Komentáře uživatelů k filmu (1 393)

Nekompromisná inkarnácia kultového zloducha čoby psychopata bez ideológie, ktorý sa necháva úplne pohltiť vlastným šialenstvom. Problémom je, že síce film poskytuje jasnú a originálnu cestu k zrodu Jokera, nedôjde do samotného konca. Akoby film snímal cestu larvy, ktorá sa zakuklí a keď už ide kukla prasnkúť, film skončí a nemôžeme naplno vidieť motýľa, teda narcistického "klaunského princa zločinu". Napriek predvídateľnosti a absencii výraznejšieho vyústenia ide o pozoruhodný film, ktorého najväčšou devízou je až neznesiteľne pochmúrna atmosféra a súcitný ponor do mysle odporného šialenca. Tento Joker je násobne nechutnejší a strašidelnejší než hocijaká predošlá filmová verzia postavy. Napriek tomu je divák nútený plne precítiť emancipáciu šialenstva titulného hrdinu, že pomaly bude mať po odchode z kina chuť si dať klaunovský make-up. Práve tento nekompromisný, nehanebný, politicky nekorektný prístup robí z Jokera unikátny divácky zážitok. Je to neopakovateľný náhľad do sveta "incelov" a šialencov a to vrátane záverečnej vražednej katarzie. A bez akéhokoľvek moralizovania a dovysvetľovania. Toto je pohľad do mysle psychopata. Bodka.(7.10.2019)

• sharky

Tohle je scénáristácká šmíra na úrovni slohového cvičení žáků 2. B. Nic neřešísí film úplně o ničem. Dvouhodinový náhled do života depresemi zmítaného sadistického pošuka je asi tak příjemný jako sledovat stejně dlouhé sadomasochiscké porno. Dlouhá nuda na jendo brdo, kterou člověk ocení více či méně v závislosti na tom, co ho vzrušuje a kde má nastavený práh stravitelnosti. Samozřejmě aboslutní výhrou pro režiséra je perfektní výkon J. Phoenixe i celkově po všech stránkách dobře zvládnuté řemeslo těch technických profesí jako kamera nebo zvuk. Velkou cenu z Benátek beru jako Jokerův nejlepší žert.(25.11.2019)

Ne, opravdu to není komiksový film v pravém slova smyslu. Joker je nepříjemný a depresivní film, který ukazuje New York (pardon Gotham City) jako nejhorší místo na zemi, plné zlých a ošklivých lidí. Joaquin Phoenix exceluje jako nikdy předtím a myslím, že Oskar je jistý. Bohužel je Joker trochu jednotvárným filmem, který spěje k něčemu velkému, ale jen výjimečně překvapuje nebo snad dokonce strhne. Je to film Joaquina Phoenixe, který ho naštěstí s přehledem táhne v podkresu poutavé hudební složky a snesitelné ale nijak strhující režie, která překvapuje pouze tím, že jí má na starosti výhradně komediální režisér.(21.1.2020)

