poster

BH90210 (TV seriál)

 • Slovensko

  Beverly Hills 90210

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2019, 4 h 18 min (Minutáž: 43 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Lacike
  **

  Ako najväčší fanúšik pôvodného seriálu na Slovensku a v Čechách tiéééž som sa na pokračovanie s pôvodnou partou neskutočne tešil. Ale po zistení, že sa jedná o nejaký divný reboot v ktorom majú hrať herci samých seba som bol v rozpakoch a výsledok ma vôbec nenadchol. Komplet žijúca pôvodná banda tu hrá komické karikatúry samých seba + sem tam sa tam mihne ešte nejaký ďalší herec z origo seriálu. A keď ma pár filmov v tomto štýle bavilo, tak tento seriál nie, lebo nie je dostatočne komický a vďaka seriálovej stopáži sa musí dej naťahovať vzťahovými zápletkami. A tieto karikatúry nie sú dostatočne nosné, aby utiahli klasický vzťahový seriál v ktorom postupne spí každý s každým. Strašne ma mrzí tá premárnená príležitosť, keď sa zišla pôvodná parta a nenatočila normálne pokračovanie. Vzhľadom na logický neúspech tohto počinu sa už podobná šanca asi opakovať nebude. Najviac ma bavila úvodná scéna v Peach Pite a odkaz na vajce, ktoré v jednej epizóde ako kód chceli Andrea a Steve vymeniť. Potom sa ale rozbehol ten divný humor v ktorom si robili herci zo seba srandu. Tu asi dosť záleží na znalosti súkromia hercov a to ma narozdiel od seriálu nikdy nezaujímalo, takže som sa príliš nechytal pri rôznych fóroch. Dosť desivo pôsobili nočné mory na začiatku každého dielu v ktorých títo starí herci hrali znova postavy na strednej a vyzeralo to fakt bizarne. Sklamaním bude seriál aj pre fanúškov Shannen (zdravím Michaelu z DF), ktorá sa v každej epizóde mihne len na pár sekúnd a naviac hrá totálne vypatlaného magora do meditácii, záchrany prírody, zvierat, sveta, vesmíru atď. V centre sú páry Tori a Brian, Jennie a Jason. No a Gabrielle sa vyrovnáva s tým, že sa jej zrazu páčia ženy a to hlavne Christine Elise. WTF? Z cameo výstupov ma potešil aspoň Jamie Walters ako zloduch Ray Pruit, ktorý síce len zopakoval, že mu BH zničilo hudobnú kariéru a tak sa nakoniec stal hasičom, ale bolo príjemné ho zase vidieť. Nakoniec som tento seriál dopozeral len kvôli tomu, že má len 6 epizód a ďalšie nebudú. Ak by pokračoval, tak rozhodne bezo mňa. Tretiu hviezdičku si to nezaslúži ani kvôli nostalgii na starý seriál. 4/10.(5.1.2020)

 • Ivoshek
  **

  Nějak bylo v plánu koukat na jinej film, ale přišla řeč na Beverly Hills 90210 a na to, že se snad mělo vysílat nějaké pokračování. No, tak jsem kouknul na net a našel tam tři díly, všechny ve slovenštině. Protože jedinej třetí díl měl míň než dvě giga, stáhnul jsem jen ten. Dívat se na herce po třiceti letech, co hrajou herce, co maj hrát v pokračování starýho seriálu, je celkem weird. Neříkám, že to nebylo místy vtipný, třeba Steve mě docela bavil. Jen se mi po dvaceti minutách zdálo, že nic jinýho už scénárista nevymyslel a bavit se jen tím, že vidím padesátiletýho fousatýho Brandna Volše a Andreu Cakrmenovou, to taky nejde věčně. Dávám dvě hvězdičky za nápad, který vykouzlil v mé tváři mnohaminutový WTF výraz, ale víc tomu dát nemůžu. Co koukám, je tu šest dílů a upřímně pochybuju, že ještě nějaký přibydou.(29.1.2020)

 • castor
  **

  Reinkarnaci seriálu Beverly Hills 90210 nelze hodnotit jinak než rozpačitě. Sledovatelné to sice je, ale tenhle restart jsem nějak nepochopil. Původní seriál točící se okolo dvojčat Walshových a jejich přátel byl pojatý poměrně vážně (asi chápete, jak to myslím), tady se na stejnou notu nevsadilo, je to hodně odlehčené a takové nijaké. Dílčí linie nefungují, celé je to bez nápadu i dynamiky. Chvíli jsem si myslel, že americká televize FOX udělá pilot a další díly už budou se Stevem Sandersem nebo Davidem Silverem po letech, jenže ono to zůstává o Ianu Zieringovi nebo Brianu Austinu Greenovi. A tenhle šestidílný seriálový reboot sám řeší reboot, protože duo blondýn přesvědčilo televizní studio o tom, že natočení nových dílů je bezva nápad. A pochopitelně už to vůbec není o Brandonových skautských rozhodnutích nebo útrpných pohledech Donny či Brendy přes vyfoukanou ofinu… bohužel.(15.10.2019)

 • Psycho.R
  ****

  Při sledování prvního dílu jsem měl pocit podvodu, který však pozvolna odcházel, až jsem se naladil na správnou vlnu. Nostalgie taky zafungovala i když jinak, než by tomu bylo u přímého pokračování. Komediální nota mi nevadila, naopak jsem měl pocit, že herci mají nadhled a nedělá jim problém sebereflexe (viz. Spelling, která přiznává, že procházela léta jen reality show místo herectví, aby měla peníze). A jedno velké plus - zákulisně je cítit, že hromadně nesouhlasí se současným stáhnutím půlek Hollywoodu. Me too je tu nejednou kritizováno, ovšem tak, aby to nevyčnívalo, všichni zkrátka odmítají podepsat smlouvu o to, že pokud se s někým ze štábu zapletou, dělají to ze svobodné vůle. A také je tu shazováno téma feminismu, který bývá často už za čárou. Tyto plusy píšu s plním vědomím toho, že jsem za rovnoprávnost všech bez rozdílů, ale v současnosti jde o přehnané pózy.(11.2.2020)

 • filmmovier
  ****

  Z původního seriálu jsem viděl jen první řadu a kus. Není to sice špatné dílo, ale v dnešní době už nemá co dělat a prostě dnes už působí spěšně. Ale tohle jsem si nemohl nechat ujít. Herci, kteří si dělají srandu sami ze sebe a i sami sebe hrají (u některých možná ani ne v tak fiktivních verzích) a vymýšlejí reboot BH90210 aby si něco přivydělali a obnovili svou zašlou slávu? Inu, proč ne, je to správně trhlé a na mně to docela funguje, tenhle projekt se totiž absolutně nedá brát vážně. A možná proto asi funguje lépe, než by se mohlo zdát, teda až na tu uměle našroubované "objevování Andreiny sexuality". Teď k hercům - pánové vypadají fantasticky a snad ani nezestárli, Shannen je ohromná kočka Gabrielle Carteris to na její věk také ohromně sluší, u Jennie Garth nevím, jestli má, nebo nemá plastiky, ale už to prostě ta kočka Kelly dávno není.... no a Tori, ta pořád neumí hrát a navíc vypadá jako plastová zombie. Zatím jsem viděl tři díly a bavím se opravdu skvěle, taková jednohubka je prostě fajn, ačkoliv minimálně o deset let později než v době, kdy mohla zaujmout více. A ta znělka je prostě neskutečně geniální! 75%.(16.9.2019)