(pracovní název)

• Austrálie

• Irsko

Akční / Krimi / Thriller

USA / Hong Kong, 2017, 122 min

Druhý John Wick je lepší než jednička, protože je mnohem absurdnější. Některé scény zcela navážno zabíhají do surreálna, když svět nájemných vrahů koliduje s apatickou "každodenností". Což není myšleno jako výtka. Vlastně by to mohlo zajít ještě dál a byl bych rád. Navíc to krásně vypadá, byť trhavá kamera občas naplno nezužitkuje Reevesovo fyzické herectví (Tom Cruise by rozhodně trval na tom, aby mu během akce bylo aspoň vidět do obličeje). Jediný opravdový problém je stejný jako u jedničky - graduje opačně. Od nejlepších scén po ty slabší, což je samozřejmě poněkud nepříjemné. Ale bavilo mě to a překvapivě to uteklo. Zatímco po jedničce mi ta série byla tak jako jedno, teď chci kapitolu tři, která to všechno posune ještě o kus dál. Rozhodně se neobejdu bez souboje se světelnými meči mezi Johnem Wickem a Wernerem Herzogem na popředí explodujícího panorámatu Manhattanu... nebo tak.(18.2.2017)

Akční scény jsou pořád na jedničku, ale oproti jedničce mi chybí pořádný osobní úhel. John Wick se tu chvílemi jeví jako moc velká svině (ano, ano, já vím, že je to bývalý zabiják), když naprosto chladnokrevně vraždí noname chudáky z ochranky, kteří proti němu nemají žádnou šanci. Vlastně ani nikdo z padouchů proti němu nemá šanci, takže jaksi chybí pořádné napětí. Připočtěte k tomu poměrně tuctový scénář a vznikne vám efektní, nadprůměrný akčňák, ale nic, co by si zasloužilo kultovní status.(24.6.2017)

Zklamání. Ne velké, ale zklamání. John Wick je pořád o dost kroků napřed oproti ostatním akčním filmům, ale v bitkách a přestřelkách mu občas malinko dochází dech a začíná se opakovat. Ten náskok je naštěstí tak velký, že to tolik nevadí. Větší problém je s příběhem, jenž se tentokrát bere smrtelně vážně, chybí mu lehkost a nadhled jedničky a především jde směrem, který osobně nepovažuji za úplně šťastný. Zatímco minule byl John Wick mýtus, legenda a přízrak, jehož jméno děsilo každého mafiána, teď je jen jedním z mnoha vrahů, jenž o svou výjimečnost někde mezi prvním a druhým dílem přišel. Mýtus je pryč. Tvůrci navíc dost nesmyslně vykecávají všechna tajemství světa zabijáků, který byl minule tak atraktivní i proto, že si ta tajemství zachovával. Docela škoda. Druhý John Wick je nadprůměrný akčňák. Bohužel však s nudným příběhem, který se trochu ztrácí sám v sobě. Jo a taky s dost slabou sestavou záporáků. Sorry, ale příště chci víc. I když možná budu radši čekat míň.(15.5.2017)

Jednička se mě líbila přecijenom o něco více. Tady už je úvodní motivace proč se dostává znovu do konfliktu s podsvětím malinko vycucanější. Za pochvalu stojí nejvíc chvilkové přesunutí děje do Říma, který v podobném stylu filmu působí parádně. Ty antické kulisy, ve kterých střílí John Wick lidi do hlavy, prostě nemají chybu. Možná to tvůrci přehnali s vykreslováním zdejšího světa jako takového, protože se dozvídáme že i takoví vágusové jsou vlastně velmi nebezpeční a celkově to vypadá tak, že nejspíše i důchodci mají něco za lubem a příště bych nesázel ani na nevinnost dětí ze školy, prostě v New Yorku už vraždí úplně všichni:) Akční stránka samozřejmě za jedna. Jsem zvědavej jak se tvůrci poperou v příštím díle s úkolem "SÁM PROTI VŠEM." Každopádně to bude zase solidní akční jízda plná mrtvol. 70% ...PS: Nemůžu si rýpnout do faktu, že John Wick stále kope ještě střed tabulky. O titul se v mých očích pere Indonézská řezničina Raid. Asie je ještě stále malinko dál.(12.6.2017)

Mé dvaapůltisícé hodnocení náleží krvelačnému Johnu Wickovi a já jsem vesměs zklamán. Těžko říci, jestli se dvojky ujmula ta talentovanější půlka režisérské sesle z jedničky nebo naopak, to se nejspíš dozvíme až u druhého Deadpoola (nebo už u Atomic Blonde?). Před třemi roky byl Wick jako zjevení, bylo to osvěžení chřadnoucího akčního žánru, které naprosto nikdo nečekal a já v kině jen zíral jak nestárnoucí Keanu udělaje jeden přesný headshot za druhým. Moment překvapení ale funguje jednom jednou a když už každý věděl do čeho jde, čeká ho krom obstojné akce také nabalování nové mytologie a u toho jsem vesměs jen žasl, jaké krávoviny (Jedna čestná zmíňka za všechny - neprůstřelné sako) se tvůrcům podařilo vymyslet. Ian McShane znovu jen tupě kopíruje svá moudra z prvního dílu a jedinou pořádnou postavou je snad jen ten John Wick, pořád stejně cool, pořád stejně zručný (taky od minula uběhlo jen několik dní) a šanci vyniknout má snad jen nemesis ztvárněná Commonem, z jejichž fightů je cítit přirozená rivalita a energie dvou vyvážených protipólů. Pro mě půlhodina čistě jen vata, kterou strhující jednička postrádala a vůbec mi to nechybělo. Znova si radši pustím jen nějaký souhrn akčních sekvencí, z čehož budu mít lepší zážitek. A v příštím díle JW vs. the whole world! PS : Nejzbytečnější cameo všech dob : otravný Laurence Fishburne...Tentokrát ještě za 7/10, příště už kino zvážím. Tedy vlastně ne, Wick bude i na potřetí povinnost, jelikož je to furt skvělej film, jenom ta mytologie mě tolik nebavila. PS : Napodruhé dojmy o něco lepší, zvyšuji na 8/10(23.2.2017)

• - Děj filmu se odehrává čtyři dny po filmu John Wick (2014). (Butcher of Blaviken)

• - Spoiler: Ve filmu nikdy nebyl zraněn civilista, ale nespočetně krát došlo k situaci, kdy by byl civilista nesporně zasažen. (Thommy91)

• - Režisér filmu Chad Stahelski sa podieľal na tvorbe Matrix trilógie, a to ako kaskadér. (figliar)