John Wick: Kapitola 4

• USA John Wick: Chapter 4 (více)

John Wick (Keanu Reeves) odhalí cestu, jak porazit Nejvyšší radu. Než se mu však podaří získat svobodu, musí čelit novému nepříteli, který má mocné spojence po celém světě. Bude to o to težší, že nová spojenectví mění staré přátele v nepřátele... (Vertical Entertainment)

Calypso

Nepamatuju si, kdy naposledy jsem odcházela z kina nadšená. Takhle to vypadá, když tvůrci franšízu milují, ví co diváci chtějí a řídí se tím. Samozřejmě jsou zde rezervy, ale bavíme se tu o čtvrtém pokračování - některé věci se budou opakovat a nebudou už působit tolik jako napoprvé. Jestli na tomhle filmu (i na těch předchozích) ale něco bezmezně miluju, tak je to ten důraz na rozmanitost - ať už se jedná o osobitý styl postav, dechberoucí lokace nebo nesčetné způsoby boje. Co dál? Kinematografie nádherná, soundtracku se můžu uposlouchat (Le Castle Vania!). O akci ani nemluvím - to je kapitola sama pro sebe. Opět absolutní nářez, zde už se tvůrci opravdu odvázali. Nic jim koneckonců nebránilo jít tentokrát totálně přes čáru - z poměrně na zemi se držícího Parabella se spawneme rovnou do šílené videohry. Dějem se zde opět šetří, ovšem dávkuje se důležitými kousky. Ani po druhé návštěvě kina jsem nepřišla na nic, za co by si tenhle film zasloužil míň než 10/10. Chef's kiss. ()

Mancunian

I přes pár výhrad k efektům (hlavně těm s ohněm) musím říct, že to byla naprostá paráda a jízda od začátku do konce. ()

zodiak217

Výborný akčný film a pokračovanie celej série. John Wick má jednoducho štýl nech robí a hovorí hocičo. Čo ni však výrazne už vadí sú absolútne surrealistické akčné scény, kde ho šesťkrát prejde auto, štyrikrát spadne zo strechy, trikrát zo schodov, čo by neprežil nikto maximálne tak na komu v nemocnici a on ide stále ďalej a bojuje akoby nič. Táto fikcia už začala byť asi od polky filmu veľmi otravná až trápna. Príde mi, že sa im deje to čo filmom Rýchlo a zbesilo, už nevedia kam by to posunuli aby boli stále atraktívnejší a už to viac pripomína PC hru ako reálny film. Nie som fanúšikom týchto prehnaných, preafektivaných scén, ktoré majú za každú cenu zaujať, ale keď sa nad tým človek zamysli je to totálna scifi hlúposť. Čistý marketingový ťah, čomu rozumiem, no za mňa to filmu skôr uberá ako pridáva. Naviac mne vadili aj príliš dlhé bojové sekvencie a príliš veľa na úkor príbehu. No čo si budeme hovoriť, ten John Wick toho veľa nenarozpráva, ale už to bolo tak na hrane s tým množstvom bojových scén a pripomínalo to ázijské filmy, kde sa len bijú celý čas. Trochu sa obávam čoho sa takýmto štýlom dočkáme v ďalšom pokračovaní a ciema to vôbec takýmto štýlom bude ešte baviť. ()

failer11

Další Wick, ve kterém opět vidíme spoustu nápadů do každého souboje, každý souboj ať už je kdekoli je něčím jedinečný. Například se mi moc líbila scéna kdy je souboj vidět průřezem ze shora. Přestřelky tu jsou opravdu dlouhé, možná ještě delší než ve trojce. John se tu blíží do finále, kde by konečně mohl dosáhnout klidu, který mu od prvního dílu nikdo nedopřál. Akční scény tu jsou provedeny na jedničku, dokonce je tu i pár nostalgických momentu či songů z předchozích epizod. Nejvíce mě mrzí zakončení, které je dost slabé na čtyř dílnou filmovou sérii. Doufám jen, že to nebyl naprostý konec a dočkáme se ještě pátého dílu, kde bychom mohli dostat pořádné zakončení v trochu lepším duchu. 88% ()

