Reklama

Reklama

Všichni svatí mafie

  • USA The Many Saints of Newark (více)
Trailer 1

Všichni svatí mafie je dlouho očekávaný filmový prequel k oceňovanému dramatickému seriálu HBO Rodina Sopránů. Mladý Anthony Soprano vyrůstá v jedné z nejbouřlivějších epoch v dějinách Newarku a dospívá v muže právě ve chvíli, kdy povstávají soupeřící gangsteři a zpochybňují nadvládu mocné zločinecké rodiny DiMeových nad rasově rozděleným městem. V této proměnlivé době se ocitá i jeho zbožňovaný strýc Dickie Moltisanti, jenž se snaží skloubit své profesní i soukromé povinnosti. Díky jeho vlivu se z vnímavého mladíka stane všemocný mafiánský boss, kterého svět později pozná jako Tonyho Soprana. (HBO Europe)

(více)

Videa (3)

Trailer 1

Recenze (62)

M.i.k.e 

všechny recenze uživatele

Sopranos jsou jedním z těch,dnes už klasických seriálů,který sem nikdy neviděl,takže posoudit jak moc tohle funguje jako prequel nedokážu.Jako samostatní gangsterka každopádně fungují tak napůl a kdyby byli Všichni svatí mafie o půl hodinky kratší,vlastně by se nic nestalo.Prostředí je fajn,ale ničím neohromí a to samé se dá říct i o obsazení (snad s výjimkou namaskované Very Farmigy,kterou jsem původně nepoznal).Úplně mi v roli neseděl ani mladý Tony Soprano,ale až dodatečně jsem zjistil,že ho ztvárnil syn Jamese Gandolfiniho,takže jeho obsazení dává celkem smysl...60% ()

Motinski 

všechny recenze uživatele

Dosť veľká nuda, hlavne v poravnaní s inými gangsterkami, kľudne aj z druhej ligy (Black Mass, Legendy zločinu). Nemastné, neslané, bez znalosti Sopranovcov málo atraktívne a dejovo prázdne. Ma to asi tak 2 silné scény a dobrý kasting na postavy čo poznáme zo seriálu. Junior, mladý Tony, Livia, tí mi sedeli najviac. Kebyže niesom fanúšik možno to ani nedopozeram. Všetko sa strašne vlečie a koniec ma tiež dosť minul. Videl som aj horšie filmy na tento štýl ale tu išlo o sklamanie hlavne preto že ako také očakávania som mal. ()

Reklama

Tjaden 

všechny recenze uživatele

Jako obrovský fanoušek The Sopranos jsem se na tento prequel zpočátku moc těšil, nicméně po prvotních ohlasech amerických diváků i zhlédnutí zdejšího hodnocení jsem se připravoval na zklamání, kterého se mi nakonec i dostalo. Film jakoby celou dobu rozpačitě kolísal mezi tím, zda chce být pouze stylovým doplněním seriálu, nebo plnohodnotným gangsterským snímkem. I kvůli tomu jako celek nefunguje. Osobně bych mnohem raději uvítal příběh točící se kolem Tonyho dospívání, nikoli kolem Dickieho Moltisantiho. Místo jeho románku s mladou otcovou manželkou či konfliktu s afroamerickými gangy bych raději sledoval vývoj postav, které měly pro pozdější děj seriálu hlubší význam. ()

Maximilianus 

všechny recenze uživatele

Spojenie so Sopranovcami tomuto filmu dosť pomáha. Jedná sa o fajn mafiánsky film, ktorý má čaro najmä vďaka už spomínanému seriálu, takže postavy poznáme a už ich iba spoznávame zamlada. Mladý Gandolfini sa pomerne vydaril, ale Junior bol ako vystrihnutý z originálu. A to som originál nevidel už hádam aj 10 rokov. Hneď mi ho však táto postava pripomenula a všetko sa to vrátilo. Uncle Dickie bol tiež fajn, a jednoducho pre fanúšika seriálu povinnosť,  tí, čo ho ešte nevideli rýchlo doňho. 7,2/10. ()

Marze 

všechny recenze uživatele

Pokud nejste fanousek serialu Rodiny Sopranu ci jak se to jmenuje,film se vam moc libit nebude. Izolovany od serialu ma intenzivni, i kdyz obcas nasilny pribeh disfunkcni rodiny. Vypraveni brzo najede na kolej autenticke tragedie. Rasove nepokoje, love story...I kdyz je ukazovan nahled na Sopranovo narozeni pod spatnou hvezdou, nikdy vam neni ukazan jeho modry mesic v napuchlych ocich. Nalada je dokonala, i retrostyl vcetne hudby. Predava se generacni stafeta. Postav je zde hodne. ()

Galerie (83)

Zajímavosti (4)

  • Název filmu vychází z anglického překladu italského jména Moltisanti, kolem nějž se děj filmu točí. Znamená to „many saints“ („mnoho svatých“). (Radiq)

Související novinky

Miguel Sapochnik opouští Rod draka

Miguel Sapochnik opouští Rod draka

01.09.2022

Režisér Miguel Sapochnik, mimo jiné tvůrce nejlépe hodnocených epizod Hry o trůny, se původně do světa Západozemí vracet nechtěl. Museli ho nakonec přemlouvat scenárista Ryan Condal a autor předlohy… (více)

Zemřel herec Ray Liotta

Zemřel herec Ray Liotta

26.05.2022

Ve věku 67 let zemřel herec Ray Liotta, známý například z filmů Mafiáni, Identita, Kokain nebo Země policajtů. O smrti herce informoval server Deadline, podle kterého herec zemřel poklidně ve spánku.… (více)

Duna se znovu odsouvá

Duna se znovu odsouvá

26.06.2021

Očekávané sci-fi studia Warner Bros., s nímž by mohl režisér Denis Villeneuve (Příchozí, Sicario) pomýšlet i na Oscary, se opět odsouvá. Tentokrát naštěstí jen o tři týdny, a to z důvodu, aby film… (více)

Reklama

Reklama