Tak kdo vlastně je ten Joker? Jeden z nejproslulejších a nejzáhadnějších fiktivních hajzlů v popkultuře. Verzí jeho příběhu existuje několik a sám Joker není jeden. Proto si mohl film dovolit cokoli, což se impozantně využilo na způsobu vyprávění do konce první poloviny, kdy Phillips experimentuje. Po twistu jakoby šel po zaběhnutých konvencích. Možná je to jen má chyba, ale čekal jsem přehledné kopání rýčem do minulosti. Ne že by tu žádné nebylo, ale přijde mi tak těžší našemu duševnímu Godotovi fandit, litovat ho či být z něj zhnusený. Protože zvolený krok není zas tak přesvědčivý, vždyť už tak tu byl ten R rating, sakra! Phoenix je skvělý, až moc skvělý na ten film. Psychologickou stránku Todd Phillips buď neumí, nebo jsem se jen špatně vyspal. Čekal jsem v prvé řadě toto či mnoho krve a brutality, nakonec jde hlavně o politiku, jak se v komiksu má. Přitom ta coolovitost by vůbec nevadila, kdyby tu bylo lépe naloženo s tím ostatním. Anebo že by se režisér bál oddálit komiksu a neuvědomil si, co a kolik už si tady toho nastolil? Nebo prostě nad tím mávnul rukou a přidal trochu svého starého stylu, protože i tak diváci budou tleskat? Chlapské dobrodružství on umí, pokud se později sám nevykrádá, ale no tak! Výprava výborná, ten Nolanův trend o přirozeném nedigitálním prostředí sedí a jsem za něj rád, atmosféra je neskutečný wow asi první čtvrthodinu. A nejvíce cením propojení s Batmanovým originem. To bude bohužel asi jediné, co si s přibývajícím časem budu z filmu pamatovat. Největší sranda bude, až začne během přechodu snímku z kina na domácí disky a TV obrazovky upadat hodnocení podobně jako u Avatara, Avengerů či nového Šíleného Maxe. Dejte tomu čas. P.S. Chcete-li vidět důvěryhodný film o úpadku osobnosti a vlivu okolí na hlavní postavu, podívejte se na Volný pád (Falling Down) s Michaelem Douglasem z roku 1993. Budete moci sledovat člověka, který sice nezačne jako duševně vyrovnaný, ale můžete vidět, co se v jeho hlavě děje (název filmu je věrný) a nakonec všechno dává smysl. A ještě dostanete dobrou černohumornou satiru. Joker přinese jen guláš už v uchopení postavy a potom jen přemýšlet nad tím, zda-li mi něco uniklo nebo se tolik lidí nechalo opít fanservisem v rádoby autentickém kabátku. Takhle to prostě vyznívá tak, že mu může "rupnout v bedně" a hned začne vraždit ze své deprivace jen proto, že je duševně nemocný. To je výsměch, pokud by se už předtím neprojevily sklony k vzdoru a násilí, což tady nevidíme. Proto můj nejoblíbenější zdejší komentář napsal Dadel. Docela bych si chtěl zhlédnout libovolnou epizodu Kriminálky Las Vegas a potom hledal rozdíly mezi vyobrazením tamního zločince a zdejší komiksové postavy. Ale myslím, že tuším.(3.10.2019)

Joaquin si dojde pro Oscara! Taková trochu tarrantinovsko-rodrigézovská jatkárna, se stylovou hudbou, any time laděním (tv pořady jsou tak 50-60s) do Gothamu. Když mladý Wayne řekl své jméno, krásně se mi to spojilo s mým oblíbeným kurtonovsko-keatonovským hrdinou. Vím, že trochu pozdě, na vysvětlenou a omluvu: nejsem příznivcem komixů! Ale není to optimistický, hezký film... Kino Scala, Brno(7.10.2019)

Pozor spoiler:🤡👩🏠👨‍👦‍👦💥🤡🚇🔫👨‍👨‍👦⚰️⚰️⚰️🕵🕵🤡🏃‍♂️🚇👯🔫🕵🕵⚰️⚰️🎥🤡🔫🤵⚰️🚘💥🧞🤡🔫👪⚰️👩‍👦 🦇(4.10.2019)

