Prvok, Šampón, Tečka a Karel

• Slovensko Prvok, Šampón, Tečka a Karel (více)
Česko, 2021, 118 min (Alternativní 112 min)

Režie:

Patrik Hartl

Předloha:

Patrik Hartl (kniha)

Scénář:

Patrik Hartl

Kamera:

Tomáš Sysel

Martin Pechlát, David Švehlík, Hynek Čermák, Martin Hofmann, Jana Kolesárová, Zuzana Norisová, Kristýna Boková, Petra Polnišová, Daniela Kolářová (více)

V příběhu Prvoka, Šampóna, Tečky a Karla si čtyři kamarádi ve středním věku přiznají, že nežijí tak, jak si představovali. A rozhodnou se vyřešit svou krizi provokativní hrou a plněním odvážných úkolů. Jak čtyřicátník zjistí, jestli je opravdovej chlap? Jak zabrání korozi svých ideálů, rozplynutí snů a scvrkávání varlat? Prvok, Šampón, Tečka a Karel se pokusí najít v sobě odvahu udělat pořádnou kravinu jako zamlada. Nebo aspoň odvahu za všech okolností říkat to, co si opravdu myslí. Kdo splní úkol, není sráč… (Bontonfilm)

Hellierer

Zručně natočená a skvěle zahraná lidová komedie, ve které humor zase tak moc nefunguje (s výjimkou scének s Čermákem, který je svou syrovostí a úderností schopen prodat cokoliv) a dramatická stránka klouže příliš po povrchu na to, aby byla alespoň trochu zajímavá. Rozhodně se tedy nejedná o žádné vyložené peklíčko, ale ani o důvod, proč jít do kina. Navíc stále nechápu, proč nejsme schopni vyplodit nějaký scénář, kde by se ženy nechovaly jako k*ávy a chlapi...no vlastně taky. ()

bearmeedek

Nečetl-viděl-líbilo. Příjemná změna, komedie o chlapech a nejen pro ně. Pokud bych knihu četl, určitě bych ve filmu nic nerozporoval, protože autor knihy si sám napsal scénář k filmu a sám jej režíroval, takže měl nárok na cokoliv. Výborný tah, z hlediska přitažlivosti bylo i to, že i ty miniaturní roličky hrají samé velice známé tváře. Film dobře pobavil. ()

neo93

Skutečně, moc povedený film.  Přistupoval jsem ke snímku s mírným odstupem, což se vyplatilo. Patrik Hartl je opravdu borec. V podstatě sám si přenést na plátna kin svou úspěšnou literární prvotinu, která se díky velkému zájmu čtenářů dokonce dočkala mnoha dotisků, je obdivuhodné. A nejen nějak přenést, ale vytvořit z ní takový film je vynikající. Příběh filmu, jenž vypráví o čtyřech kamarádech středního věku, kteří si uvědomí, že nežijí podle svých mladistvých představ. A tak se rozhodnou něco s tím dělat. Originálně a bláznivě, pomocí různých výzev. A hned ta první nemá vůbec chybu. Jelikož jsem nečetl knihu, docela mě zarazila vážnost problémů, se kterými se hlavní hrdinové potýkají. Rozhodně se nejedná o komedii, jak je snímek prezentován, ale drama se vtipnými situacemi a momenty. Velkou měrou na kvalitě filmu má samozřejmě obsazení, které je prvotřídní. Nejen ústřední čtveřice herců (Čermák, Pechlát, Hofmann a Švehlík), jenž je výborná, ale také spoustu jejich známých a populárních kolegů v malých až malinkatých rolí. Kromě jednoho překvapivého zvratu v závěru snímku, se dají jiné věci docela hezky předpokládat, i přesto se jedná o dobře vedený příběh, který rozhodně nenudí. Za mě nepochybně velmi vydařený český film, který si rád zopakuji. ()

HawkeyP

70 %. Postavy Martina Pechláta a Hynka Čermáka jsou napsané velmi dobře, u Martina Hoffmana už je to jen tak napůl a postava Davida Švehlíka nedavá moc smysl. ()

Lupes

Na začátku jsem mysleli, že z kina odejdeme. Humor ala nahatý chlapský zadky jsme čekali, citlivého, zraněného (a později dokonce pravdomluvného) podnikatele "Andreje" jsme ovšem nedávali ("Už tak dál nemůžu, tak prostě vyděláme o pár milionů míň!"... WTF?!). Zoufale mimo je zkrátka pražský pohled na život, ke kterému patří nereálné postavy zasmušilého a sebezpytného (!) režiséra, který o sobě ví (!), že točí sra..ky, i chudého (!) vojáka z afgánské mise, co nemá na bydlení a žije s maminkou. Humor tam ale nechybí (spíš pro chlapy, Kuneš je prostě Kuneš a scéna s cvičením zásahovky je skvostná) a především to překvapivě zachraňuje závěr, kdy se hrdinové konečně nechovají jako sobci, přestanou se řešit a jsou schopný si doopravdy pomoct. Ovšem všech, kteří se u filmu dojímají a chlapácky se ztotožňují s hrdiny i jejich řešením krize středního věku, je mi upřímně líto. ()

vikino1

Ne až tak kvalitní scénář hravě zastínili perfektní herecké výkony všech chlapů z plakátu. Hynek Čermák je bůh :-) (y) ()

Jonatána

Po strašně dlouhé době jsem se dostala do kina, ve výborné společnosti svých kamarádek jsem si to neskutečně užila. Užila bych si asi i kravinu, jen pro ten "kinopocit". Ovšem tohle jsem si megaužila, protože to žádná kravina nebyla. Byl to výborný film, bavila jsem se od začátku do konce a dokonce se mi i oko zamžilo, Pánové Čermák, Pechlát, Hofmann a Švehlík (přesně v tomto pořadí) hráli ostošest, matka Daniely Kolářové to krásně kořenila a třešinkou na dortu pak bylo cameo Kryštofa Hádka a Jiřího Mádla. ()

Homer.p odpad!

