Epizody(6)

Šestidílné drama Roky a roky sleduje zaneprázdněnou manchesterskou rodinu Lyonových. Daniel si bere Ralpha. Stephen a Celeste se bojí o své děti. Rosie uhání nový objev. Edith už nebyla celé roky doma. A všem jim vévodí panovačná babička Muriel. Když se všichni jedné zásadní noci v roce 2019 neodvratně spojí, příběh se přehoupne do budoucnosti a sleduje životy a lásky Lyonových v průběhu následujících patnácti let. A že je na co se dívat! Tato úzce semknutá rodina prožívá všechny naše obavy i naděje. Společnost je vášnivější, rychlejší a šílenější. Bouřlivé zvraty v politice, technologiích a vzdálených válkách mají přímý vliv na Lyonovi a realitu jejich všedních dní. Ti se na pozadí toho všeho musí zorientovat ve svých nadějích a obavách v domnění, že obyčejná rodina nedokáže změnit celý svět. Nebo snad ano? (HBO Europe)

Vajonek

Dramatická minisérie o jedné rodině, které se nevyhne řada více či méně obvyklých a uvěřitelných karambolů, v zásadě její členové ale pořád drží při sobě. Což je samo o sobě takové pěkné poselství. Námět o přetechnizovaném světě z blízké budoucnosti, jemuž se nevyhýbají nepříjemné politické a společenské zvraty, je jistě zajímavý, čekala jsem, že budou ale jednotlivá témata asi trochu více rozpracovaná a celé se to nějak výrazněji uzavře. Sérii vedle zajímavého námětu zdobí výborné herecké výkony a hudba, která správně zdůrazňuje tu úzkost až hrůzu z toho, kam se ten svět řítí. Jednotlivé postavy jsou napsané tak, že nejsou rozhodně černobílé, často se chovají naprosto příšerně, jindy zase jejich počínání můžete porozumět a vcítit se do nich, tudíž působí poměrně přirozeně a baví vás jejich vývoj sledovat. Tak jak obvykle nemám ráda zvolání o přehnaném cpaní různých menšin do seriálů a filmů a naopak bývám ráda, když se třeba někde objeví dvě maminky nebo jako ústřední pár gayové a nikdo to (konečně) neřeší a nepozastavuje se v tom díle nad tím, tak v Years and Years mi to už trochu přehnané a "nastrojené" přišlo. Naprosto beru, že Anglie (a Londýn zvláště) je trochu jiné kulturní prostředí a tudíž jsou běžnější smíšená manželství nebo obecně větší přítomnost různých národností ve společnosti (a líbí se mi to). Ale aby v jedné rodině bylo zároveň tolik jedinců patřících k nějaké menšině (v ne zase tak rozvětvené rodině tu máme gaye, lesbu, ženu s postižením, poloasiata, afroameričanku, zřejmě i transčlověka...), to mi prostě nesedělo a trochu kazilo tou vykonstruovaností celkový dojem. I přes některé výtky si ale myslím, že seriál má určitě co nabídnout, je to zase něco trochu jiného v záplavě různých dramatických sérií a minisérií, vede to i k určitému zamyšlení (ať už nad stavem světa a hrozbami, které se mohou týkat nás všech nebo třeba nad různými podobami vztahů v rodině) a nudit se u toho určitě nebudete. 75 %. ()

F.W.Colqhoun

It's a terrible world but i want to see every second of it. Záměr zkusit na ploše šestidílné televizní série extrapolovat vývoj zmršeného světa na deset let dopředu zasluhuje uznání i proto, že každý, kdo disponuje názorem, bude mít výhrady - a to už předtím, než se vykrátí početná skupina diváků, kteří považují fenomény populismu, nacionalismu a tzv. konzervativismu a "návratu zdravého selského rozumu" za svěží vítr a směr, který nakonec vyřeší všechny množící se trable. Zákonitá daň z pokusu o vyváženost. Výhrady mám samozřejmě i já, a to především k ničím nepodloženému optimismu, který série vkládá do generation next a obvyklému pranýřování heterosexuálního bílého muže, zde s obyčejňáckou vizáží Roryho Kinneara & spol. Seriál jako tento by se možná bez lakování na růžovo a podkuřování cílové skupině obešel. Spása online? Really? Edith, is that you? ()

kolemjdouc

Dnes jsem se na beton ujistila,že politiku umějí nejlépe dělat herci a komici,ne tím,že by jí rozuměli ale umějí ji před občany zahrát.Zde tady v tom případku Emma Thompson.Mimika ,gesta vše za jedna!! Můj oblíbenec Tovey byl opět famozní.A vlastně všichni herci si se svými rolemi sekundovali na Oscara.I ti, kteří se museli popasovat s tím, že jim scénář přidělil určitý stupeň pošahanosti.Bezva hlášky.Překlad se zapotil aby vše sedlo.Extra famozní dabing.Kvituji ,že dali dvě epizody najednou a nerozsekali to na molekuly ,aby to natáhli do aleluja. ()

orgia

Prvni dil nasadil neskutecnou latku, kterou bylo tezke prekonat. Predposledni a posledni dil uz byly solidne pritazene za vlasy a uplne vypadly z konceptu. ()

barteca

Další britský mirror reflektující současnost i budoucnost nejbližší dekády. Opět brilantní scénář, herecky top . Zážitek... ()

