Robin Hood: Král zbojníků

• Česko Král zbojníků Robin Hood (více)

Král Richard vedl třetí křížovou výpravu, které se účastnilo mnoho mladých šlechticů. Robin z Locksley při ní upadne do zajetí. Podaří se mu však osvobodit a společně s maurským přítelem Azimem se vydá do Anglie. Jenže doma zjistí, že jeho otec je mrtvý. Nechal jej zabít šerif z Nottinghamu, který spravuje hrabství. V době královy nepřítomnosti hrabství pustoší, lidé mají hlad, zatímco on je okrádá a vraždí. Mezitím plánuje, že převezme vládu nad zemí tím, že se ožení s královou sestřenicí Marianou. Nikdo nemá odvahu se mu vzepřít. Robin ale musí pomstít svého otce, stane se překážkou, kterou chce šerif odstranit. Robin s Azimem najdou útočiště v táboře zbojníků. Statečný Robin se brzy stane vůdcem zbojnické bandy a začne dávat zemi do pořádku. Přepadává bohaté a peníze poté dává chudým hladovým lidem. Lid ho proto má rád. Brzy jim dojde, že pokud chtějí být skutečně svobodní, budou se muset vzepřít tyranovi a společně s Robinem jej svrhnout. (TV Prima)

Tsuki003

Pro mě asi jediná "opravdová" verze Robina Hooda. Kdo a čím by to chtěl překonat? To by muselo být sakra dobré. Robin Hood který bohatým bere a chudým dává, neodolatelný ničema šerif z Nottinghamu a pěkný soundtrack. Myslím že není třeba nic moc dodávat, u tohohle jsem se prostě nenudila. Hezká legenda :) ()

gezper

Je to pro mě srdcovka z mládí a celkově nejkvalitnější filmové zpracování Robina Hooda co jsem zatím měl tu čest. Sice tam jsou některé historické nesmysly bijící do očí, ale rádi to filmu s přehledem prominete. A místy lehký žoviální nádech je zvládnut bravurně - role šerifa v podání Rickmana je toho názorným příkladem. [80%] ()

moriero

Jako malého mě film moc nebavil: až moc akční, špinavé, plné klišé hlášek a hollywoodských výbuchů (až se divím, že mě za to maminka nezavřela do sklepa). Nekecám, po osmnáctileté pauze viděno znovu. A lidi, já vám povídám, po všech těch impotentních ohavnostech, co se dnes točí, to bylo jako líbezné pohlazení po duši. Znovu mi bylo deset a tentokrát jsem chtěl být tím romantickým dobrodruhem a lučištníkem. Ač to zcela rezignovalo na jakoukoliv věrohodnou legendu, Costnerovy půvabné slovní přestřelky s Mariannou, zhrzený nevlastní bratr Slater, oběšený malý kluk, Rickmanova soulož, rodící Fanny, zpomalovačky letícího šípu, výbuchy, dokonalý soundrack...to všechno mě neskutečně dojímalo. A to je mi třicet. Bylo by svatokrádeží po rošťácky sympatickém Kevinovi nevyzdvihnout Mistra Freemana a pana Alana Rickmana. Ač ke každému Robinovi patří Lady Marianna, tohle byla pánská záležitost (Mary Elizabeth jsem přišel na chuť, až když se topila v Propasti). ()

Merenre

"Já měl těžké dětství, někdy ti o tom povím, rodiče jsem nepoznal, je div, že nejsem blázen" naprosto úžasný Rickman, coby šerif, který zrušil vánoce a má pifku na hezounského exkřížaka Roberta z Locksley. Bodré hlášky, skvělé obsazení, krásná Kamenova hudba (jeho majstrštyk dle mého) s vynikající atmosférou a výborný příběh, který ani vteřinu nenudí... tenhle film je prostě super. Ale propadám zoufalství, neboť už jej asi nikdy neuvidím v dabingu, na který jsem odjakživa zvyklý, a to je potom všechno k ničemu ()

PeteBuck

Prvého Robina Hooda, čo som videl, bol seriál s Michaelom Praedom. Odvtedy som každého Robina Hooda s tým seriálom asi podvedome porovnával. Pri tomto som sa celkom nachechtal, slušné obsadenie (Costner, Freeman, Slater, Rickman). Bola to taká zábava, vidieť, že to natočili Amíci. ()

morepower

Krásná hollywoodská pohádka se statečným kostějem a záhadným saracénem. Legendě moc naproti nejde, ale příběh a scény mají vtip a šťávu. Vybudování lesního města se svými mosty a hnízdy mi rozsvítilo jikřičky v očích, zas jsem byl chvilku kluk, Azime veliký! ()

Desmi

Tenhle film jsem jako malej zbožňoval. Moc se mi líbilo to neviditelný městečko v lese, které bylo nakonec i Hoodovým útočištěm. Všechny ty pasti a pastičky kolem cest, výborné. Jednoznačně nejlepší verze Robina Hooda, kterou jsem měl možnost vidět. Mnoho skvělých postav, mou oblíbenou byl neustále ožralý mnich, a hudební doprovod dali vzniknout opravdu skvělé historické podívané. ()

Devilskitten

Mé nejoblíbenější zpracování Robina Hooda...výborní Costner a Freeman, senzační záporák v podání Rickmana, jemu ti slizáci prostě sedí! :) Navíc krásná hudba dokreslující výborně děj. Vždy se na tento film moc ráda podívám. ()

rytir1

Vždycky říkám, že jediným filmovým pravým Robinem Hoodem byl Michael Praed, idol z časů Ohníčku. Ale pokud jde o filmy, pak i když miluju Russela, tak Kevin je nejlepší verzí na nejlepší příběh z těch, co někde bohatým berou, chudým dávají. ()

Ace.A.T.L.

Podle mě, zatím nepřekonatelný zpracování Robina z lesíka. Nejde tomu moc co vytknout a je to jeden z mých velice oblíbených filmů, protože chytne, zaujme, potěší, nepustí a nijak neurazí. Za mě pevný 4* a URČITĚ DOPORUČUJU ()

kolly13

Romantika až hanba, postavená na profilu Costnera a skvělým Rickmanem. Freeman je jen do počtu a krasavici bych vybral jinou. Přesto, filmová chemie funguje. ()

Hubna

Na svou dobu to musela být pecka, ale přibývající roky jsou na tom vidět. Hodně jsem váhal mezi třemi a čtyřmi hvězdami, nahoru to ale vytahuje božský Rickman a taky scénář, který se ne vždy bere vážně. Takže přesně 70% ()

Bezejmený

Jeden z nej dobrodružných filmů. Když jsem byl malej, tak jsem hrozně chtěl mít podobnou vesnici na stromech:-).... no dobře furt chci! Ale furt se divím, jak moji souvěrci mohli dobýt Jeruzalém... ()

Zemřel Alan Rickman

Zemřel Alan Rickman