Hlavní postava filmu Eliška s tváří Ester Geislerové, má svatbu a čeká na svůj velký moment. Namísto svého „ano“ ale ženich řekne „ne“ a od oltáře uteče. Naštěstí má zdrcená Eliška skvělou kamarádku s jasným receptem, co je potřeba dělat. Ona sama střídá kluky jako ponožky a proto hned založí Elišce profil na osvědčené seznamce. Té to není příliš po chuti, ale je jí už 35 let, je single a má strach, aby jí neujel vlak. A chce vzít život pevněji do svých rukou. Vrhá se proto do randění naslepo a mezi řadou katastrofických schůzek zkusí najít novou lásku. Zároveň se musí rychle přestěhovat a jedinou možností je bydlet společně s nevlastním bratrem, podivínem, který pěstuje na střeše včely a který ji doma nechce. (Bontonfilm)

silentname

Karel Janák sa po roku vracia s novým filmom "LOVEní". Mám pocit, že pri mene Karel Janák absolútne nečakám žiadne zázraky. No na druhú stranu keď to človek akceptuje, tak ma vie aj pobaviť. Tento film je podľa mňa celkom pozerateľná komédia, no na druhú stranu sú tu opäť typické momentky, ktoré komédie už priniesli miliónkrát a nevedia tomu dať absolútne nič nové. Čo napríklad? Povedzme si pravdu, že od prvého momentu vieme, s kým vlastne nakoniec Eliška skončí. Okrem toho je film niekedy cez svoje postavy vysoko teatrálny. V tomto hovorím najmä o Martinovi Písaříkovi. Jeho postava mi príde často trápna. A čím viac sa snaží veci napraviť, alebo vysvetliť, o to viac sa potápa. A čo ešte musím povedať, tak najhorší výkon filmu patrí Romane Goščíkovej. Vo všetkých scénkach pôsobí vysoko drevene a nakoniec ešte musí mať film nečakaný zvrat, ktorý nemohol predpovedať absolútne nikto. A je to len sprosté. A potom ten gýčový záver. To sa deje v amerických filmoch. Prečo tu? Pozitíva filmu? Ester Geislerová je sympatická hlavná hrdinka a jej postava sa mi aj celkom páči. A podobne ja na tom aj Jakub Prachař. Je vtipný, má dobré momentky a sledovať ho ma baví. A priznávam, aj Evelyn ma vie pobaviť. Najlepšia časť je asi scénka na balkóne. To ma vysoko pobavilo. Bežanie Malej Pardubickej je tiež vtipné a myslím si, že je tu ešte okrem toho pár scénok, ktoré sa mi páčili. No musím ešte jedno pripustiť. Kde odišli všetci normálni chlapi, keď sa točil tento film? Úprimne... kam sa podeli? Hodnotenie: C ()

dopitak odpad!

Karel Janák na hrad! Je totiž šance, že by přestal točit. Tohle hloupé nic plýtvající talentem nemnoha šikovných herců je jeden velký trapas. Inovativní scény: 0 Pořád to stejné plácání dokolečka. ()

Arsenal83 odpad!

Keď na hnusnú prasnicu ako je Kramerová, ktorá by bola mimochodom hnusná aj v chudom stave, napíšu scenár, že "střídá kluky jako ponožky", to sa vo mne objavuje taký prirodzený reflux, že mi v pažeráku ostala diera. Nedokážem pochopiť, kto z tejto nechutnej osoby vyrába herečku, ktorou nikdy nebola ani nebude. Ona totiž nemá na to, aby hrala čo i len v slovenskom filme, a to tam máme laťku prekliate nízko. Film inak myšlienkovo mimoriadne prázdny a najhoršie je, že sa plejáde hereckých prepadákov (Prachař, Písařík) snažila prispôsobiť aj Ester, ktorá je inak dobrá herečka. ()

Marze

Připomíná to Ženicha na útěku i Nevěstu na útěku. Po slzavé cestě tu je přehlídka šťastných párů i sponzorských odkazů, bizarních nápadníků z internetu, na čemž zase stavěla Sezn@mka, zvyšováním sebevědomí za pomoci nových šatů, bot, účesů a cvičení, což používají takřka všechny romantické komedie, včetně náladových klipových podkresů. Podobně lze odškrtávat vzor za vzorem po celý film. Patří sem ponižující lovy v baru či stínový doprovod na rodinnou slavnost jako v Teorii velkého třesku, pouliční hudební vyznání z Lásky nebeské, veřejné ztrapnění v duchu Bridget Jonesové i sportovní souboj o muže, na jakém stojí Ženy v běhu. Více než herečky baví jejich kolegové, jmenovitě mimoň Jakuba Prachaře a zejména Jaroslav Plesl v epizodní, ale kouzelné „usínací“ etudě. Za vrchol hospodského humoru čtvrté cenové považuji hlášku hrdinky "je střed, je ho tam třeba". Kdykoli se urodí milý nápad – a takových detailů není vůbec málo, využije se alespoň natřikrát, jako třeba koťátko místo kapesníku. Navíc přirozenou radost ze smíchu leckdy vzápětí uzemní klišé jako hrom v čele se vzlykající slečnou vlekoucí kufr zpátky k mamince hustým lijákem. Je zde naštěstí dostatek vtipných situací i průpovídek typu „je ajťák, ne autista“. ()

