John Wick: Kapitola 4

• USA John Wick: Chapter 4 (více)

John Wick (Keanu Reeves) odhalí cestu, jak porazit Nejvyšší radu. Než se mu však podaří získat svobodu, musí čelit novému nepříteli, který má mocné spojence po celém světě. Bude to o to težší, že nová spojenectví mění staré přátele v nepřátele... (Vertical Entertainment)

Boysor

John wick 4 je presne taky akčňák aký by ste čakali. Plný šialených akčných scén s pištolami brokovnicami a inými strelnými puškami ba aj katanami. Ak by som mal povedať teraz že to ma byt akčný hit roka rovno ho vám aj poviem. Celý film sa tiahne akciou a tou brutálne zameranou kamerou kde je tam fakt skvelý záber na ktorý som povedal že ešte v 21 storočí som taky nevidel. 1 Akčná scéna trvá dosť dlho a to si človek povie koľko to ich muselo stať námahy natočiť to bez strihu. Tak isto lokácie kostými sú tu skvele od európskych miest a to Berlín Paríž a takisto aj Japonsko Osaka. Príbeh síce nie je takým ťahúňom pri 4 ke  (čiže podľa mňa nie je taky strohý ale ani dlhy) ale poviem vám rovno dáva si načas. Takže nie je unáhlený a je tam priestor na to aby sme sa dozvedeli informácie čo sa v tom zabíjackom svete stali. Keanu skladám ti velky klobúk dole to čo si dokázal a koľko toho ešte zvládneš ukazat. Neskutočná energia čo sa z teba taha a vidno ju aj práve tu koľko ta to stalo námahy a síl na to byt schopný bojového umenia. Choreografia na 1 tku. Možno si ľudia povedia prečo Wick nezomrie a stále uteká? No preto lebo je sám na to aby ukázal čomu je on schopný a žiť preto prečo on sám chce. U mňa 12/10. Stahelski prekonal si sa. Ak ešte dodám jednu vetu ľudí chápem že je tu prepálená akcia a že príbeh je sekundarny ale veď úprimne toto chceme vidieť u Johna v živej akcii v žánri akčný film čo v tejto sérii to najviac vystihuje. ()

Mire

Johna Wicka som doháňal len tento týždeň a dnes došlo na štvorku a s ňou spojenú návštevu kina. Nebudem sa veľmi rozpisovať, preto stačí uviesť, že je tu všetko, čo majú fanúšikovia radi na Johnovi Wickovi a dovolím si povedať, že asi v doteraz najlepšom dieli celej série. Koniec koncov, nadšené reakcie hovoria za všetko. Vedel som, že z kinosály nemám odchádzať počas titulkov, lebo po nich sa nachádzajú otvorené dvierka na pokračovanie. Uvidíme o dva roky. Dnes to máme za veľmi silné 4*. [Videné v kine Cinema City (Aupark), Bratislava, 1.4.2023]. ()

HEED

Pětihvězdičková akce vyhnaná na doraz. Moc nepřemýšlet a jen se kochat nad originalitou nápadů. Vyplatilo se to. Každý další takový film rád v kině podpořím. Příjemná změna od digitálních superhrdinů. ()

kubas369

7/10. Tady doopravdy nevím jak hodnotit. Na jedné straně skutečně podmanivé audiovizuální pokoukaničko se spoustou zajímavých nápadů. Na druhé straně pocit, že jsem po čtvrté dostal opět to samé jen přeleštěné pozlátko o ničem. Pokud odcházíte s kina s pocitem jestli ta dřevěná prdel za to stála je něco špatně. To co nakonec převážilo z průměru do nadprůměru je velice uspokojující konec. A k tomu mám prosbu nechte už Johna Wicka konečně spočinout. ()