• Flakotaso

V kině jsem si každých 5-7 minut říkal, proč zrovna tento čirý mainstream, vysoustružený přesně pro masy, dostal Zlatého Lva a co vůbec dělal v Benátkách. Nakonec jsem usoudil, že oním úhelným kamenem, který přináší kritikům a divákům vědomý či podvědomý šok bude asi onen závěrečný náznak čehosi jako počátku revoluce nebo spíše vzpoury proti panujícím pořádkům a asi to má od Hollywoodu vypadat jako odvaha, protože přece jak by tohle mohlo být v kulisách pouze lehce stylizovaného světa reálné, že? S časovým odstupem ale dojem z filmu ještě slábl a připadalo mi to čím dál plošší, včetně ohraného triku s dočasně nespolehlivým vypravěčem (opravdu tyhle filmy někdo prožívá tak, že ho takové...ehm překvapení, které se navíc týká v podstatě nevýznamné, nudné a plakátově napsané vedlejší postavy, může opravdu zasáhnout? dle hodnocení asi jo). Jak nejpolopatičtěji znázornit "šílenství"? No přece šíleným smíchem, to dá rozum, že ano...meh, Zulawski se směje z hrobu. Ale potměšile, nikoli tak nechutně exaltovaně. Vůbec jsem také nepochopil, proč by měl někdo obdivovat filmového Murraye Franklina a dokonce být pro budoucího komika nedostižným vzorem, z postavy i celé jeho show trčela jenom prkennost, nebál bych se říct až zatuchlá rigidní dřevnatost. Ale nesleduju současné americké talk-show (a ani neznám talk-show amerických televizí 70.let), možná to tak bylo a možná je to pořád podobné a lidem se to líbí a pořád vděčně čekají na stále stejnou úvodní a závěrečnou větu (ke mě se z těchto věcí dostala pouze tato ojedinělá situace, kterou jsem si docela oblíbil, protože Nicole Kidman https://www.youtube.com/watch?v=-nH0JTvt0Nw ). O filmových tanečcích by bylo lépe pomlčet, ale zmínit je musím. Když Joker tančí na schodech, křivil se mi z toho ksicht už při sledování traileru a ve filmu jsou bohužel ještě více cringe. V podstatě bych je označil za nejtrapnější scény roku obecně. Co při nich má divák cítit? Říkat si: "ó, ten Džoukr ale krásně tančí, sice to neumí, ale užívá si to" a ženy/... si mají doplnit "a navíc je u toho docela sexy". Nebo se ztotožňovat se smíchem zmrda a upřímně, radostně se smát s ním (nebo se dokonce roztančit v sále?). Nebo to má být zcizovací muzikálový prvek, který má masy varovat, že tohle nakonec přece není realita, tak se takhle nechovejte a frustrace si vybíjejte pozitivně, třeba tancem? Nebo to má být cool? Co prosazení těchto scén do konečné podoby snímku a navíc s takovým důrazem exponovaných, Sinatrou podbarvených, prozrazuje o tvůrcích prý temného, drsného filmu, který má otevírat oči? Nic pěkného.(15.1.2020)

Starý dobrý časy, kdy se ještě dalo kouřit úplně kdekoliv a člověk se mohl v přímym přenosu přiznat ke trojnásobný vraždě, aniž by ho kdokoliv okamžitě zpacifikoval. Starý dobrý časy, kde jen teď jsou, kde jim je konec?! --- Takhle, jako film a čistý řemeslo Joker funguje na jedničku podtrženou. Právě to jsem měl při svym hodnocení na paměti v první řadě, byť bych nejspíš neměl mít. S jeho inherentnim poselstvim je to totiž mnohem mnohem horší.(7.10.2019)

Naposledy som mal takú radosť z pohľadu na vraždenie filmových postáv pri Trierovom Dogville, takže moje hodnotenie je jasné. No a to najdôležitejšie posolstvo? Ak beriete prášky na hlavu, mali by ste doužívať celú predpísanú dávku, inak začnete pokladať svoj tragický život za komédiu...vlastne moment...(8.10.2019)

Proboha, dejte už Phoenixovi Oskara, jeslti si ho nezasloužil za Mistra, tak tady není prostě o čem(4.10.2019)

Joker je filmem, který naprosto jednoznačně podtrhuje, proč mám rád DC a těžce nemusím řadu Marvelek. Superhrdinové od Marvel jsou pro děcka, DC je značka, která přináší silné filmové zážitky pro běžného diváka. Nikdy bych nevěřil, že o Phoenixovi budu přemýšlet jako o jednom z nejlepších mužských hereckých výkonů, co jsem viděl. A stejně tak jsem nevěřil, že by se někdo mohl vyrovnat Heathovi a možná ho i překonat.(6.10.2019)

