Otevři oči a naskoč! Čeká tě jízda tvého života. Je Štědrý večer, pravý čas na dobrodružství. A tebe čeká v podobě cesty, která se kroutí nahoru a dolů horami, klouže po ledových pláních a šplhá přes závratně vysoké mosty. Vítej na palubě polárního expresu, kde je během cesty podávána horká čokoláda rozvernými číšníky a dobrodružství čeká v každém vagónu. Režisér Robert Zemeckis vytvořil s pomocí hlasu Toma Hankse opravdovou vánoční klasiku. Společně vás zavedou do světa kouzelné animace. "Vidět, znamená uvěřit", tvrdí záhadný tulák, který tě doprovází na této fantastické cestě. Uvidíš skutečné zázraky" Vlak je připraven, tak neváhej a nastup! (Warner Bros. CZ)

Vxxx

"The thing about trains... it doesn't matter where they're going. What matters is deciding to get on." Krásný snímek o obnovení dětské víry ve Vánoce a Vánočního ducha. Je to takový Vánoční Karlík a továrna na čokoládu. Umím si představit, že by to mohlo být kouzelnější, ale bylo to hrozně hezké. Na konci filmu jsem měla (z posledního záběru na rolničku) husí kůži. Jo! A má ta nádherný soundtrack! 4* ()

Praxis

Parádní techologický hype, příběh už byl trošku plytký a ne moc propracovaný. Zemeckis šlápnul trochu vedle. ()

ivishka

Takhle by se měl dělat animovaný film.Moc se mi to líbilo ale k úplné dokonalosti mi něco chybělo.Nevadí,protože nic není nikdy dokonalé. ()

Ridick

krasne vianocne dobrodruzstvo, kt. som sa vratil k detskym casom. tom hanks pekne nahovoril 5 postav a k tomu vizualna stranka doplnana strhujucou jazdou vlaku a pekny vianocny soundtrack tvoria pre mna zmes krasnej spomienky na moje detske vianoce ked som este veril, ze jezisko nosi darceky a pisal som mu listy so zoznamom darcekov. ()

Jillen

Jeden z předražených "animovaně-hraných" na nic filmů, které zabaví možná tak děti věřící na Santu Clause, ale mě jakožto téměř 16-ti letého ne. Souhlasím s názorem od POMA, že kdybych to neviděl v kině(IMAXU :)) asi bych se unudil k smrti. Dávám 30% ()

JJ.Gibson

Tato vánoční pohádka se mi hodně líbila. Nádherná animace postav a okolí. Kloubouk dolu! Hlavně mě bavila ta část filmu, která se odehrávala ve vlaku. Jak hlavní hrdina, zažíval famózní dobrodružství. A nejvíc mě dostala postava tuláka na střeše vlaku. Bezkonkurenční, ,,Nedáš si trochu kafe?" :)) Ať žijou Vánoce!!!!!! ()

GodComplex

Po Zemeckisove prisernosti zvane "A Christmas Carol" jsem cekal nejhorsi, ale The Polar Express je naopak absolutne nadherna a dojemna vanocni pohadka. Je to chytlave polarni dobrodruzstvi, ktere ma misty diky Silvestriho hudbe az dechberouci ucinky. Pro deti tohle musi byt petihvezdickova zalezitost a o to presne jde, nalezt v sobe dobre dite, ktere ma schopnost slyset magicke zvony Santa Clause a vuli uverit, ze elfove na severnim polu skutecne existuji! 8/10 ()

buldock

Nemohu si pomoci , ale tenhle animovaný film pana Zemeckise na mě vždycky přenese tu správnou vánoční atmosféru , když si jej pustím v předvánočním čase a pokaždé mě velmi příjemně naladí na poslední svátky v roce a proto je moje hodnocení vysoké , ikdyž má snímek svoje zápory a zdaleka není dokonalý! Film: 72% ()

