Filmová adaptace úspěšného broadwayského muzikálu Chicago, v jehož hlavních rolích hrají Catherine Zeta-Jonesová, Renee Zellwegerová a Richard Gere, sleduje příběh průměrné sborové tanečnice Roxie Hartové, která se pro slávu rozhodne vraždit. Když to udělá, skončí za mřížemi společně s kabaretní hvězdou Velmou Kellyovou, která s pomocí prohnaného právníka Billyho Flynna rozpoutá kolem svého zločinu mediální šílenství. Poté, co Flynn vezme Roxiein případ, udělá z ní nejžhavější bulvární senzaci, čímž připraví půdu pro pěvecký a taneční souboj mezi oběma přehnaně horlivými rivalkami. Snímek Chicago získal v roce 2003 šest Oscarů, včetně ceny za nejlepší film. (Cinemax)

Davosh

Skvělé jak po hudební stránce, tak i po herecké - Zellweger mi tady byla ještě sympatičtější než v roli Bridget a navíc stejně jako Zeta-Jones perfektní jak hlasově, tak tanečně. Tyto 2 věci by mi už stačily ke spokojenosti, ale díky skvělé choreografii tanečních vystoupení a s ní spojenou práci režiséra sem nemohl jinak a nahodil slabších 5*. Sice se nejedná o nejlepší muzikál, Oscara za nejlepší film si asi taky moc nezaslouží (nominace za scénář už je vyloženě výsměch), ale nic to nemění na tom, že sem se skvěle bavil a rád se podivám kdykoliv znovu. ()

papaJA21

Tenhle muzikál nebyl nikdy můj oblíbený. Ale hlavní problém filmu, který je docela dobře natočený, je především špatný výběr rolí. Jak hlavní role tak vedlejší mi přijdou špatně obsazené. ()

BoXBe

Nic mě na Chicagu nebavilo, od první minuty to jede takovou tu neviditelnou strunu, kteoru má jen málo filmů, že mě to něčím vysloveně irituje, kalkulem, podbízivostí, nevěrohodností...nevím čím ještě a nechci to znovu vidět. Asi mi to nejvíce asociuje pocit, že tohle byl ten rok, kdy se dal Oscar vyhrát lobbyingem namísto kvalitou v soutěži s Hodinami, Pánem prstenů Dvěma věžemi a Pianistou. Ani jednomu z těchto filmů, jejichž kvalitě čas jen přidal, nedosahuje Chicago ani po kotníky. ()

otík

Slušivý muzikál, sice hodně odlišný od těch tradičních starších (které mám tak rád), ale svým způsobem originální, výborně zaspívaný a zajímavě natočený. Nejvíce na mně zapůsobil Richard Gere svým uvolněným herectvím. ()

zorro

Bylo to takový nemastný neslaný pár dobrejch písniček a jinak celkově nudný, ale Richard Gere to je pro mě švihák kůli kterýmu to za to stojí vidět alspoň jednou. ()

Mitzi

V rámci žánru je to na víc než 4*, řekla bych 4 a 1/2 :-) Velmi, velmi povedené! I když Moulin Rouge je u mě přeci jen o kousek výš ;-) ()

moviefilm

Akonáhle som prvýkrát zhliadol túto pestrofarebnú šou, vedel som, že si ju ešte nespočetne veľakrát pozriem znovu. Ešte v ten deň som ju zhliadol dvakrát a predtým, ako som ju vrátil späť do požičovne na druhý deň ešte raz. A veľmi rád sa k nej vraciam znova a znova a opäť sa rád nechávam ohurovať nádhernými kostýmami, skvelou výpravou, dokonalou réžiou a bravúrnymi hereckými výkonmi... ()

vesper001

Nejerotičtější muzikál, jaký jsem kdy viděla. Catherine Zeta-Jones je zatraceně sexy a tančí fantasticky, Renée Zellweger a Richard Gere naopak soupeří o to, kdo bude nesympatičtější (mimochodem, skončí to remízou). Příběh je na muzikál poměrně temný, ale tím zajímavější. Ovšem zákony žánru zní jasně: i vražda musí projít za každou cenu. ()