Nesleze z plátna a utáhne celý film, protože do hraní vložil duši. A taky zkušenosti, talent a úsilí, což je neméně podstatné. ____ Depresivní cesta do pekel, ztráty sebe sama coby věčného outsidera a získání sebevědomí za cenu přerodu v jinou, odpudivou, ale zároveň i zajímavou bytost. Je to film o smrti Arthura Flecka a zrození Jokera. A důvodem téhle metamorfózy je i to, že smrti Arthura Flecka nikdo neželí (proto ten polštář, aby přeměna mohla být dokonalá – to už bylo plně v režii Jokera, který nechtěl Fleckovi ponechat ani malou škvírku ve dveřích k možnému návratu zpátky). _____ Před konečnou třetinou se mohlo více stříhat, některé scény mi připadaly zbytečné (milá sousedka), ale finále opět nabralo na síle. SHRNUTÍ: Když se maska stane tváří.(16.10.2019)

Herecký koncert Joaquina Phoenixe, který v ponuré atmosféře celého filmu září od začátku až do konce... Celé je to natočené tak, že máte po celou dobu pocit, že snad Joker sedí na sedačce hned vedle vás - není vám jeho přítomnost vůbec příjemná, zároveň vás ale zajímá, co udělá dál, takže jeho přítomnost snášíte dál... Vše je navíc doplněno výborným minimalistickým soundtrackem, který celou atmosféru ještě umocňuje... Zlatý plešoun od akademie pro Phoenixe a 4 hvězdy ode mě pro Jokera...(2.10.2019)

První myšlenka, která mě v souvislosti s tímto filmem napadne, je, že je naprosto zbytečný. Možná ne pro studio a producenty, ale pro diváka rozhodně. Hned vzápětí se vynořuje otázka, jak mohl takhle ordinérní film vyhrát v Benátkách. Vskutku bych asi spíš pochopil, kdyby podobnou cenu získal Nolan za TDK než tohle. Není to samozřejmě špatně natočené, právě naopak (avšak nijak inovativně), ale tak kolikrát se můžete dívat na ten samý příběh, aniž by vás nezačal nudit k smrti. Máme tady outsidera, jenž je bit životem a lidmi bez přestávky na každém kroku. Po téměř nekonečné řadě příkoří následuje vzdor. V tomto případě má podobu negativního násilí, jde totiž o padoucha (v případě kladných hrdinů mluvíme o pozitivním násilí, humanitárním bombardování apod. (s tím bombardováním si dělám legraci, Václav Havla jsem sem rozhodně zatahovat nechtěl, a navíc jsem ho měl rád…)). A následuje The End. Bravo. Překvapily mě tři věci (když ten celkový obraz byl tak fádní, snažil jsem zaměřit na detaily): 1. Arthur Fleck má svém prostorově docela velkorysém bytě dvě televize, 2. Thomas Wayne byl dle všeho špatný člověk, i když jsem si z Batmanova vyprávění vždy vyvozoval naprostý opak (nutno přiznat, že tohle mohl být jeden z Fleckových bludů; nejbližší snímek by mělo DC věnovat právě této postavě), 3. Arthur při své návštěvě Arkhamské psychiatrické léčebny oslovuje afroamerického zřízence jako „brother“ (neunikla náhodou komiksovým fandům velmi pravděpodobná hypotéza, že Jokerovým nevlastním bratrem vlastně není Batman, ale tenhle bezvýznamný černoch?). Doporučení: nechoďte na to, je to fakt ohromná nuda, já přehodnocení svého rozhodnutí (původně jsem na to do kina jít nechtěl) lituji.(11.10.2019)

