Oko

• Hongkong The Eye (více)

Když operatér Wag dovolí dívce sundat obvazy, začíná Mun znovu objevovat svět kolem sebe: svou tvář v zrcadle, předměty, lidi kolem sebe. Zároveň však zděšeně zjišťuje, že se z pozvolna se rozptylující mlhy vynořují i věci, které nevidí nikdo jiný než ona: stínové přízraky a události, jejichž smysl jí uniká a které ji stále trýznivěji pronásledují. Zdá se, že se scházejí všude tam, kde má někdo zemřít. Munin svět se mění v mučivou, nepochopitelnou noční můru. Když se Mun vrátí z kliniky domů, babička a sestra vše přičítají šoku z nové situace. Zprvu si to myslí také operatérův mladý synovec, psycholog Lo, který měl dívce původně pomoci adaptovat se na její "nový" smysl a který se do ní zamiloval. Mun ho však přesvědčí, že její problémy souvisejí s osobou neznámého dárce, který jí předal své přízraky a traumata. Stopa dívku a Loa zavede do thajského Bangkoku, kde vyhledají matku mladé ženy, jež spáchala sebevraždu a jejíž oči teď Mun nosí. Mun cítí, že je na dosah odhalení démonů cizí minulosti. Postačí, když znovu prožije tragické okamžiky ze života nešťastné vesničanky Ling Chiu Wai, aby získala právo na vlastní pohled na svět? (oficiální text distributora)

Teabag

Tahle původní asijská verze je o poznání kvalitnější než její americká dcerka. Některé scény jsou tu opravdu mrazivé, ale napětí bohužel citelně kolísá a ke konci se už v podstatě žádné nedostavuje. Na druhou stranu je tu pořád sympatická Angelica Lee, takže to ani nejde hodnotit příliš špatně :-) ()

Schuldiner

Já už bych fakt rád shlédnul nějaký fakt dobrý horor. A bohužel se mi to již dlouho nedaří. Toto je jako horor velmi slabé, jako drama sice o něco lepší, ale celkově prostě ukrutná nuda! Angelica Lee je moc hezká holka a v hlavní roli předvádí i velmi dobrý výkon, ale to je snad jediné, co se mi na filmu líbilo. Od poloviny jsem to posouval rychleji, abych neusnul, a poslední čtvrthodinu jsem postupně psal tento komentář... Pointa, jestli tam nějaká byla, mi unikla, protože jsem konec víceméně nesledoval. Ale to nevadí... Shift+Delete / Opravdu chcete odstranit složku Oko a vše, co obsahuje? ANO ()

willis

Srovnávat tenhle film s Ringu je nesmysl, protože se nejedná o horor, ale o parapsychologický thriller typu "vidím mrtvé lidi". Do žánru nepřináší nic převratného ani co se týká scénáře a už vůbec ne co se týká hereckých výkonů. No, ale možná že amíci natočí stejně remake. Kdyby film nešel v kinech asi by si ho všiml málokdo a za dva roky bysme ho mohli vidět na Nově po 23. hodině. Jen by mě zajímalo v kolika letech se můžete v Číně stát doktorem s vlastní praxí. Ve filmu to vypadá, že do 20 se dá stihnout i docentura. ()

GREGOIRE

Zvláštní mystický horor, který diváka drží neustále v nejistotě na pomezí běžné reality a světa duchů. Zajímavý námět i hodně vydařené ztvárnění. ()

Klay

I na poměry šikmookých duchů je tohle hrozně nudné a všechny filmařské postupy jsou stokrát ohraté. Když už nic, tak v podobných filmech fungují alespoň lekačky, v lepším případě mrazení v zádech, tady jsem se při pohledu na poletující mumlající duchy neubránil smíchu. Pochvalu si to zaslouží jen za, pro žánr neobvyklý, katastrofický závěr, který je ale zase pokažený hromadou okatých počítačových triků. ()

1945

Celé se to tváří jako velice geniální, přitom film nedisponuje ničím originálním - děj je od začátku lehce předvídatelný, "lekačky" jsou dosti ohranou záležitostí a dle mého názoru obsahuje film dost zbytečnou dávku nechutností... Když to řeknu po pravdě, tak opravdu lituji toho, že jsem film viděl ()

Kroupa

Celkem dobrý horor, hlavně ze začátku to byla opravdu síla, ale pak jako by scénář nevěděl, co počít, a tak se vrátil k samotným očím. Závěrečná pointa mi nepřipadala nijak zajímavá a dvojitý konec přece jenom není to, co by se dalo aplikovat příliš často. ()

chalp

Odstupom času musím hviezdičku pridať, fakt si nespomínam kedy naposledy som sa pri horore normálne bál. ()

cskomando

To mělo být co ? Co na tomhle filmu mělo být z uvedených žánrů Hororového či Fantastického ? Nezaznamenal jsem jediný hororový prvek, jediný pokus někoho vystrašit, celý to bylo jako dramaticko psychologický snímek, který se točil celý film kolem jedné slepé slečny s novýma darovanýma očima. Takže se vlastně dostáváme k stupidně napsanému ději, musíme jéct nalézt dárkyni (návštěva je úplně o ničem) a celé to vyvrcholí tím, že se z toho stává postupem času NEZVRATNÝ OSUD, schopnost vidět do budoucna, že se něco stane, a varovat tak lidi, kteří samozřejmě nevěří a najednou buch, vskutku se to stalo. Ne tohle opravdu ne! Nevím co si z toho vzít jestli to měl být pokus o horor nebo kopíraci snímku Nezvratný osud, každopádně ta hvězda je pro ten konec, kde se objevilo alespoň to nějaké upálení těla. ()