JoSte

Geniální minisérie s nádechem Black Mirror sleduje jednu rodinu od současnosti přes všelijaké časové skoky až do roku 2034. Více není potřeba vědět, nechte se překvapit. Jednoznačně doporučuju Rokům a rokům těch necelých šest hodin věnovat. Dostupné na HBO GO: https://hbogo.cz/serialy/roky-a-roky ()

José77

prve diely skvele, sem tam sa nad niecim pozastavite, avsak serialu to odpustite, lebo cakate gradaciu deja, zaujima vas kde sa posunu, cakate co bude dalej. lenze vsetko co postavili na zaciatku vystrieda skratkovity pribeh a neskutocne ceckovy scenar, kde uz logika nehra ziadnu rolu. velka skoda, lebo potencial bol obrovsky. ()

Trilobitter

Série v globále mnohem líp uchopila námět, jak lidstvo ovlivní v blízké budoucnosti překotný vývoj technologií i postupně šílející společnosti, než konkurenční Black Mirror. Děj je uvěřitelný, má spád, zaostření na mikrodějiny na pozadí velkých zvratů funguje. Bohužel, hvězda dolů za poslední díl,kdy zejména posledních 15 minut se vážně neprovedlo a vyvrcholení sklouzává do dementního poselství “hlavní je láska.” Ve společnosti, která si dobrovolně zvolila diktátorku? Really? ()

Mackoun

Dobrý to! Chvílema trochu deprimující, jak slabá je tam hranice mezi fikcí a pravděpodobnou podobou blízký budoucnosti. Do dnešních dnů jak dělaný (asi proto, že to o dnešních dnech a do dnešních dnů dělaný bylo). ()

Olík

Když jsem v komentáři seriálu Byl by to hřích (r.2021) psal něco o rozebrání na součástky, tak nevím jaké nanočástice ze mne zbyly teď. Seriál byl natočen v roce 2019….teď je rok 2022….chápete? Mrazivé zrcadlo společnosti, která se cvalem řítí, tam kam si myslíme, že nemůžeme doběhnout. Ale tohle není jenom zdvižený prst nebo reflexe, tady jde především o zatraceně povedený seriál. Téma, zpracování, herci (především bych vyzvednul (Rory Kinneara), atmosféra, poselství….nevím, co napsat dál….prostě geniální. Máme tady seriály jako Přátelé, Hra o trůny, Simpsonovi atd…..a když  se budeme bavit, nazvěme to třeba mini-série, tak si na první dobrou nevybavuji, kdy jsem se jako divák cítil uspokojenější. Škoda posledních několika desítek minut (nechci spojlerovat a tak se nebudu rozepisovat), ale jinak TOP, TOP a ještě jednou TOP. ()

stepankoby1

"Do you remember back then? We used to think politics was boring." Seriál, který pokrývá snad každé aktuální téma, naprosto do puntíku vystihuje světovou nervozitu i světové obavy, předvídá rozklad globalizace skrz (zpětně povětšinou děsivě přesně předpovězené) postupné kroky a vymýšlí si dystopicky hororový svět, ve kterém by nechtěl žít snad nikdo, a přesto v něm ve skutečnosti vlastně žijeme, jen aby z toho kvanta bordelu, který by jinak byl nesourodým mišmašem šílence, vybruslil přesně v Daviesovském duchu procítěnými příběhy o lásce, síle vůle jedince i kouzlu kolektivních snah v jedné rodině, které právě ten bordel pomalu, leč citelně ovlivňuje a mění životy. A jakkoliv mám pár výhrad zejména k tempu a postupné změně tónu, RTD mě tímhle dostal do kolen. Into the Future je neoficiálním hudebním tématem 21. století. ()

Urukhaj98

E01-E06: Na začátku neskutečně dramatická, poutavá a strhující podívaná, která výstižně komentovala současnost a děsila (bohužel) pravděpodobnou blízkou budoucností. V posledním dílu se to ale překlopilo spíše do futuristické pohádky. Ne vyloženě špatné, ale oproti předchozím dílům slabota. 7/10 ()

Forty-

Uspech Netflixu s "Black Mirror" si HBO nemohlo dovolit ignorovat a toto je odpoved. Ja osobne som nadseny a serial som hltal jednym dychom. Triezvy pohlad na technologie blizkej buducnosti viac rozobera moralne dilemy s nimi spojene ako samotne nadsenie z novych moznosti. Mrazivo zobrazena mozna politicka scena, ktora dnesny trend populistov, dezinformatorov, popieracov, a chronickych klamarov prenasa na novu uroven a ukazuje nam krizu do akej mozeme velmi lahko dospiet. Za mna vyborny technologicko-politicky mix a jeden z najlepsich modernych HBO serialov. ()

Don82

Brilantní drama sledující jednu rodinu na pozadí světových událostí. Fake news, hybridní hrozby, vzestup antidemokratické vlny, autoritářství v politice, ekonomický kolaps... to vše tam je. Seriál vás dostane tím, jak uvěřitelný je. Takový realistický Black Mirror. Klidně se zítra ráno vzbudíte a vše může být jak v seriálu. Years and Years vás rozhodně nenechá v klidu, občas vám bude nepříjemné se na to dívat. Co když se to stane? Co když je apokalypsa za rohem? ()

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů