Tiché místo: Část II

• USA A Quiet Place Part II (více)

Neví se, odkud přišli, ale okamžitě po invazi na naši planetu se postavili na vrchol potravního řetězce. Reagovali na jakýkoliv zvuk a jeho původce bleskově zlikvidovali. Abbottovi přežili i díky tomu, že se kvůli nejstarší dceři naučili všichni komunikovat posunkovou řečí. Jenže ani to jim nakonec nepomohlo, otevřený střet s vetřelci nepřežil otec Lee (John Krasinski) a matka Evelyn (Emily Blunt) zůstala se třemi dětmi (z nichž jedno je novorozeně) úplně sama. Pragmatické ženě je jasné, že přežít dokážou jen s pomocí dalších přeživších. Právě tak začíná příběh druhé části Tichého místa. Abbottovi opouštějí svou farmu, díky systému přísných pravidel relativně bezpečné útočiště.  Vydávají se na extrémně nebezpečnou pouť, na jejímž konci snad čeká někdo, kdo jim pomůže. Během svého putování si však uvědomí, že stejně velké nebezpečí jako od nezvaných hostů z jiné planety, jim může hrozit od jejich vlastních lidí, k nimž se upínali jako k poslední naději na záchranu. Jak říká cynický drsňák (Cillian Murphy), ke kterému se přidají: „Lidi, co zůstali, si zachránit rozhodně nezaslouží.“ (CinemArt)

Cappuccino

Dvojka nám ukázala, ako sa vlastne tajomné monštrá dostali na planétu Zem, a zistili sme tiež, ako sa dá proti nim bojovať. Výraznejšie rozšírenia univerza však neočakávaj. Akčné scény boli napínavé, no (šepkacie) dialógy a gestikulácia medzi postavami ma nechávali chladným. Ku koncu som už len čakal, kedy prídu záverečné titulky. ()

misterz

Dôstojné pokračovanie jednotky, ba povedal by som, že v niektorých momentoch to bolo aj lepšie. Páčilo s ami na tom hlavne to, ako z celého príbehu začína liezť niečo zmysluplnejšie. Akčné scény boli tiež slušné. Nadpriemer. 75/100 ()

mzss1

[90%] Viděno v kině a to kurva po dlouhé době, resp. letos v r. 2021 poprvé! Šílená doba, koronavirová! Jak já ty kina miluji. No, takže TICHÉ MÍSTO: ČÁST II … Už podle traileru mi bylo jasné, že tohle bude velkolepější, než první počin. Nechci se zde moc okecávat, tak se to pokusím shrnout v kostce. Určitě je to tak na lepší 4*, ale já těch 5* prostě dát musím. Nejen tím, že jsem velké plátno po delší době viděl, ale prostě to nemá žádnou zásadní chybu. Je pravda, že jsem ve finále čekal nějaké větší a zásadnější rozuzlení, které, se sice nedostavilo, ale ani jsem v to neočekával. Je prý potvrzeno, že vznikne třetí film, takže se možná nějakých překvapivých zvratů téhle začínající postapokalyptické série, dočkáme. Má to opět NAPĚTÍ, ale především perfektně ozvučené a kamerou nasnímané scény. Jsou rozděleny do celého rozsahu filmu, takže zde nuda nehrozí. Stopáž je relativně krátká, takže mi to uteče rychle. Hudba od Marca Beltramiho je zde ještě výraznější než v jedničce, takže super! Herecké obsazení je na tom velice dobře. Emily Blunt zahrála svůj dobrý standart, Millicent Simmonds sehrála charismatickou dívku, Cillian Murphy mě zde bavil asi nejvíc – zahrál přirozenou a uvěřitelnou roli. John Krasinski zde byl pouze v úvodu, který mapoval první den apokalypsy. Co k tomu ještě dodat? Mě to bavilo hodně, spoustu aspektů je zde asi ohraných, ale opravdu nemám nic, co bych vytkl. Těším se na další shlédnutí a rovnou už na třetí díl! ()

Goldbeater

Velmi solidní pokračování, v němž se sice jen variuje všechno to, co už nastavil první díl, nicméně stále ve velmi poutavé formě a bez hluchých míst. A Cillian Murphy byl  výborně zvolenou posilou obsazení. Jen teda musím přiznat, že ač jsem nějaká pochybná rozhodnutí postav v jedničce relativně přijímal, zde už jsem párkrát opravdu musel kroutit hlavou. ()

Omnibus

"Pidlooká, ušatá, sympaticky zubatá... Kdo si prdne, toho slupne, držet hubu je teď nutné!" První část tísnivá i děsivá, tu bych nepřežil. V noci hlasitě chrápu, při jídle děsně mlaskám a při sexu funím o sto péro. Tiché místo 2 bych dal na pohodu. V jedničce stačilo si jen uprdnout a během pár vteřin už se ze všech stran řítily dva tucty hladových příšer, ve dvojce už to ušatozubatci měli na háku. Maminka hrdinka se synáčkem nerdem, pidlouchou dceruškou a s ukňouranou vetřelčí svačinkou v zavinovačce, ti všichni oroštovali volume na max. Dupali jako sloni, řvali jako na lesy (viz hnáta v železech) a ze zbraní imrvére stříleli, jak u Verdunu. Až po půlhodině se vždy přiloudala jedna jediná příšera, otrávená a nevrlá, že ji kraválem vytáhli z brlohu. Hřebičkem do mé divácké rakve bylo jachtaření. Takže: zkonstruovat kosmické koráby a proletět k nám stovky světelných let, to mimozemšťané umí. Aby pak víc jak rok seděli u vody na chlupatých ufoprdelích a marně slintali nad lidským masíčkem na ostrově, kam přece nemůžou, protože neumí plavat! A co použít nějaké to příruční vznášedlo z jejich raketoplánů nebo nedejbože nějakou jachtu v přístavu? Rok je to nenapadlo. Dokud na jednu loďku příšera omylem nespadla :-)). Holt uši jako slon, zubů plnou hubu, ale v hlavě vymeteno, IQ ušaté tykve. ()

kingik

Pšt! Slepé mimozemské kreatury osidlují zeměkouli už druhým rokem a stále je nejlepší obranou proti jejich smrtícím nájezdům nedělat hluk. Jejich mimořádně senzitivní slechy zná Emily Blunt a její relativně pustou krajinou putující rodinka za bezpečím naprosto dokonale. Nyní k sobě do party přizvali Ciliana Murphyho a na ty bestie si pořádně vyšlápli. Společně zachytili rádiový signál, který dává určitou naději na přežití. Jednička sklidila komerční ohlas, proč tedy nepokračovat ve výdělku. Vznikla dvojka, sice bez Johna Krasinskiho před kamerou (nepočítáme-li úvodní rekapitulaci apokalyptických událostí za jeho přítomnosti), ovšem s Johnem Krasinskim za kamerou a v tvůrčí a produkční permanenci. Michael Bay coby šéf své produkční společnosti pokračování taktéž náležitě posvětil. A poměrně nelehkým úkolem bylo pokračování posunout do oblasti nejapných diváckých překvapení. S politováním musím oznámit, že žádné mimořádné inovativní překvápko se ve druhém dějství neurodilo. Kreatury nenosí roušky a respirátory, do bister a restaurací chodí v klidu neočkované a pro nějaké scenáristické rozvolnění mají svá osobitá pravidla. Oproti tomu je Emily Blunt nemálo ustaraná, aby zdravotní klima umožnilo filmu jejího manžela v kinech zabodovat, až má občasně na čele zduřelou žílu. Film si na květnaté dialogy nepotrpí, obsahuje několik pasáží beze slov, které v sobě mají ostrou nálož napětí a působivosti. Najde se i porce nedomyšleností a film nemá povedený závěr, nebo mně nepřišel zajímavý. John Krasinski se ukazuje být schopným režisérem, scenáristicky už tolik neexceluje. Technické zázemí filmu je na patřičné úrovni, líbilo se mně, že film není ponořen do tmy a nebojí se bojovat s kreaturami ve dne. Dvojka má jen standardních 90 minut, tudíž má poměrně spád a nestihne vyloženě nudit, je mládeži přístupná, takže gore nemá prostor, navíc námět má tendenci být vyčerpaný jedničkou, přičemž scénář na něj víceméně urputně navléká scénky a scény rodinky v ohrožení, načež to celé zakrnělo v horor v očekávaných mantinelech. 6/10 ()

dr.horrible

Až na tú násilnú dramatizáciu niekde za polovicou (keď potrebovali situáciu vyhrotiť na všetkých miestach naraz a dosiahli toho tak, že jedna z postáv urobí ale že úplne primitívnu chybu, čím všetko posere) kvalitatívne porovnateľné s jednotkou. Čiže 85%. ()

