Gitarista Dewey Fin (Jack Black). Srdcom rocker, bezmedzne uctieva myšlienky rockovej hudby a života okolo nej. So svojou záľubou skákať do publika a k 20-minútovým gitarovým sólam je rozhodnutý doviesť svoju kapelu k víťazstvu v Súboji kapiel. Namiesto toho ho však spoluhráči z kapely vyhodia. Zdrvený a bez peňazí sa Dewey poflakuje po byte. Potom, čo zdvihne telefón, ktorý je určený pre jeho spolubývajúceho Neda (Mike White), impulzívne prijíma prácu ako suplujúci učiteľ na prestížnej základnej škole. Tam sa stretáva s upätou riaditeľkou Mullinsovou (Joan Cusack), ktorá bedlivo kontroluje svoje vystupovanie a to isté vyžaduje od všetkých učiteľov. Zatiaľčo Dewey nemá ani tušenia ako vyučovať, vie ako vo svojich žiakoch vzbudiť dôveru. Keď si náhodou vypočuje hodinu hudobnej výchovy, rozhodne sa svojich žiakov, týchto mladých hudobných géniov, preformovať z klasického školského orchestra do hlučnej rockovej kapely, čím navždy zmení ich životy. So svojou novou kapelou sa Dewey vydá bojovať do vysneného Súboja kapiel. (oficiální text distributora)

Javert

Bylo by to za 3*, ale za to že děti se učí hrát ze záběrů Keitha Moona, Anguse Younga, Peta Townshenda atd., za to prostě tu jednu hvězdu navíc dát musím:) ()

Snorlax

Škola je rozhodně povedenější, než Králové, především je mnohem kompaktnější. Film je sice příběhem o úspěchu toho, jehož všichni podceňují, ale s jistou dávkou invence porušuje mnohá žánrová klišé. A muzika je opravdu povedená. ()

Tsuki

Jacka Blacka jsem vždycky viděla maximálně ve vedlejší roli, takže bylo zajímavé vidět, že tento chlapík s přehledem dokáže utáhnout celý film. Jeho energický výkon "učitele", který je zapálený do rockové hudby, je opravdu radost sledovat. Takový živel se skutečně vidí málokdy a troufám si říct, že si to při natáčení maximálně užil. :) Příběh jako takový je sice samozřejmě předvídatelný, ale je natolik zábavný a strhující svou energií, že to vůbec nevadí. Děti byly taky skvělé. Hned jsem si tu bandu oblíbila. V průběhu a na konci filmu navíc vidíme, že mnohé z nich jsou opravdu hudebně talentované (což logicky film vyžadoval, ale stejně si nemyslím, že by to bylo samo sebou). Zkrátka dobře využitý námět, který vyústil ve vtipnou a sympatickou rockovou jízdu. Komedie, ke které se ráda někdy vrátím. ~(4,3)~ ()

Kudly4

Tuhle hudbu moc nemusím, ale jako film je to parádní a vždy, když jsem na to narazil, jsem se rád podíval. Jack Black je zde perfektní. ()

dzej dzej

Tahle komedie se rozjíždí docela slibně, aby se potom naplnila nejhoršími schématy všeho druhu. Jack Black je sice schopný komediální herec, ale rozhodně nepatří k extratřídě typu Jima Careyho. Jeho projev se v průběhu celého filmu nemění – neustále přehrává a tím „rockuje“. To nejhorší nakonec – ve filmu je jen pár opravdu vtipných scén (ta, dle mého, nejlepší se objeví až v závěrečných titulcích). Podtženo, sečteno: slabota. Radši si pusťte nějakou dobrou rockovou desku ()

