Nethar

Pěkné komorní drama bez velkých zvratů, překvapení, stříleček, apod. Dva staříci Kevin Costner a Woody Harrelson se vrací do práce, protože v USA řádící duo Bonnie a Clyde vyžaduje návrat Texas rangerů do služby. Dle skutečné události, film stojící právě na obou výborných hercích. ()

Ollie235

,,Governor, this has to end!" Nepříliš výrazná adaptace zvláštní události amerických dějin. Romantizaci známé gangsterské dvojice jsem nikdy příliš nechápal a na pohled z druhé strany jsem se tak poměrně těšil. Příliš pomalé tempo a rozvláčný děj mi ale u jinak vcelku povedeného snímku daly opravdu zabrat. Herecky i technicky v pořádku, místy ale zdlouhavá nuda. ()

Mikino00

Zajímavý příběh, charismatičtí herci, pěkné dobové reálie, ale vše tak nějak na půl plynu. Neohromí, nenadchne, prostě film plyne, nenudí a prostě skončí a hotovo. Nějaké gradování děje zde chybí. ()

Renfield

K žánrům zde uvedeným, mysteriózní je pro mě leda ten obdiv k dvěma individuím, vyskytujícím se ve filmu. I když on tu podobně byl i dříve a bude pravděpodobně navždy. Příběh se tomuto tématu ale vlastně věnuje jen tak mimochodem, více v něm jde především o dvojici rangerů v důchodu Franka a Maneyho a za tento pohled na věc jsem rád. John Lee Hancock v parádní dobové atmosféře nikam nespěchá, dává si záležet na budování příběhu a dokonalém představení jak "nálady ve společnosti", tak hlavních postav. To se mu daří nebývale, svůj podíl na tom samozřejmě má i herecká dvojice snů Kevin Costner a Woody Harrelson, oba nepřekvapivě výborní. Když se ještě vrátím k žánrům, on je to svým způsobem western, ve kterém hlavní hrdinové putují často prázdnou krajinou, kde nebezpečí a zlo číhá všude. Ono zlo je potom ve výborném závěru po zásluze potrestáno. Bonnie a Clyde jsou tu všude, ale pořádně vidět jsou právě až v této dokonalé scéně. Což mi zase přijde jako velmi zajímavý a oproti jiným zpracováním originální postup. Nutno dodat, že film má i několik vtipných momentů, nebo celých scén, například takové Maneyho zjišťování, na čí straně vlastně stojí šerif. Vtipné, zároveň zase dobu odrážející. Hold vyšetřování v této nepřátelské atmosféře muselo být pomalu nerealizovatelné, ostatně i to je z některých scén cítit. 80% ()

zelvicka.

Podivný kus americké historie. Líbí se mi nedávná móda, která ukazuje i zákulisí nebo druhou stranu velkých událostí (hodně jsem myslel na Narcos). Hlavní dvojice je obsazena tak kvalitně, jak jen to jde. I přes Costnera a Harelsona může dívání na zdánlivě nekonečnou roadmovie dvou policejních gerontů leckoho unavit :) Já se půlku filmu těšil, jak si přečtu, nakolik to bylo doopravdy (a pravda je nakonec tady v tom případě to nejvíc šokující, co ve filmu vidíte). ()

Zombi

Líbilo se mi to, téma je zajímavé, pomalejší tempo nevadí, ale bylo to dost dlouhé na to, že se tam toho zase tolik nestane. Díky charismatickým hercům se na to dívá dobře, ale mohlo to být kratší. ()

TheSpearCZ

Tak mi přijde, že John Lee Hancock, po v klidu natočeném založení Mekáče měl opět velice nadějný příběh, ale nedokázal z něho vytěžit to, co bych očekával. Reálný příběh Bonnie s Clydem je zajímavý, ale zároveň strašně jednoduchý a to se pak projeví hlavně ve druhé polovině filmu, kdy film ztrácí tempo (bohužel je to zdlouhavé) a kdyby to bylo o půl hodiny kratší, tak bych byl spokojený. Na druhou stranu duo Costner / Harrelson je prostě skvělé a jednoznačně nejlepší věc na celém filmu, hlavně Costner tu hraje výborně, ale i Harrelson svými vtípky nezaostává. Celkově se jedná o slušnou podívanou. Lepší 3* ()

