Epizody(6)

Šestidílná série z produkce britské ITV vychází ze skutečného kriminálního případu, který ve své době otřásl celou Británíí. V brzkých ranních hodinách v sobotu 19. března 2011 zmizela beze stopy v ulicích Swindonu v jihozápadní Anglii dvaadvacetiletá Sian O’Callaghanová, která si vyšla s kamarádkami do jednoho z klubů v centru města. Vyšetřování jejího zmizení od samého počátku vedl detektiv Stephen Fulcher. Zkušený policejní důstojník vycházel z hypotézy, že Sian se stala obětí únosu a je držena proti své vůli na neznámém místě. Jako svou prioritu si stanovil zajištění jejího bezpečného návratu k jejím blízkým a tomuto cíli podřídil všechny své kroky, čímž si způsobil nemalé problémy. Kriminální thriller, který se postupně vyvíjí v komplikované soudní drama, se vedle samotného vyšetřování a detektiva Fulchera soustředí také na nejbližší rodinné příslušníky, zasažené zločinem a klade si nelehké otázky po podstatě spravedlnosti, na něž neexistují snadné odpovědi. (Česká televize)

barteca

Smutné, že tyhle střety svědomitých, charakterních osob se stupiditou systému se dějí všude. Příběh zajímavý, scénář, herecké výkony opět britsky výtečné. Martin Freeman dostal zaslouženě skvělou hereckou příležitost. Britskou scénu znám mnohonásobně lépe než tuzemskou.Opět smutné zjištění.... ()

tranquill

"A jaký je ten Váš typ?" Typy nevím, ale jako tip bych tuto krátkou kriminální sérii doporučil. Ale nečekejte nějakou velkou akci nebo dedukci, ale především skvěle zobrazené problémy, se kterými se musí reálná kriminalistika potýkat. A to nejen proto, že jde o skutečný případ. ()

anitae

O jeden díl zkrátit a bylo by to úžasný. Bezmoc, beznaděj, víra ve spravedlnost, a kdo je vlastně oběť? ()

Niflheim

90 %. Velice zdařilá krimisérie, která je (bohužel) velmi uvěřitelná. Martin Freeman excelentní a jakkoliv byly ostatní výkony poměrně neotřelých herců tak přesvědčivé, že jsem nevěděl, jestli ronit slzy nebo otvírat kudlu, tak si celou sérii uzurpoval. Řekl bych spíš neskutečně silný čtyřhvězdičkový kousek, k němuž není potřeba předem znát reálie a vtáhne vás. Jsem bezdětný, svobodný student a nedokážu si představit, jak intenzivně bych sledování takového příběhu prožíval mít doma dospívající dcery… ()

Solverino

Viděl jsem celý první díl a totálně o ničem, laciné diskuze a nekončící tlachání přemoudřelých hlav... je vidět jak vypadá policie v rozvinuté multikulturní společnosti. Hnus. Toho bych se dožít nechtěl... a už vůbec ne jako příslušník. ()

ostravak30

Vynikající herecké výkony a seriál, který od počátku nenudí, nezabývá se nepodstatnými detaily, ale jde rovnou k věci. Každý díl, včetně retrospektiv, nám zobrazuje opravdu jen to, co potřebujeme vědět. Fakta bez zbytečné omáčky. Tak se mi to líbí. K samotnému obsahu se dá říct jen tolik, že pokud tak budeme pokračovat dál, budou mít vrahové, vyděrači a zloději víc práv než postižený člověk či oběť zločinu. A je to trochu smutné, že snahou společnosti není především vyšetřit důkladně a do poslední neznámé a následně spravedlnost, ale hlavně to, jak vypadáme na veřejnosti a strach, že uděláme chybu v právech lidí, kteří o ně své oběti připravili. ()

Aniki

Po prvních dvou dílech jsem čekal zřejmě o něco víc, než jenom detailní šťourání se v soukromí zúčastněných stran. Pitvající dokumentární forma mi tu byla spíš na obtíž a postrádal jsem naopak byť i jen náznak uměleckého zpracování. Asi to více připomínalo reality show než krimi žánr. Freeman byl fajn, to ano, jeho sexy asistentka McKeever celou dobu hrozila, že mi nechá přímo na obrazovce vybouchnout svá ňadra a obě dámy v hlavních rolích odvedly více než slušný standard. No, jako celek je to ale opravdu jen ten průměr. ()

