Ač patřil četař Thomas Beckett k nejlepším střelcům v armádě, byl pro svůj věk velením námořní pěchoty poslán do výslužby. Když se jednoho dne objeví u jeho dveří agent CIA s nabídkou, aby se vydal na přísně tajnou akci, neváhá ani chvíli, třebaže má pocit, že jedním z důvodů je jeho postradatelnost v případě neúspěchu. Ten pocit ještě zesílí, když je mu jako pomocník přidělen voják John Cole odsouzený k smrti za zabití důstojníka. Jejich úkolem je odstranit generála Valstoria, který je osobně odpovědný za etnické čistky. Beckett a Cole, kteří si na první pohled nepadli příliš do oka, se po vysazení setkají se Sophií, členkou místního ilegálního hnutí odporu, která je ukryje ve svém bytě. Další den stárnoucí Beckett úspěšně splní svůj úkol a společně s Colem se pokusí zmizet autobusem z oblasti prohledávané vojáky. Vojáci zastaví autobus a chtějí Američany zatknout, těm se sice podaří uprchnout, ale Cole je během honičky dopaden a odvlečen do vězení. Přestože se nemají příliš v lásce, čest Beckettovi nedovolí opustit parťáka. Obrátí se na Sophii a ta společně s partyzány naplánuje záchrannou operaci. O několik dnů později obklíčí vojenské vozidlo, které převáží Colea a jeho spoluvězně. Beckett zabije řidiče i stráže, ostatní pomohou z vozu oběma mužům. Tím druhým je politický vězeň a národní hrdina Pavel. Beckett netuší, že Coleovo zajetí bylo součástí strategie Pentagonu a plánu k mnohem významnější operaci, jejíž součástí bylo právě osvobození Pavla. (TV Nova)

hidden666

Po celkem slušném Sniperovi 1 je tento díl katastrofou, kterou předčí už jen Sniper 3. Kvalita jednotlivých dílů bohužel klesá geometrickou řadou. ()

Elegnor

Tenhle film jsem dostal do rukou omylem, sháněl jsem odstřelovače s Wahlbergem, jen takovou akční odreagovačku na odpoledne, ale sáhnul jsem trošku vedle a měl místo něj tohohle odstřelovače - o poznání míň akčního a taky o poznání míň drsnýho, i když se snažil Berenger snažil dost a dost.. Neni to špatnej film, ale silně zavání průměrem.. ()

TonyStark

Člověk si musí uvědomit, že je to TV film. Srovnávat to s mega projektama co se vyhřívají na plátnech kin není fér. Takže když to vezmu z pohledu Homera Simpsona,pro kterého je telka něco jako svatý grál a archa úmluvy v jednom, tak je Odstřelovač docela prča. Tom Berenger se tváří křečovitě jako kdyby Lundgrenovi z prdele vypadl a ten černoušek co tam skáče vedle něj a má fungovat jako jeho parťák - to bude asi nějaký omyl při castingu :) No a honička s tramvají a různé exploze na které se vždycky dobře kouká si zaslouží hvězdičku navíc. Takže dvě :) ()

johnsnow

Síce tv film ale o dosť lepší než prvý diel. máme tu aj sniperskú akciu ale aj prestrelky, dokonca sa tu predvedie aj tankový prepad. Berenger o dosť lepší ako v prvom dieli, jeho pomocník lepší ako zane a slečna pekná. 4* si to zaslúži ()

Lish84

Povedené a příjemné béčko. Nestaví na obrazových efektech či rádoby cool scénách, ale hlavní je tu zápletka. Jako obvykle jednoduchá, leč napínavá a oproštěná od dějové vaty a zbytečných dialogů. Hlavnímu hrdinovi přidělí parťáka a společně dostanou za úkol zabít jakéhosi válečného zločince kdesi v jihovýchodní Evropě. Což se podaří, ale pak se akce probíhající dosud podle plánu začne hroutit. Filmu to slouží jako záminka k efektním a napínavým scénám (zejména ostřelování tramvaje). Zamrzí zbytečně dlouhé a už poněkud mdlé finále. Herec hlavního hrdiny sice moc charismatu nepobral, ostatní to ale celkem vyvažují. Nejvíc film okořeňují maďarské exteriéry, což má podobnou příchuť jako ty české třeba v xXx a také se díky tomu do filmu dostalo i pár vozů Škoda 105 či 120 (i v policejních barvách :). ()

janur

Díval jsem se na tento film jenom proto, že jsem nemohl usnout. Asi jsem se měl raději trápit v posteli. Už jenom ta maďarština na Balkáně :-) Hodně slabý film. ()

MacoLM

Strata času. Plné "veľkých" fráz, drsných rečí a vulgarizmov. Hviezdička len za to, že som už videl aj horšie. A zaujímavé, že na Balkáne sa hovorí po maďarsky... ()

+sfinx+ odpad!