Anderton

V Amerike majú špeciálne typy škôl so špeciálnymi stenami, kde v susednej triede nepočuť hluk elektrických gitár a bicích. Nikto vašim deťom nekontroluje známky a učitelky sú staré panny, vnútri však nadržané mrchy, ktoré si svoju frustráciu vybíjajú na bezbranných deťoch. Už ani neviem, prečo som dal pred 7 rokmi tri hviezdy, ale nebudem kaziť radosť Blackovi zvíjajúcemu sa na zemi pri gitarovom sole a ostanem iba pri písaní komentáru k dávno udeleným hviezdam. Ten ukončím s konštatovaním, že škola roku hrala lepšie, ako suchári z No vacancy. Skoda, že sme sa nedozvedeli, ako skončili paralelné lúbostné línie, či teda riaditelka sa vyspala s tým rockerom, alebo dala prednosť Blackovi. Ale to asi malo byť dovysvetlené v dvojke, ktorú už nikto nenakrútil. Ci bohužial, to sa neodvážim tvrdiť. ()

Frajer42

Pevně věřím, že snímek dovede okouzlit i lidi, kteří rocku absolutně neholdují. Vybraná hudba je luxusní. Jack Black hraje jako nikdy předtím. S jeho zápalem pro rock by dokázal strhnout na svoji stranu kohokoli. Šílený nápad vytvořit rockovou kapelu z dětí je zajímavý a netradiční. Mě Jack Black prostě bavil. Děti ho výborně doplňují. Smíchem jsem si sice neucvrkával, ale filmu vládne parádní a pohodová atmosféra, která mě zkrátka už na samém začátku pohltila a do konce snímku neopustila. Slabší 4 *. ()

MikeCool

TOP 10: "Kdo mi řekne o čem je Rock ?", Hlavně držet při sobě". Moje srdeční záležitost aneb Blackův ro(c)kový nářez. Dá se říci, že díky Škole ro(c)ku se stal Jack Black mým nejoblíbenějším hercem. Co se týče filmu samotného, nemám slov. Jak už jsem psal, je to pořádný ro(c)kový nářez se vším všudy. Mladí talentovaní "herci", jakožto žáci prestižní základní školy, kteří to se svými zvukovými hračičkami dokáží pořádně rozjet, byli na svůj věk úžasní. Citově zabarvený humor byl hlavní atraktivitou této hudební komedie. Když došlo k závěru filmu na scénu, kde kapela Deweyho Fina (Jacka Blacka), představila svůj dynamický a emotivní song Shool of Rock (Zachs song), naběhla mi husí kůže po celém těle, z úžasné emotivně prožité písně, kterou jsem hltal do posledního gesta. Líbilo se mi také, že to neskočilo takovým klasickým americkým happy-endem. Od první chvíle chvíle kdy se řekly slova "Souboj kapel", hned každému divákovi došlo, že o vítězi je předem rozhodnuto, ale pravda byla jiná. Škola rocku jako kapela souboj kapel nevyhrála, ale poté pronesl mladý bubeník větu "Hlavně klídek, v rocku nejde jenom o jedničky, Sex Pistols nikdy nic nevyhráli !. Dav si poté přál ještě přídavek od poražené kapely. Jejich přání bylo vyslyšeno a uskutečněno písničkou It's a Long Way to the Top v originále AC/DC. ()

Kothy

Tenhle film mám hodně rád. Ostatně každému fandovi rockové hudby by se měl líbit. Jack Black má vlastní kapelu, takže toho nemusel ani tolik hrát. Závěrečný koncert byl skvělý. "You are not hardcore, until you live hardcore!" ()

AllShallFall

Nikdo jiný než Jack Black by se na tuto roli nehodil. Rocková hudba má u mě velké místo v srdci. Sice poslouchám z 95% metalovou hudbu, ale ta samozřejmě má počátek v prvních rockových Glam kapelách. Takže mě tenhle rockový nářez neskutečně potěšil. Zvláště poslední scéna, kde Škola Rocku vystupuje na soutěži, je více než bezvadná. Při poslechu skladby s mi ježili chlupy na rukách a běhal po mě mráz. To většinou pociťuji u skladeb, které mají sílné náboje. Co dodat dál? Snad jen to, že Rock je nesmrtelná hudba a přežije všechny ty dnešní (z prominutím) "sračky". ()

swamp

Smoke on the water..nemůžu si pomoct..taková komedie mi už dlouho chyběla. Jack Black se zhostil své role tak, že vám přijde divné, proč vlastně není rockovou hvězdou. Zábava od začátku do konce! "Let's rock!" :) ()

