(pracovní název)

• Belgie

(pracovní název)

Akční / Krimi / Thriller

USA / Hong Kong, 2017, 122 min

My co máme za sebou tzv. kojící hattrick, tzn. v časové posloupnosti : maminka - akční filmy 80.let - pan hospodský, tak nad Johnem provádíme vyslovenou slintofilii. Akční scény jsou vymazelný na tři doby a je jedno zda se jedná o car honičky, přestřelky nebo fighty vše je přehledný, nápaditý, nekompromisní. Jasně, kdybych měl být v osobě hlavního hrdiny, potřeboval bych na celej film tak 1.250 životů abych vše přežil, ale i tohle je vlastně fajn, konečně tu máme akční tank se vším všudy. Chtělo se mě vyčítat, že film zejména zpočátku nabírá těžce tempo, ale ve finále je hezký, že kolem veškeré té akce a drsňáckých hlášek a ještě drsnějších zabijáků, nám tu vyrůstá takovej zabijáckej B2B svět, který má své zákony a pravidla. Takže je to sice na hraně, zejména John vs. hluchá se spolu mohli kočkovat trošku déle, ale akčnáček je už pomalu vymírající žánr a tak budu za hvězdíčkovýho ježíška a půjdu do plnejch.(24.2.2017)

Komu bola svojou jednoduchosťou a eleganciou blízká jednička, ten si dvojku užije podobným spôsobom. Je to vlastne ešte prehnanejšie, ale zároveň si to pripravuje pôdu pre tretí, ešte šialenejší diel. Teším sa. Nikto neni momentálne v Hollywoode v bojových umeniach tak presvedčiví, ako Reeves. Je to jednoducho pracant ako sa patrý. Tie bitky bez strihu sú bezkonkurenčné!!!(28.5.2017)

Bylo to dobrý, ale jednička byla lepší, měla mnohem lepšího záporáka i ostatní vedlejší postavy. Docela hodně se mi líbily akční scény s Commonem a to zákulisí světa nájemnejch vrahů, i když ke konci už mi to přišlo trochu přes čáru, jak to byl vlastně každej. A nějak v polovině filmu sem si říkal, že bejt Wickem a je na mojí hlavu všude vypsaná odměna, tak radši do konce života zůstanu v Continentalu a na baru bych se smál ostatnim, že mě nemůžou sejmout. 70%(27.5.2017)

O třídu lepší než (už tak skvělej) první díl, ale to se dalo tak trochu čekat. Všechno od akce až po vizuál vyboostovaný do takovejch výšin, že z toho jednomu padá brada a z huby popkorn. Osobně jsem se přistihl, že se při akčních scénách spokojeně usmívám, a to se mi dlouho nestalo. Jeden z nejlepších akčňáků posledních let, nebo jde snad už o umění? John Wick - the man, the myth, the legend.(3.3.2017)

Zklamání. Ne velké, ale zklamání. John Wick je pořád o dost kroků napřed oproti ostatním akčním filmům, ale v bitkách a přestřelkách mu občas malinko dochází dech a začíná se opakovat. Ten náskok je naštěstí tak velký, že to tolik nevadí. Větší problém je s příběhem, jenž se tentokrát bere smrtelně vážně, chybí mu lehkost a nadhled jedničky a především jde směrem, který osobně nepovažuji za úplně šťastný. Zatímco minule byl John Wick mýtus, legenda a přízrak, jehož jméno děsilo každého mafiána, teď je jen jedním z mnoha vrahů, jenž o svou výjimečnost někde mezi prvním a druhým dílem přišel. Mýtus je pryč. Tvůrci navíc dost nesmyslně vykecávají všechna tajemství světa zabijáků, který byl minule tak atraktivní i proto, že si ta tajemství zachovával. Docela škoda. Druhý John Wick je nadprůměrný akčňák. Bohužel však s nudným příběhem, který se trochu ztrácí sám v sobě. Jo a taky s dost slabou sestavou záporáků. Sorry, ale příště chci víc. I když možná budu radši čekat míň.(15.5.2017)

• - Celosvětová premiéra proběhla 30. ledna 2017 v Los Angeles. (Varan)

• - Odznak, který nosí Sommeliér (Peter Serafinowicz), je ve skutečnosti německý odznak, které byl udělen německým vojákům během druhé světové války. Pouze odstranili svastiku a tu nahradili lebkou. (griph)

• - New York City nepovolilo, aby sa natáčalo na 5. Ave, takže film sa natáčal prevažne v Montreale. Záverečná naháňačka sa však vrátila do New Yorku. Okrem toho sa natáčalo aj v Ríme. (MikaelSVK)