adamix

Stahelski je Kubrick v rámci akčného žánru a v každom zábere, aj v takom, kde sa nebojuje, je to vidieť. Prenádherné vnútorné a vonkajšie kulisy, vypiplané do dokonalosti, nehovoriac o akcii, ktorá je absolútnym (a nutným) vrcholom celého filmu - celej série. Chad rozširuje svoje zločinecké univerzum o mnoho postáv, či už sú skvostné (Yenov smrtiaci slepec Caine, rešpekt vzbudzujúci Harbinger s tvárou Clancyho Browna, geniálny Scott Adkins), alebo priemerné (Sanada, Stopár, Rina Sawayama) alebo tie o ničom (Skarsgard) a akčný žáner posúva vďaka svojej kreativite opäť niekam inam. Občas mi liezlo na nervy, že z Wicka urobili nezastaviteľného maniaka, ktorého nezastavia ani desiatky vystrelených guliek na jeho nepriestrelné sako, pád z budovy na dodávku či pád z obrovských schodov, ale dobre, ten nadhľad je vysoký a pri páde zo strechy v trojke mi bolo jasné, že to má od reality strašne ďaleko. Občas mi ale chýbal ten komplexný John Wick z jednotky, ktorý okrem toho zabíjania aj dačo emočne zo seba vydal, než len jeho tradičné ,,Yeah!", pretože v závere, keď s povzdychom za úsvitu vychádzajúceho slnka vysloví meno svojej nebohej ženy, nedostane to diváka do kolien, keďže osobne mám pocit, že na jeho ženu a celkovo udalosť, ktorá odštartovala celú túto sériu, sa akosi zabudlo a teraz sa tieto súvislosti vykopali na povrch. Ale akcia tých zopár nedostatkov zakryje a v podstate celá séria je práve o nej. Výborné. Za mňa 90%. ()

murkl

Nejlepší film celé série. Skvělí herci. Krásné záběry a dokonalé choreo. Je to vtipné jak má John Wick tolik přátel, když má řečnické schopnosti jako batole. Pěkný comeback nunchaků na velkou obrazovku. Snad se brzo dočkáme dalších dílů. ()

DrSixhead

Právě jsme odešel z kina, absolutně nemám slov. Naprosté akční umění v tom nejryzejším slova smyslu. Film vůbec neubírá na tempu, naopak přidává. A ta sekvence v opuštěné budově...Hotline Miami....já to nepobíral. Normálně jsem řval: TY PÍ*O, což přes dunící hudební orgasmus v Dolby Atmos nebylo slyšet XD. Jinak než v Dolby Atmos/IMAX verzi si tento film takhle neužijete.  9/10 ()

darthvader77

Legenda moderního Chucka Norrise dostává překvapivě hořkosladký konec. Ale příběh je jen záminkou pro kulervoucí akci, které je tentokrát opravdu tři prdele. Všechno od absolutně fantastických soubojů s meči, po honičky na koních, přes pouliční bitky, přestřelky v domech, zase jako ve trojce dobře vycvičený pejsek a v neposlední řadě absolutně kulervoucí finále v Paříži s legendárním ježděním na okruhu a schodama, nemluvě o opickém průstřelu skrze baráky z pohledu ze shora. Nestřihaná akce se stala absolutní delikatesou kdy se člověk kochá (zejména když Wick střílí ohnivou puškou) Hiroyuki Sanada is očividně užívá hrát japonské badass mentorské figury byť tady má méně epickou roli než v Bullet Train. Donnie Yen je očividně posedlý slepotou, že pořád hraje badass nevidomé a tak se stává Wickovým posledním a důstojným protivníkem. Soundtrack boží. Tahle série mi osobně bude chybět. Universum ovšem má stále co nabídnout. ()

CaladanChmur

Tohle bylo přes čáru opravdu hodně. Kevlarová saka, střílení uprostřed diskotéky, kdy to nikoho z tancujících neobtěžovalo, neskutečné pády z výšky, kdy přežití bylo jaksi automatické (pochopitelně hlavně Wickovo), inteligentní pejsánek, který rozuměl, a drtil koule pouze, když mu to bylo nařízeno...nekonečně střeliva, nekonečně aut k rozbití a hlavně akční choreografie, která byla hodně nudná a občas bylo vidět, jak jsou bojové scény nedotažené (kroky navíc, zakymácení se , problémy s plynulými přechody mezi údery a chvaty), hodně přepísknutý slepý zabiják Donnie Yen ( který střílí jak o život a to sakra přesně) , celá logika zabijáckého světa a další stupidity. Člověk k tomu přistupuje s určitou rezervou a fantazií v rámci reálnosti, ale i ta by měla mít hranice. Za mě tak 55% a nemám potřebu se podívat znovu. Zlatý Bob Odenkirk v Nikdo. ()