Decker

Nepochybne skvelej muzikal, ale ja muzikaly zas az tak moc nemusim, avsak tento se mi libil. Herecke i pevecke vykony jsou skvele, ale oskara bych tomu nejspis nedal (nevim sice jaka byla konkurence, ale tohle je alepson pro me na oskara malo). ()

Triple H

Slušný muzikál, ktorý má hlavne výborných hercov a pár podarených pasáží (bábkarská scéna s Gereom a Zellweger vedie). Ale najlepší film? To mal byť Pianista. ()

AntonG.

Muzikály nemám zrovna v lásce a Chicago to rozhodně nezmění. A ač se snažím být nestranný sebevíc, tak naprosto nechápu oscarové nominace přinejmenším v těch hlavních kategoriích. Nemám nejmenší tušení v čem je ten film tak strašně výjimečný. ()

hans500

Hodně dobrý muzikál s překvapivě dobrou režií, výbornými hereckými a pěveckými výkony a s dobrým scénářem - 4,5*. ()

Lolita

No jak je zde už někde psáno - taky celkem nechápu, proč to každý srovnává s Moulin Rouge (že by ten zpěv?) no nic... Při "Cell block tango" jsem téměř přestala dýchat ("a pak mi naběhl na nůž.. nejmíň desetkrát! mi naběhl na nůž" "tak jsem vystřelila dva varovný výstřely.. přímo do jeho hlavy" - no nemilovali byste je? :) a huba mi poklesávala u We both reached for the gun, vážně skvělé. Tohle si mileráda kdykoli zopakuju - bavilo mě to jak hereckými, tak hlasovými, tak i tanečními výkony. ()

LeoH

Musel jsem chvíli přemýšlet, jestli vážně chci dát až tak vysoké hodnocení čistě z obdivu k puntičkářsky dotažené, hravé, nápadité, místy až významotvorné souhře všeho od libreta přes muziku, choreografii, inscenační nápady s prostorovým propojením reálu a představ a jim dokonale sloužící herce, svícení, švenkování, triky – jestli si film ty čtyři hvězdy zaslouží čistě za radostně odvedené extrémní řemeslo. A nakonec myslím, že jo. A malinko i za ten šarmantně odpudivý cynismus (tady asi pomohlo odbýt si prvotní rozhořčení před lety na představení brněnského Městského divadla a vědět už, že na boží mlýny se opravdu hrát nebude). ()

filmmovier

Výborný dobový muzikál s perfektními hereckými výkony (samozřejmě zejména CZJ a Reneé, ale i ostatních, protože v Chicagu je to vážně hvězda vedle hvězdy), velkolepými tanečními čísly, výbornými písničkami a fantastickou muzikou. Koneckonců je docela zajímavý i samotný příběh, což je u muzikálu vždycky fajn. Tady není o čem, protože i natočeno je Chicago zcela mimořádně. Klasa. S tímto filmem jakožto vítězem Oscarů nemám problém. ()

Magneto

V kine sme sa na tom nudili a mal som pocit,ze priatelka v kine zaspavala a zobudili ju jedine pesnickove pasaze...Tie boli vskutku super a pocas nich som sa naozaj bavil,to nepopieram.Ale ako ukazal Moulin Rouge,z muzikalu sa da vytazit ovela viac ako len pekne pesnicky a tanecna choreografia.Proste ked si pustim soundtrack,tak je to v pohode,ale vo filme musia byt "pauzy" medzi trackami vyplnene aspon nejakym dejom...Som zvedavy na Memoirs of Geisha,dufam ze Marshall to nepokazi zlou reziou ako v pripade Chicaga. ()

