John Wick: Chapter Two

殺神John Wick 2

John Wick: Chapter Two

Akční / Krimi / Thriller

USA / Hong Kong, 2017, 122 min

Jednička se mě líbila přecijenom o něco více. Tady už je úvodní motivace proč se dostává znovu do konfliktu s podsvětím malinko vycucanější. Za pochvalu stojí nejvíc chvilkové přesunutí děje do Říma, který v podobném stylu filmu působí parádně. Ty antické kulisy, ve kterých střílí John Wick lidi do hlavy, prostě nemají chybu. Možná to tvůrci přehnali s vykreslováním zdejšího světa jako takového, protože se dozvídáme že i takoví vágusové jsou vlastně velmi nebezpeční a celkově to vypadá tak, že nejspíše i důchodci mají něco za lubem a příště bych nesázel ani na nevinnost dětí ze školy, prostě v New Yorku už vraždí úplně všichni:) Akční stránka samozřejmě za jedna. Jsem zvědavej jak se tvůrci poperou v příštím díle s úkolem "SÁM PROTI VŠEM." Každopádně to bude zase solidní akční jízda plná mrtvol. 70% ...PS: Nemůžu si rýpnout do faktu, že John Wick stále kope ještě střed tabulky. O titul se v mých očích pere Indonézská řezničina Raid. Asie je ještě stále malinko dál.(12.6.2017)

John bolšeWnick. Velmi nebezpečný, problematický, agresivní, invazní druh, konkurenčně velmi silný, potlačující okolní vegetaci. Působí značné ekonomické škody a představuje také nebezpečí pro lidské zdraví. Univerzální způsob, jak se tohoto druhu zbavit, zmírnit důsledky jeho výskytu či zabránit budoucím invazím, bohužel neexistuje.. Do detailů promyšlená mizanscéna dělá z druhé Baby Jagy ve svém žánru celkem výjimečný počin. Svoji zásluhu na tom podle mě má i Gareth Evans, který svými Zátahy dokázal vybičovat tvůrce akčních filmů k objevování nových dimenzí žánru či Skyfall Sama Mendese, který přinesl do ruční akce nebývalou vizuální estetiku. Kolstad a Stahelski vytvořili specifický vesmír podobný Matrixu (koneckonců je tam Neo i od holubů posraný Morfeus), kde elitní zabijáci bojují mezi sebou na ulicích, v galeriích či v metru a kolem nich není ani jeden člen bezpečnostních složek. Ta mytologie je v podstatě úplně pitomá a je třeba ji vnímat jen jako pozadí k prachsprosté vendetě provázené průstřely, pichy a lámáním kostí. Obsazení Reevese do role zabijáka v bulletproof sáčku jsem zpochybnil už v jedničce a ta nedůvěra trvá. Ve scénách nevěnujících se akci jsem měl dokonce pocit, že čtyřnohý přítel jménem Good Dog je na vyšší mentální úrovni než jeho majitel.. A co ten Common s nožem v aortě? To tam jako v té soupravě metra sedí doteď..?(8.6.2017)

Ak som dal prvej časti solídne štyri hviezdy, musím (a chcem) hodnotiť druhý diel plným počtom. A ak cervenak označil jednotku za akčný film roka, s čím by som asi úplne nesúhlasil (i keď taký názor určite akceptujem), pri Wickovi 2 by som s týmto označením neváhal ani ja, a to je zatiaľ ešte len február! Pôvodne som síce nemal v pláne ísť na Johna Wicka do kina, ale spontánny nápad, ktorý sa zrodil včerajšiu sobotu, moje plány zmenil a tak som priateľke navrhol, aby sme tomu dali šancu. A viete čo? Ani jeden z nás vôbec neľutoval. Dvojka je o kus inteligentnejšia a minimálne rovnako kvalitne akčne prepracovaná (hmm, možno ešte aj o kúsok lepšie), pričom sa mi neuveriteľne zapáčila rozvíjajúca sa mytológia okolo siete hotelov Continental, originálne nápady tvorcov (Cassian vs Baba jaga a ich nenápadná prestrelka s tlmičmi medzi nič netušiacimi civilistami), znovustretnutie "Nea" s "Morpheusom" a mnohé iné drobnosti. Štýlové, nápadité, zábavné, svižné a adrenalínom nadupané! Teším sa na pokračovanie.(26.2.2017)

Akční scény jsou pořád na jedničku, ale oproti jedničce mi chybí pořádný osobní úhel. John Wick se tu chvílemi jeví jako moc velká svině (ano, ano, já vím, že je to bývalý zabiják), když naprosto chladnokrevně vraždí noname chudáky z ochranky, kteří proti němu nemají žádnou šanci. Vlastně ani nikdo z padouchů proti němu nemá šanci, takže jaksi chybí pořádné napětí. Připočtěte k tomu poměrně tuctový scénář a vznikne vám efektní, nadprůměrný akčňák, ale nic, co by si zasloužilo kultovní status.(24.6.2017)

Na můj vkus se tam ze začátku moc kecá. Ta Itálie mě nebavila. Jak ale přijede zpátky do New Yorku začne to mít koule. Posunulo se to od jednoduchýho revenge movie do jakýsi ságy o podivnym světe nájemnej vrahounů. Mytologie kolem Continetalu je tu hodně rozvinutá a je to celkem sranda čumět na operátorky jak z 50. let a podivný zvyky, jako úpis a Excomunicado. Každopádně hlavní je akce a ta je, po trochu odbytý přestřelce v katakombách, už jen skvělá. Ten New York se fakt poved. Nadchlo mě, jak se nenápadně stříleli v metru s tlumičema, nebo jak mu zarazil nůž do aorty, z profesionální úcty :) Finální scéna mě fakt meganavnadila a na trojku se těšim. Jsem zvědavej, co se stane, až mu někdo z mobilu smaže to video s jeho ženou.(25.2.2017)

• - Spoiler: Při úvodní scéně, kdy si John Wick (Keanu Reeves) jde pro svůj Ford Mustang '69, si lze povšimnout, že se u zmiňovaného automobilu několikrát rozbije a znovu opraví přední i zadní okno. (sQelle)

• - Natáčanie filmu prebiehalo predovšetkým v Montreale, Ríme a New Yorku. (MikaelSVK)

• - Spoiler: Ve filmu nikdy nebyl zraněn civilista, ale nespočetně krát došlo k situaci, kdy by byl civilista nesporně zasažen. (Thommy91)