Opět se mi potvrdilo, že je to tady samý “debil”. Bože taková sračka a navíc od takového mizerného sluníčkáře a ono to má hodnocení jako oskarové filmy. Jděte do prdele a už sem ani nepáchnu. ()

Monggol

Takže, začiatok ako priblblá typicky novodobá česká buznokomédia. Ďalej to naberalo lepší spád až po smrť jedného z hlavných predstaviteľov, a to bol moment, kedy celý film nabral (alebo lepšie povedané mohol nabrať) iný a žiadúci smer, aby to neskončilo takpovediac očakávane. Ale nakoniec sa to zase pokurvilo, pretože koniec bol typický... teda žiadny. Nič. Pointa žiadna...  zavŕšenie žiadne. Katarzia žiadna... Skrátka, presne ako skoro všetky české filmy (hlavne komédie resp. buznokomédie) po revolúcii (nežnej). ()

Nix

Mne to přišlo jako průměrná komedie, ale některé scény byly vtipný, to netvrdím, ale celkově to na mne působilo takovým utahaným, trochu nudným tempem. První úkol byl srandovní, ale potom se vtipný složky tak nějak vytratili a přišlo mi to spíš jako biografie lidí, kteří mají krizi středního věku a bohužel nepovedená. Postupem času se vytratí i humor a film se snaží přejít na vážnější vlnu, jenže ani to tomu nepomohlo. Ale Hynek mne bavil, tyhle role mu opravdu sedí a člověk mu to i věří a Pechlát si taky zaslouží pochvalu, zbytek to tak nějak jen doplňuje. ()

Pafnuc

Hormon, Tampón, Tyčka a Kikot. Jedna hvězdička za BMW blikající při odbočování. (Ve skutečnosti jediný vtip v tomto filmu.) ()

rublik05

Asi bych film úplně nenazýval komedií, přišlo mi to spíše jako „dramedy“, tedy drama s komediálními prvky, kterých sice není moc, ale občas jsem se docela dobře pobavil. Příběh není nikterak složitý, jedná se o takovou tu klasickou existenční záležitost, má však kvalitně napsané, uvěřitelné a perfektně zahrané postavy, jinak ale téměř v ničem nepřekvapí. Tím největším lákadlem jsou tedy pochopitelně herci, hlavní čtveřice kamarádů je suprová, zaujalo mě, že většinu vedlejších postav hrají známí herci, což mě velice potěšilo a byl to od Patrika Hartla geniální tah. Osobně jsem však očekával mnohem více humoru, tempo občas lehce drhne, nicméně jinak spokojenost. 7/10. ()

kukkik

Celkem slušně rozjetá komedie, kterou ale v poslední třetině zabil amatérský pokus o hlubší dramatický závěr. Nevím, proč to museli takhle vyhrotit, každopádně tak úplně zbytečně pohřbili film, který mířil na tři až čtyři hvězdy. 2/5 ()

LordMysti

Těžko říct jak to hodnotit, ale když se oprostím od všech hloupostí které jsem tam viděl, musím uznat, že jsem se poměrně často od srdce zasmál. A o tom by komedie, byť hloupá, měl být. Takže za mě téměř 4 hvězdy a to je na české filmy poslední doby poměrně velký úspěch! ()

Aurewen

Film,na který se už nepodívám a jsem ráda,že jsem to viděla jen na Netflixu...ale jo, občas jsem se nasmála. Bohužel je to klasická česká "komedie",kde nesmí chybět nevěra,nahota a sexismy,až je to vážně trapné. Co se mi ale líbí je výkon Pechláta a Hoffmana,příjemně překvapili pánové. Jinak zajímavé vykreslení různých typů mužů (od primitivního opa přes bezpáteřního hajzla až po skrývače citů a něžného romantika) a sociálního postavení (ne každý,kdo má prachy,má vše). A vlastně to skončilo šťastně. ()

Oonika

No hurá! Konečně zas nějaký český film, který má i hlavu a patu, donutí člověka se trochu zamyslet a není to postavený na nějaký totální stupiditě. Navíc hvězdné obsazení i v úplně vedlejších rolích. Milé překvapení. ()

netWoor

Ty jo, jak Hartl ukecal tolik herců hlavních rolí na párminutovej štěk? :))) Za mě hodně dobrý. Námět fajn, řemeslně supr, herci luxusní. Navíc uvěřitelnej příběh současný doby, kdy se lidi maj jak prasata v žitě, což je nudí. Celou dobu to bylo skoro na pět, jen ten moc vážnej konec to pokazil. ()

clara.bow

Alespoň jsem se po dlouhé době od plic zasmála a obsazení čtveřice Hofmann, Pechlát, Švehlík a Čermák považuji za velmi šťastný casting. Žádné veledílo nečekejte, ale od filmu budete odcházet pobaveni a s úsměvem na rtech. Pan režiser...tleskám...tak se Vám něco povedlo! Kdo splní úkol, není sráč :-) mám jen obavy o mladší herce, kterým by se rozhodně hodily hodiny dikce a srozumitelného vyslovování, což se netýká naší mužské čtveřice a ani Daniely Kolářové, která byla v roli urejpané a místy otravné matky skvělá.... ()

Podzimní VOD novinky na CANAL+

Podzimní VOD novinky na CANAL+