Reklama

Reklama

Všichni svatí mafie

  • USA The Many Saints of Newark (více)
Trailer 2

Všichni svatí mafie je dlouho očekávaný filmový prequel k oceňovanému dramatickému seriálu HBO Rodina Sopránů. Mladý Anthony Soprano vyrůstá v jedné z nejbouřlivějších epoch v dějinách Newarku a dospívá v muže právě ve chvíli, kdy povstávají soupeřící gangsteři a zpochybňují nadvládu mocné zločinecké rodiny DiMeových nad rasově rozděleným městem. V této proměnlivé době se ocitá i jeho zbožňovaný strýc Dickie Moltisanti, jenž se snaží skloubit své profesní i soukromé povinnosti. Díky jeho vlivu se z vnímavého mladíka stane všemocný mafiánský boss, kterého svět později pozná jako Tonyho Soprana. (HBO Europe)

(více)

Videa (3)

Trailer 2

Recenze (62)

Lacike 

všechny recenze uživatele

Sklamanie roka? Určite. Prequel seriálových Sopranos nefunguje ani ako prequel a ani ako samostatná gangsterka. Na to sú ústredné postavy mdlé a príbeh fádny. Z hercov akotak funguje jedine Ray Liotta. Línia s pár černochmi tu je asi len kvôli súčasným kvótam. Mafiánsku atmosféru to nemá ani sekundu. Pritom na filme vidno prachy na každom zábere a s výpravou, ktorá mala navodiť šesťdesiatky, si fakt pohrali. Najhoršie dopadli mladšie verzie postáv známych zo seriálu, ktoré tu pôsobia jak paródia zo SNL. Ale našťastie tieto postavy sú na vedľajšej koľaji a znalosť seriálu nie je vôbec dôležitá. Výsledkom je asi tá najnudnejšia gangsterka o vzostupe a páde jedného mafiána akú som videl. Pokiaľ chcete vidieť jak má vyzerať poriadny mafiánsky flák z tohto obdobia a súperení špageťákov a negrov, tak si pozrite skvelý seriál Godfather of Harlem. 4/10. ()

M.i.k.e 

všechny recenze uživatele

Sopranos jsou jedním z těch,dnes už klasických seriálů,který sem nikdy neviděl,takže posoudit jak moc tohle funguje jako prequel nedokážu.Jako samostatní gangsterka každopádně fungují tak napůl a kdyby byli Všichni svatí mafie o půl hodinky kratší,vlastně by se nic nestalo.Prostředí je fajn,ale ničím neohromí a to samé se dá říct i o obsazení (snad s výjimkou namaskované Very Farmigy,kterou jsem původně nepoznal).Úplně mi v roli neseděl ani mladý Tony Soprano,ale až dodatečně jsem zjistil,že ho ztvárnil syn Jamese Gandolfiniho,takže jeho obsazení dává celkem smysl...60% ()

Reklama

Jilda15 

všechny recenze uživatele

Pro fanoušky Sopranos skvělý throwback, ale jako samostatný film pro neznalé to nebude nic moc. Casting je ale skvělý pro všechny role! Ale někdy je až moc zřetelné jak se tihle herci snažili napodobit charaktery Sopranos, až detrimentálně - např. Uncle Junior je tady tak 35 let starý a napodobuje pohyby co má jeho postava v 60, takže to vypadá hodně uncanny, když se hýbe jako stařík i když nemusí - po pádu ze schodů se prostě nemůže zvednout, to bylo až funny, jak nelogické to je. Stejně tak Sil a jeho pohyb hlavou při chůzi. Je to až moc divné. I pubertální Tony Soprano co napodobuje svůj o 20 let starší budoucí charakter (svého otce Gandolfiniho) až moc věrně. Je to pěkný trip down memory lane, ale jak říkám, jako standalone film to běžnému divákovi nic nedá. ()

