Filmová adaptace úspěšného broadwayského muzikálu Chicago, v jehož hlavních rolích hrají Catherine Zeta-Jonesová, Renee Zellwegerová a Richard Gere, sleduje příběh průměrné sborové tanečnice Roxie Hartové, která se pro slávu rozhodne vraždit. Když to udělá, skončí za mřížemi společně s kabaretní hvězdou Velmou Kellyovou, která s pomocí prohnaného právníka Billyho Flynna rozpoutá kolem svého zločinu mediální šílenství. Poté, co Flynn vezme Roxiein případ, udělá z ní nejžhavější bulvární senzaci, čímž připraví půdu pro pěvecký a taneční souboj mezi oběma přehnaně horlivými rivalkami. Snímek Chicago získal v roce 2003 šest Oscarů, včetně ceny za nejlepší film. (Cinemax)

Nextgirl

Upřímně nesnášim muzikály. Ne, že bych proto měla nějakej dobrej důvod, ale prostě mi tam ty písničky vadí. A přijdou nadbytečný. Ale mam jednu jedinou výjimku - Chicago. Kdybych mohla, tak bych mu udělala vlastní skupinu, někde hodně daleko od všech ostatních muzikálů. Ta hudba je tak dobrá, ty herci tak přesvědčivý, ten nápad tak suše vtipnej, ty muzikálový kousky tak dobře zakomponovaný, že si vlastně vůbec nevšimnete, že "už zase někdo zpívá" (jak mi to ostatně přijde ve všem ostatním a beru to jako signál jít hledat něco do ledničky). Je to prostě jenom super film. A jako bonus k tomu filmu vám pak samozřejmě zbyde ten soundtrack. ()

Nick321

Jako jazz si čas od času poslechnu a tohle je celkem obstojný muzikál, ale asi pro skalní fanoušky jazzové hudby a dějově spíš pro ženy, chlap by na to dobrovolně určitě nekoukal. Tohle mi stačilo vidět a slyšet jen jednou dvakrát. Jsou muzikály, které si rád pouštím opakovaně, ale tento se mezi ně nezařadí. ()

Zabriskie

Naprosto úžasná hudba, tak dobrá, že mě většinu filmu mrazilo v zádech. Zeta Jones úžasně tančí, Zellwegerová neuvěřitelně roztomile zpívá a Gere je proklatě charizmatický. Ve všech ohledech lepší než trapně sentimentální Moulin rouge. Chicago má navíc skvělý příběh a stylisticky ohromující hudební čísla. ()

squady

Opravdu excelentní výkon všech zúčastněných! Skvělá hudba, tanec, scénář...prostě nezapomenutelná podívaná. Nejkrásnější je píseň "z věznice" ()

HHOKY

Skvělá podívaná.Naprosto strhující ,s vydatnou dávkou energie.Dobré zápletky,obzvlášť se mi líbilo jakési střídání reality s jevištěm.Výborné herecké i pěvecké výkony,velmi dobrá choreografie.Za zmínku určitě stojí skvělý výkon Catherine ,ta byla asi z "trojky" nejlepší. ()

Shtinky

Chicago!! Skazené mesto, plné skazených, chladnokrvných vrahýň. Je to práve niečo podobne uvoľnené čo v mojej zbierke najobľúbenejších filmov chýbalo: komediálny muzikál. Výkony ústredného hereckého dua vražedníckych ciel Catherine a Renée sú pamätné, choreograficky dokonalé a nezabudnuteľné. Takto skvele som sa pri komédii nezabavil už veľmi dlho, určite k tomu dopomohli aj ujeté výstupy Gerea, Latifahovej a Liuovej... Pre mňa tento film predstavuje zábavu na ktorú si dokážem nájsť čas kedykoľvek. ()

Zu162

Ale jo, Chicago má styl, má skvělou jazzovou hudbu, ale postrádá nějaký spád, něco co by diváka přilepilo k obrazovce a nepustilo. To "něco" já jsem prostě nenašla. Navíc hubené tělo Zellweger vypadá jako tělo mého mladšího bratra. ()

enterama

John C. Riley mal hrat Gereovu postavu /podla mna/ ale hold nevypada ako Gere , no ma skvely hlas z ktoreho som bol prijemne prekvapeny. Americky "sen" so starnucimi hviezdami a s pribehom na muzikal ako showbiznisove okienko, alebo klebetnik co tyden dal. Tak toto mozu ocenit jedine americania v tom najlepsom svetle. Pokial sa spieva a tancuje je to prijemne no akonahle sa vrati scenar do deja bez hudby , je to miestami az trapne. Na druhu stranu je az revolucne akym scenarom sa chcel autor prebit v muzikalovom svete plnych sladkych pribehov. ()