Illy

Chápu že tenhle film nesedne úplně každému, pro někoho málo akce, pro někoho málo ukecané. Ale má to úžasnou atmosféru a tohle je prostě Costner. Harrelson ho dokonale doplňuje a mně se to líbilo moc. ()

petikacka

Sqělá dobovka natočena z pohledu dvou Texas rangerů kteří dopadli Bonnie a Clyda. Jinak, ale celkem nezajímavý film i když Kevin a Woody byli bezkonkurenčně opravdoví. A to pomalé courání od někud někam bylo příliš dlouhé a chvílemi i uspávající. Za mě 70% ()

nonick1

Tak trochu nechápu nářky nad rozvleklostí této filmové retro lahůdky. John Lee Hancock holt není Guy Ritchie a stárnoucí texasští rangeři Frank a Maney prostě nejsou gentlemani – obzvláště, když někdo prudí na záchodcích :-) Pomalu plynoucí, podmanivý, až hypnotický snímek, se skvělou kamerou, a příběhem, který jen neklouže po povrchu, a přestože již předem jeho konec známe, dokáže po celou dobu zaujmout. I když – možná, že známe jen takový příběh, který k nám doputoval coby mýtus Bonnie a Clyde: oba dva nakonec skončili provrtaní jako řešeto s pořádnou olověnou nádivkou, jakkoliv Bonnie údajně za celou dobu nikoho nezabila... ()

simon84

Nejlepsi film z produkce Netflixu, kterej jsem videl. Bozi western/buddy movie/drama za posledni dobu. Ustredni dvojice fenomenalni. Ta atmosfera 30. let je dokonala. ()

phamphi

Funguje dobře jako deglorifikace známých zlončinců. Mimo jiné jejich postavám není věnován skoro žádný záběr. Film je však bohužel zcela bez akce. ()

Gastovski

I přes mňamózní dobové kulisy a super dvojku Costner/Harrelson, se jedná o velmi průměrný krimi roadík. Ale oproti kompostu z roku 1967 je to zlaté. ()

Rathalos

The Highwaymen je vynikajuca krimi drama o prenasledovani legendarnej dvojice Bonnie a Clyde,ktora mala na svedomi smrt viacerych ludi,no aj napriek tomu ich ludia milovali,v ulohe Texas rangerov sa predstavili Kevin Costner a Woody Harrelson,samozrejme svoje ulohy zvladli bravurne,spokojnost nadovsetko,velmi sa mi to pacilo...:-) ()

Raziel_cz

"Was a time when we put a pair of man-killers on the trail and let them do their job." Meditativní antiwestern se skvělou výpravou a skvělým obsazením. Příběh by nemohl být přímočařejší – bývalý ranger Frank Hamer je vládou najat, aby provedl to, co se nedaří Hooverově FBI – dopadl Bonnie a Clyda. A to "dopadl" znamená "popravil". Natočené je to opravdu parádně, sociopatický Costner i zdrcený Harrelson jsou fantastičtí a jejich humorné špičkování nabízí příjemná vytržení z jinak spíše depresivního pohledu dvou starých kovbojů na svět, který se kolem nich změnil příliš rychle (scéna, v níž se Maney Gault poprvé setká s automatickou zbraní je stejnou měrou vtipná a dojemná) – stejně jako kontext jejich někdejších "hrdinských" činů. Na svět, v němž koně nahradily fordky a kolty samopaly, ve kterém veřejnost glorifikuje vrahy a ve kterém už mezi starými strážci zákona a těmi vrahy není moc rozdílů. Těšil jsem se a nezklamalo ani v nejmenším. Určitě dám mnohokrát znovu. ()

Hapretor

Jediné, co mě nalákalo, byla dvojice Costner-Harrelson - jinak nuda a akce žádná ... napínavé to taky není ... jen takové povídací ... artově plynoucí - ble !!! ... nehodí se daný námět a žánr ... řekl bych ... ()

MickeyStuma

Když se řekne -Bonnie a Clyde-, snad není nikoho, komu by tato jména nic neříkala. Stejně tak i první snímek o této dvojici z roku 1967 ´Bonnie a Clyde´ právě vyprávějící jejich osud až do samotného konce. Snímek ´The Highwaymen´ nám příběh vypráví znovu, avšak z pohledu druhé strany barikády. Máme tu příběh dvou osob, kteří šli po jejich stopách a snažili se jednou provždy ukončit jejich pouť. Frank Hamer a Maney Gaulta jsou jména, která se v rámci tohoto případu zapsala do kriminalistických dějin. Svým vyzněním je vlastně snímek hodně podobný filmu Clinta Eastwooda z roku 1993 ´Dokonalý svět´. Jen s jedním zásadním rozdílem. Zločinců si tu divák takřka nic neužije. Jelikož je vyprávění právě z pohledu, přesněji řečeno, činitelů činných v trestním řízení, vyprávění je hlavně o nich. Kevin Costner a Woody Harrelson v hlavních rolích stárnoucích a zlomených hrdinů představující právní stát, která kupodivu není nijak odlišný od dané trestné činnosti. Stylové inscenování dodává vizualitu staromódního narativního filmu, který se honosí pomalejším tempem zaměřený převážně na hlavní postavy, ozdobené občasnou akční sekvencí. Režisér John Lee Hancock není na první pohled není jako Clint Eastwood, ale určitě si nevedl špatně. Určité výhrady by se jako obvykle samozřejmě našly, ale jako doplněk k výše zmíněnému filmu působí nemálo dobře. ()