Hellraiser II: Svázaný s peklem

• Česko Svázaný s peklem: Pekelník druhá část (více)

Volné pokračování úspěšného hororu se odehrává jenom pár hodin po událostech prvního dílu. Kirsty (Ashley Laurence), která jediná přežila řádění Franka (Sean Chapman) a cenobitů v domě svého otce, tráví noc v nemocnici vedené uznávaným psychiatrem, doktorem Channardem (Kenneth Cranham). Ten je však ve skutečnosti šíleným sadistou posedlým okultismem, který oživením a přeměnou mrtvol způsobí mnoho hrůzy... (ScreamJay)

Haymar

Klasická dvojka se vším všudy: víc krve, víc gore, víc zla, víc řetězů - po technické stránce rozhodně lepší než jednička, bohužel atmosféra a napětí původního fimu je ta-tam. Taky mě hodně vadila ta degradace cenobitů v závěru filmu (nejzajímavější na nich byla právě ta stylizace do humanoidní formy absolutního zla, proč z nich tedy tvůrci museli udělat jen pouhé "ovečky"?). Ale pořád rozhodně nadprůměrná záležitost (což se nedá říct o dalších pokračováních)... ()

venom14

Asi se může vyrovnat prvnímu dílu,ale vadilo mi,že ukázali tváře Cenobitů a ten konec"Co si ještě račte přát?"se mi taky moc nezamlouval. ()

Káronoš

Puštěno hned další den po líbivé jedničce. Bohužel už jsem tak spokojený nebyl. První polovina plula na vlnách jedničky a ta druhá byla absolutně chaotická, nudná a zbytečná. Cenobiti zde byli velice trapní,směšní a zostudění (na rozdíl od jedničky kde byli děsivý, hrůzostrašný a pinhead pekelně cool). ()

Paldiny

Tvorcovia sequelu nešpekulovali a príbeh napojili prakticky tam, kde skončil prvý film. Ten sa len bleskovo pripomenie, aby mohlo dôjsť na krátke zoznámenie sa s novými tvárami a znovu otvorenie brány pekelnej. Dejová kostra je určite rozmanitejšia než tomu bolo minule, dostáva sa nám viac motivácií, viac zvratov aj brutálnych záberov (vykúpenie s britvou je riadne mäso). Celkovo prekvapil odvážny prístup k látke, prvá polovica tak ešte v znamení hľadania rozkoše, no druhá dovolí niečo nové, nakuknúť pod kožu samotnej temnote, kde má každý nešťastník svoju kutichu, kde vládne psychický teror, úzkosť a dezorientácia. Miestami možno až priveľká, nakoľko preživšia od minula nespoznáva miesto, kde bola pred pár minútami. V tejto fáze ale prekvapí gotické vykreslenie nekonečného labyrintu, pár neotrelých nápadov (potlačená sexuálna rozkoš, zrkadlá boľavej minulosti) či poodhalenie identity cenobitov. Nezaostáva tu hudobná stránka a príťažlivo je zvolený výraz farieb, aký skúša rozprávať inou rečou než tomu bolo doteraz. Netvrdím, že by som skôr neuvítal priamočiary smer bitúnku, predsa len to znechutenie a dusno bolo citeľnejšie predtým, takto aspoň viem, že tvorcovia nechceli priniesť na svet iba radového zástupcu, čo sa mal zviesť na sláve kultového originálu. Od čoho upustiť mohli, od nešťastného SW motívu, kedy sa nám to zase zaligoce nad rámec vkusu. ()

Klay

Kdybych to hodnotil jako horor nebo srovnával s prvním dílem, tak za 3*, většina té mystické atmosféry je nenávratně pryč. Ale pro mě to byla vždycky spíš taková fantasy pohádka pro dospělý. Kirsty/Alenka v říši divů s potoky krve. ()

Delaney

Jeden z horšíh Hellů... Atmosféra v pekle na mě nezapůsobila tak, aby zhíčkala mě, rozmazlenýho Vymítačem Ďábla... I přesto hororový nadprůměr a v žádnym případě neurazí... ()

spiritus

O malinko slabší i když plnohodnotné pokračování skvělé jedničky. Je zde patrná snaha o zachování pravidel jedničky a malá snaha cokoliv měnit, což určitě vítám. Zvětšili se scenérie pekla, které se stává nekonečným labirintem utrpení a slasti a celkově se zvětšil rozsah pekelné destrukce. Pořád mi to stačí na 4 hvězdy. ()

Milky.

Oproti jedničce sice umocněné a samozřejmě všeho víc, ale stejně slabota. Atmosféra žádná. Semtam nějaká blbost, směšný létající chirurg.....změna režiséra byla chybou. ()

rsimonyi

Skvělý horor, snad ještě lepší než jednička. Vracejí se zde i téměř všechny postavy z jedničky. A spatříte i peklo, které ovládá démon kostky Leviathan. ()

JM87

K tomu se fakt nemá cenu ani vyjadřovat. Naprosto zabitej potencial, zabití Cenobiti, absolutní nelogičnosti, no prostě totální s****a. ()

molcan2

Aj keď je príbeh slabší, prináša späť tých čo prežili (alebo neprežili) z pôvodného filmu, môže urobiť pokračovanie lepším. Každý si myslí že šialená Kirsty Cottonová si vymyslela príbeh o démonoch z pekla (ktorý boly náhodou v jej podkroví), ale my všetci to vieme lepšie, však? Teraz je v mentálnom ústave s dievčaťom so záľubou v skladani rébusov, pod vedením sadistického doktora so záľubou v bezkožej Julii. Časť príbehu je len omieľanie prvého s rôznymi postavami v podobných situáciach. Tentokrát sa dostaneme do pekla a zistime že je tam ako v Escherovom obraze s obrovským diamantom otáčajúcim sa na oblohe. Tie tak dobrý ako prvý film, ale veľmi blizko - trochu krvavejší a napínavejší (ale po "Hellraiserovy", som to očakával). Herecke výkony sú podobne ako v prvom filme, ale triky sú prepracovanejšie pretože mali väčší rozpočet kvôli úspechu predchodcu. ()

pend

Můj nejoblíbenější díl. Atmosféru to aspoň trochu zachovává a ten labyrint je prostě skvělý. ()

Matli

Ve stejném duchu jako jednička, ale o něco horší. Dějově mi to přišlo trošku divný a Pinhead se tam taky moc nepředvedl. 40% ()

Aurus

Za mě lepší než předchozí díl. Příběh je zajímavější a není tak nudný jako v prvním díle. Postavy jsou lepší než v prvním díle a hudba je stejně dobrá. Efekty jsou za mě stále slušné. Ovšem napětí zde vůbec není. Za mě 4,5/10. ()