HoneyBunny

No, ten pocit novosti je pryč a zbývá docela tradiční postapokalyptický horror, který ale popravdě už není tolik děsivý. Krasinski tu trochu chybí, Murphy ho nenahradí, jeho postava není ani tak zajímavá, ani sympatická. Emily a mimčo jsou tu většinu času do počtu. Film je hlavně o dvou starších dětech, které se v druhém díle konečně naučí bojovat samy za sebe. Stačí to? Mě ne. Třetí díl by to opravdu chtělo něčím novým opepřit. ()

Anderton

Prvý diel sa dal interpretovať celkom zaujímavými spôsobmi, príšery ako metafora materinského strachu, prípadne abstraktnejšie chápanie fikčného sveta ako zobrazenie spoločnosti, kde si musíte dávať pozor, čo poviete a tak ste radšej ticho. Čiže tento svieži prvok už logicky druhý diel mať nemôže a treba ísť ďalej. No a pokračujeme veľmi pomaly, skoro ako v seriáli, čo bude aj jasným Krasinskiho zámerom. Myšlienkovo sa posúvame smerom od pôvodných metafor k otázkam nového otcovského vzoru alebo dospievania a prevzatia zodpovednosti v prípadoch, kde ešte nedávno hrala prím iba milujúca matka. Dôležitú úlohu hrajú dopravné prostriedky, ktoré vlastne vďaka hluku boli absolútne vyradené z hry, čo ma pred troma rokmi akosi vzhľadom na komornosť nejako nenapadlo, tu sa napríklad pozrieme do zničeného vlaku, dôležitú funkciu získavajú prekvapivo lode a nakoniec pomôže aj to posraté auto. Hororové a akčné scény fungujú, aj tak väčšine ide iba o to. Vo výsledku ale prvý film neprekonávame, moment prekvapenia je už fuč, s tým sa nedá nič robiť. ()

Socrates

Řekl bych, že ještě lepší než jednička. Děti pořád blbnou, samozřejmě, ale jinak se Krasinski dokázal vyvarovat nějakých zásadních logických přešlapů a znovu mě udržel v solidním napětí. I ty zhruba čtyři lekačky na mě perfektně fungovaly. Úplně nejvíc ovšem cením, jak tentokrát dosyta dává na odiv bystrosluchýho mimozemskýho nepřítele (se kterým bych si však přál v příštím pokračování nadobro skoncovat, protože v nejlepším se má zavčasu přestat). ()

Frajer42

Jakožto nejlepší uživatel této databáze musím konstatovat, že ani druhý díl mě nikterak nechytil za kulky. Za největší kámen úrazu považuji naprosto nudně napsané ústřední postavy, kterým prostě nemáte chuť fandit. Film je koukatelný výhradně během akčních pasáží, kdy umí moc hezky pracovat se zvukem a tichem. Jinak je celý děj vykrádačka všeho možného a jako celek prakticky nefunguje a bránil mi držet u něj svoji pozornost. Vyloženě dobrý byl pouze úvod, který pojednával o tom, jak se krvežízniví obyvatelé z hlubin vůbec dostali na naši malebnou planetu. [30 %] ()

Dzeyna

Asi je jedině dobře, že si moc nepamatuju první díl. Je sice stále až moc sci-fi a tak trochu kravinka, ale na druhou stranu to má něco do sebe. ()

AppleCore

Mistrovská práce s kamerou, zvukem, napětím a očekáváním dělá z Quiet Place II jedno z nejefektivnějších hororových pokračování filmový historie! Interakce mezi postavami navíc funguje neuvěřitelným způsobem a paradoxně ve znakový řeči podstatně lépe, než kdyby na sebe mluvili normálně. Chybí tomu jenom lidský končetiny lítající napříč obrazem vždy, když monstra zaútočí. ()

Kudly4

S jedničkou jsem měl tenkrát dóóóst velký problémy, nebudu to znovu vytahovat i tady, ale stejně jako například u první Očisty, která se odehrávala pouze na jednom místě, tak pokračování, které nás už vtáhlo do ulic, byla jiná pecka a to samé teď víceméně platí i u Tichého místa. Úvod, který nás seznámil s prvním dnem byl parádní, více známých xichtů , více akce a to hlavní jsou tu konečně ty Monstra ! Za mě velký překvapení, původně jsem si to chtěl pustit, abych se tomu zase vysmál a poslal to svým hodnocením do hajzlu. Jednička mi leží v krku ještě dnes, na tu se dobrovolně nikdy nepodívám, ale na tohle pokračování klidně. Nečekaně spokojený. Očekávám, že by se další díl mohl odehrávat z jiného koutu světa, co třeba Evropa ? .. Evropo, Evropo už jsou to léta, řekli jsme sbohem a shlehla se zem .. ()

