Predátor

• USA Predator (více)

Arnold Schwarzenegger má jako major Dutch v Predátorovi vcelku rutinní úkol, vysvobodit několik amerických vojáků ze zajetí partyzánů uprostřed džungle. Nakonec se ale musí utkat s daleko tajemnějším a nebezpečnějším nepřítelem. On i jeho muži čelí děsivému mimozemšťanovi, který postaví americké hrdiny poprvé v životě před opravdový strach. (Pannonia Ent.)

Lencha

Predátora můžu :-) Výborná akční sci-fi. Výborný scény...jedna hvězda za Arnolda, jedna za predátora...dvě za zbytek filmu:-) ()

ranp

Mně se Predátor prostě líbí, patří k mým nejoblíbenějším akčním filmům. Je zde výborná atmosféra napětí, dostatek akce a ta potvora má super dredy :-) ()

lskala

Tenhle film, měl podle mého velké předpoklady, stát se jen další akční béčkovou řežbou z konce 80 let, ale výsledek je přímo famózní. Arnie si jako obvykle vystačí s pár drsnými pohledy, "Apollo Creed" překračuje svůj stín z Rockyho, Bill Duke hraje nehorázného srdcaře a Indiánský stopař Sonny Landham, se svou mačetou, taktéž vstoupil do filmové historie. Atmosféra v pralesu je umocněná skvělou hudbou a pohledy Predátora na tápající komando, vše jen umocňuje. Akční kultovní pecka - 95% - 5***** ()

Cejny

Perfektní sci-fi thriller, u kterého jsem se nejednou klepal, jak ratlík. poprvé jsem ho vidět tak zhruba v 8-10 letech a to si pamatuju dodnes, jak jsem z toho pak nemohl. No doba pokročila a nyní už se na tento téměř klasický snímek dívám minimálně jednou do roka. ()

OughJay

Sakra, kdo byl vlastně predátor? :D Ne nadarmo se o tomhle filmu mluví jako o jednom z nejlepších, který Schwarzenegger natočil. Džungle je hold nevyzpytatelná a poskytuje vynikající prostředí pro toho, kdo se v ní dokáže ukrejt. Celej film jsem byl napnutej jak kšandy odkaď to zas přijde... :) Nebojim se říct, že bez Schwarzeneggera by ten film byl polociční. On tomu dodává ten správnej náboj a přidává svoje charisma. Navíc těžko si lze představit, že by proti Predátorovi uspěl někdo menší a slabší, než on (jako např. Danny Glover ve dvojce). Nabízí se srovnat tohle dílo s Rambem, jenže zatímco Stallone sice zkosil nespočet cajtů, Arnoldovi už nikdo neodpáře, že dokázal sundat Predátora... :) ()

The Viper

Testosteronem přetékající film doplněn skvělým napětím, akcí a především hereckými výkony (Arnie, Sonny, Duke,...) Můj nejoblíbenější sci-fi film. Pochválit musím samozřejmě i masky, efekty a finální sobouj člověka s mimozemšťanem nebo spíše kořisti s lovcem. Takže hon začíná pánové a dámy. Jestli něco chybí mezi nejlepšími filmy na CSFD, tak je to právě Predátor. ()

Maynard.

Naprostá klasika a špička akčních filmů s nekompromisním Arnoldem. Skvěle vypadající predátor, který se na konci filmu odhalí, nahání hrůzu a strach. Film plný nezapomenutelných hlášek. Např ty máš ale velkou K, ty máš ale velkou K, proč si to řekl dvakrát? :o) . Nebo při sundání masky šváce řekne: "you are ugly motherfucker", s českým dabingem : "ty máš ale pěknou dršku". Just perfect! /další skouknutí/. Tehle film nikdy, nikdy nezestárne. Tohle je podle mě jeden z vrcholů akčních filmů. Terminátora sice řadím ještě o chloupek vejš, ale Predátor je hnedka za ním. Šváca to dává jak skoronikdy. Pohled na jeho svalnatý tělo mě dostává a to nejsem zdaleka homo :o). Dokonalá muzika (co jiného taky čekat od Alana) perfektně sedí do prorostlé a smrtící džungle. Taky se mi líbí, že to není vůbec přehnaná a přeplácaný. Predátor pěkně pomaloučku likviduje ty nejlepší zabijáky, ale i ten nakonec narazí na toho nejvostřejšího drsoně. "Ty máš ale pěknou dršku" :o), u tohodle se prostě chlámu ještě teď. Obrovská škoda, že další pokračování nezůstalo v podobným duchu, sice dvojka ještě ujde, ale to co přišlo pak - Predátor vs.Vetřelec a jim podobný filmy, to už ani nestojí za koment. Tohle je absolutně revoluční film, na kterej se dycky rád mrknu, dycky, dycky :o) ()