petch

Nemyslím si o sobě, že jsem sjížděč "B" filmů, ale tohle jsem nedal. Po půl hodině jsem to musel vzdát. Tak hrozně jsem se nudil, že jsem šel raději kydat hnůj. Jednu hvězdu dávám za představitelky hlavních rolí, které jsou moje oblíbené, ale to je na tomto filmu pro mě jediné pozitivum. Omlouvám se všem ostatním nadšeným kritikům tohoto díla, ale tenhle film vysílá asi na jiné frekvenci než moje přijímače. Tak se snad shodneme u něčeho jiného. ()

johael

Poraďte mi někdo, na co mám čekat, abych vydržel dodívat se do konce? Kdy dojde ke zlomu a ta nezáživná zhudebnělá nuda se promění v to předesílané "velkolepé a strhující"? ()

cachanell

Pět hvězdiček , určitě. Muzikálový koncept filmu naprosto skvělý. Skvělá choreografie, skvělé herecké výkony. I když Richarda Gera bych vyměnila, moc mi tam nepasoval. Zato naprosto skvěle jej vyvážily všechny ženské výkony a to nejen hlavní hrdinky. Bravo. A vidět Catherine Zeta-Jones tančit, opravdu, opravdu skvělé. Podívejte se, vnímejte - moc se mi líbila. Naprostá akce a smyslnost. ()

corax8

Od začátku do konce strašná nuda. Pár monetů tam ušlo jinak by to pro mne byl odpad. Ty momenty byly hlavně ve spívané části. ()

LadyNicole

Bylo to... skvělé. Hlavní hrdinka v podání Renée byla dokonale přesvědčivá, její naivita přímo sršela z obrazovky a mně si získala. Příjemným překvapením bylo, že na Catherine Zetu-Jones nebylo moc viděl (osobní antipatie) i když svou roli zahrála dobře. Bezkonkurenčně nejlepší scénou celého filmu je vězeňské tango, jehož melodie se mě držela snad měsíc....pop...six...squish...uh uh...cicero...lipschitz!! ()

Dodge-I

Nemuzu si pomoct, ale ani CZJ nezachrani tohle filmove leco - je tam proste vsechno, asi mi tenhle scenar nic nerika. Uznani za par tanecku a kostymy - jinak prumer, fakt nevim, proc tolik nominaci na Oscara... ()

Tess.s

Renée Zellweger fakt nemusím no v takto úžasnom filme dokážem privrieť oko. Oveľa radšej mám Catherine Zetu, ktorá sa svojej úlohy zhostila bravúrne. Zo všetkého najviac ma však ohromila scéna Cell Block Tango, ktorá je podľa mňa bezchybná. Celkovo choreografie a hudba sú dosť vydarené, čo je (už len z toho pohľadu, že ide o muzikál) veľmi dôležité. Som muzikálový nadšenec a tento sa mooooc vydaril. ()

Makadan

Skvělý a strhující muzikál! A pokud ho chce někdo srovnávat s Moulin Rouge, tak mě osobně muzikál Chicago oslovil mnohem více! Pěvěcké, herecké i taneční výkony mě naprosto předsvěčily...překvapivě i Richard Gere, kterého jsem si v této roli nedovedla představit. A kdyby tam nebyl, tak mi to asi nevadí....ale to je jedno. Kdo mě nejvíc zaujal, tak to byla opět krásná Catherine, jejíž výkon si opravdu zasloužil Oscara. Nejlepší písně: He had it coming a Mr Cellophane ( v podání Johna C. Reillyho naprosto dokonalé). ()

HJ-FILIP

Příjemný muzikál s atmosférou 30'let. Stejně jako golfista oceňuji herecké výkony stejně jako skvělou dobovou hudbou. Taneční kreace nejsou vždy zcela nejlepší nebo se mi aspoň takové zdají, ale jinak koukatelný film. ()

vikiii

Titulní trio je pro mě naprosto perfektní. Má to svůj styl a glanc, který doprovází skvělá hudba a tance v podání krásné Catrine Zeta-Jones a Reneé Zellweger. Podle mého určitě nejlepší muzikálový film, který zatím v této kategorii nic nepřekonalo. ()

Renée Zellweger si zahraje Judy Garland

Renée Zellweger si zahraje Judy Garland

24.10.2017

Rob Marshall novým kapitánem pirátů

Rob Marshall novým kapitánem pirátů

18.05.2011

Na režisérské židli čtvrtého dílu slavné pirátské série vystřídal Gore Verbinskeho Rob Marshall. Mamutí natáčení snímku Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna, které trvalo 107 dní, zavedlo Marshalla a… (více)

Režisér pro finále Twilight ságy

Režisér pro finále Twilight ságy

01.05.2010

Režisér pro čtvrté Piráty?

Režisér pro čtvrté Piráty?

03.08.2009

Studio Walt Disney Pictures a Jerry Bruckheimer chtějí odplout do Karibiku už na jaře příštího roku (první klapka by měla padnout v dubnu, nejpozději v květnu) a Gore Verbinski všude, kudy chodí,… (více)