Filmová adaptace úspěšného broadwayského muzikálu Chicago, v jehož hlavních rolích hrají Catherine Zeta-Jonesová, Renee Zellwegerová a Richard Gere, sleduje příběh průměrné sborové tanečnice Roxie Hartové, která se pro slávu rozhodne vraždit. Když to udělá, skončí za mřížemi společně s kabaretní hvězdou Velmou Kellyovou, která s pomocí prohnaného právníka Billyho Flynna rozpoutá kolem svého zločinu mediální šílenství. Poté, co Flynn vezme Roxiein případ, udělá z ní nejžhavější bulvární senzaci, čímž připraví půdu pro pěvecký a taneční souboj mezi oběma přehnaně horlivými rivalkami. Snímek Chicago získal v roce 2003 šest Oscarů, včetně ceny za nejlepší film. (Cinemax)

SG-1

"Když budete z něčeho nešťastný, tak koukejte držet zobák, protože mně je to, dámy, u prdele." -Mama- ()

klúčik

Bohužial film ma moc neoslovil. Možno preto lebo v tom istom čase som videl Moulin Rouge. Ešte pod dojmom z tohto filmu sa mi zdalo Chicago o dosť slabší. Hodnotím 60%. ()

MARTIN*I

Mě tenhle druh filmů prostě neohromí... Možná snad, kdyby tam zpíval Árný... Neni to podle mě film... Je to spíš muzikál... Jednoduše: mé srdce si nezískal... 3 za herecký výkon a hvězdné obsazení... ()

Lukoboss

Všichni to vychvalují, oceněními se to jen hemží, ale mě to zas tak moc neohromilo. Ano, herecké (taneční) výkony jsou dobré, k tomu kvalitní zpracování, kamera.. ale prostě není to nějak ono. Chvílemi se jakoby nic moc neděje, čekáte a ono je to pořád stejné, nijak to negraduje a ještě k tomu ten americký "hepáč". Mě to nevzalo. PS: Renée Zellweger moc nemusím ()

Spike23

Ještě, že to byl muzikál, jinak by to snad vůbec nedávalo smysl a bylo by to o ničem. Ale ve spojení s tou úžasnou hudbou a různými efekty mě to prostě strašně moc bavilo. Po Sweeney Todd zatím tedy pro mě nejlepší muzikál. ()

Bobek15

Štýlové, nápadité, elegantné. No zároveň aj chladné a povrchné, presne tak, ako Chicago 20. a 30. rokov minulého storočia. To však bol nepochybne zámer. A funguje to. Síce za srdce nechytí, nezostane navždy vryté do pamäti, emocionálne nepohladí, no aspoň poskytne úchvatný výpravno-tanečno-hudobný divácky zážitok počas projekcie. ()

Seti

Přiznávám, že muzikály nejsou zrovna můj šálek čaje a Chicago jsem si dal pouze v rámci doplňování oscarových mezer. Nakonec jsem však byl docela mile překvapen, jak dobře tohle vězeňské drama (nebo spíše honba za slávou), vyprávěné skrze opulentní hudební čísla, fungovalo. Milovníci klasického holywoodského muzikálu si mohou klidně hvězdu přihodit. ()

Billie777

Zatím poslední dobrý muzikál. Časy nejlepších muzikálů - 40. a 50. let odzvonilo ale není to tak dávno, co bylo natočeno Chicago, které mě velmi potěšilo. Retro atmosféra a jedna skvělá píseň za druhou, velmi dobře zpívající Catherine Zeta a neméně dobrá Renée, které to v žádném jiném filmu tolik neslušelo... Richard Gere mile překvapil. Výběr herců včetně Queen Latifah chválím. Jen co se týče tolika počtu Oscarů, je to malinko přeceňovaný. ()

HiddenDragon

"He had it coming..." Souhlasim s casopisem Premiere (jak se pise v Zajimavostech), ktery zaradil tento snimek mezi neprecenovanejsi filmy vsech dob. Ne ze by to byl spatny kus, ale 6 oscaru v cele s Nejlepsim filmem je vazne k smichu (paradoxne ani jeden za hudbu nebo pisen, vsimnete si) a tak trochu mi prijde, ze jakmile se objevi mezi novymi tituly slovo "muzikal", Akademie si uz z principu seda na zadek. Podobne to bylo s "Kabaretem" (1972) - 8 oscaru. A protoze mam z obou stejny pocit, hodnotim tedy obdobne. Oba pouzivaji kabaretni (divadelni) vlozky do jinak realneho prostredi - ostatne oba ma na svedomi Bob Fosse. "Chicago" ma sice lepsi dej, ale zase pisnickove se na muj vkus moc nepredvedl. Jenom asi tri skladby me zaujaly: Cell Block Tango (zpiva 6 vrazedkyn), Mr. Cellophane (zpiva nouma-manzel) a Razzle Dazzle (o soudnim "cirkusu" - a pokud to zpiva opravdu sam R. Gere, tak palec nahoru). Vsechny songy jsou prevazne v jazzovem duchu, coz samozrejme odpovida 20. letum, kdy se pribeh odehrava, ale taky to misty trochu nudi a neni zde vylozene nic, co by si treba clovek "pobrukoval" po zhlednuti filmu. Pribeh je o neco zajimavejsi. Outsiderka Roxie (Zellweger) zastreli v afektu milence a ve vezeni se setkava jak s ulisnym a vychytralym pravnikem Flynnem (Gere), tak i se slavnou zpevackou Velmou (Zeta-Jones), ktera tam skoncila z podobnych duvodu. Story pak hezky ukazuje, jak Chicago a obecne novinari a lide miluji silne (byt treba vymyslene) pribehy, jak se nadchnou pro nejakou celebritu nebo dokonce zlocin, a jak zahy slava opadne, jakmile se objevi nejaky novy, podobne zajimavy "objekt". A stejne jako verejne mineni, i porota se da podobnym zpusobem (casto zaludnym) ovlivnit, takze v tomhle smeru je snimek divacky zajimavy. Ale jako muzikal to vylozene nic svetoborneho nebylo a videl jsem melodictejsi kousky. Proto tedy zustanu s hodnocenim nize. [6x Oscar 2003: Nejlepsi film, Herecka VR - Zeta-Jones, Vyprava, Kostymy, Strih, Zvuk] ()