Vojcl

Řemeslně skvěle natočený animák. Vizuální stránka je skutečná pastva pro oči, ale jinak je to záležitost výhradně pro malé děti. Pokud je vám více než 10 let nejspíš u toho budete zívat nudou... ()

speedy3

Ačkoliv chci nebo nechci víc jak 3 hvězdy dát nemohu. Můj zážitek nebyl umocněn sledováním v IMAXU jako u mnohých a přesto že Vánoce mám velice rád, musí říci, že koneckonců to byl průměrný snímek, ale vánoční atmosféru to určitě naladí... ;o) ()

ABLABLABLA

Pro mě nic moc. Nelíbilo se mi, jak to bylo animované a ani se mi nelíbil děj. Prostě nuda, ani ta vánoční atmosféra na mě moc nedýchla. No ale dodívat se do konce, se dalo. ()

blackrain

Pěkné to bylo. Trošku mě děsily oči postav. Byly takové veliké, zvláštní a možná snad jedovaté. Ale zvykla jsem si na ně a nechala se unášet pryč tím obrovským vlakem. ()

Makky

Cesta na severný pól plná dobrodružstva, nevšedných zážitkov a hodnotného posolstva. Chcel by som mať osem, aby bola táto rozprávka pre mňa čarovným zážitkom odrážajúcim všetky tajné sny. Šťastné a veselé! "...a ešte k vlakom - je jedno, kam smerujú. Dôležité je rozhodnúť sa nasadnúť." ()

kaylin

Ani trošku se mi nelíbí ta animace, protože prostě vypadá divně. Kromě toho se mi ani nelíbí ten příběh, který je jednoduše vánočně líbiví a snaží se jen o trochu té akce, což je škoda, protože ten vlak rozhodně nabízel více prostoru. Zemeckis natočil trojici 3D motion capture filmů a ani jeden není nic skvělého. Na tyhle filmy se jednoduše nechci dívat. ()

IllIlIlIIl

Skvěle animovaná rodinná pohádka. Celá animace je úžasná a tento film umocní divákovo Vánoční atmosféru. Má v sobě určité kouzlo a v neposlední řadě také velmi pobaví. ()

Damiel

Tak já vám nevím... Film jsem viděl těsně před Vánoci v předpremiéře v dabingu (ten fakt až na výjimky nemám rád). Je to kouzelně animovaný a pěkně mi to sedlo do té předvánoční atmošky. To že je to film o Santa Clausovi, je pochopitelné, vždyť vznikl v Americe, a tak nemůžeme čekat, že tam budou točit o Ježíškovi... Ani mi tak nevadilo, že to bylo obsahově chudší, protože to kompenzovala vizuální stránka věci (i když ta chůze...). Dal bych asi *** a 1/2, nejsou to čistý **** Rozhodně jsem zvědav na DVD s originálem Toma Hankse. ()

Symfonická show Christmas in Hollywood

Symfonická show Christmas in Hollywood

02.12.2023

Batman a Superman digitálně animovaní

Batman a Superman digitálně animovaní

04.09.2007

Chvíli v tom byl docela slušný chaos. Když studio Warner Bros. oznámilo, že hodlá už příští rok odstartovat natáčení Justice League of America, komiksoví fanoušci začali střihat ušima. Co to, co to?… (více)

Zemeckis, Carrey a duch Vánoc

Zemeckis, Carrey a duch Vánoc

09.07.2007

Filmová veřejnost začíná být ze Zemeckisova Beowulfa pěkně nervózní. Digitálně animovaná adaptace staroanglické poémy, v níž podobně jako Tom Hanks v Polárním expresu ožijí díky technologii motion… (více)

Já se vrátim! Nebo ne?

Já se vrátim! Nebo ne?

14.11.2006

Když se Arnold Schwarzenegger, někdejší nejlépe placený herec Hollywoodu, opětovně stal guvernérem státu Kalifornie, početné zástupy fanoušků opustil i ten poslední zbytek naděje na jeho comeback.… (více)