Redaktor newyorského nakladatelství Will Randall je jedné noci na opuštěné silnici pokousán vlkem. Zpočátku se zdá, že se zranění obejde bez následků, ale Will si brzy uvědomí, že se v jeho těle děje cosi podivného. Cítí se neobyčejně svěží, až nepřirozeně se mu zbystřil sluch a čich. Vlk mu předal své schopnosti a co víc, i svou povahu. Will je náhle rozhodnější, tvrdší, agresivnější. Jen díky tomu dokáže vzdorovat situaci, v níž se ocitl. Jeho šéf se chce schopného a inteligentního redaktora zbavit, nejlepší přítel mu svedl manželku... "Starý" Will by se před ranami osudu pasivně sklonil, "nový" Will se rozhodne situace razantně řešit a postavit se na odpor. Jeho dny jsou vyplněny osnováním plánů, jak si udržet práci, a rodícím se milostným vztahem k šéfově krásné dceři Lauře. Noci jsou zahaleny tajemstvím. Will se probouzí zkrvavený a ve svých kapsách nachází důkazy hrůzné skutečnosti, že jeho život po setmění ovládá vlčí vášeň... (oficiální text distributora)

otík

Slušná hollywoodská napínavá povídačka o chlápkovi, který po kousnutí vlkem proměnit ve vlka nehodlá se nechat. Nicholson podává unikátně soustředěný výkon, přesto přirozená krása Mišky Pfeifferové strhává veškerou pozornost na sebe. ()

Mylouch

Kotěnočkin/Rusakov jako by pro eskapády zlotřilého hrdiny najali Jacka Nicholsona, který se do světa šelem vydává z uvěřitelných kulis prostředí nakladatelství. Nenápadně ♫ vysoký hororový standard E.Morriconeho. Skvělý Švehlíkův dabing, který je s Nicholsonem jedna vlčí duše. "Jen si značkuju teritorium a ty se tu pleteš" ()

MJMilan

Vybrat na "vlkodlaka" Jacka Nicholsona, to byl myslím nejlepší tah, který mohli tvůrci filmu udělat, protože jeho výkon byl opravdu vynikající. Pochválit musím i efekty, které v té době byli jistě raritou. Jako nejlepší scénu bych označil určitě sluchové vnímání hlavního představitele - tedy hýbání uší alá vlk. Největším překvapením byl pak výkon Jackova soka, který působil opravdu věrohodně. ()

vesper001

Will Randall měl štěstí, že se do jeho lidství vlámalo vlčí DNA, protože jinak by ho už dávno někdo utratil. Rozeznat, že nevrlý hňup bude brzy hladový vrrk je pro povrchní postavy obtížné, zatímco krvechtivý divák se nemůže dočkat. Čím větší zvíře z Randalla je, tím víc je k nakousnutí, což se rozhodně nedá říct o jeho zmutovaném kolegáčkovi, který je nechutný konstantně. S tělními tekutinami a násilím se nakládá v rámci žánru úsporně, zajímavá je osoba vzteklinového badatele, který touží po věčném životě natolik, že je ochoten jej trávit jako zrůda, jenjen aby žil. Nicholsonův uměřený Vlk se mi líbil víc než Hopkinskův hlůzostlašný Dlak, který tlhá hlavy a tancuje v nedojedených porcích orgánů. ()