Kothy

Tak jsme se po roce konečně dočkali. Film navazuje přesně tam, kde ten minulý končí. Naše rodinka se vydává hledat bezpečné útočiště. V depu narazí na starého známého. Ten jim ale moc nechce pomoct. Dozvíme se i, jak probíhal začátek invaze. Svítá naděje na záchranu lidstva skrz ono naslouchátko, a tak se skupina musí rozdělit. Podíváme se na mnoho nových míst a celý svět se tím dost rozšíří. Lidé jsou poznamenání apokalypsou, a proto si i na ně hrdinové musí dávat pozor. Naděje ale neumírá a pořád je tu šance na záchranu. Film opět skvěle pracuje se zvukem a díky triku s naslouchátkem mohou s monstry konečně efektivně bojovat. Určitě toto rozšíření světa vítám a nebál bych se ani dalšího pokračování. "Šli jste za signálem." ()

silentname

Tak sa zdá, že "A Quiet Place" nebolo len šťastnou náhodou pre Johna Krasinskeho. A vo svojom pokračovaní prináša ďalšiu silnú a kvalitne spracovanú kapitolu príbehu z tohto univerza. A nakoľko to pôsobí, že vo svojom diele plánuje pokračovať, dúfam, že si to udrží rovnakú latku. Pretože možno nebyť pár drobností tak "A Quiet Place: Part II" by si zaslúžilo asi môj najvyšší rating. Pokračovanie je skvelé. Pôsobí to ako keby sme skutočne pokračovali tam kde sme skončili. Má to spád, rozhodnutia postáv (hoci niektoré nie úplne najlepšie) majú svoj zmysel, nikto sa nespráva ako vyslovený idiot a dáva nám to trošku hlbší pohľad na to, čo sa vlastne udialo, ako to celé začalo a k čomu sme sa vlastne dopracovali. Jednotlivé útoky príšer sú opäť spracované kvalitne, po celú dobu som mal pocit, že tam boli s nami. V úvode dokonca máme možnosť vidieť aj nešťastné lietadlo z prvého filmu. Má to atmosféru a úprimne by mi nevadilo, keby bol film možno aj o 20 minút dlhší. Pokojne by som pri ňom strávil svoj čas. Cillian Murphy ako nováčik v tomto filmovom svete je takisto vynikajúca voľba a s výsledkom som maximálne spokojný. Miestami je len škoda, že určité momentky pôsobia trošku nasilu. Sú tam len preto, aby sme mali trošku väčšiu dávku napätia. Tiež je pravda, že Regan mohla prediskutovať svoj plán s mamou, no môj osobný dojem je ten, že i tak by sa reálne ako skupina rozdelili, nakoľko jej brat podľa mňa nemohol podniknúť tak dlhú cestu. Takže reálne nemám väčšie problémy s rozdelením skupiny. Útok ľudí v prístave mi tiež príde ako trošku zbytočná odbočka, no zase to veľmi dobre potvrdzuje Emmetove slová, že niektorí ľudia si nezaslúžia záchranu. Celkovo sú to len drobnosti, ktoré možno len bolo potrebné trošku dopilovať a mali by sme tu excelentný film. No vo výsledku stále jeden z najlepších filmov, ktoré tohto roku prišli. Ak máte možnosť vidieť film v kine, využite to. Myslím si, že ak milujete horory, nebudete ľutovať. Hodnotenie: A ()

Třetí Tiché místo mění režiséra

Třetí Tiché místo mění režiséra

12.01.2022

Po komerčním úspěchu hororu Tiché místo z roku 2018, který s rozpočtem 17 milionů dolarů vydělal celosvětově 350 milionů, i jeho loňského pokračování, které stálo 60 milionů a utržilo i navzdory… (více)

Z Black Widow je megahit

Z Black Widow je megahit

12.07.2021

Navzdory přetrvávajícím dopadům pandemie Covidu začínají kina pomalu ale jistě ožívat. Důkazů byste jen za poslední dva měsíce našli hned několik, ať už souboj legendárních monster Godzilla vs. Kong,… (více)

Deváté Rychle a zběsile trhá rekordy

Deváté Rychle a zběsile trhá rekordy

28.06.2021

Reynolds a spol. diváky do kin nepřitáhli

Reynolds a spol. diváky do kin nepřitáhli

21.06.2021

Do amerických kin tento víkend vtrhlo pokračování Zabijáka & bodyguarda s názvem Zabijákova žena & bodyguard v hlavních rolích s Ryanem Reynoldsem, Samuelem L. Jacksonem a Salmou Hayek – na… (více)