kenkaku

Predator je jeden z nejlepších akčních filmů vůbec a pro mě se řadí mezi naprostou klasiku žánru. Je to prostě "stará škola" a je úplně jedno že filmu je teď 25let. Stále strčí do kapsy většinu toho co se dnes točí a řadí do škatulky "akční". ()

Kejdlo

Další dobrý akčňák s Arnoldem. Jednoduchý koncept, za to velmi pohlcující. Skvělá akce, napětí a zdevastovaná džungle. Arnie to ale i tentokrát zvládl a tu hnusnou držku nakonec převezl. Ani se nedivím že s ním už nebylo pokračování. 8/10 ()

tempus

Většina scén je něco mezi 3 a 4 *. Krásně v tom vidím to, co paroduje Tropická bouře: bezhlavé akční filmy s vojáky, zpozoroval jsem to jak v Bouři, tak i tady. Za naprosto nelogická rozhodnutí (na konci, podle logiky zbytku filmu) predátora i Arnolda (nebo absurdně ztvárněn) musím zhodnotit 4*. Dalším důvodem 4 * je jak moc se řídí všichni tím, co ve WWW kritizuje prezident Grant Jamese Westa: „Nepoužívejte tu zastaralou metodu našich otců; nejdřív rychle střílej, a pak až jsou všichni mrtví, se teprve ptej“. ()

Sdoom

Klasika, která sice trošku stárne, ale nikdy se neokouká. Jak by taky mohlo, když je tam Arnie. Posledních 20 minut je nesmrtelná akční onanie a Alan Silvestri je génius. :-) Edit 9.6.2019: Tenhle film je čím dál lepší už jen proto, kolik akčních filmů od té doby vzniklo a přesto minimálně 90% z nich není ani z poloviny tak dobrých jako Predátor. (Blu-ray, orig. + CZ tit.) ()

herr_carter

Film všech filmů, pro své hlášky dnes již zlidovělý jenom díky tomu, jak pečlivě bylo vše naplánováno (citlivý výběr herců, skvělý výběr prostředí ale hlavně ta monstrózní hudba).."Co to Billyho pořád tak žere.."...................moje hodnocení = 10 z 10. ()

Circumscriptor

Hoci by som sa snažil sebaviac, tak tomuto filmu prakticky nemôžem nič vytknúť. Fičal som na ňom od detstva, kedy ma neuveriteľne ohúril. Zatiaľčo ostatné deti boli zažrané do animovaných filmov na Minimaxe, tak Predátor bol pre mňa vizuálnym božstvom, ktorého k samotnej dokonalosti poháňala hudba samotného Alana Silvestriho. A na takýto pocit z dokonalého "detského" filmu sa len tak ľahko nezabúda :D. Keď som však trošku zostarol, tak som si uvedomil, že film nemá len úžasnú vizuálnu a soundtrackovú stránku, ale taktiež obsahovú - John McTiernan bol vždy pomerne dobrý režisér, ale na Predátorovi si dal obzvlášť záležať. Rola pána Schwarzeneggera je dnes trochu klišé a už asi dokáže uberať filmu na patričnej serióznosti (česť výnimkám), ale do prostredia podobných filmov, ako je tento, Arnold dokonale zapadá. To, čo ma ale najviac ohúrilo a najviac ma chytilo za srdce, keď som Predátora videl prvý krát, je množstvo skvelých nápadov, ktoré sa vo filme objavili a samotný vzhľad mimozemštana, pri ktorom môžem s čistým svedomím povedať, že predčil Gigerovho Votrelca. ()