Sebule

Pominu-li ten skok z okna a pád ze schodů... Tak se ve výsledku jedná o neskutečně sexy film, ve kterém je celou dobu akce. Výborný výběr lokalit, osvětlení a opravdu dobré herecké výkony. Jasně, spoustu momentů nedává smysl, ale ta akce je to nejlepší, co můžete dneska ve filmech vidět. Tento díl je i docela humorný, najde se tam pár skvělých vtípků, hlášek a je to takové osvěžující, když to celou dobu nemá takovou tu přísnou atmosféru, kdy se Wick mračí a jde všechny zabít. Role slepce absolutně skvělá a role pana Nikdo taky výborná a ještě k tomu zajímavá. Kdy už bude John Wick 5??? Hodnocení: 8,75/10 ()

david141474

No musím říct, že to je celkem solidní film plný božské akce. Jak jsem říkal, akce je v tomhle filmu božská a taková akce uprostřed filmu se Scottem Atkinsnem je nejlepší z celýho filmu. Pak je tu ještě skvělá finální akce, kdy po Wickovi jde celej Paříž, která je taky božská. Po zjištění, že se ve filmu objeví můj oblíbený herec Marco Zaror, jsem se na film těšil ještě o něco víc. Měl solidní prostor, ale to zakončení mě prostě vadilo a taky mi vadilo jak to udělali. Jedna scéna napovídala, že už je po postavě, naštěstí se tak nestalo a Zaror se tam ještě objevil. Bill Skarsgård je v tomhle filmu takovej nijakej, prostě mi zde vadil, ale taková scéna, když se kouká na to zmenšený město a do toho řeší ještě ostatní věci, je solidní. Soundtrack je opravdu solidní, jeden z nejlepších z těchto 4 dílů. Finální westernovská přestřelka je opravdu solidní, ale finální scéna celýho filmu je opravdu překvapivá, ale nemyslím, že se to opravdu stalo. Humor takovej nemastnej, neslanej, ale dal se. No a taky mě dost naštvala krátká přítomnost Lance Reddicka. No nechť mu je země lehká. Když je to jeden z jeho posledních filmů, tak by si zasloužil víc prostoru. No a ten King, ten Birdman se na konci třetího dílu zdál, že bude v následujícím díle důležitá postava, ale ono ne, on má na plátně prostě blbý 3 nebo 4 scény. Kamera v tomhle filmu byla opravdu božská. Nejlepší, kterou jsem za poslední dobu v akčních filmech viděl. No a choreografie soubojů byla na božské úrovni, klidně jim prominu ten CGI oheň. No a Donnie Yen je opravdu skvělý herec a do téhle role se hodil parádně. No a scéna na schodech je prostě nezapomenutelná. 9/10 I když jsem do kina malém přišel pozdě, tak film byl solidní a tři hodiny utekly jako voda! (Olympia - 24.3.2023) ()

PanPyzamo

John Wick opět nezklamal svou akcí. Alespoň pro mě. Dle mého názoru je tahle série celkem na jistotu. Akční scény umí a to je pro mě to hlavní a já jsem se bavil celý film. Do bojování a střelby ještě k tomu povedená hudba a bylo o zábavu postaráno. Už jsem slyšel trochu kritiky ohledně délky, ale mně to vyhovovalo. Ani chvíli jsem se nenudil. Chválím i překvapivý konec. Podle mě čtvrtý díl poveden velice. Po menším přemýšlení se ale přeci jen přikláním ke třetímu, který mě svou akcí okouzlil o něco více než zde. Super byly i lokace, které se mi dost líbily, ale opět zmíním třetí díl, který mě svým prostředím oslovil více. Nemám moc, co bych dodal. John Wick je pro mě luxusní akční série a nejspíš vždy bude. Akce je zde pro mě to hlavní a povedlo se i tentokrát a ještě jednou chválím překvapivý konec. Za mě skvělý film, který doporučuji fandům série nebo nadšencům akčního žánru. 8/10 ()

jigsaw44

Aj tento diel človeku pripadá ako by sa díval na videohru, pri ktorej má hlavný hrdina cheatnutý život na 500% (pretože bežný človek by pri nejakých tých veciach utrpel vážne zranenia a proste by nebol schopný pokračovať) a jeho náboje nikdy neminú súpera, jeho nepriatelia sú o úrovne nižšie a nebojujú tak ako by to bolo o život, ale podla choreografie, tak aby to dobre vyzeralo na plátne. Tentokrát je to dlhšie, farebnejšie a chýba tomu to hlavné - príbeh. K Johnovi sa pridá slepý (wtf?!) čínan  a Nikto, ktorý zmenil farbu. Ten koniec je dost divný a divák si hovorí, načo to všetko John robil, (spoiler) ked  sa sice vykúpi, ale aj tak nakoniec zrejme zomrie. Asi aby zomrel vykúpený. ()