Sokkk_y

Muzikál si mě v poslední době získává stále víc a víc. Tento snímek mě přesvědčil o tom, že v Hollywoodu sídlí opravdu vynikající herečky. Ne nadarmo získala Catherine Zeta-Jonesová Oscara za vedlejší herečku. Vynikající také byla Renée Zellweger, podle mě zde podala jeden z nejlepších výkonů ve své kariéře. Také nesmím zapomenout na vynikajícího Richarda Ger(e)a, jehož role neporhrávajícího právníka mu sedla na míru.___Chicago má skvěle propracovaný děj posazený do skvělé doby plné násilí a sexu. Skvělá hudba, skvělé kostýmy, skvělí herci, skvělý režisér = SKVĚLÝ MUZIKÁL, který je jeden z nejlepších v celé filmové historii. Klobouk dolů před pěveckými a tanečními výkony všech herců a hereček!!!!. Obzvláště po poslední taneční scéně jsem zůstal sedět zabořený v sedadle a jenom jsem doslova "čuměl" s otevřenou pusou... Pravdou také je, že od té doby, co jsem viděl Chicago (cca NESČETNĚKRÁT!), začal se mi líbit i Jazz... Myslím si, že tenhle muzikál si právoplatně odnesl všech šest zlatých sošek včetně té za nejlepší film roku a od mě dostane pět hvězd s hvězdičkou. "...ten svůdnej jazz..." ()

adams89

Oscarová senzace roku 2002, i tak by se dal nazvat tento muzikál z prostředí dvacátých let. Kdo mohl očekávat, že získá hned 5 sošek, včetně té za nejlepší film. Ovšem jeho kvalitu lze asi těžko popírat a já budu hodně chválit. Za povšimnutí stojí už ta stylizace do tehdejší doby, město Chicago tu doslova září. Kdo tu ale nejvíce září, je bezesporu duo Katherine Zeta-Jones a Renée Zellweger! Těžko soudit, která z nich si více zasloužila Oscara. V nehudebních scénách tu exceluce Renée, v těch hudebních ale zase spíše převzala iniciativu Katherine. Oběma vyšla hlavně závěrečná taneční scénka, kterou jsem si skutečně zamiloval a kde za dobrý výsledek můžeme určitě vděčit i vynikající kameře. Již zmínené hudební scény mají ten správný nádech a leckteré dovedou i pořádně pobavit, zejména vystoupení jednotlivých vražedkyň v ženské věznici jsem si pořádně užil. Dobře byly také zahrány role Amose a Mámy, Richard Gere se v konkurenci sice možná trochu ztrácel (myslím jako tanečník, nikoliv herec), ale s přimhouřenými oči odehrál svůj standard. Malinkou výtku k filmu mám pouze ke dvěma tanečním číslům, ve kterých účinkoval právě Gere. O rok starší Moulin Rouge sice v mém případě Chicago nepřekonalo (ve srovnání s ním tu je moc jednoduchý děj), přesto se bylo na co dívat.80% ()

ivan_drago

Tak u tohohle filmu sem usnul a rozhodně to nebylo z únavy. Kromě jednoho povedenýho tanečního a hudebního čísla sem si v tomhle neuvěřitelně se táhnoucím filmu nenašel vůbec nic. Jak tomuhle mohl někdo dát Oscara to už nechápu vůbec. ()

Renée Zellweger si zahraje Judy Garland

Renée Zellweger si zahraje Judy Garland

24.10.2017

Rob Marshall novým kapitánem pirátů

Rob Marshall novým kapitánem pirátů

18.05.2011

Na režisérské židli čtvrtého dílu slavné pirátské série vystřídal Gore Verbinskeho Rob Marshall. Mamutí natáčení snímku Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna, které trvalo 107 dní, zavedlo Marshalla a… (více)

Režisér pro finále Twilight ságy

Režisér pro finále Twilight ságy

01.05.2010

Režisér pro čtvrté Piráty?

Režisér pro čtvrté Piráty?

03.08.2009

Studio Walt Disney Pictures a Jerry Bruckheimer chtějí odplout do Karibiku už na jaře příštího roku (první klapka by měla padnout v dubnu, nejpozději v květnu) a Gore Verbinski všude, kudy chodí,… (více)