Drama muže odsouzeného na smrt a ženy, která hledá způsob, jak ulehčit poslední dny jeho života. Sestra Helen pracuje jako sociální pracovnice v černošské čtvrti v New Orleansu. Ve vězení se setkává s cynickým a brutálním vrahem Matthewem Ponceletem pár týdnů před jeho popravou. Její úsilí o pomoc člověku v nouzi se postupně mění ve snahu dosáhnout alespoň zmírnění jeho trestu. Mezi Helen a Matthewem se přitom vytváří zvláštní vztah. Zatímco ona těžce hledá cestu jak překonat vlastní pochyby, musí vězeň přiznat svoji vinu... Silné drama vzniklo podle stejnojmenného bestselleru, v němž jeptiška Helen Prejeanová vypráví osobní zážitky při setkáních s vězni z cel smrti. Scénář k filmu napsal scenárista a režisér Tim Robbins (Bob Roberts, The Cradle Will Rock). Hlavní postavu pozoruhodným způsobem ztvárnila Susan Sarandonová (Atlantic City, Čarodějky z Eastwicku, Thelma a Louise, Nebezpečný klient a Soumrak), která byla za svůj výkon v hlavní roli oceněna Oscarem. Vězně čekajícího na poslední den svého života si zahrál Sean Penn (Nejsme žádní andělé, Hra, Tlumočnice, 21 gramů, Milk). Za svůj výkon v Robbinsově snímku byl oceněn Stříbrným medvědem na 46. MFF v Berlíně v roce 1996. (Česká televize)

jardoch

Po první půl hodině jsem byl filmem pěkně pohlcen a těšil jsem se na to co mě ještě čeká,jak se to naše oskarové drama plné pětihvězdičkového hodnocení a plné slziček uživatelů,pěkně rozjede a já se nechám unášet oceňovanými hereckými výkony a nakonec to skončí slzavým údolím.Jenomže se stal úplný opak a já s nechutí sledoval,kolik ještě zbývá času do konce filmu plného stále stejných žabích pohledů Susan Sarandon,tak perfektních,že jsou z nich všichni tak moc uprdění,až mi z toho nakonec unikla celá podstata a poselství takového super bezvadného filmu. ()

joelly01

Tak jsem si vcera vecer chtela sjet nejake prijemne retro a vypada to, ze chodici mrtvola byla zrovna to, co se mi trefilo do vkusu! Pro zachovani objektivity samozrejme musim dodat ze jsem velka fanynka Sean Penn (ten byl v tomhle filmu opravdu nadstandartne slizsky!). Paradne zahrane i zrezirovane drama o vrahovi ktery vi ze to ma "za par" si snazi najit nekoho, pro koho nebude odporna bestie. Ano, film vystupuje proti trestu smrti, ale ja rikam kdyz je bestialni vrah znasilnovac na 110% jasny, tak utraceni je myslim to nejlepsi vezeni. Na co takove potvory zivit ve vezenich? Navic kazdy je desne chytry, humanni a osviceny liberal = tresty smrtvi fuj, nejsme jako oni! Ale kdyby jim nekdo takhle nechutne zkrouhl potomstvo tak si myslim ze by jako prvni volali po opratce. ()

hazdrova

Sean Penn bol neskutočne presvedčivý vrah. Celý čas som netušila či ich teda zabil alebo nie. Tak to má byť. Výber popravnej hudby mega! 3,6* ()

HEROMAN

Pri plno filmoch ci uz romantickych alebo dramach sa mi tisla slza do oci, bolo to dojimave, ale pri tomto sa to proste nedalo, neudrazl som ju a pustil ju. Velmi smutny pribeh a Susan Sarandon a Sean Penn sa zhostili svojej ulohy dokonale. Moj nazor na trest smrti je nie. Skor si myslim ze horsie je , keby musel rpezivat nieco hrozne neviem fakt tazko makat , pracovat ako otrok do vystavenia. Ale rozumnejsi je asi trest smrti ... Neviem. Jednoznacne skvely film ()

lucka603

Emotivně velmi silný příběh podpořený výbornými hereckými výkony Susan Sarandon a Sean Penna. Navíc inspirováno skutečnou událostí, což dává příběhu ještě větší grády. ()

soviczka

Tak z toho se budu vzpamatovávat ještě hodně dlouho... Mnoho diváků určitě odcházelo z kina s přesvědčením, že trest smrti je stejně nemorální jako vražda, která mu předcházela. Mně ale při pohledu na Seana Penna v předsmrtné agónii stejně běželo hlavou to několikrát zmiňované "oko za oko, zub za zub"... ()