DenisR

Akční symfonie posouvající žánr na další hranici a nabitá úplně vším, co očekáváte. Excelentní Hiroyuki Sanada a Donnie Yen omládli o několik let a dávají na frak každému, kdo se jim připlete do cesty. Scenérie a nápaditost jednotlivých akčních scén je famózní. Sekvence na jeden záběr z ptačí perspektivy ala Hotline Miami (nechápu, že to někoho nenapadlo dříve) je jedna z nejlepších akčních scén v historii kinematografie. První film, u kterého zvažuju ho zhlédnout v kinech znovu s odstupem pár dní, ale přeci jen... napoprvé je to výjimečné. Má-li to být poslední film... budiž. Ale já bych si tu pětku klidně střihnul. ()

Cringy_Tommy

Tady není o čem, opět jsem byl uspokojen. John Wick je prostě to správně akční řemeslo. Skvělá, svižná a zábavná akce která je krásně natočená a do pozadí hraje skvělý soundtrack. Akce prostě zvládnuta opět perfektně. Taky se mi rozhodně líbilo že jsme nesledovali jen Johna ale více lidí což film dělávalo svěží a dlouhou stopáž zpříjemnilo. Příběh není nijak extra od minulých dílů ale herdek je to akční film a řešit příběh je prostě stupidní. Mám pocit že John Wick je jedna z mála sérii která je každým dílem lepší. No prostě zase super podívaná 8,5/10............PS: Scénka s Brokovnicí s ohnivými náboji byla orgáč. ()

tybro

Tady chybí k dokonalosti fakt málo. Díky tomu, že se ve filmu objevují i fragmenty z předešlých dílů, můžeme i během projekce zavzpomínat i na předchozí díly. Ale zpět ke 4. kapitole. Všichni bez debat odvedli skvělou práci, ale pozor aby tahle perfektní série nezačala dostávat trhliny. Proto doufejme v brzké, rozumné a důstojné zakončení. Ať se raději vydovádí na seriálech a kdovíčím, ale s někým jiným :) ()

slashgibson

Prvy album Metallicy sa vola "Kill 'Em All" a v tomto podani sa niesol cely Chapter 4. Pribeh bol priamociary, v drivej vacsine sa jednalo o akciu. Keanu dokopy povedal 4 vety a vysekal cely Pariz. Nic viac, nic menej.  Ocakavajte poriadnu naloz headshotov. ()

imaginer21

John Wick na steroidech a v neprůstřelné kůži. WIckovská série dosáhla svého maxima ve své "nolanovské" podobě na konci druhého dílu. Tehdy ještě bylo snesitelné sledovat tu hordu nájemných zabijáků slídících lačným zrakem po kulhajícím Johnovi za temné atmosféry neworských ulic. Trojka byla čirá navazovačka, která se snažila odhalit karty hlavně extra tajné a zjevně velmi mocné svrchovanosti celého zabijáckého impéria a celkem se jí to dařilo. Od čtyřky jsem proto očekával nikoliv jen čistou akční řežbu (která je v rámci žánru špičková, o tom není pochyb), ale také rozuzlení celé té mytologické části a především odhalení tváří oné mystické "Nejvyšší rady". A samozřejmě jeden-dva dobře mířené headshoty do palice každého z členů, či nekompromisní ukončení její činnosti ve stylu Equilibria. Ale ono ne. Namísto toho tu máme jen jejího vyslance v podobě namyšleného sólisty s mlíkem na bradě (Bill Skarsgard) a jeho usměrňovače (Clancy Brown), který za dob Shawshanku měl mnohem větší koule na pořádnou slizkost. Nejzajímavější je tak sledovat pozvolné převažování preferencí obou Wickových soků/partnerů ve zbrani při té pouti za nejednoznačným vykoupením. Po odchodu z kina si ale pamatuji hlavně mňamózní a takřka nepřetržitou akční režbu, dva Johnovy pády z výšky a nepřirozeně tmavý východ Slunce. Což mi na legendárního Johna Wicka asi tentokrát nestačilo. Možná až druhá projekce spraví chuť. ()

FLVEKK

Po shlédnutí čtvrtého dílu si absolutně nemůžete pustit jiný akční film, protože vás jednoduše nebude bavit a naplňovat tak, jako John Wick: Chapter 4... Osaka - TOP, Berlín - TOP, Vítězný oblouk - TOP, 2D v baráku - EPIC, Schody - Třešnička na dortu. Perfektní a nekonkurenční v novodobém žánru akčních filmů. ()

