Komedie? Ale no tak... Network je jedno z nejsyrovějších dramat, co znám. Svět televize a moderní novinařiny je světem koláčů sledovanosti a tím i hlavně světem peněz. Lumet dokázal tyto kosmy zachytit velice realisticky, ale zároveň velice zdlouhavě a nudně... Škoda. Z Networku se dalo "vytřískat" rozhodně víc...Sorry Sidney, možná příště.(30.12.2008)

Inteligentní, chladně střízlivý náhled do zákulisních praktik televizních zpravodajství, které už dávno rezignovali na něco takového jako je profesní morálka a jejichž svatým grálem a jedinou hodnotou, kterou uznávají jsou příznivé raitingy. A v rámci této honby za sledovaností se neštítí takových věcí jako je manipulace s diváky, či ovlivňování veřejného mínění, což se jim celkem úspěšně daří, protože dnešní divák je nezřídka kdy jako ovce, která chce být klamána. Ale ještě větší měrou než diváci jsou tímto světem poznamenáni hlavní aktéři této mediální mašinérie. Jako třeba Diane Christensen ( ve skvělém podání Faye Dunaway), kterou už tento cynický, nereálný svět pohltil natolik, že není schopná fungovat ve skutečném životě a proto také její vztah k sympatickému Maxovi (ještě lepší William Holden) zákonitě ztroskotá. Maxův proslov, když se s ní loučí je pak toho všeho nejlepším shrnutím a zároveň obžalobou...Výborný snímek, bohužel svým vyzněním dohánějící naší dobu se stále zrychlenou akcelerací.(16.3.2013)

Agresivní boj o koláče sledovanosti i skvělé herecké výkony jsem předem považoval za největší klady snímku. Naivně jsem však neočekával, že film z roku 1976 půjde tak nekompromisně za každým vydělaným dolarem a má tlamička se s údivem rozevřela při neskutečně aktuálním monologu pana Jensena o korporacích. Pátou hvězdu sice subjektivně nedávám, ale pouze proto, že při sledování pohyblivých obrázků potřebuji občas podráždit svou bránici uvolňujícím smíchem a tady na mě pan Lumet evidentně zapomněl.(4.10.2011)

Jak jsem si přečetla, tak je to jeden ze 100 fimů, které musím vidět než umřu. No myslím, že bych brka natáhla docela v klidu i bez tohoto počinu. Na mě to bylo zdlouhavé, chvílemi nudně ukecané, světlých chvilek bylo po málu.Faye Dunaway mi pila krev. U samotného závěru jsem si spíš oddychla, že už ho picli a je konec.(1.2.2014)

Pokaždé, když jsem zhnusená něčím, co zahlídnu v bulváru, a napadá mě, jaký jsou některý novináři hnusný supi, dojdu po chvilce zamyšlení k závěru, že nebýt hltavýho stáda, který si chce přečíst něco o tom, jak Machálková šlápla do hovna, Topolánek se zase předved a někdo podřezal celou rodinu (samozřejmě s krvavými detaily), nic z toho by se vydávat nemuselo. Network se nebojí ukázat na obě strany mince a nebere si přitom servítky ani s dobou a směřováním civilizace jako celku. Ukázkovým případem dravého mládí je napůl šílená workoholička Diane, kterou absolutně bravurně vystřihla Faye Dunaway - skutečnost jí něstačí, je moc nudná, a tak si ji upravuje do podoby scénáře jak ze soap opery tak dlouho a tak úspěšně, až zcela ztratí kontakt s realitou a tím, co je ještě normální a lidský. Holden a lá Max představuje zástupce starý generace (a snad i části diváků), kterej na celej ten cirkusáckej kolotoč vrhá světlo rozumu a humanity - bohužel ale Network vyznívá v tom směru, že pro něj už v tomhle světě není místo. Celý to ve mně zanechalo dojem velkýho vykřičníku - je dost děsivý, že i po víc než 30 letech film neztratil nic ze svý aktuálnosti. Na druhou stranu, není to ani horší, že jo...(23.8.2011)

• - Spomenutá fiktívna teroristická skupina Ecumenical Liberation Army je paródiou na skupinu Symbionese Liberation Army, ktorá existovala v Kalifornii v rokoch 1973 - 1975. (whack)

• - Scenárista filmu Paddy Chayefsky pracoval v roce 1968 na scénáři pilotního filmu k seriálu s názvem „The Imposters“ (Podvodníci), ve kterém politicky angažovaní teroristé ovládnou televizní stanici a pokusí se ji podminovat. (HellFire)

• - Jediná hudba, která ve filmu je, pochází z reklam a různých televizních znělek. (Kulmon)