoucnu natočil bondovku, protože akční scény mu jdou stejně jako ty neakční a výsledek by byl rozhodně zajímavý.(25.2.2017)

Popis Johna Wicka 2 očima dítěte: "Je to o pánovi co střílí jiný pány do hlavy a zastřelí jich hrozně moc a fakt všechny do hlavy." Svátek pro fandy akčňáren. Hravá žánrová stylovka s údernou, choreograficky nápaditou a přehledně natočenou, jedním slovem LUXUSNÍ akcí. A s velmi sympatickým obsazením. První polovina mě moc nebavila, ale ta druhá je fakt jízda. Bezďácký gang pobavil.(3.6.2017)

• Keanu Reeves

• - Režisér filmu Chad Stahelski sa podieľal na tvorbe Matrix trilógie, a to ako kaskadér. (figliar)

• - John Wick (Keanu Reeves) v Římě navštíví znalce vín tzv. Sommeliéra (Peter Serafinowicz). Tento Sommeliér se také kromě vína vyzná zejména ve zbraních, ovšem na jeho krku si můžete všimnout zvláštní medaili na řetězu. Jedná se o tzv. „tastevin“ historickou stříbrnou misku určenou pro ochutnávání vína a zkoumání odstínů bílých a červených odrůd používaného do dnes. Přesněji jde o Burgundský typ s kroužkem, který se dá zavěsit okolo krku. Nejstarší vyobrazení tastevinu je na freskách v Pompejích. (Bertramm)

• - Spoiler: Ve filmu nikdy nebyl zraněn civilista, ale nespočetně krát došlo k situaci, kdy by byl civilista nesporně zasažen. (Thommy91)