Bizarní herecký výkon Joaquina Phoenixe ve filmu, který se neměl jmenovat Joker, ale Arthur. Občas sem měl s jeho výstupy problém, některé pasáže byly naprosto famózní, jindy mě svým neustálým smíchem otravoval a připadal mi jako neuvěřitelný slaboch a ne děsivý psychopat Joker. Mám pocit, že Phillips zapojil Gotham a komixový původ jenom proto, aby mu film plný brutální deprese a násilí vůbec někdo povolil natočit. Místy strhující, hlavně při scénách zabíjení, nebo obyčejného rozhovoru s policií, místy takové nijaké, úplně se do mě nevryla ta deprese Gothamu a místy sem Phoenixovi ten výkon nebaštil. Konec, jakkoliv byl předvídatelný, byl fajn. Hudba a kamera pro mě nejsilnější zážitek z filmu, Jokerův tanec nebo jeho útěk do metra naprosto skvostně natočené pasáže. Místy to pro mě bylo geniální, místy to bylo docela obyčejné drama. Vím, že Joaquin Phoenix předvedl strhující výkon, občas mě ale ten jeho výstup přišel až příliš, předpokládám, že to je jen můj subjektivní pocit a Phoenix si asi jasně jede pro Oscara. Joker se nedá absolutně zapojit, nebo srovnat s jiným filmem, kde jeho postava vystupuje, srovnávat Jareda Leta nebo Ledgera s Phoenixem je naprosto zcestné, protože to je úplně jiný styl filmu. Ano, nový Joker je skvělý film, odcházel sem z kina velice spokojený, ale tak výjimečné, jako z toho všichni šílí to není.80%.(14.10.2019)

Přeměna člověka v jednoho z výrazných padouchů v Gothamu a batmanova protivníka. Přestože to na mne působilo skoro až zdlouhavě, neb stále jsem očekával, kdy se dopadne pomyslná poslední kapka a povstane Joker, měl pozvolný přerod svůj význam a větší hloubku než padouši, kteří vznikli na filmovém plátně během pár minut. Je to mrazivě poutavé, žádnou velkou akci však neočekávejte, spíše ´art´ než ´action´. Je to především geniální one man show Joacquina Phoenixe, který snad ani na chvíli nezmizel ze záběru. Jeho výkon jistě bude ověnčen nějakými významnými cenami. 85% (viděl jsem: 1x dvd titulky)(26.1.2020)

100%. Těžko říct, jestli je Joker příslibem chystané revoluce, nebo je jen tvůrčím unikátem, v každém případě nasadil laťku očekávání velmi vysoko, a to zejména proto, že funguje nejen jako komiksová adaptace a součást DC univerza (kterou vlastně není), ale funguje také jako zcela samostatný článek. Ne snad, že by bylo nemožné vidět ostatní komiksové adaptace bez kontextu a zároveň si je užít, ale Joker je průkopníkem, který si i svou strukturou vyprávění troufl přejít hranice komiksového příběhu a podařilo se mu vytvořit jedinečné dílo, které možná změní budoucí rámcový přístup k tvorbě komiksových adaptací, jestliže po vzoru Jokera potlačí povrchní estetično (ale to neznamená, že by tady estetika nefungovala) ve prospěch hlobuky příběhu a intelektuální katarze. Detailní zhodnocení zde.(30.9.2019)

Jako dobře, je to fakt dobrý film, ale vadí mě na něm, že v žádném okamžiku nepřekročí onu hranici, kdy bych si řekl "wow, tak tohle Jokera zlomilo a udělalo ho oním věhlasným padouchem". Nechápejte mě špatně, jeho život je dost po..., ale Phillips prostě nedokázal jít až za hranu. Jako sonda do života člověka, kterému se hroutí svět, to dle mého neuspělo. Čekal jsem pecku na úrovni Falling Down. Za všechno mluví fakt, že nejvíce se mi líbila scéna, kdy Joker odchází do nemocnice a napálí to do dveří, které se otevírají jen zevnitř. To nemění nic na tom, že se jedná o jeden z nejlepších DC filmů. Takhle se točí temný příběh, Snydere. Jen vizuál nestačí.(4.10.2019)

Joker je solidně natočený kousek z DC vesmíru, který ohromí hlavně díky dechberoucímu hereckému výkonu Joaquina Phoenixe (#andtheoscargoesto) a svým temně nelítostným vizuálem, jež jde ruku v ruce s ponurým soundtrackem, který dělá z Gothamu ještě více špinavé a zkažené místo. Velkým plusem pro snímek o zrodu batmanovy největší nemesis bylo právě upozadění "netopýřího muže" na minimum. Film nabízí syrový pohled na duševně nemocného člověka, kterého už unavilo být boxovacím pytlem pro ostatní, a tak se rozhodl povstat, čímž rozpoutal kriminální revoluci. Velice mě potěšilo obsazení Roberta De Nira a Frances Conroy ve vedlejších rolích. Už teď je jasné, že Joker bude příští rok jistě atakovat na Ceny akademie a já osobně mu přeji sošku minimálně v kategorii za Nejlepšího herce a Nejlepší hudbu.(12.10.2019)

• BoPo

Ak by som zobral do úvahy niekoho, kto nikdy nevidel nič s Jokerom, tak bude preňho toto x-té stvárnenie pomerne neatraktívne. Proste ďalší pošuk, ktorého stav postupne graduje. Nič nové pod Slnkom. Pre fanúšika batmanovského sveta ide len o doplnenie informácií s tým, že keď sa všetko konečne začne podobať tomu, čo sa mu najviac páči, tak príde koniec. Phoenix fajn, ale nejako ma nevtiahol do toho svojho sveta. Civilne pojatý zrod legendárnej postavy, ktorý neprináša nič výnimočné. Len depku plnú smiechu. Jeden z najviac precenených filmov.(26.12.2019)

Co se stalo s Gothamem a co se to stalo s lidmi z Gothamu ? Alan Wayne vystavěl Gotham na bažině a udělal z něho ozdobu Ameriky, ale teď Gotham doutná a ty jiskry, co v sobě doutnající Gotham má, nejdou uhasit. Filmu sem fandil, od začátku, byla to taková intuice že tenhle Joker, bude dokonalý a že se konečně dočkám, krále chaosu a taky sem se dočkal a to čekání, stálo za to. Joaquin Phoenix jednak do role Jokera, dal tělo i duši, ale zároveň mu tahle role i pomohla a je to pravdu ten Joker. Sice okolo filmu kolují různé teorie, kdy jedna z nich je minimálně reálná, ale já osobně si myslím že až na určité věci, se to opravdu celé stalo. Ale Joaquin Phoenix, neni jediným hercem, co si zahrál postavu Jokera, ale jeho příběh, je nejvíce originální, sou v něm sice otazníky, ale zároveň sou zde i odpovědi. A tak jako v komiksové knize ,Joker: Oslava 75. výročí, tak lze tenhle film brát, jako jeden z mnoha příběhů. A byť se tenhle film hodně, srovnává s filmem Taxikář z roku 1976, tak za mně je tady asi jedno procento Taxikáře a zbytek se rozděluje, mezi zrození krále zločinu a psychologický film. A v obou rovinách, film funguje a je to silný psychologický film, ale zároveň ho lze brát jako film o Jokerovi. A co se týče toho, že Arthur bude zde velkou většinu filmu šikanován a pak ke konci udělá trochu toho bubu, tak nic takového se nekoná, Arthur je zde šikanován, ale velice rychle vystřízliví a dojde k prozření, že takhle se k němu Gotham nebude chovat, protože jestli ano tak rozdmýchá ty jiskry a celý Gotham zapálí a nechá ho hořet a on se tomu všemu, bude smát, bude se smát upřímně a dlouze, protože to bude jeho první vtip, první z mnoha, co budou následovat. Ps: Ještě před tím, než sem šel na tenhle film, netušil sem, že existuje nemoc gelolepsie - dotyčný se začne neovladatelně smát/brečet. Takže tvůrce filmu a Joaquin Phoenixe, je třeba za tohle ocenit pěti hvězdičkami a i tím Oscarem.(22.10.2019)

1 4 5 6 7 8 9 10 18 36 53 70