(pracovní název)

• Belgie

(pracovní název)

Akční / Krimi / Thriller

USA / Hong Kong, 2017, 122 min

Potvrzení toho, že krvavý akční film je plnohodnotné umění, které patří do galerie. Oproti jedničce už chybí prvek překvapení, finále ale potěšilo důslednou osudovostí, která konečně naplno přijímá pravidla hongkongské akční školy (jaká škoda, že na iDnesu to neocení, protože Spáčilka tradičně vzala kramle cca 15 minut před koncem ). Jestli je dvojka lepší než jednička, to v tuhle chvíli úplně posoudit nedokážu. Ale navazuje výborně. Scénu v metru tesat do kamene.(23.2.2017)

Byť najlepšia pasáž na konci a nie v prvej polovici, bol by pre mňa John Wick 2 najlepší akčný film ever (tento post si dodnes drží Face/Off). Výprava, strih a kamera celého diania v Ríme je vrchol žánru, zatieňujúci best of Johna Woo. Vizuálna elegancia originálneho filmového sveta, jeho temný a špinavý tón. Odzbrojujúca kadencia luxusne zostrihanej a správne drsnej akcie. Dôstojnosť a prekreslenosť všetkých postáv. Osudový, neo-noirový Reeves, ktorého snád nejde nemať rád - ako herca i človeka. Hrozne moc mi to sadlo, každú sekvenciu záberov som si vychutnával, ako si v iných akčných thrilleroch dokážem vychutnať sotva ich vyvrcholenie. Laskomina na X opätovných zhliadnutí.(22.3.2017)

Čím je druhý díl Zátahu ve vztahu k tomu prvnímu, tím je druhá kapitola Johna Wicka k té první aneb kterak se tvůrci poučili z vlastních chyb. Pěkných pár uherských let se nedalo na tuzemských plátnech kochat tak přehlednou, rozmanitou (ty tam je jednotvárnost akce z jedničky) a především nápaditou kompozicí, estetikou i choreografií poctivých kontaktních akčních scén. A když k tomu navíc i "povinný dějový rámec do počtu" vlastně není zase až tak do počtu, tak co víc ještě po nekompromisním přímočarém akčňáku ze staré školy žádat? Snad jen pomyslnou třešinku na dortu v podobě vygradování památné finální přestřelky v galerii také neméně památným soubojem jeden na jednoho; třetí kolo "Wick vs. Cassian" si o to přímo říkalo.(23.2.2017)

Jednička se mě líbila přecijenom o něco více. Tady už je úvodní motivace proč se dostává znovu do konfliktu s podsvětím malinko vycucanější. Za pochvalu stojí nejvíc chvilkové přesunutí děje do Říma, který v podobném stylu filmu působí parádně. Ty antické kulisy, ve kterých střílí John Wick lidi do hlavy, prostě nemají chybu. Možná to tvůrci přehnali s vykreslováním zdejšího světa jako takového, protože se dozvídáme že i takoví vágusové jsou vlastně velmi nebezpeční a celkově to vypadá tak, že nejspíše i důchodci mají něco za lubem a příště bych nesázel ani na nevinnost dětí ze školy, prostě v New Yorku už vraždí úplně všichni:) Akční stránka samozřejmě za jedna. Jsem zvědavej jak se tvůrci poperou v příštím díle s úkolem "SÁM PROTI VŠEM." Každopádně to bude zase solidní akční jízda plná mrtvol. 70% ...PS: Nemůžu si rýpnout do faktu, že John Wick stále kope ještě střed tabulky. O titul se v mých očích pere Indonézská řezničina Raid. Asie je ještě stále malinko dál.(12.6.2017)

Ukážkové pokračovanie, ktoré má všetko, čo bolo v jednotke, krát tri. Stále by sa tu dalo čo to vystrihnúť (napr. celé intro) a plynulosť rozprávania Stahelski ešte nemá úplne zmáknutú, ale i v tom je oproti jednotke veľký krok vpred. No vrcholom sú akčné scény, ktoré len ťažko nájdu obdobu - sú maximálne štýlové (kostýmy, kamera, osvietenie, strih, zvuk...), majú vynikajúcu choreografiu, no najmä sú prehľadne nakrútené bez epileptického strihu, či trasľavej kamery. Vizuálna pastva pre oči. A k tomu bohovský casting a kopec suchého čierneho humoru. Ultimatívna jazda.(2.3.2017)

• Common

• - Spoiler: Ve filmu nikdy nebyl zraněn civilista, ale nespočetně krát došlo k situaci, kdy by byl civilista nesporně zasažen. (Thommy91)

• - V kanceláři Bowery Kinga (Laurence Fishburne) se nachází dvojice brýlí na stole, které jsou velmi podobné Morpheovým brýlím v Matrixu (1990). (griph)

• - Spoiler: Vo filme zomrie 128 ľudí. (Real Tom Hardy)