boombang

Když ponechám stranou.otázku trestu smrti, pak má tento film jen jednu opravdu silnou stránku a tou je herecký výkon Susan Sarandonové. A taky musím ocenit, že se bez zbytečných úvodních minut divák prakticky hned dostane k tématu - což je věc ve filmech dosti nevídaná. ()

jolly.rose

Velmi hezký film. Spíše jsem se vžívala do pocitů rodičů obětí, než do matky odsouzeného. Proto ani nechci hodnotit poslání filmu. Je zde ukázaná i práce právníků. Dobrý právník nezaručí beztrestnost, ale co nejlepší vyváznutí. Což tento film podtrhuje. Správně by měli oba pachatelé dostat stejný trest. A je to v podstatě zase jen otázka peněz, na jak dobrého právníka člověk má. ()

subic

Skvěle zahrané, nicméně dost táhlé, v podstatě nejzajímavější je až na konci samotná poprava a velmi uvěřitelný Sean Penn. 70% ()

MFloyd

Mě jako ateistu štvalo, jak celou dobu kecali o tom jak Ježíš udělal a jak Ježíš řekl. To se mně čím dál víc protiví. Další věc co mě opravdu štve bylo, že ten film mně furt nutí si myslet, že je trest smrti špatný a že bych ho měl litovat. Tenhle film mě k tomu ale nedonutil a většina scén, co mě měla donutit si pobrečet, taky nefungovala. Souhlasím s uživatelem kiddo. Je to film podle šablony, natočený tak, aby to toho Oscara dostalo. Tečka ()

Guran

Hodně pomalým začátkem trpí tenhle film. A vůbec. Když hlavní hrdina Sean Penn řekl Susan, že je nevinen, měl jsem chuť film vypnout, poněvadž to slyším snad skoro v každfym filmu z vězeňského prostředí, tak jsem si řek, že film určitě nebude dobrý. Ale překonal jsem se a na film jsem se díval dál, protože Tima Robbinse a Seana Penna mám velice rád. A ejhle, film se mi najednou zalíbil a s chutí dokoukal. Hodně smutný snímek s vynikajícím Seanem Pennem a Time Robbinsem za kamerou. Je smutné, jak někteří vrahy jsou zlí a zákeřní, ale taky někteří toho litují, ale až ke konci svého života, což je pozdě. Já s trestem smrti souhlasím a role Seana Penna dostala co si zasloužila. Suprový film. Trio vězeňských filmů - Vykoupení z věznice Shawshank; Zelená míle a Mrtvý muž přichází. Nejlepší vězeňské filmy. ()

Mykhaluu

Měl jsem léta z filmu obavy. Nebyly oprávněné. Deset let, které ve filmu uplynuly od zrůdného činu, dává možnost odstupu od tragédie rodičů. Díky za to. Film je obrazem, obsazením, režií v podstatě nechutně dokonalý. Díky pozdnímu přiznání viny a projevení lítosti odsouzeného je vše pro mě jako diváka snadnější. Je hezké, že film, ve kterém se tolik mluví o niterných věcech víry a Kristu bez negativního odsudku si v ČR v současné době (rok 2016) drží 82%... ()

JosefTomas

Minimalistický příběh o jednom vrahovi, kterého čeká trest smrti. Příběh je sledován z pohledu Susan Sarandon, která podává fantastický výkon (Oscarem oceněný) a je jen na vás, jestli to Sean Pennovi přejete, nebo ne. Tim Robbins vás nechá vyždímat v příběhu plném emocí a zároveň nakousává i daleko větší témata, jako je kritika americké vlády, odsuzování činů a podobně. Velmi zajímavý snímek, který potřebuje ty správné diváky. ()

pOne

Největší problém u mě byl ten, že mi bylo vcelku jedno, jak celý příběh dopadne. Sice se člověk (zřejmě) skutečnou pravdu dozví až ke konci filmu, přesto ale hlavnímu "hrdinovi" snad nemůže přát, aby se "z toho dostal". Je to taková schizofrenie - dívat se na dlouhé (a smutné) záběry o čekání na smrt nebo na záběry, kde je injekcí popravován člověk, který zabil a znásilnil. Nemůžu s ním soucítit. On způsobil bolest a zármutek, nezaslouží si soucit. A samotný vztah jeptišky a vraha/násilníka? No nevím.... nechápu. ()

exoomer

Film priemerny, Sean Penn zahral pekne, avsak Susan Sarandon co vyzera ako kapor, mi vo filme neskutocne vadila. Vdaka nej na mna posobil ako nejake lacne nemecke porno. No ani bez nej sa mi film nezdal svetoborny. ()