JosefTomas

Jestli byla jednička milým zjevením hongkongské nostalgie, dvojka byla přes čáru přebíhající dozvuk a trojka už byla jen exhibiční výkladní skříní, tak čtyřka je trošičku unaveným dojezdem jindy tak neokoukaného řemesla. Jeho kvality mu samozřejmě neubírám, ale jak bych jinde rychlý střih kritizoval, že se snaží akci zakrýt, tady bych ho tvůrcům mile rád odpustil (v jistých mezích samozřejmě), protože timing v oněch onerech je přeci jen už trošku na sílu a hlavně působí zbytečně zpomaleně (nehledě na to, že Reeves má taky svoje léta a kaskadéři už na něho musí trochu čekat). Paradoxně jsem si spíš užil ty kecací části, protože tam se aspoň příběh snažil něco vyprávět (že to je vesměs tupý, je věc druhá) a tu akci trochu opodstatnit. Má to několik skvělých momentů, o tom žádná, casting je prakticky bezchybný a akce z ptačí perspektivy se světélkujícíma brokovnicema (pusťte a pochopíte) je boží, stejně jako mi udělaly radost odkazy na jiné filmy (třeba Lawrence z Arábie apod.) a budování atmosféry takzvaného "ticha před bouří" první velké akce mě skoro dojalo. Stejně se ale neubráním tomu, že jsem s ubíhající stopáží začal ztrácet zájem jít s filmem dál a navzdory tomu tempu (ty skoro tři hodiny nejsou vůbec znát) už je té akce na mě někdy až moc. Nerad bych však, aby to celkově vyznělo negativně, Wick stále předvádí akční hollywoodský nadstandard, ale asi bych mu už dopřál zasloužený odpočinek a nechal jeho sérii v klidu odejít. Otázka ovšem je, co na to řekne politika peněz. 70% ()

Mamlas

Jistě poměrně kvalitní film, hlavně kamera. Na současné nuzné poměry určitě, to se nedá popřít. Příběh byl velmi prostý, ale divák se až tak nenudil, protože se většinou něco dělo. Často se ale děly věci, které se mohly vynechat. Podstatně mě nudily ty předlouhé bitky a sekačky a přestřelky. Ačkoli dobře udělané, tak to bylo hodně furt dokolečka dokola to samé a navíc někteří účastníci tam byli jaksi neprůstřelní a dokonce nerozbitní, což bylo dosti nasírající samo o sobě a taky tím, že se furt nějak nemůžou zabít či nějak umřít. V délce kolem hodiny třicet, tedy po zkrácení bitek a po vypuštění pár zbytečný scén, by to bylo super. (65%) ()

liquuid

Tento dil uz na me byl asi too much. 5x ho srazi autem, 50x mu daji totalne pres drzku a on se vzdycky zvedne a jde dal a sereze dalsi tucet badboys. Prvni dva dily byly nejlepsi, ted uz je to jen ohrana pisnicka, ktera je jeste o 1000% mene realisticka. Keanu za cely film rekne jen par jmen a yeeeeah. Co musim vyzdvihnout, tak je vizual a doprovodna hudba. Francie byla super. 60% ()

borohub

John Wick 4 udělal z béčkové akční rubačky naprosté umělecké dílo s (bojovou) choreografií, za kterou by se nemusel stydět kdejaký taneční recitál. Od tohoto filmu člověk nemůže čekat nic jiného, než téměř 3 hodiny trvající akční nářez s úžasným vizuálem, zajímavými herci avšak s nepříliš nápaditým příběhem. Příběh je vlastně u tohoto filmu dost vedlejší a jedná se spíše o můstek mezi bitkami. Reálnost už je hodně za hranou (no dobře, to byly už předešlé díly, tady je to ale ještě více do očí bijící), ale na to si asi nikdo moc nehraje. Těžko říct, jestli to v tomhle už nemělo skončit, protože mě příliš nenapadá, co se v 5 bude dít. Spoiler alert: Ani ve 4 John Wick nikoho nezabije obyčejnou tužkou :( Možná proto je potřeba pátý díl. Konec spoileru. 85% ()