griph

ᴰⁱˢ ˢʰⁱᵗ ᵐᵉʲ ᵏᵒⁿᵗᵉʲⁿ ˢᵃᵐ ᵒᶠ ᵈⁱ ⁱⁿᶠᵒʳᵐᵃᵗⁱᵒⁿ ʲᵘ ʷᵒⁿ'ᵗ ᵗᵘ ⁿᵒᵘ ᴶᵘ ʰᵉᵛ ᵇⁱⁿ ʷᵒʳⁿᵈ Kde je Karkulka? Kousek tohohle filmu jsem kdysi viděl v televizi, ale musel jsem jít spát, jelikož už bylo příliš pozdě na můj mladý věk a škola měla jaksi přednost, před tím, abych to dokoukal. V hlavě mi  však utkvěl jen začátek, když se Nikolson měnil na vlka a vyskočí si pro svačinku do lesa. Přišlo mi to tehdy dosti povedené a tu bí onyst jsem se celkem i bál. Bububu. A za následek jsem si mylně myslel, že šlo o Hopkinse a jeho Vlkodlaka. Naštěstí jsem na něj, právě včera narazil a mohl jej finišnout. Líbil se mi teď, i když  jsem mezitím viděl snímek Moucha, který mi přijde very podobný. Flaj bude nejspíš lepší, protože tady je dokurvený konec, nebo špatně vymyšlený nebo prostě něco simply pojebali. To s tím kolegou, jak mu užere manželku a nakonec se i ta borka stane vlkem.. well to mi přijde úplně tupý a zkazí to úplně ekspírienc. Ale nebudu úplně tak krutý, avšak snížení není vyloučené. :) ()

Decker

Bez J. Nicholsona by to nebylo ono. Jedine on je ten opravdovy a pro tuto roli nejlepe obsazeny Vlk. Za zminku stoji take Michelle Pfeiffer. ()

hans500

Vlk sice nenabízí nic nového co už by nebylo vidět dřív ve filmech "Vlkodlak v Londýně" a "Vlkodlak" (1935 a 1941), ale herci byly bezchybní. Jack Nicholson byl velmi dobrý a uvěřitelný, Michelle Pfeiffer také a James Spader především v závěru taktéž skvělý. Hudba ale mohla být lepší a scénář také nebyl úplně bez chyb, nicméně dobré 4* si film zaslouží. Přesto dávám přednost filmu z roku 1941 s Lonem Chaneyem Jr. ()

LeoH

Filmeček, který zajímavě vystupuje z řady, už jenom věkem hlavního hrdiny, ale taky myšlenkovým experimentem s vypuštěním vlka do koženého korporátního prostředí a vůbec pojetím vlčí divokosti jako daru. Pro Nicholsona i Pfeifferovou mám velkou slabost a oba tu odvádějí výbornou práci, stejně jako Morricone. Celek ale bohužel sráží kombinace úsměvně nepovedené vlčí animatroniky s urputnou snahou ukuchtit z nestandardních ingrediencí standardní hollywoodský soft-horor. ()

Motinski

Najväčšími ťahúňmi sú Nicholson a Pheiffer. Atmosfericky je to bezchybné, ajkeď som čakal že dostanem niečo trochu viac hororové. Zameranie v prvom rade na postavy bol dobrý ťah a v psychologickej rovine tak všetko funguje. Menší problém mi robilo keď prišli na rad aj akčné scény ktoré neboli až tak zvládnuté. Vlk je ale film od ktorého som nemal takmer žiadne očakávania ciže ma príjemne prekvapil a rýchlo ubehol. Scenár určite nie je objavný ale je mi to jedno, kedže atmosféra bola super. A to niesom bohvie aký fanúšik ani režiséra (toto je prvý film čo sa mi od neho páčil viac ako na 3*) ani Nicholsona. ()

Sfinkter

Nádech filmu je hodně originální, proměna ve vlka sama o sobě vzbuzuje respekt. Nichols je kvalitní režisér a už v začátcích kariéry dokázal Absolventem posadit na zadek širokou masu. Vždy, když vidím Nicholsona, mi dochází, že člověk by si vážně měl užívat každou vteřinu svého pomíjivého života, stejně jako on. ()

farmnf

Co byste si mysleli, že když Nicholson srazí v lese vlka a on ho pokouše? Bojí se ho koně! Máte bod. Co byste si mysleli, že když Nicholson srazí v lese vlka a rána po kousnutí se mu chlupatí? Stává se vlkem. Máte 2 body. Co byste si mysleli, že když ve filmu hraje typický záporák James Spader a je to vážně bezcharakterní kurva? Stane se taky vlkem a hezky se nám ochlupí. Máte 3 body. Závěr: Tuto píčovinu, která byla natočena již stokrát jsem vydržel sledovat 28 min a 40 vteřin. ()