marhoul

Jelikož jsem nečekala nic, byl prostor pro překvapení. To se neudálo. Ester je milá dáma, mám ji ráda, a ani zde mi nevadila. Ze sympatií k ní a kvůli zábavné zúčastněné slovenské komičce, je ta jedna hvězdička. Všechno ostatní byla troškovská ubohost, ale bez špetky rádoby vtipu. Nenašla jsem nic, co by se dalo vyzdvihnout, snad jen, že Žilková krákala trochu méně než jindy. Není to ani pro ženy, ani pro mladé holky, není to ani vtipné, ani dojemné, není to koukatelné. A vizážistům bych dala lopatou po hlavě. Neumět nalíčit hlavní postavu tak, abychom nemuseli, v každém záběru, počítat v její tváři naběhlé, zarudlé vyrážky (ne, nemyslím znaménka, myslím skutečně beďary) je amatérismus nejhrubšího zrna. A to nemluvím o kostýmech. Janáka jsem vzala na milost kvůli dvěma pěkným pohádkám (Nejlepší přítel a Korunní princ), ale teď už nad ním lámu hůl definitivně. Zlaté Ženy v běhu! Zlaté Na střeše! A zlatá, tolik kritizovaná, Cena za štěstí. Viděno ze zvědavosti na celoroční V.I.P. kartu, jinak bych do vstupenky prostředky neinvestovala. ()

Oktavianus

Romantický film tak moc dokonale podle šablony, až to trochu vzbuzuje odpor. Karel Janák dodržuje všechna žánrová pravidla naprosto dogmaticky, bez jakékoli špetky invence, že se dá předvídat zdaleka nejen to, jak celý film dopadne, ale scéna za scénou včetně trapných klišé jako zpěv na veřejnosti nebo běh městem, aby se něco zachránilo... LOVEní je kdoví proč žánrově zahrnuto jako komedie, což mi tedy není jasné, z jakého důvodu - vedle jednoho zajímavého (Malá pardubická), jednoho úsměvného (hradecko-pardubický vtip) a jediného opravdu vtipného momentu (postava Jarouška Plesla, za což ale může hlavně Pleslovo geniální herectví, s jakýmkoli jiným hercem by ta scéna skončila tragicky trapně) se není čemu smát. A že negativ je fakt dost... když opominu skutečnost, že spousta věcí scenáristicky nedává smysl (včetně výchozí premisy - proč by doprdele šla hlavní hrdinka bydlet s "nevlastním bratrem", kterého vůbec nezná, když je jí zatěžko bydlet s nejlepší kamarádkou?), což je hloupé, ale ještě ne otravné, tak fakt otravný jsou především karikatury postav ztvárněné Romanou Goščíkovou (která zoufale přehrává a hrát vůbec neumí, ale jasně, je to režisérova manželka), Evelyn Kramerovou (afektovaná, nerealistická a strašně směšná postava - že by protivná tlusťoška měla být vztahovou rádkyní, haha, tak určitě) nebo Veronikou Žilkovou (v momentě, kdy vytáhla samopal, bylo jasný, že tenhle film bude průser). Ostatně, i Ester Geislerová je unylá jak leklá ryba, ale dobře, mohl to po ní chtít režisér. Jasně, v seznamkách jsou hodně divný lidi - ale ne karikatury. A LOVEní víc než nepovedené karikatury nenabízí. ()

Stanislaus

LOVEní nabízí několik vtipných momentů a nápadů - viz narkoleptický mamánek, výjezd na Kuňku či Malá pardubická - ale celkem velkou část stopáže si člověk láme hlavu nad mechanismem vnitřních pochodů hlavních postav, jejichž uvažování a jednání by se dalo chvílemi přirovnat k jednomu velkému rozšmelcovanému paskvilu. Cílové diváky tento slabší odvar hollywoodských romantických komedií s několika českými hity určitě nadchne, mě však nechal chladným. P. S. Člověk by nevěřil, k čemu se dá použít kotě! ()

honajz

Televizní historka roztahaná na neskutečně dlouhých hodinu a čtyřicet, kde Ester hraje naprostou krávu a spoiler - krávou zůstane až do konce filmu, ale ten ajťák k ní i tak bude chovat něžné city, a ona k němu - což je mimochodem jasné od první chvíle, kdy se potkají a je nám vehementně vysvětleno, že nejsou ani nevlastní bratr a sestra, aby to chápal i divák pitomec. Děj zde vlastně není, a to, co se na plátně děje, plíží se pomalu,odehrává se pomalu, a odnikud nikam to nejde. Komedie to taky není (až snad na scénu utírání očí kočičkou), rodiče dívky mi přijdou jako z jiného světa a postavy obecně se chovají tak mimoňsky, že to snad je vážně film o ufounech, kteří si zkoušejí hrát na lidi podle českých romanťáren poslední doby včetně všech klišé. Nemá to ani žádné napětí, nečekané zvraty, nic. Ale zas si Janák aspoň mohl koupit dron a simulovat let včeličky, úžasné. A kupodivu ani z města (Pardubice) a jeho historických zákoutí kamera nic moc nevykouzlila. Potěšil mě jen zápas Komety v telce. ()