Radiq 

všechny recenze uživatele

Může obsahovat spoilery:  No nekecej, on existuje prequel k Rodině Sopranů (z názvu to nejde poznat)? Super. Super? Moje chyba. Neměl jsem se tak těšit... Teda ono to nebylo úplně na odpis. Mělo to dobrou dobovou atmosféru, omrkli jsme mladší verze známých postav (což bych vůbec neocenil, kdybych neznal seriál) a herecky mi tam vadil snad jenom mladej Gandolfini (možná to bylo tím páčem, ale možná taky proto, že je to kopyto). Jon Bernthal buď sedí nebo tam skoro není, takže na toho se moc netěšte. Nejvíc tam je  samozřejmě Alessandro Nivola, jehož ánkl Moltisanti je sice hajzl, ale taky trochu svatej... a aspoň do něj trochu vidíme... a za mě herecky spokojenost. Ostatní postavy zůstávají trestuhodně bokem a užijeme si jen jejich náznaky. Děj sem tam oplyne nějakým tím násilím, ale seriál oplýval víc. Škoda, že to všechno vyšumělo tak nějak do nikam. Černošská stopa tady rezonuje, ale zanikne někde v ozvěně v prostoru. Přitom to bylo docela solidně rozehrané - pouliční nepokoje, touha vymanit se z bělošské nadvlády, válka gangů... A úplně stejným tónem nevyužili Raye Liottu - obě postavy. Když už pořádně nepoužili tu druhou, proč zabíjeli tu první? Ale je fakt, že jsem zas pocítil takovej ten poměrně solidní mafiánskej podpažní odér. Tři dám... ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Jedno ze zklamání roku ?? !Film je prequelem ke kultovnímu seriálu Soprano Brothers, který jsem bohužel neviděl, ale doufal jsem, že film dokáže obstát samostatně a jelikož gangsterky rád mám, tak jsem zde očekával adepta na Gangsterku roku ( ono té konkurence moc nebylo, ale s výsledným dojmem moc spokojen nejsem).Alan Taylor, který má na kontě Thora a posledního Terminátora, tak by se i jeden těšil na akčnější podívanou ve stylu Gangster Squad. leč natočil spíš něco ve stylu Irishmana a to mi úplně nevoní.Prostředí 60. let New Jersey je super, kostýmy, móda, krásné ženy a gangsterký kabát to bezpochyby má, ale to je tak všechno. Jedna krátká přestřelka za celý film je opravdu nemilé, kor když je k dispozici Punisher- ten je trestuhodně nevyužitý. Není tu žádný pořádný záporák, žádná pořádná touha po moci, žádná válka v ulicích, nedostatek mrtvých, tempo je pomalejší, zkrátka tomu chybí drajv a působí to spíš jako úvodní epizoda k seriálu, kde se mají začít dít velké věci. Kdo viděl seriál, bude nadávat ještě víc anebo naopak bude spokojen, já se i přes ty nedostatky vyloženě nenudil, je to látka, při které nebudu trpět ani kdyby tam jen banda chlapů v klouboucích pili whisky a kouřili doutníky, ale rozhodně je to promrhaný potenciál. Řemeslně, herecky ( Ray Liotta!) i technicky slušné, ale snadno zapomenutelné.Michela De Rossi je, ale ukrutná kočka !Příběh 3/5, Akce 1/5, Humor 0/5, Násilí 2/5, Zábavnost 3/5 Hudba 3/5, Vizuál 4/5, Atmosféra 3/5, Napětí 2/5, Emoce 1/5, Herci 4/5.6/10. ()

Galerie (83)

Zajímavosti (4)

Související novinky

Miguel Sapochnik opouští Rod draka

Miguel Sapochnik opouští Rod draka

01.09.2022

Režisér Miguel Sapochnik, mimo jiné tvůrce nejlépe hodnocených epizod Hry o trůny, se původně do světa Západozemí vracet nechtěl. Museli ho nakonec přemlouvat scenárista Ryan Condal a autor předlohy… (více)

Zemřel herec Ray Liotta

Zemřel herec Ray Liotta

26.05.2022

Ve věku 67 let zemřel herec Ray Liotta, známý například z filmů Mafiáni, Identita, Kokain nebo Země policajtů. O smrti herce informoval server Deadline, podle kterého herec zemřel poklidně ve spánku.… (více)

Duna se znovu odsouvá

Duna se znovu odsouvá

26.06.2021

Očekávané sci-fi studia Warner Bros., s nímž by mohl režisér Denis Villeneuve (Příchozí, Sicario) pomýšlet i na Oscary, se opět odsouvá. Tentokrát naštěstí jen o tři týdny, a to z důvodu, aby film… (více)

Reklama

Reklama