RonaMidu

začalo to zajímavě,ale pak se najednou něco zvrtlo,děj slábnul a štěstí,že to nebylo delší,to by možná kleslo moje hodnocení až na dva body ()

lennyd

Jedné krásné úplňkové noci si tak jede Will Randall (Jack Nicholson) lesem, když srazí vlka. Chce zjistit, jak na tom zvíře je, ale vlk ho pokouše a uteče. Od toho dne cítí Will, že se začíná měnit - zostřují se mu smysly jako čich a sluch, má více síly, energie - ale na druhou stranu také noční výpadky paměti. Ke všemu dostane v práci výpověď, protože na jeho místo (a nejen v zaměstnání, ale i v jeho ložnici) se dere mladý a nadějný Stewart (James Spader). Ale Will má nyní možnost vše změnit, navíc za pomoci Laury (Michelle Pfeiffer), dcery jeho zaměstnavatele ... Když jsem film viděl před pár lety, ohodnotil jsem jej navzdory hodnocení ostatních jen dvěma hvězdičkami. Tenkrát mi film přišel dlouhý a docela nudný - i když Nicholson předvádí svoji (téměř obvyklou) šílenou roli. Teďka jsem měl možnost se k filmu dostat znovu - říkal jsem si, že třeba to nyní bude lepší, že tenkrát jsem třeba film podcenil. Ale dopadlo to nachlup stejně, kromě scén s Nicholsonem těžká nuda, celá zápletka s Stewartem (James Spader) - až teda na konečné rozuzlení - taky zbytečná, a Michelle Pfeiffer tu také byla kapku přebytečná. Kdyby se film soustředil jen na Nicholsonovu změnu ve vlka, bylo by to lepší... ()

Bobik9

Relativní zklamání. Velice slabý rozjezd, kdy se prakticky 45 minut nic neděje. Skutečně slabý příběh na pozadí toho vlkodlačího. Samozřejmě, že výkon Jacka Nicholsena byl velmi ucházející a na Michelle Pfeiffer se také dalo koukat, nicméně bych čekal krapet více. Kvalitu filmu zachraňuje závěrečná půlhodinka, ve které se konečně dočkáte nějaké akce a dobrého zakončení. Od podobných filmů se to ovšem ničím neodlišuje. ()

tomxxx

Z námětu šlo vytřískat mnohem více a za dvě hodiny se toho zas tolik nestane, škoda. Atmosféra je však super a hudba zvládnutá na jedničku. Hlavní výhodou Nicholsona bylo, že mu ani nemuseli přilepovat vích chlupů, stačilo, aby se neoholil :) ()

Pavlínka9

Vlka jsem viděla jako osmiletá a moc dobře si pamatuji, že jsem se na to těšila až to uvidím znovu jako dospělá. O pár let později u mě film opět uspěl a o dalších pár let později také. Vlk je pro mě typickým filmem 90.let 20.století o tom, jak nahnat lidem z amerického města husí kůži tím, že by ho jen pokousal nějaký "pes" a mohl to být kdokoliv kolem nás. Nenazývala bych tento film přímo hororem, ale určitou "děsivost" v sobě rozhodně má. Na tehdejší dobu skvělé znázornění proměny, překrásná Michelle Pfeiffer, která svým ležérním jakože stylem, že takhle vypadá každé ráno, když se vzbudí a Jack Nicolson k ní jako starší protiklad, který pro ni má určité kouzlo a sexuální přitažlivost ;) Rozpolcenost lidského myšlení, kdy člověk sám neví, zdali hrůzné činy vykonal či ne, zdali je něčeho takového vůbec schopen a do toho všeho ještě hudba Ennio Morricone - prostě paráda ;) Ráda se na film dívám postupně cca po 8mi letech, abych v daném filmu objevila opět něco víc ;) ()

Aven

No nic moc převratného. Sem tam atmosféra - ovšem nic u čeho bych cítil mrazení, Michelle to sekne, Nicholson hraje jako obvykle výborně, ale konec už mi přišel až moc přitažený za vlasy. *** pro průměrný film. ()