John Wick: Chapter Two

(neoficiální název)

John Wick: Chapter Two

Akční / Krimi / Thriller

USA, 2017, 122 min

Nájemný vrah a elitní zabiják John Wick (Keanu Reeves) by již rád zůstal v důchodu, ale navštíví ho Santino D'Antonio (Riccardo Scamarcio) s úpisem a chce po něm, aby se ještě jednou vrátil do akce... Na akčních scénách je vidět, že Keanu Reeves neponechal nic náhodě a hodiny strávené v tělocvičně dokázal na plátně prodat. Zvuk si doma člověk takhle naplno nevychutná a návštěva kina se v tomhle případě opět vyplatila. Ruby Rose toho ve filmu moc nenamluvila, ale rozhodně se neztratila a určitě ji rád ještě někde uvidím. Kde se to pánové Keanu Reeves a Laurence Fishburne již potkali? :-) Ten třetí díl by to rozhodně chtělo a snad vznikne.(12.3.2017)

Ak som dal prvej časti solídne štyri hviezdy, musím (a chcem) hodnotiť druhý diel plným počtom. A ak cervenak označil jednotku za akčný film roka, s čím by som asi úplne nesúhlasil (i keď taký názor určite akceptujem), pri Wickovi 2 by som s týmto označením neváhal ani ja, a to je zatiaľ ešte len február! Pôvodne som síce nemal v pláne ísť na Johna Wicka do kina, ale spontánny nápad, ktorý sa zrodil včerajšiu sobotu, moje plány zmenil a tak som priateľke navrhol, aby sme tomu dali šancu. A viete čo? Ani jeden z nás vôbec neľutoval. Dvojka je o kus inteligentnejšia a minimálne rovnako kvalitne akčne prepracovaná (hmm, možno ešte aj o kúsok lepšie), pričom sa mi neuveriteľne zapáčila rozvíjajúca sa mytológia okolo siete hotelov Continental, originálne nápady tvorcov (Cassian vs Baba jaga a ich nenápadná prestrelka s tlmičmi medzi nič netušiacimi civilistami), znovustretnutie "Nea" s "Morpheusom" a mnohé iné drobnosti. Štýlové, nápadité, zábavné, svižné a adrenalínom nadupané! Teším sa na pokračovanie.(26.2.2017)

Christian Grey si může své pomůcky strčit pěkně hluboko. John Wick je totiž pravým ztělesněním ženského snu. Milující partner, který se pro lásku vzdá prestižního a výdělečného zaměstnání. Člověk, který se láskyplně stará o své štěně, ale také extrémně schopný a silný muž, který pomstí narušení vaší památky a k tomu ještě mluví plynně několika jazyky a umí se oblékat! Pro muže tu jsou zase palné zbraně, rychlá auta a přitažlivá žena, která vám nemůže odmlouvat, neboť je němá./// Ale dost vtipků. Dvojka přináší všechny atributy, kterými se jednička stala zjevením v akčním žánru. Dočkáme se tedy znovu nabitých akčních scén, které jsou naprosto přehledné, a samozřejmě nekompromisního hlavního hrdiny s bolestí v srdci a psem po boku. Nahlédneme více do tajemné mytologie zabijácké subkultury a sítě hotelů Continental, kterou Kolstad rozvádí do neskutečně absurdních, ale vzrušujících rozměrů (ti bezdomovci!). Vrací se svérázné postavy jako úslužný recepční, chápavý policista nebo korektní manažer, které v prvním díle zaručovaly, že Stahelski vše pojímá se zábavnou nadsázkou a prokládá strohými dialogy, které však řeknou více než tisíc slov. Dvojka je snad ještě stylovější a co do interiérů promyšlenější. Finále se odehrává v prostorách modernistické výstavy se zrcadly a rudým nasvícením, a to dohromady se stylem snímání vypadá, jako kdyby chtěl režisér přímočarý akčňák povýšit na umění, což nadšeně přijímám. Záporák vypadající jako Pavel Kříž zamlada se však Nyqvistovi nevyrovná a dlouhá sekvence z klubu zůstává nepřekonána, neboť akce je nyní více rozkouskovaná a určité věci se opakují. Když jde však o film, který točí stunt-double Nea, vyzvání v něm černé pevné linky a Reeves se později setká s Fishburnem na střeše, aby prohodili pár slov o „choice“ a „the one“, telelíte se blahem. [Kino](21.2.2017)

Tak neviem. Väčšine užívateľov sa dvojka páčila viac ako jednotka, no ja radšej zostanem pri tej jednotke. Nie je tu síce nejaký extrémne veľký kvalitatívny rozdiel čo sa réžie, vizuálnej stránky alebo akčných scén týka, no nemalo to ten drive a charizmu jednotky. V jednotke sa mi John Wick zdal ultimatívnejší a drsnejší, viac ma ako postava bavil. Na druhú stranu to ale trocha dorovnáva brutalita niektorých akčných scén, ktorých je v jednotke pomenej. Slabší nadpriemer. 70/100(19.6.2017)

Bylo to dobrý, ale jednička byla lepší, měla mnohem lepšího záporáka i ostatní vedlejší postavy. Docela hodně se mi líbily akční scény s Commonem a to zákulisí světa nájemnejch vrahů, i když ke konci už mi to přišlo trochu přes čáru, jak to byl vlastně každej. A nějak v polovině filmu sem si říkal, že bejt Wickem a je na mojí hlavu všude vypsaná odměna, tak radši do konce života zůstanu v Continentalu a na baru bych se smál ostatnim, že mě nemůžou sejmout. 70%(27.5.2017)