BH90210 (TV seriál)

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2019, 4 h 18 min (Minutáž: 43 min)

• kiddo

Sebrat mi vítr z plachet přiznáním, že jen zoufalé vyžilotiny za zenitem by chtěly léta páně aktuální rok rebootovat něco tak irelevantního jako Beverly Hills, byl vynikající nápad. Pak se ukázalo, že je to jediný nápad, který měli.(18.9.2019)

Z původního seriálu jsem viděl jen první řadu a kus. Není to sice špatné dílo, ale v dnešní době už nemá co dělat a prostě dnes už působí spěšně. Ale tohle jsem si nemohl nechat ujít. Herci, kteří si dělají srandu sami ze sebe a i sami sebe hrají (u některých možná ani ne v tak fiktivních verzích) a vymýšlejí reboot BH90210 aby si něco přivydělali a obnovili svou zašlou slávu? Inu, proč ne, je to správně trhlé a na mně to docela funguje, tenhle projekt se totiž absolutně nedá brát vážně. A možná proto asi funguje lépe, než by se mohlo zdát, teda až na tu uměle našroubované "objevování Andreiny sexuality". Teď k hercům - pánové vypadají fantasticky a snad ani nezestárli, Shannen je ohromná kočka Gabrielle Carteris to na její věk také ohromně sluší, u Jennie Garth nevím, jestli má, nebo nemá plastiky, ale už to prostě ta kočka Kelly dávno není.... no a Tori, ta pořád neumí hrát a navíc vypadá jako plastová zombie. Zatím jsem viděl tři díly a bavím se opravdu skvěle, taková jednohubka je prostě fajn, ačkoliv minimálně o deset let později než v době, kdy mohla zaujmout více. A ta znělka je prostě neskutečně geniální! 75%.(16.9.2019)

Jsem toho názoru, že Beverly Hills patřilo k tomu nejlepšímu, naše televizní stanice mohly v 90. letech začínajícím teenagerům nabídnout. Osobně jsem se k několika dílům nedobrovolně vrátil, když mi je na koleji pouštěl jistý TheRaven. Po několika letech, když mě tento uživatel informoval, že jeho druhý nejoblíbenější seriál po Simpsnech má reboot, musel jsem to také zkusit a světe div se, nebylo to nejhorší. Osobně vnímám spíše jako negativum, že BH90210 není o postavách z Beverly Hills, nýbrž o opravdových hercích, ale člověk si rychle přivykne. Určitý potenciál tam je a seriál se snaží ho využít. Zápletky jsou přiměřeně stupidní a mají i své vtipné momenty. Bohužel seriálu poněkud rychle dojde pára, jsem tedy zvědav, jak to bude s dalšími díly... S vypnutým mozkem a nostalgickým pocitem v srdci je to krásných 6/10(18.9.2019)