Dlouho sem váhal co sem napsat...pro tento film je to pozitivní, protože nával hněvu nad ztraceným časem stačil ustoupit a tak zde nebude jen výčet nadávek, ale obyčejná slušná kritika...V první řadě bych chtěl upozornit na chybu v popisku tohoto filmu - zřejmě nepatří k tomuto výtvoru. O napětí a vzrušení se nedá ani mluvit - vše je totiž předem jasno, takže kdo už viděl pár podobných akčních hovadin, tak se vždy předem dozví jak co dopadne. Já osobně čekal od filmu s názvem Odstřelovač (i když ta dvojka dávala jasný signál), že zde bude alespoň trochu snaha o zobrazení reality a ne přestřelky jak z nějaké počítačové hry. Bylo proto zklamáním, že tento film mohl klidně nést názvy dalších z řady akčních hovadin bez špetky zdravého rozumu jako Texas Ranger, Rambo, Kobra 11 nebo Bond ... fanoušci odpustí - ale já ne - autoři filmu si zřejmě mysleli, že film o odstřelovači se vytvoří přidáním pušky do normálního akčního filmu. A tak počty těl opravdu rostou zatímco hrdina (ač odstřelovač) pobíhá po lesích a střílí zlé lidi. V závěrečném souboji Před Branami začala číše přetékat (ještě rychleji) a kulky létaly jak v nějakém westernu a tak jeden výstřel = jeden mrtvý už asi u sniperů neplatí, dnes se řídí heslem: prozraď se hned jak můžeš výstřelem na cokoli... ()

Puchyr

To hodnocení trochu nechápu.. Jasně je to jen další béčko ze statísíce, ale tohle si podle mě nezaslouží. Děj je sice předvídatelnej, ale béčko to přece tak má. Máte si to přece užívat. Čtyř prstý skoro slepý odstřelovač, a nepotřebný trestanec. Hlavně je to něco jiného: Džungle byla vyměněna za město, Hlavní výstřel proběhl v první půli filmu, Surrival atmosféra z džungle byla vyměněna za poměrně atmosferický útěk a poměrně akcí nabitou cestu k vrtulníku. Také, lepší parťák, suchar Miller byl věměňen za drsnějšího trestance, kterému si ce nemusíte moc věřit nicméně v akci neselhává a velice spravně kreje Backetovi prdel. PS: Na to že je to Tv film... Viděl jsem mnohem horší.. ()

desod odpad!

Děj se má odehrávat v jugoslávii mluví tam maďarsky jezdí tam wartburgy a škodovky ...stupidní film , naprosto retardovaný scénář kde hlavní zápletka a plán je blbější jak kulatý stůl v rohu. Ale pokud se vám líbí výbuchy a střelba a rádi se díváte na chlápky střílející na všechny okolo a nikdo jim neublíží a dál ve filmu nepotřebujete naprosto nic ......no prosím ......... jen se podívejte. ()

Rene.Laskavy

Po velmi dobrém prvním filmu přišel druhý díl, který ubral snad na všem. To, že superman Beckett nepozná Mauser od Mosina to jen začíná (i když to mu nemám tak za zlé, neboť díky diletantství při přípravě se mu zbraně v rukou vesele střídají). Je zde zmrdistánský odstřelovač v blízkovýchodní teplákovce s custom Mosinem (což je zřejmě tamní superzbraň, ačkoliv odboj čítající 4 lidi sehnal R 700 PSS). Zápletka je hloupá, akce nic moc, ale charisma TB, když začne mhourat do puškohledu prostě nedá filmu spadnout do odpadu. Jasně nejhorší díl série. ()