James87

Ta atmosféra tiché džungle, to napětí, ta hudba a do toho ta banda v čele s Arnoldem, to nemá chybu. A potom je tady ještě někdo, někdo, kdo nikoho nemá rád, Predátor. Ta maska je proste super. ()

sedm.1

Predator. Synonymum pro filmovou klasiku, legendu, klenot. Je totiž až neuvěřitelné, že film, který vznikl před více než třiceti lety, je prakticky ve všech ohledech konkurenceschopný veškerým žánrově příbuzným snímkům i dnes. O kolika jiných filmech se toto může tvrdit? O minimu. Predator je prostě nedostižná pecka, která disponuje naprosto vším, co dělá film nezapomenutelným. Sice jednoduchá, ve své době ale zároveň velice nápaditá a originální zápletka, odehrávající se v naprosto neuvěřitelném, dynamickém spádu, narvaná až po okraj parádním napětím, skvělými hláškami, dech beroucími scénami a pořádnou porcí akce, které nelze naprosto nic vytknout, nekompromisní, přehledná a strhující, efekty pak na svou dobu patří též mezi ohromující záležitost, atmosféra a prostředí džungle jsou dokonalé a jako třešnička na dortu lze považovat pak veškeré postavy a jejich herecké představitele, samozřejmě v čele s Arnoldem ve své vrcholné formě a vlastně i filmovém období, kdy vypouštěl do světa jednu legendu za druhou. Co zkrátka dodat, snad jen to, že kdo neviděl Predatora, nemá ve filmovém světě co pohledávat :-). ()

Arkanoid

„Stick around.“ Ako prológ vesmírna loď, z ktorej sa odpojí jeden modul letiaci na Zem a potom už špičkovo natočené scény v helikoptérach či džungli. Testosterónová bomba od začiatku do konca, od prvého odpľutia, hodenia ruksaku, bafnutia cigary, neohrozených pohľadov, cez pretláčanie rúk, breaking balls, tímovú prácu či akciu. Desivé výjavy začínajú objavením visiacich mŕtvol stiahnutých z kože a mrazivým pocitom, že niečo tu nie je v poriadku. Tropická džungľa a jej možnosti sú dokonalým habitatom pre vesmírneho lovca, ktorý poľuje ľudí pre zábavu. Pri prvej akcii ľudia proti ľuďom by ma ale potešil aj pohľad na jednotky zhora, nech by som mal prehľad, koľko nepriateľov a kde proti sebe stoja. Hudba je na vtedjašie pomery veľmi slušná, dnes však dokáže byť prekonaná. Prostredníctvom uľavujúceho monológu sa tvorcovia prihovárajú možno nechápavým divákom („He couldn’t see me.“). Z deja zamrzí len nepochopiteľná šanca, ktorú dal Predator Arnoldovi, keď ho mohol rozpárať. Carl Weathers si urval smrť s jednou rukou, no Arnoldov napnutý biceps neprekonal. Potešil aj tvrdý hláškujúci, tabak žujúci kovboj Blain, ale aj celý tím, Poncho, o veľkej vagíne rozprávajúci Hawkins, Mac, čo si ide bomby, či džungli načúvajúci Billy. Perfektne natočený kult. „I ain’t got time to bleed.“ –„I hear you. This shit’s somethin‘. Makes Cambodia looks like Kansas.“ ()

Jiří K.

Boj s neznámou příšerou v pralese. Sci-fi, je-li postaveno na realném základu, mi není tak odporné. Napínavé a zajímavé zpracování s klasickým problémem: Zničte vetřelce nebo on zabije nás! Nenáročné triky podtrhují možnou reálnost příběhu. ()

Nový Predátor našel staronového režiséra

Nový Predátor našel staronového režiséra