Pítrs85

Ten důvod, proč jsem si tenhle film pustil, je, že se natáčel v mých oblíbených Pardubicích (i když pořád nechápu, proč se romantické filmy nemůžou točit v mé rodné Jihlavě...), které jsem letos konečně navštívil a chtěl jsem se tak znova podívat na všechna ta cool místa, co východočeská metropole nabízí. A ona tam byla! Ehm, k filmu... Když protrpíte první půlhodinu... tak to nepřestane být méně trapný, ale nějakým (mně) záhadným způsobem to funguje... tak nějak. A proč celý tři hvězdy v hodnocení? Jedna je za příjemný doprovodný soundtrack (indie pop!), druhá, ehm, za ty Pardubice, a třetí bych si dovolil dát sám sobě, že jsem to dokázal dokoukat až do konce. I proto, že českou romantickou komedii jsem si nepustil dobrých deset let. A předtím taky ani jednou... ()

hansel97

Komerční odpad, ve kterém se Češi snaží natočit "současnou a cool" komedii, což vše ještě zhoršuje. Trapný scénář a fakt jediný, kdo tam za něj stojí komediálně je Evelyn. Romantická šablonka na entou. 25% ()

eraserhead666

"Už jste se spolu vyspali?" "On jo." Ten scénář přitroublý je, to ne, že ne. Ale některé obsazení (zajímavá Geislerová, zábavný Prachař, zvláštní Evelyn, skvělý Plesl) to docela povyšuje na až příjemně koukatelnou jednohubku. 2.5* ()

claudel

Štědrý večer neplánovaně s filmy Karla Janáka a jak v případě pohádky, tak v případě této komedie mohu hlásit spokojenost. Překvapuje mě tak nízké hodnocení, není to komedie přeplněná trapností kromě Richardovy ujeté kamarádky. Ano, je to předvídatelné, ale realita dnešních seznamek a ujetosti je v lehce nadsazeném stylu zachycena věrně. Ester Geislerová kvete do krásy a Jaroslav Plesl nezklame nikdy ale opravdu nikdy. ()

Necrotongue

Zřejmě si stále ještě udržuji určitou dávku naivity, protože jsem kdesi hluboko uvnitř doufal, že bych se snad tentokrát mohl dočkat kvalitní české komedie. No, nedočkal... Romantické komedie jsou v určitém ohledu skoro všechny stejné- děj je až děsivě předvídatelný. LOVEní nepatřilo mezi výjimky, od počátku bylo jasné, kdo s kým skončí, přestože se jistě objeví řada překážek, ale s tím jsem už předem počítal. Problém byl v tom, že byl film chvílemi opravdu trapný, to už mi vadilo velice velmi, Evelyn mám rád jako komičku, jako herečka Eva Kramerová je ale hodně nepřesvědčivá, postavu Evy v podání Romany Goščíkové jsem vůbec nepochopil a ke spokojenosti jsem měl hodně daleko, ale... Bajkery a Špindl jsem zodpadoval, tady se mi do toho nechtělo, protože jsem se chvílemi docela bavil, Ester Geislerová zahrála výborně (tik v očním víčku na svatbě byl dokonalý), Jaroslav Plesl mě ve své mini roli totálně odvařil, a svým výkonem mě mile překvapil Jakub Prachař. ()

Morholt

Docela mě překvapilo, že si Janák nedokázal poradit s jednoduchou romantickou premisou. Styl vyprávění se potácí ode zdi ke zdi, vtip je místy až příliš nucený a k jasně danému vyústění příběh spěje neohrabaně zamotávanou cestou. Své momenty film má, to zase jo, ale čekal jsem, že důvodů pro zasmání tu bude mnohem víc. Alespoň že obsazení je celkem slušné a nejmladší Geislerce to s Prachařem příjemně šlape. Nicméně nechápu, kdo obsadil to otylé cosi ze Slovenska. To bylo něco naprosto příšerného a i tenhle castingový kiks má svůj podíl na celkové podprůměrnosti. 35% ()

GeusX

Komedie u které se párkrát od srdce i zasmějete (a pokud netrpíte narkolepsií, tak ani neusnete). A to se počítá! Jinak takový ten předvídatelný příběh o "nečekaném" zamilování - nějak mi v příběhu chybělo víc nějakých alespoň náznaků, které by k zamilování zavdaly příčinu. (viděl jsem: 2x) ()