poster

Network

 • český

  Televizní společnost

 • USA

  Network

Drama

USA, 1976, 121 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • MrCreosote
  *****

  Satira ze satir nejsatiričtější. Cynismus a nadsázka se zde snoubí s perfektními hereckými výkony (což dokazuje i nůše oscarových nominací) a bravurním scénářem, přičemž Lumetova režie to všechno skládá do perfektního celku, kdy na konci filmu zůstáváme jako opaření a nevíme, zda se smát, či brečet. P.S. Nadčasovost filmu vystihuje i motto na obalu amerického blu-ray disku: "Still mad as hell".(17.5.2009)

 • Tomco
  ****

  Novinárčina, telka, to je sviňa biznis. Neustále šuškandy poza chrbát, podrezávanie nôh na každom kroku, dôvera na bode mrazu, naháňačka za číslami, sledovanosťou.. Lumet vie, čo robí a preto je pocit autenticity ešte viditeľnejší. Podstatný podiel na mojom výslednom dojme má však aj celá plejáda hviezd, ktorá sa tu mohla dosýta vyblázniť. A je to našťastie (myslené v dobrom) vidieť na každom kroku.(19.8.2008)

 • Rimsy
  ***

  Lumeta mám rád a Network je bezesporu chytrý a promyšlený film, bohužel mě ale moc nezasáhl. Herci jsou výborní a jednotlivé linie jejich příběhů jsou vlastně takové, jaké by měly být - klesající sledovanost jednoho moderátora, mocenské hry smetánky a osobní problémy různých dělníků médií, to vše jsou určitě vhodná témata, ale zpracování je strašně zdlouhavé, i dialogy jsou rozvleklé a opravdu silné scény pak nenaplní svůj potenciál. Obsahově výborný film o médiích a především televizi, formálně pak promarněná šance na skutečnou satirickou legendu(10.7.2015)

 • kleopatra
  *****

  Network není jen o honbě za procenty v "koláči" sledovanosti na úkor profesní i lidské morálky. Je taky o divácích, kteří místo, aby zhnuseni zmáčkli onen magický knoflík a dali tak jasně najevo svoje odmítnutí, sedí hypnotizováni před obrazovkou jako to tupé stádo dál. Network jde až za samou hranici uvěřitelnosti, pracovní schůzka, na níž se jedná o fyzické likvidaci "klesajícího" kolegy je tím příkladem, zároveň ale neodbytně dotírá alarmem studu a poučkou o spojených nádobách. Scénář, režie, herecké výkony - brilantní.(5.1.2007)

 • Frajer42
  ****

  K tomuto snímku jsem se dostal díky konspiračnímu dokumentu Zeitgeist, který obsahoval právě několik ústřižků z tohoto filmu. Už dlouho jsem neviděl snímek, ve kterém by se mi takovým způsobem zamlouvaly dialogy. Sidney Lumet je v této disciplíně mistr. Nebo si minimálně mistry dovede najít. Tento snímeček nám dává šanci nahlédnout do zákulisí televizní společnosti, kde tamní zaměstnanci svojí prací žijí a jsou ochotni pro nahnání sledovanosti udělat naprosto cokoli. Včetně oběti naprosto nejvyšší. Člověk to na jednu stranu chápe a pravděpodobně by v dané pozici smýšlel a jednal úplně stejně. Na druhou stranu si však člověk uvědomuje, jak moc fuj praktiky zaměstnanci praktikují k nahnání sledovanosti. Dost velký dojem na mě udělalo především to, jak se zdejší herci a herečky dovedli rozčílit. Vůbec herecké výkony jsou na luxusní úrovni. Proslovy pana reportéra neměly chybu a pevně věřím, že se nad nimi alespoň na okamžik pozastaví každý divák a divačka. A s přihlédnutím k tomu, že pán neříká sračky, nýbrž káže pravdu ty 4 * prostě dát musím. Jen mě malinko zamrzelo, že divák nedostal možnost zahlédnout bobříka kariéristické slečny, který dovedl dosáhnou orgasmu v čase lámajícím všechny rekordy.(16.10.2016)

 • - Henry Fonda odmítl roli Howarda Beala, protože se mu zdál příliš hysterický. (Kulmon)

 • - Režisér i scenárista proklamovali, že film nebyl míněný jako satira, nýbrž odraz skutečných poměrů. (Kulmon)

 • - Beatrice Straight je ve filmu pouhých 5 minut a 40 vteřin, což je nejkratší doba v historii, která stačila na udělení Oscara. (Kulmon)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace