Vše pro syna (S01E04) (epizoda)

Komedie / Drama

Česko, 2004, 40 min

Jiří Just

Václav Fiala
  • Deimos

TV/// Obsazení 6/10 Děj 4/10 Hudba 2/10 Prostředí 2/10/// +námět -dialogy mi moc zábavné nepřišli, celkově jsem pořád čekal kdy se začnu bavit, prostředí jednoho bytu sice stačí, ale.../// Není to úplně špatný nápad něco takového přinést divákům. Jenže mě to moc nebavilo. Herci zahráli dobře, dialogy jsou napsané tak jak mají být napsané a přesto jsem pořád čekal jestli se ještě něco nestane a najednou konec. V rámci série Nadměrných maličkostí se dá vše pochopit včetně minimalismu v prostředcích za který je film natočen, ale o to větší bych čekal gejzír hlášek, trapasů a nepochopení./// Celkem 37%///(28.9.2010)

Takových filmečků na téma "staroušci chtějí být in" přece jen vzniklo hodně,nesnižuje to kvalitu tohoto dílka.Ba právě naopak!Kouření jointa, sledování porna ad. působí v podání HERCŮ Václava Postráneckého a Taťjany Medvecké opravdu vtipně a i přesto, že scénář nepřináší na daný námět nic nového, těch 40 minut sledování se vám vyplatí.(1.5.2005)

• Tommassi3

"Už se nemůžete dočkat, co ?! Že vy mi tu fetujete, i když nejsem doma ??" ;) No, nakonec proč ne, i takto by se dalo vysvětlit pohnutí mysli tvůrců této epizody Nadměrných maličkostí !! Už dlouho jsem neměl takové žaludeční problémy při sledování nenáročné televizní inscenace !! Předně nemám rád Red Hot Chilli Peppers a zejména nemám rád Františka Filipa čistě komediálního, on si totiž nikdy s čistým komediálním žánrem příliš nerozuměl, obzvlášť v porevoluční éře si navíc tento dramatický génius a mistr tuzemské seriálové tvorby dost fatálně zahrával se svým léta budovaným renomé !! Samozřejmě si plně uvědomuji, že jak Taťjana Medvecká, tak i Václav Postránecký zřejmě pouze odvádí to, co po nich František Filip chtěl, nicméně ty jejich cíleně trapné rodičovské karikatury nejsou vtipné ani trochu, a já tak byl jen nesmírně vděčný, že jsem, ač jsem stejně starý jako Ladislav Hampl, nikdy nemusel trpět podobné poslední záchvěvy rodičovské touhy přátelit se se svým dospělým synem.. Stejně tak jsem byl znechucen samotným estrádním pojetím primárního mezigeneračního dialogu, který mi místy nepřipadal ani příliš věrohodný, ostatně Jiří Just vše tlačí svými dialogy silně poplatnými době až za hranici vší snesitelnosti, přinejmenším si neumím představit, že bych strávil při rodinné oslavě svých narozenin, aby se bez uzardění hurónsky křepčilo happy birthday to you, ta představa se mi opravdu neskutečně příčí, přičemž to finální rozuzlení nakonec vše předchozí stejně rozmetá na cucky, takže o smyslu toho všeho nevkusu lze jen těžko spekulovat.. Opravdu jsem nečekal, že se dočkám tak ubohé televizky, zde však značně nadhodnocené, obzvláště od zmiňovaných tvůrců, a jediným zajímavým faktem, v pozitivním smyslu slova, pro mě zůstává, že Ladislav Hampl se zaškatulkoval jako hulič už před notně dlouhou dobou..(16.10.2013)

• zdenny

Co jako rodiče uděláte, abyste se přiblížili svému dospívajícímu synovi? Samozřejmě kromě toho, že mu odmalička dáváte lásku, povídáte si s ním - zkrátka, že si svůj logický a přírodní vztah vybudujete. Tady tito rodiče tohoto syna dostali v šestnácti jako dárek v obchoďáku. Jinak totiž nechápu, jak se s ním (kvůli sblížení) mohou dívat na péčko. Trapné, hodně trapné. A smutné. Taky hodně.(25.11.2015)

Snaha pochopit vlastní potomky sebou přináší nejednu těžkou chvilku, zvláště dochází-li k polaritním způsobům výchovy od vojenského drilu k přehnané rozmazlenosti. Následky pak mívají často kuriózní formu, jak ostatně napovídá závěrečná pointa této mikropovídky z volného cyklu Nadměrných maličkostí. Svižně napsané dialogy, věcná Filipova režie a vynikající herecké výkony Postráneckého, Medvecké i mladého Hampla vytvářejí příjemný celek, který stále patří k nadprůměrným dílům současné televizní tvorby.(1.8.2010)