Zagros

Muzikály rozhodně nejsou můj šálek čaje, ale občas (tak jednou do roka) si nějaký pustím a snažím se vybírat ty nejlepší. Chicago je jedním z nejlépe hodnocených muzikálů po roce 2000, a proto jsem si jej vybral. Kupodivu dokázal film udržet mou pozornost až do konce, což se u muzikálů stává zřídka. Musím pochválit režii a scénář, kdy se tentokrát nebily hudební výstupy s dějem, ba naopak vše spolu dohromady fungovalo. Výprava, choreografie a herecké výkony byly také velmi slušné. Možná bych dokonce řekl, že se mi film líbil, ale dát za tohle šest Oscarů? To mi přijde jako hodně velký úlet a to nebyl až tak slabý rok, sám dám tři hvězdy a to je tak akorát. ()

raven

Squela zabava! Muzikal, ktory potvrdil herecke kvality Renee Zelwerger a Catherine Zeta-Jones. Richard Gere sice nespieva ako zlaty slavik, ale... stepovanie mu ide. Podla mojho nazoru je najlepsia z celeho muzikalu Queen Latifah ako Mama. Jedina chyba tohto filmu - je prilis kratky... ()

Hopper

Skvelý muzikál s kvalitnou hudbou a tanečnými výkonmi. Ťažko povedať čo je lepšie, či Chicago, či Moulin Rouge, mne osobne sa páčili oba filmy. Gere, Z-Jones aj Zellwegerová nemajú chybu, aj keď samotný príbeh už je poslabší, ale o to tu v prvom rade celkom nejde. Faktom ostáva, že zábava to je a o tom či mali dostať 6 Oscarov či nie, tu môžeme ešte dlho polemizovať. Ja som za. ()

Rssa

Neskutečné zklamání, rozhodně o moc slabší než vyjímečný Moulin Rouge. Nechápu, jak tento muzikál mohl mít tolik nominací na Oscara. ()

wosho

Chicago je krapek přeceňovaný muzikál, proti mnohým starým kouskům a Moulin Rouge prostě nemá šanci. Vyzdvihuje ho hlavně hudba a herci. Bohužel celkový příběh o vražedkyních a americkém snu se mě moc nelíbil. Muzikály mají být podle mě hlavně o lásce a pak teprve o něčem, zde je pouhá kritika společnosti lačnící po skandálech. Žádná postava se mě jakkoliv citově nedotkla. A pohled na muzikál co je chladnej jak psí čumák je smutný pohled. Normálně je to na 3 a 1/2*, tak zde trošku přidám. ()

dopita

Po prvním zhlédnutí OK. Po druhým už ani náhodou. Určitě efektní film, ale rozhodně né dobrej. Podle mě velmi přeceňovanej snímek. ()

Hanys_

Musím se přiznat, že zvědavost a chuť zhlédnout Chicago ve mně začla klíčit hned po skončení Marshallovy novinky Nine....Do té doby jsem se znažil tomuhle spoustou oscarů ověnčenému snímku spíše vyhýbat :) Stejně jako u Nine je tady opravdu výtečná choreografie. Každý hudební výstup je krásně vymazlený a tentokrát mě navíc oslovila i ta hudba. Suma sumárum jeden z těch lepších muzikálů, ale přinejmenším ty herecké nominace jsou opravdu víc než podivné. 7/10 ()

Ilhan

Za co tohle dostalo Oscara fakt nechápu. Příběh jednoduchý a absolutně o ničem, není tam jediná zapamatovatelná píseň a postavy jsou tupí jak tága. Přičtu-li k tomu moji zvyšující se averzi k Renée Zellwerger, tak to líp fakt dopadnout nemohlo. Pokud jde o Marshalla ve spojení s muzikálem, tak vždycky radši šáhnu po Nine. 49 % ()

Renée Zellweger si zahraje Judy Garland

Renée Zellweger si zahraje Judy Garland

24.10.2017

Rob Marshall novým kapitánem pirátů

Rob Marshall novým kapitánem pirátů

18.05.2011

Na režisérské židli čtvrtého dílu slavné pirátské série vystřídal Gore Verbinskeho Rob Marshall. Mamutí natáčení snímku Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna, které trvalo 107 dní, zavedlo Marshalla a… (více)

Režisér pro finále Twilight ságy

Režisér pro finále Twilight ságy

01.05.2010

Režisér pro čtvrté Piráty?

Režisér pro čtvrté Piráty?

03.08.2009

Studio Walt Disney Pictures a Jerry Bruckheimer chtějí odplout do Karibiku už na jaře příštího roku (první klapka by měla padnout v dubnu, nejpozději v květnu) a Gore Verbinski všude, kudy chodí,… (více)