whysoserious

Chad Stahelski je magor, protože v každém díle Johna Wicka povyšuje úroveň akce na vyšší level. Je fakt, že budování Wickova světa mu v téhle sérii moc nejde a třetí kapitolou počínaje jsou veškeré scény mezi akčními pasážemi v podstatě jen taková vata, v čemž čtvrtý díl pokračuje, ale na filmy s Wickem se chodí stejně hlavně pro ty skvělé kaskadérské výkony, které jsou špičkové. Skvělých dvě a půl hodiny zábavy, kterou se vyplatí vidět na velkém plátně. ()

FortKnox

Moc mrtvých, moc tmavé, moc dlouhé s jednou geniální akční sekvencí střílení z ohnivé brokovnice z pohledu z vrchu. Už příliš natahovaná filmová série. ()

Locksley

John Wick nabobtnal do kolosálních rozměrů a blbosti, ale stále se jedná o nadprůměrný akční film, kterej vytahuje skvělej Donnie Yen, psisko, Paint it black a Wickova skvěle nasnímaná čistka dračím dechem! ()

Tomacek

Z mého pohledu tam bylo úplně všechno. Nejdřív z toho můžete cítit nádech samurajského klasického combatu a potom zase klasický western, a to vše v současné moderní době. Akce byla skvělá, přehledná a choreograficky zvládnutá na jedničku. Dokonce jsem si všiml, že použili stejnou hudbu co hrála i v jedničce, takže jsem měl hned Husí kůži. Musím zmínit i jeden záběr, když bojovali v rozpadlé budově, tak se najednou kamera posunula na strop a vy jste měli možnost sledovat combat jako nějakou 2D plošinovku. Akce mi sice někdy přišla už moc přetáhlá a na malou chvíli jsem pocítil nudu a doslova jsem byl přesvědčen o čtyřech hvězdičkách. No a potom mě finální duel a samotný konec donutil dát hvězdu navíc...***** ()

Recenzon

Na Johna Wicka 4 jsem čekal dlouho a musím říci, že nejsem zklamaný. Choreografie a akce je na mistrovské úrovni a smekám klobouk. Scéna v ptačí perspektivně byla originální a velkolepá. Musím říct, že se tvůrci nebáli udělat souboje promyšlené a jedinečné. Z konce filmu si pořád lámu hlavu a nějak nad tím musím přemýšlet, protože by mě zajímalo, jak chtějí pokračovat v pravděpodobném pátém filmu. ()

Keanu Reeves si zahraje v komedii od Jonaha Hilla

Keanu Reeves si zahraje v komedii od Jonaha Hilla

08.03.2024

Tuhle kombinaci by nejspíš čekal málokdo. Keanu Reeves (The Matrix Resurrections), herec téměř univerzálně milovaný napříč všemi cílovými skupinami, však už loni přislíbil svou účast na nadcházejícím… (více)

Ballerina přitančí s ročním zpožděním

Ballerina přitančí s ročním zpožděním

22.02.2024

Fanoušci zabijáka Johna Wicka a herečky Any de Armas budou muset zatlačit slzu zklamání, na jejich společné akční dobrodružství si budou nakonec muset počkat výrazně déle. Dlouho připravovaný a mimo… (více)

Krásné svátky a PF 2024

Krásné svátky a PF 2024

24.12.2023

Keanu Reeves si přál ve Wickovi definitivní smrt

Keanu Reeves si přál ve Wickovi definitivní smrt

19.09.2023

Jak poznáte, že už má herec nějaké role plné zuby? Tak třeba tak, že při natáčení na kolenou prosí režiséra, aby ho zabil. Tedy alespoň ve filmu. Přesně to byl údajně případ Keanu Reevese (Matrix,… (více)