Tomislav

Dost strašidelná podíváná, která je ale tak nějak nedotažená a nevyvážená. Když odhlédnu od odlišného asijského hereckého stylu, který se mi většinou polyká těžko, pořád zůstává několik hluchých míst, která ubírají filmu na dokonalosti. ()

Berry

Teda, musím přiznat, že takhle jsem se u filmu už dlouho nebála. Oko sice nemá nějaké neokázalé téma (je to vlastně něco jako kombinace Šestého smyslu a Kruhu), ale zato mu nechybí neuvěřitelné "lekací" scény, které vás připoutají ke křeslu a nedovolí vám se ani pohnout, natož nadechnout... ()

pend

Dokonale to vystihnul Isherwood. Celý ten film mi připadal nudný a nezajímavý, den předtím jsem shlédl Nenávist a to byla úplně jiná kategorie. ()

fifi.m

Od hororů očekávám, že se u nich budu aspoň trochu bát. U tohoto tomu tak bohužel nebylo. Byla tam jedna scéna, kdy jsem se lekla. Ale to je vše. Celkově dost nuda. ()

Petrus1

Jelikož toto dvd vlastním už delší dobu a v noci mělo být v tv Oko II, rozhodla sem se, že si to konečně pustím. Duchařiny já celkem ráda, ale tady sem se teda jaxi nebála a ani lekaček se nedočkala. „Slečno, neviděla ste moji přístupovou disketu?“ No já tedy ne a evidentně ji neviděla ani hlavní hrdinka, a to i přes to, že konečně dostala nový rohovky a začala vidět. Jenže nevidí jen realitu, ale i černý postavy, který si jdou pro umírající a vidí i ty mrtvé. Vlastně ona toho vidí mnohem víc, nějaký přeludy, jinej pokoj, něco se jí zdá…takže to aby se pak jeden bál jít na operaci očí…kdo ví, čí rohovku dostanete…Netvrdím, že to bylo špatný, ale nějak mi to nic novýho nepřineslo…žádný překvápko se nedostavilo. A to ani ve vysvětlení, ani v samotném závěru. Navíc sem se opět nebála, ani nelekla…prostě pro mne byl Šestý smysl mnohem lepší. Za mne jen lepší průměr. ()

HonzyR

Škoda, že tvůrci neudrželi tempo první poloviny filmu po celou dobu. Po strašně dlouhé době jsem se konečně příjemně bál. Scéna v nemocnici a výtahu byly opravdu fantasticky natočené, plné strachu a očekávání z laciné lekačky (ale kdepak laciné!). Zamrazilo mě opravdu nejednou a to tak, jak už jsem dlouho nezažil :) V druhé polovině už tempo velmi zjemnilo, atmosféra byla najednou fuč a ja stále doufal, že se vrátí to napětí. Finální rozuzlení už nám zavánělo do úplně jiných žánrů. Škoda no. Jsem zvědavý na Oko 2 (Že by Nezvratný osud?:) ) Celkově jsem překvapený, že se mi tahle série tak dlouho vyhýbala :) __70%__ ()

in4mator

Spíš než "Oko" by se film měl jmenovat "Oči". Je to velice "příjemný" a inteligentní horor (při kterém běhá mráz a to nejenom po zádech), který se postupem času změní v drama. Je v něm dost zajímavých tvrzení ohledně smrti, které přimějou diváka o nich popřemýšlet. Ale co mně na filmu vadí, je konec - hlavně jeho provedení tak trochu "po americku". ()

Akana

Je osvěžující vidět horor trochu jinačí, než na jaký jsme zvyklí z amerických produkcí. Asijská škola má styl a neokázalou rafinovanost a s trochou snahy je srozumitelná i Evropanovi. Díky komorní, pomalé atmosféře vyniknou ony zmiňované "infarktové" scény (mými favority jsou ta z hodiny kaligrafie, ale neopomínal bych ani tu první - sténající stará paní na chodbě v nemocnici). Takovéhle prostě Američani nesvedou, ač se v Kruzích snažili co mohli. Jenom ten závěr pro mě postrádal trochu víc šťávy (tím nemyslím nutně víc akce!). ()

Nicole opět vidí „ty druhé“

Nicole opět vidí „ty druhé“

19.08.2007

Renée a její „OKO“

Renée a její „OKO“

04.10.2005

Obliba v předělávání klasických hororů země vycházejícího slunce a jejího blízkého okolí neustala. Renée Zellweger si zahraje hlavní roli v připravovaném remaku úspěšného hong-kongského hororu Oko,… (více)