PamelaJJK

Tenhle koktejl detektivky a soudního damatu mi chutnal velice. Měl atmosféru, vynikající kameru a skvělého Martina Freemana. Ta bezmoc, plynoucí z neuvěřitelné byrokracie a "nepružnosti" zákonů a pravidel, byla hmatatelná. Tak to dopadá, když zákony, pravidla a nařízení dělá od stolu někdo, kdo se nikdy nesetkal s realitou a danou praxí. Ani se mi nechtělo věřit, že to ve Velké Británii (ne)funguje až takhle... Myslím, že seriál byl hodně civilní a realistický, čímž získává, pochopitelně, kladné body. Fajn záležitost. ()

brasek

Takýto štýl podania kriminálneho seriálu smerom k divákovi ide mimo mňa, nudí ma a prehlbuje negatívne emócie k filmovým protagonistom. Skutočná udalosť podľa ktorej sa seriál natáčal žiaľ ustupuje do pozadia. ()

buchannon

Syrové a drsné a naneštěstí podle skutečnosti. Takto nějak si představuji kvalitní minisérii. Opět něco, co mě plně zaujalo. Opravdu velmi kvalitní počin. Ale bohužel musím konstatovat, že z některých právníků je mi skutečně na zvracení, stejně jako z byrokracie a právního systému v někdy až přehnaně civilizovaném světě a taky z přílišného lpění na nedokonalých, zastaralých a dementních zákonech. Rozhodně nechápu relativně nízké hodnocení, jak celkové, tak i od některých uživatelů, co byste ještě chtěli víc než takovou bombu! ()

VLADEK

Ukázka toho jak Britové umí zpracovat v podstatě nudné právní téma (z pohledu trendu současné seriálové tvorby). Česká televize by místo psaní nesmyslných bulvárních obsahů typu "...případ, který ve své době otřásl celou Británií" měla věnovat pozornost dramaturgické práci a zpracovat takhle nějaké současné středoevropské téma. ()

Kozlowski8

Detektivní seriál o pátrání po zmizelé dívce, který postupně přechází v soudní drama, řešící (ne)správnost postupu při vyšetřování, která může být překážkou k zajištění spravedlnosti a dotažení případu až k finálnímu potrestání pachatele. Určitě závažné a často diskutované téma o nejednoznačné cestě ke spravedlnosti, ale toto zpracování mne nijak hlouběji neoslovilo. 60%. ()

Dawe2

Tahle série má  několik výborných věcí najednou. Spád, děj, napínavost, pár překvapení, ale především vynikajícího Martina Freemana podpořeného příběhem dle skutečných událostí. Velké doporučení. ()

NikiVai

Nad některými zákony a nemožnosti je podle potřeby "ohnout" zůstává občas rozum stát. Vynikající ztvárnění tak smutného případu. Mělo to atmosféru, hloubku a ty herecké výkony, prostě klobouk dolů. ()

dalia

Příběh podle skutečné události, při závěrečných titulcích vidíme i fotografie skutečných předloh seriálových postav. Určitě to není klasická detektivka, vyšetřování je ukončeno v podstatě v polovině seriálu a dále je to spíš soudní drama a zápas o změnu procesních pravidel pokud jde o přiznání pachatele. Zajímavé, k zamyšlení, nenudila jsem se, ale není to seriál, ke kterému bych se časem vracela. Možná i proto, že obecně nemám moc ráda příběhy podle skutečných událostí. Nejvýše bych hodnotila výkon Martina Freemana, který byl opravdu přesvědčivý. ()

frantabr

Vše podstatné bylo řečeno, takže moje nepodstatné ať klidně správce smaže. Dabingový scénárista použil jméno jedné policistky v počeštěné verzi "Deborah Peachová" a David Švehlík dabující Martina Freemana to vyslovil zcela civilně. Asi není zastydlý puboš jako já, no, já se tlemil 5 minut. ()