Televizního moderátora počasí Phila Connorse (Bill Murray) zastihne cestou do pensylvánského městečka Punxsutawney, kam jede natočit reportáž o každoročních oslavách Hromnic, ohromná sněhová kalamita. Od té chvíle se ocitne lapen v časové smyčce, která ho nutí neustále se probouzet do stejného dne, a to 2. února. Ve svém světě každý den naráží na ty samé lidi, kteří si však neuvědomují, že se Hromnice dokolečka opakují. To mu dává jistou výhodu – může tak zjistit, co žena od muže očekává, a další den se chovat přesně tak, aby na ni udělal dojem. Naštěstí je mu nablízku dívka, na níž to může otestovat. Jmenuje se Rita (Andie MacDowellová), Philova trpělivá produkční, která musí snášet jeho záchvaty vzteku, přehnané požadavky i nevrlou náladu. Philova povaha se postupně mění a on získává Ritiny sympatie. Když se jednou společně probudí, je před nimi nový den... (HBO GO)

gocatgo

Forrest Gump Billa Murrayho. Na začátku typická komedie devadesátých let, jenže z opakování stále stejného dne filmaři nevytěží jen vtipné situace s pojišťovákem ale hlavně krásnou melancholii u piána nebo s vyřezáváním ledové sochy. Co taky s takovým množstvím volného času že? Buď tenhle film bereš jako lehkou komedii nebo jako skvělý melancholický příběh. Vyber si ()

Jorge-Z

Tomu já říkám romantická komedie s nápadem a stylem. Nevím, který jiný herec by se tady hodil lépe než Bill Murray. Každý den pořád to samé, no nevím jestli bych to chtěl sám zažít. ()

Mikino00

Úsměvné, zábavné, bohužel když zhruba v polovině balí svou produkční, je to takové hluché místo, jinak pěkná komedie. ()

Yardie

Taková příjemná a milá podívaná, plná jemného inteligentního humoru. Zápletka je celkem originální, Bill hraje výborně, atmosféra je skvělá, celkově vše klape a sedne si. Dá se na to koukat i několikrát a vždy to potěší. Taková pohodová komedie, která pobaví i pohladí. Howgh! ()

Movie Gourmet

Krásná britská (sorry, americká :-)) Romantika s Andie McDowell, "Herečkou s pohledem plaché srny" a Billem Murray(m). Rozhodně stojí za vidění. Verdikt: 4* a 80 %. PS. Prostě kultovní film, který není špatné vidět. Můžu doporučit. ()

Ollie235

Je jen málo filmů, které by mě hned na první zhlédnutí chytly jako tento. Bill Murray je zde skutečně výborný a jeho postavě ve snaze o získání srdce Andie MacDowell (v nesmírně příjemné roli) prostě nelze nefandit. Děj nabízí kvantum humorných situací a vybízí k zamyšlení, což přesně od komedie s časovou smyčkou očekávám. Tohle si určitě v budoucnu milerád zopakuju. ()

kritiklon

Odpočinková, romantická komedie se sympaťákem Billem Murrayem, s příjemným lidským humorem který těží z osvědčené zápletky "smyčka v čase"! Hlavní postava zažívá řadu prekérních situací do doby, než se zcela vyrovná se svým osudem. A z nevrlého, arogantního bručouna se stane všemi zbožňovaný Phil! Jak prosté, hezké a jednoduché! 4* za 81% ()

Oralfabet

Dokonalý. Věděl jsem o tomhle filmu už dlouho, ale z nějakého důvodu jsem se na něj podíval až teď. Ten koncept je samozřejmě super (mám pocit, že byl použit i jinde, ale rád bych si myslel, že tady to bylo poprvé) a musím říct, že Ramis z něj vyždímal naprosté maximum. Fakt už nevím, jak líp by to šlo zpracovat. A Bill Murray... Na začátku hraje fakt pořádnýho kreténa, až jsem si říkal, jestli se podaří z něj udělat ke konci filmu sympaťáka (celou dobu bylo jasné, že k tomu to bude směřovat). I to se vyvedlo na jedničku. No a nejen Bill, i Andie MacDowell je perfektní, takže sečteno a podtrženo... Rozhodně jedna z nejlepších romantických komedií, co jsem kdy viděl, co vůbec nestihne nudit a je taky vážně hoodně vtipná. 10/10 ()

Matt Raider

"A co bys dělal kdybys pořád byl na jednom místě? A každý den by byl pořád stejný? To by ti vůbec nevadilo?" - "To by byla pro mě smrt." (75%) ()

bobstock

Co bys dělal, kdybys pořád trčel na jednom místě a každej den by bylo všechno stejný, ať by ses jakkoliv snažil? A opilec v baru odpoví:´´To je přesně můj případ.´´ Aneb jak se sarkasticky cinycká rosnička andělem stane? Potřebuješ 1 den opakovat asi 90let. Skvělá oddechovka pro zimní večery. 80% ()

Garch

Nejdřív jen komedie a postupně přibývá momentů k zamyšlení. A propos, o letošních Hromnicích jsme si to znovu pustili a vyvstala kardinální otázka: Kolikrát se Bill Murray v městečku Punysutawney probudil? Vzhledem k tomu, kolikrát se, dle svých slov, zabil, nebo co všechno se naučil... 500x? Spíš bych ještě přidal. A pokaždé znovu od nuly... ()

MacGyver

Filmy Harolda Ramisa mi jednoducho ,,sedia"...:) Bill Murray je v úlohe (takmer) nenapraviteľného cynika Phila Connorsa vskutku geniálny a sladkej Andie MacDowellovej sa už z princípu nedá nič vytknúť:) Ďalšia z komediálnych klasík, ktorá neomrzí ani po mnohých zhliadnutiach. ()

El Loco

Typická postava pre Billa Murraya v jeho komediálnom období (80-te roky). V tomto snímku mu ale bohužiaľ dochádza dych a nijak extra neoslňuje. Ja osobne som zíval asi v 28. minute. Námet je to síce výborný, ale tvorcovia z neho nevyťažili všetko, čo mohli (a mali). ()

CamperCz

Jednoduše skvely film, ktery neskutecne tahne herecke mistrovstvi Billa Murraye. Vyborne jsem se bavil celou dobu, zasmal jsem se, dokonce i hlubsi myslenka byla...to se tak casto nestava, ne? ()

Vince Vaughn v těle mladé dívky

Vince Vaughn v těle mladé dívky