Sašenka165

Rozhodně to není špatný a Jack Black, který celý film táhne je dobrý (nejen) v téhle roli, ale mě to prostě neoslovilo a rock můžu mít ráda jak chci... ()

Slartibarkfast

Pěkná komedie o rockovém nadšenci, který se nikdy neprosadil.. až do teď. Bláznivý Jack Black se pro tu roli snad narodil a můžu říct, že se mi to po všech stránkách líbilo. Bylo to pravda spíš pohádkové vyprávění, ale co na tom. Mně šlo o zábavu a tenhle film mé očekávání splnil. Vřele doporučuji těm, kteří se chtějí od srdce zasmát.. 75% ()

Arsenal83

Pri sledovaní filmu som mal chuť vyskočiť zo stoličky a tváriť sa, že hrám Led Zeppelin. Žartujem, mal som chuť Blackovi umyť tie mastné vlasy, lebo som mal pocit, že ten tuk na mňa vyprskne ako olej na panvici. Celé to bolo ako nejaká americký cukríková kravina s tým, že tie cukríky niekto rozpustil Blackovi do účesu. ()

Slarque

I když scénář prakticky ničím nepřekvapí, je to celé natočené a zahrané s takovým nasazením, že jsem se rád nechal taky strhnout. Jack Black vypadá, že se pro tuhle roli narodil a děti jsou také dobré. Skvělá Joan Cusack má smůlu, že si v této konkurenci na ní po odchodu z kina nikdo nevzpomene. Let's rock! ()

Vitason

Richard Linklater udělal pro film to nejlepší, co mohl. A to, že trošku ustoupil do pozadí a nechal excelovat Jacka Blacka, který je neskutečně energický, nakažlivý a takhle bych mohl ještě chvíli jmenovat. Ale o One man show bych nemluvil, protože Blackovi zdatně sekundují dětští herci, kteří se také nemají za co stydět. Nejvíce se mi líbila Miranda Cosgrove v roli vedoucí třídy. Při pohledu na ní jsem si hned vzpomněl na několik svých spolužáků, kteří byli horolezci určitých učitelských partií. School of Rock sice jede podle klasického hollywoodského schématu pro komedie, kdy skoro každý dojde nápravy. Rodiče poznají co v dětech mají a Black přejde z ,,moje kapela" na ,,naše kapela". Přesto je sympatické, že v pár bodech jde film proti tomuto schématu a didaktickou složku bere tak trošku punkově :-) Film, který stojí na mé oblíbené hudbě a takhle výborném herci, nemůžu hodnotit hůře než za 4*. ()

marhoul

Jack Black je vcelku nedoceněný herec. Mě osobně (hlavně díky této komedii, kde jsem si ho lépe všimla) mě vždy a všude potěší. ()

heyda

Jak z ničeho udělat maximum. Richard Linklater si vzal do ruky prostý námět, kdy je osoba ve finanční tísni, tak vezme za kámose doučování ve škole a když zjistí, že děcka umí hrát na nástroje, tak se s nimi pustí nejen do hraní, ale i studia rock-n-rollu a její historie. Zní to prostě a je to prosté, ale to by tu nesměl být JACK BLACK - hrdina ve všech směrech :-D...už mi hrabe...to je tím, že se mi tohle fakt líbilo a nemůžu to ze sebe vymáčknout. Takže uz ve zkratce - skvělá podívaná (s perfektními songy) nejen pro rockové fanoušky. Jack Black - o tomhle chlápkovi ještě hodně uslyšíme, to mi věřte. :-) ()

Rocková panda se vrací

Rocková panda se vrací

15.07.2008

Jack Black momentálně ruluje v kinech jako bojovná černobílá chlupatá koule (samozřejmě jen ve verzích bez dabingu) a brzy se po boku Bena Stillera a Roberta Downeye Jr. vrhne doprostřed akční… (více)

Wrestler Jack Black

Wrestler Jack Black

22.11.2005

Herec Jack Black už sice za pár dní vstoupí na plátna kin jako filmař dobrodruh v očekávaném hitu King Kong, ale v současnosti již pracuje na další filmu, který jej vrací k jeho hereckým kořenům,… (více)