HellsAngel

Štvrtý John Wick je vrcholným dielom najlepšej akčnej série súčasnosti. Po remeselnej stránke tvorcovia prekonali samých seba a vytiahli z klobúka nápadité bojové kúsky, oproti ktorým je povestné zabitie troch chlapov v bare ceruzkou len detskou hrou. Jeden príklad za všetky – v jednom momente kamera plynulo prejde do izometrickej perspektívy a v precízne naaranžovanej sekvencii sledujeme Johna likvidovať zástupy nepriateľov, akoby bol postavou vo videohre. Nič lepšie som v tomto žánri už veľmi dlho nevidel, no v kontexte tohto filmu je to len vrchol obrovského ľadovca. Čo ma však teší ešte viac ako pohľad na excelentne zvládnutú akciu je zmysluplné príbehové pozadie, ktoré predošlej časti chýbalo ako soľ. Tentokrát má Johnovo konanie jasný cieľ a keď pristúpite na to, že tento fiktívny svet je pritiahnutý za vlasy, všetko do seba veľmi pekne zapadá. Udalosti navyše kulminujú vo fantastickom finále, aké si postava Wickovho formátu ako aj sága, ktorá zmenila smerovanie hollywoodskych akčňákov, rozhodne zaslúžia. A keby už nevzniklo žiadne ďalšie pokračovanie, Baba Yaga nám toho dala viac než dosť. Na plánované spin-offy sa však teším. ()

Grimaldi

Dost možná nejlepší John Wick ! I přes na první pohled obří stopáž se film ženě kupředu s takovou lehkostí, že divák ani na okamžik nepociťuje únavu, ale naopak čirou radost. Skvělé obsazení které kromě Keanu Reevese doplňuje hlavně Donnie Yen a na okamžik i Scott Adkins je jako z nějakého snu. Tím hlavním je ale pořád akce a v ní se film dostal na úplně jinou úroveň. Ne tak jejím provedením, ale prostředím ve kterém se odehrává. Tak krásné záběry, kdy se akční ale často i neakční scéna změní v umělecké dílo, je něco naprosto božského. Úžasný film, úžasné mistrovské dílo. The man, the myth, the legend, John Wick ()

Stoctyrec124

Řekl bych, že existuje pouze velmi málo filmových sérií, které by měly vysoce úspěšné a kvalitní všechny filmy. John Wick patří určitě mezi ně prostě jen tím, že to Keanu Reeves velmi dobře hraje už od prvního filmu. Čtvrtý závěrečný díl byl takovou třešničkou na dortu úspěšnosti této série, protože stejně jako předchozí díly měl dokonale vybalancované akční scény s těmi ostatními a příjemně to zakončili tím, že John Wick dosáhl konečně toho o co se celou dobu snažil. SVOBODY, bohužel si ji moc dlouho neužil což mě jako jediné mrzí na tomto filmu, jinak to byl excelentní film a moc jsem si to užil. ()

Petr490

Na 5* to vlastně vůbec není. Prostředím, soundtrackem a souboji to sice bylo špičkový dílo. Nejlepší John Wick po stránce rozmanitosti prostředí. Ale příběh? Ten skoro nebyl. Nehodlám jakkoliv spoilerovat, ale moc od toho filmu, jako celku, nečekejte. Je to prostě akční John Wick. Začne to být zajímavé až kolem poslední čtvrtiny filmu. Takže klidně choďte čůrat během soubojů, o nic extra nepřijdete. ()

Keanu Reeves si zahraje v komedii od Jonaha Hilla

Keanu Reeves si zahraje v komedii od Jonaha Hilla

08.03.2024

Tuhle kombinaci by nejspíš čekal málokdo. Keanu Reeves (The Matrix Resurrections), herec téměř univerzálně milovaný napříč všemi cílovými skupinami, však už loni přislíbil svou účast na nadcházejícím… (více)

Ballerina přitančí s ročním zpožděním

Ballerina přitančí s ročním zpožděním

22.02.2024

Fanoušci zabijáka Johna Wicka a herečky Any de Armas budou muset zatlačit slzu zklamání, na jejich společné akční dobrodružství si budou nakonec muset počkat výrazně déle. Dlouho připravovaný a mimo… (více)

Krásné svátky a PF 2024

Krásné svátky a PF 2024

24.12.2023

Keanu Reeves si přál ve Wickovi definitivní smrt

Keanu Reeves si přál ve Wickovi definitivní smrt

19.09.2023

Jak poznáte, že už má herec nějaké role plné zuby? Tak třeba tak, že při natáčení na kolenou prosí režiséra, aby ho zabil. Tedy alespoň ve filmu. Přesně to byl údajně případ Keanu Reevese (Matrix,… (více)