John Wick: Chapter Two

殺神John Wick 2

John Wick: Chapter Two

Akční / Krimi / Thriller

USA / Hong Kong / Itálie / Kanada, 2017, 122 min

Nájemný vrah a elitní zabiják John Wick (Keanu Reeves) by již rád zůstal v důchodu, ale navštíví ho Santino D'Antonio (Riccardo Scamarcio) s úpisem a chce po něm, aby se ještě jednou vrátil do akce... Na akčních scénách je vidět, že Keanu Reeves neponechal nic náhodě a hodiny strávené v tělocvičně dokázal na plátně prodat. Zvuk si doma člověk takhle naplno nevychutná a návštěva kina se v tomhle případě opět vyplatila. Ruby Rose toho ve filmu moc nenamluvila, ale rozhodně se neztratila a určitě ji rád ještě někde uvidím. Kde se to pánové Keanu Reeves a Laurence Fishburne již potkali? :-) Ten třetí díl by to rozhodně chtělo a snad vznikne.(12.3.2017)

"How was he? He was a good dog,"Tak ako i psík i John Wick bol dobrý. Popravde, chýbal mi takýto dobrý akčný a strhujúci film. Okrem toho, že podobne ako pri prvej časti je soundtrack neuveriteľný, všetky akčné scény a kamera prekonávajú naše očakávania. Príbeh je v podstate jednoduchý, ale pokiaľ chce divák vidieť poriadne choreografie guliek, tak to v podstate nepotrebuje. Ten drsný a účinný kontaktný boj je pastvou pre oči. Film pravdaže obsahuje niekoľko vtipných vsuviek, odkazov, ktoré si pravdaže užije hlavne fanúšik Keanu Reevsa. V tejto časti Wick rozpráva trošku viac, ale hlavne vidíme myšlienku celej organizácie, ktorá je premyslená naozaj dokonale. Možno by bolo zaujímavé, v nejakom spin-offe, možno i bez Wicka, túto organizáciu preskúmať a troška sa v nej pošprtať. Bavila som sa . 100%(18.8.2017)

Christian Grey si může své pomůcky strčit pěkně hluboko. John Wick je totiž pravým ztělesněním ženského snu. Milující partner, který se pro lásku vzdá prestižního a výdělečného zaměstnání. Člověk, který se láskyplně stará o své štěně, ale také extrémně schopný a silný muž, který pomstí narušení vaší památky a k tomu ještě mluví plynně několika jazyky a umí se oblékat! Pro muže tu jsou zase palné zbraně, rychlá auta a přitažlivá žena, která vám nemůže odmlouvat, neboť je němá./// Ale dost vtipků. Dvojka přináší všechny atributy, kterými se jednička stala zjevením v akčním žánru. Dočkáme se tedy znovu nabitých akčních scén, které jsou naprosto přehledné, a samozřejmě nekompromisního hlavního hrdiny s bolestí v srdci a psem po boku. Nahlédneme více do tajemné mytologie zabijácké subkultury a sítě hotelů Continental, kterou Kolstad rozvádí do neskutečně absurdních, ale vzrušujících rozměrů (ti bezdomovci!). Vrací se svérázné postavy jako úslužný recepční, chápavý policista nebo korektní manažer, které v prvním díle zaručovaly, že Stahelski vše pojímá se zábavnou nadsázkou a prokládá strohými dialogy, které však řeknou více než tisíc slov. Dvojka je snad ještě stylovější a co do interiérů promyšlenější. Finále se odehrává v prostorách modernistické výstavy se zrcadly a rudým nasvícením, a to dohromady se stylem snímání vypadá, jako kdyby chtěl režisér přímočarý akčňák povýšit na umění, což nadšeně přijímám. Záporák vypadající jako Pavel Kříž zamlada se však Nyqvistovi nevyrovná a dlouhá sekvence z klubu zůstává nepřekonána, neboť akce je nyní více rozkouskovaná a určité věci se opakují. Když jde však o film, který točí stunt-double Nea, vyzvání v něm černé pevné linky a Reeves se později setká s Fishburnem na střeše, aby prohodili pár slov o „choice“ a „the one“, telelíte se blahem. [Kino](21.2.2017)

O třídu lepší než (už tak skvělej) první díl, ale to se dalo tak trochu čekat. Všechno od akce až po vizuál vyboostovaný do takovejch výšin, že z toho jednomu padá brada a z huby popkorn. Osobně jsem se přistihl, že se při akčních scénách spokojeně usmívám, a to se mi dlouho nestalo. Jeden z nejlepších akčňáků posledních let, nebo jde snad už o umění? John Wick - the man, the myth, the legend.(3.3.2017)

Zklamání. Ne velké, ale zklamání. John Wick je pořád o dost kroků napřed oproti ostatním akčním filmům, ale v bitkách a přestřelkách mu občas malinko dochází dech a začíná se opakovat. Ten náskok je naštěstí tak velký, že to tolik nevadí. Větší problém je s příběhem, jenž se tentokrát bere smrtelně vážně, chybí mu lehkost a nadhled jedničky a především jde směrem, který osobně nepovažuji za úplně šťastný. Zatímco minule byl John Wick mýtus, legenda a přízrak, jehož jméno děsilo každého mafiána, teď je jen jedním z mnoha vrahů, jenž o svou výjimečnost někde mezi prvním a druhým dílem přišel. Mýtus je pryč. Tvůrci navíc dost nesmyslně vykecávají všechna tajemství světa zabijáků, který byl minule tak atraktivní i proto, že si ta tajemství zachovával. Docela škoda. Druhý John Wick je nadprůměrný akčňák. Bohužel však s nudným příběhem, který se trochu ztrácí sám v sobě. Jo a taky s dost slabou sestavou záporáků. Sorry, ale příště chci víc. I když možná budu radši čekat míň.(15.5.2017)